Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza na lotnisku
#1 PostWysłany: 04 Lis 2015 23:14 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Stanowisko wizowe jest obok banku i knajpki( łatwo trafić , wszystko dobrze oznaczone )

- pieniądze można wymienić w banku na lotnisku, który jest przed stanowiskami wizowymi ( działał o 3 w nocy , więc pewnie 24h) - najlepiej poprosić o gotówkę na wizę, bo automaty nie wydają reszty ( po jednym banknocie 1 KWD i 2 KWD)
-trzeba kupić znaczki za 3KWD
- zrobić ksero strony paszportowej z naszymi danymi i fotografia
- wypełnić druczek, w którym podajemy : imię, nazwisko, narodowość , nr paszportu, adres hotelu i telefon ( obojętnie czy nasz czy hotelu)

UWAGA: obowiązują numerki ( niepozorna maszyna obok automatów na znaczki), więc jeżeli jest więcej ludzi w kolejce lepiej wziąć numerek przed kupieniem znaczków i wpełnieniem akniety. W nocy ruch był niewielki ale i tak zajęło to ok. 30 min

Jeżeli macie problemy to obok zawsze jest pracownik, który powinien pomóc.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#2 PostWysłany: 07 Lis 2015 12:37 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Tak wygląda formularz , który wypełniamy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#3 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:05 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Trzy pytania:

1. Czyli calkowity koszt wizy to 3 KWD?

2. Na jak dlugo jest wiza?

3. Co jesli nie mamy hotelu tylko chcemy zrobic chwilowy wyskok? Wpisujemy cokolwiek czy lepiej nic nie pisac?
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#4 PostWysłany: 19 Maj 2016 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Poczytaj:

http://www.kuwejt.msz.gov.pl/pl/kuwejt_ ... _kw_a_104/

Ja bym nic nie pisal o hotelu, w razie jak beda pytac powiedz, ze na 1 dzien.
Jeszcze tylko taka mala uwaga:
Kod:
Wiza. Wizę otrzymuje się na lotnisku. Obywatele Polski otrzymują ją zaraz po tym jak w miarę wyraźnie wypowiedzą swoje imię i nazwisko urzędnikowi imigracyjnemu, który fonetycznie musi je zapisać w formularzach. Może być przy tym kupa śmiechu, ale ostrzegam - Arabów niekoniecznie śmieszy to, co śmieszyć może nas, więc na wstępie lepiej nie robić sobie dowcipów. Na lotnisku w kantorku urzędników imigracyjnych jest tablica z wypisanymi krajami, których obywatelom wydaje się takie wizy. „Polska” wypisana była długopisem na doklejonym na końcu plastrze.
De facto, kiedys w Teheranie na lotnisku mialem podobnie z wyczytywaniem nazwisk i nazwisko mylili z imieniem. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#5 PostWysłany: 17 Cze 2016 13:31 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
1. nic więcej nie płacisz tylko 3 KWD ( fizycznie nie dajesz pieniędzy nikomu do ręki , płacisz w automacie)
2. 3 miesiące
3. Kuwejt ma całkiem niezły system kontroli więc nie polecam kłamać

co do wypowiadania imienia i nazwiska to tego nie przypominam, ale ja lądowałem w środku nocy i mogłem wymazać z pamięci
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#6 PostWysłany: 17 Cze 2016 14:18 

Ja również nie przypominam sobie, bym musiał wypowiadać imię i nazwisko. Pamiętam natomiast doskonale, że urzędnik w ogóle nie był zainteresowany szczegółami mojego pobytu.
Fakt, zanim zorientowałem się jak wygląda procedura uzyskiwania wizy, to podszedł do mnie pan w mundurze, na palcach pokazał ile dolarów potrzeba, wziął USD, wymienił je w okienku na KWD, wprowadził do automatu i następnie wręczył mi znaczki.

