Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 601 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#61 PostWysłany: 08 Lut 2016 22:53 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 6
Wybieram się do Wietnamu pod koniec lutego,uzyskałam już promesę korzystając z polecanego przez Was vietnamvisapro.
Niestety zamiast dwóch imion podałam jedno i jest to niezgodność z paszportem. Reszta danych jest ok. Czy ktoś z doświadczonych odpowie czy będzie to problemem,a jeśli tak to jak to rozwiązać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#62 PostWysłany: 18 Lut 2016 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
wszystkie problemy rozwiąże drobna opłata ;)
a ja mam pytanie o załatwianie wizy do Wietnamu w Laosie - czy ktoś z Was ma w tym zakresie doświadczenie? Czy możliwe jest to tylko w Vientiane? Będę przekraczać granicę drogą lądową, ale nie wiem dokładnie kiedy - nawet nie jestem na 100% pewna, czy z Laosu czy później, z Kambodży, więc nie chcę wyrabiać wizy w Polsce, tym bardziej, że nie jestem z Warszawy i nie chce mi sie jeździć.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#63 PostWysłany: 18 Lut 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Generalnie szybciej i taniej można uzyskać wizę wietnamską w Kambodży niż w Laosie.
W Laosie poza Vientien jest też konsulat w Luang Prabang, nie sprawdzałem tej opcji osobiście.
Generalnie czas oczekiwania około 2-3 dni. Koszty ok 50-60 usd (2014)

W Kambodży najłatwiej w Sihanoukville, kilka lat temu można było załawić w kilka minut, teraz nie jestem pewien, ale pewnie podobnie. Jest też ambasada w Phonm Phen oraz wielu pośredników (drobna dopłata, ale nie tracisz czasu). W całym kraju (np. w Kampot czy Siem Reap) są też agencje pośredniczące, wtedy to oni wysyłają twój paszport do Phon Phen i wraca do ciebie po kilku dniach.

-- 18 Lut 2016 11:25 --

Tak czy owak, daj sobie spokój z wizą w Warszawie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.
ulasko_88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#64 PostWysłany: 25 Lut 2016 09:46 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 4
Cześć! Orientujecie się może, czy miejsce gdzie wydają wizę na lotnisku w Ho Chi Minh czynne jest tak długo, jak samo lotnisko? Pytam, bo lądujemy o 19-stej (albo później :) i chciałabym się upewnić, że nie trafimy na zamknięte okienko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#65 PostWysłany: 25 Lut 2016 10:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Do ostatniego pasażera
Góra
 Profil Relacje PM off
MartaDG uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#66 PostWysłany: 25 Lut 2016 10:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Jest czynne do oporu.

@ulasko88
W Luang Prabang mozna wyrobic, a takze w PP w ten sam dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.
MartaDG uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#67 PostWysłany: 09 Mar 2016 18:30 

Rejestracja: 23 Lis 2015
Posty: 16
Mam pytanie z innej beczki, bardziej organizacyjne:
Zakupiłem loty Turkish Airlines: Warszawa-Hanoi z przesiadką w Stambule oczywiście.
Wylot z Wawy: 14:45 (16.09. 2015) , przylot do Hanoi 15:20 dnia kolejnego (17.09.2015) - kilkugodzinna przerwa na samolot ze Stambułu do Hanoi.
Powrót: wylot z Hanoi 02.10.2015, przylot do Wawy 03.10.2015.

Wizę planujemy ogarniać w warszawskiej ambasadzie Wietnamu przy okazji - pytanie czy wniosek powinienem wypisywać od 16.09 czy od 17.09(kiedy faktycznie będę na przylatywał i lądował w Wietnamie czy już 16.09 kiedy wylatuje w tamtym kierunku? wylot ze Stambulu do hanoi będzie już 17.09 o godz. 02:20 dnia 17.09)?
Podobnie z powrotem czy wiza do 02.10 czy też do 03.10?


Różnica może być w cenie gdyż do 14 dni jest nieco taniej:) Z drugiej strony mam informację, że już na lotnisku będa wymagali wizy...
Ktoś może wspomóc:)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#68 PostWysłany: 09 Mar 2016 18:38 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Daty Twoich lotów już minęły, jest już 2016 rok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#69 PostWysłany: 09 Mar 2016 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Z ciekawości zapytam, skąd ten nierozsądny pomysł wyrabiania wizy w ambasadzie, skoro jedziesz tam na 2 tygodnie i załapujesz się na wizę on arrival?
Nadmiar gotówki?
Masz złe informacje.
Nikt na lotnisku nie będzie od Ciebie wymagał wizy, a jedynie promesy, która w rzeczywistości będzie skanem listu socjalistycznych władz, zezwalającego do wjazdu na teren republiki Wietnamu.
Poszukaj na forum, temat promesy i pośredniów jest dokładnie omówiony.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#70 PostWysłany: 09 Mar 2016 21:16 

Rejestracja: 23 Lis 2015
Posty: 16
krystoferson112- oczywiscie 2016, mój błąd:)

nick - pomysł wizy jest bardzo prosty, zaoszczędzę max 30/40zł a po wielogodzinnej podróży jeszcze będę wyczekiwał 2 godzinnej w kolejce. Nie zawsze oszczędnośc finansowa jest kluczowa (zwłaszcza przy takiej kwocie i czasie oczekiwania:)).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#71 PostWysłany: 18 Mar 2016 21:38 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
a ktoś korzystał z tej strony http://www.viet-travel.pl/ ?