edit: Jak się okazało, uzyskanie wizy zwalnia jej posiadacza ze stania w kolejce do odprawy paszportowej. Za pierwszym razem grzecznie ustawiłem się w ogonie dłuuuugiej kolejki, ale podszedł ktoś umundurowany, spojrzał na paszport i rzekł, że nie muszę już stać. Początkowo nieufnie zareagowałem, ale ostatecznie posłusznie ominąłem kolejkę, na wszelki wypadek machnąłem paszportem przechodząc obok okienka, ale siedzący tam pan w ogóle nie był mną zainteresowany.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#7 PostWysłany: 22 Gru 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja zrobiłem e-visa (link na stronie MSZ Polak za granicą, czekałem na przyznanie mailem 50 minut). Przyleciałem Fly Dubai - uwaga, latają na terminal General Aviation i tylko oni tam są.
Po przylocie pół samolotu rzuciło się do wypełniania kartek i aplikowania o wizę. Jak ktoś ma e-visa to idzie bez kolejki.
Kupuje się w automacie naklejkę za 3 dinary. Kantoru nie ma, ale jest bankomat.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#8 PostWysłany: 05 Lut 2017 21:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Też przyleciałem Fly Dubai na General Aviation.

Po wizę były przed nami 3-4 osoby, ale jej uzyskanie zajęło nam około godziny. Mimo iż ląduje tu raptem kilka samolotów dziennie, to jakoś mało zorganizowane to wszystko jest. Bardzo długo czekaliśmy na gościa, który zajął się sprawami wizowymi.
Wypłaciłem kasę z bankomatu i okazało się, że jest problem, bo do automatu wydającego naklejki trzeba mieć odliczone pieniądze. Poradzono mi rozmienić w kantorze, który jednak tam jest i co śmieszniejsze, już za kontrolą paszportową. Ale nikt nie robił problemu, żeby tam pójść mimo braku wizy. Ale typ z budki powiedział, że nie rozmieni mi dinarów na drobniejsze, może tylko wymienić dolary, euro lub inną walutę. Na szczęście kobieta z obsługi zaoferowała się, że pójdzie do sklepiku i kupi cokolwiek (wodę, cukierki) i w ten sposób rozmieniła na drobniejsze.
Jak już pojawił się gość od wiz, to pracował w tempie żółwia - coś tam robił, dyskutował z innymi itp. Trwało to wieczność.
Wyjaśniła się też chyba dyskutowana wcześniej kwestia wymawiania imienia i nazwiska. Zapisują je po arabsku fonetycznie i czasami może być problem z bezpośrednim przełożeniem z alfabetu łacińskiego. Dlatego proszą o jego wypowiedzenie i wówczas zapisują po swojemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#9 PostWysłany: 16 Lut 2017 14:35 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
czy lecac Kuwait Airways i majac przesiadke potrzebuje wize? nie widze nigdzie informajci o wizie tranzytowej


Ostatnio edytowany przez krasnal, 16 Lut 2017 14:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#10 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej na lotnisku, to wiza nie jest potrzebna.

Ale jeżeli chcesz się wypuścić na miasto, to już musisz mieć wizę.

Znalazłem gdzieś informację o wizie tranzytowej z opłatą 2 KWD zamiast 3 KWD, ale chyba trzeba ją załatwić z wyprzedzeniem, więc może nie być opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#11 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:16 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Byłem w tym miesiącu z moim 7 letnim synem w Kuwejcie. Wizy załatwiałem przez internet, co się okazało bardzo dobrym pomysłem, bo nie musieliśmy czekać w kolejce. Obsługa miła, ale generalnie na lotnisku informacyjny chaos i kilka bramek bezpieczeństwa po drodze.
Jako ciekawostkę mogę podać, iż zarówno ja, jak i syn mieliśmy w paszportach wbite pieczątki wjazdowe z Izraela ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#12 PostWysłany: 04 Gru 2017 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jak myślicie, da się tam przylecieć z Izraela (oczywiście nie bezpośrednio, ale na jednym bilecie)? Albo wylecieć do? Przecież na ckin od razu wyjdzie gdzie lecę.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#13 PostWysłany: 04 Gru 2017 21:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Trochę ryzykowne. Były głośne przypadki odmowy lotu obywatelom Izraela przez linie kuwejckie (ostatnio sąd w Niemczech przyznał im rację). Podobno nawet z powodu zbyt wielu żydowskich pasażerów zlikwidowali niektóre, całkiem dochodowe połączenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#14 PostWysłany: 08 Gru 2017 23:29 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
U mnie przeglądali cały paszport, po czym pytali czy byłem w Izraelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#15 PostWysłany: 09 Lut 2018 09:29 

Listopad 2017, lot z Dubaju (btw A380 z obłożeniem rzędu 30%), 2 paxów, jeden świeżo po powrocie z Izraela (bez pieczątki). Jedyne pytanie ze strony urzędnika dotyczyło wcześniejszego pobytu w Kuwejcie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#16 PostWysłany: 09 Lut 2018 14:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dokładnie, o ile nie ma śladów w paszporcie, to nie ma też problemu.

Ja byłem w Izraelu, a potem w Kuwejcie (ale nie na świeżo) i nie było sprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#17 PostWysłany: 15 Cze 2018 09:06 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 6
Hej! Czyli jeżeli przylatuję na terminal Fly Dubai, to najpierw udaję się po wizę, a nie do odprawy paszportowej, tak? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#18 PostWysłany: 15 Cze 2018 09:14 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tak, choć mogą być pewne problemy z koniecznością posiadania odliczonej kwoty, które opisałem w moim wcześniejszym poście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
karolaa7 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#19 PostWysłany: 28 Lip 2018 21:16 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Na terminalu głównym jest jeden bank, gdzie można wymienić pieniądze. Jezeli nie chcemy duzo wydać polecam brac niższe nominaly USD, nie maja jak wydawac. W kasie same 100 i od biedy jakaś zablakana 50.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza na lotnisku
#20 PostWysłany: 08 Kwi 2019 15:27 

Rejestracja: 20 Paź 2017
Posty: 45
Loty: 67
Kilometry: 149 708
Jestem świeżo po podróży min do Kuwejtu i chciałbym zostawić po sobie kilka obserwacji, które mogą pomóc innym podróżnikom.

Leciałem z Bahrajnu liniami Kuwait Airways, A320 w świetnym standardzie. Dużo miejsca na nogi, rozrywka pokładowa, ekrany LCD itp. Nawet na trasie 45-minutowej był posiłek z napojami. Tylko jest jedna sprawa- Kuwait Airways ma swój terminal (chyba T4 o ile się nie mylę), po wylądowaniu tam dotarliśmy do stanowiska wizowego. VoA jest dostępna, jednak w tym terminalu nie ma banków, kantorów i innych miejsc wymiany pieniędzy, a w automat trzeba wrzucić 3 KWD. Jest co prawda bankomat, który bardzo często nie działa, a mili panowie z obsługi mówią, że nie da się nam pomóc, bo automat nie przyjmuje kart i trzeba mieć odliczone 3 KWD.

Na szczęście bankomat zadziałał i dało się z niego pobrać kasę. Żadnych pytań o Izrael, żadnego wertowania paszportu (chociaż mającym ślady Izraela w paszporcie odradzałbym podróż lub zalecałbym wymianę paszportu). Sama procedura szybka i sprawna. Bez pytań o bilet powrotny, hotel itp, jedynie o wcześniejszy pobyt w Kuwejcie.

Kolejki nie było, gdyż lecieli z nami sami obywatele GCN, którzy jak się domyślam nie potrzebują wiz.

Wizy trzeba pilnować, bo będzie potrzebna przy wylocie (zabierają) a w paszportach pozostały jedynie stemple.

W razie pytań chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group