Jak ogólnie wygląda sprawa z promesą, dostaję dokument i na miejscu na lotnisku w Wietnamie wyrabiają mi wizę bez opłat już? Powrót z Wietnamu do Polski wygląda tak samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#72 PostWysłany: 20 Mar 2016 12:16 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 4
Hej! Wybieram się do Wietnamu w kwietniu i z tego co czytałam różnica między wizą załatwianą w Polsce a wizą na lotnisku (razem w promesą) to ok 100 zł (promesa 9 a wiza 25 dolarów). Może gdybym mieszkała w Warszawie to rozważyłabym wizę z ambasady, ale nie mieszkam, więc wybór wydawał się prosty:-) Nie wiem jak to jest w ambasadzie, ale na lotnisku nie ma już wiz 14-dniowych, są tylko na 1 lub 3 miesiące (jedno lub wielokrotnego przekraczania).

fredbb: Jeśli chodzi o promesę to załatwiałam przez vietnamvisapro.com - za 2 osoby zapłaciłam 18$, list dostałam po dwóch dniach od zamówienia. Na lotnisku dopłacę po 25$ od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#73 PostWysłany: 11 Lip 2016 01:59 

Rejestracja: 11 Lip 2016
Posty: 1
Jak jest z przesiadką na lotnisku - również potrzebuję wizę? Przy locie KUL - SGN - LHR wiza będzie wymagania jeśli nawet nie chcę opuszczać lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#74 PostWysłany: 11 Lip 2016 09:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#75 PostWysłany: 26 Lip 2016 12:47 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 2
Witam,
W listopadzie pierwszy raz wybieram sie do Wietnamu. Mam zamiar skorzystać z promesy wizowej, ale tu pojawia sie moje pytanie - powinnam aplikować o wizę jednokrotnego czy wielokrotnego wjazdu? Trasa przebiega następująco: Hanoi - Phu Quoc - Ho Chi Minh i bedziemy ja pokonywać jakimś lokalnym low costem (prawdopodobnie Viet Jet). Nie opuszczamy Wietnamu, bo są to loty krajowe, wiec chyba wystarczy wiza jednokrotnego wjazdu, czy tak? Bardzo prosze osoby, które maja jakieś doświadczenie w temacie o wypowiedz.
Dziękuje i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#76 PostWysłany: 26 Lip 2016 12:50 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@Houseofcards

Z całą pewnością wystarczy Ci opcja jednokrotnego wjazdu.


Ostatnio edytowany przez Marecki, 26 Lip 2016 12:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#77 PostWysłany: 26 Lip 2016 12:51 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jeden raz wyjeżdżasz do Wietnamu czy wiele razy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#78 PostWysłany: 26 Lip 2016 13:13 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 2
Jeden raz, a potem przemieszczam sie po Wietnamie lotami krajowymi( stad moje pytanie, bo przecież bede musiała pokazywać dokumenty kilkakrotnie).Dla upewnienia sie wolałam zapytać na forum niż ponosić niepotrzebne koszty w przypadku pomyłki.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 26 Lip 2016 13:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#79 PostWysłany: 26 Lip 2016 17:55 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Wiec samo sobie odpowiedzialas na pytanie.

Jednokrotna wystarczy.

Robisz promese online i z wydrukiem stawiasz sie na lotnisku.
Odczekasz swoje i zamieniasz promese na wize.

wybierajac miejsce w samolocie na lot do Wietnamu wybierz jak najblizej wyjscia-wtedy ruszasz raznym krokiem w strone okienka wizowego.....nawet bardzo raznym :D zaoszczedzisz godzine
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#80 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
rada dla aplikujacych o wize do wietnamu: zastanowcie sie dobrze, zanim w formularu wpiszecie od kiedy do kiedy chcecie zostac w Wietnamie. Zazwyczaj jest tak, ze wpisuje sie orzyblizona datę, a wizemi tak dostaje sie wazna przez 3 miesiace od daty wydania, pozwalającą na miesieczny pobyt w danym kraju (tak jest chociazby w przypadku wizy do Kambodży czy Birmy). Tym razem dostalam jednak wize wazna dokladnie w terminie, jaki wpisalam we wniosku, tylko przez miesiac. Ja akurat wyrabialam wize w ambasadzie w Wientian w Laosie, ale słyszałam od innych osob, ze mialy podobne doswiadczenia. Wiec przestrzegam, bo ja musialam zostać w Laosie kilka dni dużej niż ostatecznie chciałam i czekac, az moja wietnamska wiza sie "aktywuje".
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 601 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group