Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
link do formularza wizowego https://dichvucong.bocongan.gov.vn/boco ... matt=26277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#141 PostWysłany: 21 Kwi 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Coś wietnamce się ociągają. W Hanoi jest godz. 17 więc dzisiaj nie dostanę już wizy, zaczynam się martwić :(
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#142 PostWysłany: 23 Kwi 2017 09:24 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 9
Kilometry: 23 067
Mam pytanie odnośnie osób które miały e-vize i wjechały do Wietnamu, po otrzymaniu e-vizy otrzymujemy informacje , ze mamy nie isc do okienka gdzie osoby z promesa tylko bezpośrednio do odprawy, ale czytając relacje osoby i tak byly wracane, do okienka gdzie wyrabia sie wizy i dopiero z papierami do odprawy, czy coś sie zmieniło w ostatnim czasie? Niechcialbym stac niepotrzebnie w dwoch kolejkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#143 PostWysłany: 23 Kwi 2017 10:02 

Rejestracja: 05 Gru 2011
Posty: 34
Loty: 318
Kilometry: 737 209
tak wcześniej na tym forum pisałem o swoich doświadczeniach z wietnamskich granic z marca 2017

Maxon napisał(a):

W naszym przypadku - przylot do Hanoi 10 marca 2017 (Emirates) - nie było żadnych "schodów" - po wyjściu z samolotu dostaliśmy do wypełnienia deklarację zdrowotną i po jej wypełnieniu pomaszerowaliśmy prosto do odprawy paszportowej. Tam cała procedura trwała minutę - po zeskanowaniu kodu z e-wizy na ekranie komputera pogranicznika pokazał się mój wniosek ze zdjęciem, krótki rzut oka na moją gębę, zgadza się , stempel i WITAMY W WIETNAMIE.

Wylot mieliśmy z Sajgonu i też bez żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lucek20 lubi ten post.
lucek20 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#144 PostWysłany: 23 Kwi 2017 10:37 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 9
Kilometry: 23 067
Widocznie zależy na kaprys urzędnika , bo z relacji aagu28 wynika inaczej, może poszczęści mie sie i nie będę musiał sie wracać:)

[quote="aagu28"]-- 22 Kwi 2017 22:21 --


Pierwszy kontakt z Wietnamem rozpoczął się ciekawie. Uzbrojone w e-visy ruszyłyśmy prosto do oprawy paszportowej, gdzie strażnicy szybko ostudzili nasze zapały twierdząc, że musimy sie udać do okienek dla pasażerów z promesami. Tam zabrano nam i wizy i paszporty, po czym czteroosobowa komisja zajęła się kontemplowaniem naszych dokumentów. Po dokonaniu na nich szeregu operacji zakończonych podpisami mogłyśmy wreszcie ruszyć do odprawy, co poszło już sprawnie i po bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#145 PostWysłany: 23 Kwi 2017 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 13
Ja wlatywałam do Wietnamu 20.03 więc może zależy to od stopnia ogarnięcia urzędników. Nasi patrzyli w te e-visy, coś tam próbowali klikać w komputerze ale w końcu się poddali i stwierdzili, że nie mają nas w bazie. Dopiero później po sprawdzeniu wszystkiego i złożeniu podpisów w punkcie z promesami itp. oddano nam paszporty z e-visami i dalsza kontrola odprawa przebiegła bez problemów.
Trzeba być na to przygotowanym i tyle, całość trwała może z 45 minut ale życzę Wam bardziej ogarniętych urzędników:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#146 PostWysłany: 24 Kwi 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Dziwna akcja z tą wizą. W piątek nie było, w sobotę nie sprawdzałem a wczoraj, czyli w niedzielę z głupia franc wszedłem na stronę i wiza była do pobrania.
Niby tylko w dni robocze wydają :roll:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#147 PostWysłany: 10 Maj 2017 18:07 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 13
Loty: 7
Kilometry: 23 879
Wiza wyrabiana jest w przeciągu 3 dni roboczych, natomiast w moim wypadku wiza była wyrabiana w piątek a w poniedziałek już była na mailu. Z wizą i paszportem należy udać się od razu do odprawy paszportowej, wiza sprawdzana jest przez celników, otrzymujemy wpis w paszporcie do kiedy jest ważna i tyle, żadnych ankiet, żadnego czekania na promesy itd..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#148 PostWysłany: 18 Maj 2017 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Wygląda na to, że Wietnamcy już ogarnęli e-visy. Przy przylocie cała procedura trwała 10 sekund. Zero pytań, zdziwień itp. Przy wylocie trochę dłużej bo mundurowy przy wlocie wbił tylko pieczątkę i wpisał długopisem e-visa, ale nie wpisał daty do kiedy ważna. Wezwano jakiegoś ważniejszego rangą człowieka, który piórem dopisał datę ważności. Wszystko trwało max. kilkadziesiąt sekund.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nando lubi ten post.
Nando uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#149 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Witam, mam mały problem z e-visa. Zmienił mi się delikatnie termin przylotu do Sajgonu i zamiast 1.06 ląduje 29.05. Wize mam od 1. Napisałem na visa support niestety dostałem info, że wiza została przyznanan i nie może byc zmieniona. Czy ktoś miał podobną sytuacje i jakoś to udało się załatwić na lotnisku czy może czekaja mnie 3 dni na Ho Chi Minch Aiport :D?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#150 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jest duże prawdopodobieństwo, że w ogóle nie wsiądziesz do samolotu. Linie lotnicze skrupulatnie sprawdzały wizę moją i żony i pierwsze do czego się przyczepili to termin ważności. Nierozgarnięta Tajka nie mogła się połapać, wzywała jakiegoś kolegę i dopiero uznali, że jest wszystko ok.
Na wizie jak byk jest data ważności od-do. Moim zdaniem nie przejdzie.
W samym Wietnamie natomiast akcja była błyskawiczna tak, jak pisałem już we wcześniejszym poście.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#151 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
To może w takim razie najlepiej wyrobić promese za pare dolców? Będzie ona jakimś zabezpieczeniem a i tak pierwsze co pokaże w Wietnamie to e-visa. Jedynym problemem jest to, że jest piątek a wylot w niedziele.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Maj 2017 12:55, edytowano w sumie 1 raz
Promesa a nie promensa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#152 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Albo zmienić lot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#153 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
-- 26 Maj 2017 12:08 --

Koszt około 500$ więc chyba bedzie lepiej zaryzykować z tą promesą ;)

-- 26 Maj 2017 12:17 --

To może w takim razie najlepiej wyrobić promese za pare dolców? Będzie ona jakimś zabezpieczeniem a i tak pierwsze co pokaże w Wietnamie to e-visa. Jedynym problemem jest to, że jest piątek a wylot w niedziele.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Maj 2017 12:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#154 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Kup promesę ASAP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#155 PostWysłany: 30 Maj 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
kolego @‌kuba0999‌ jak tam Twoje przygody z wizą i wjazdem do Wietnamu?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#156 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:26 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 5
Hej,
jak rozumiem e-visa kosztuje 25$ i nie ma juz żadnych dodatkowych opłat, a wiza w konsulacie w Wawie 250zł i też już bez dopłat?

Skąd taka róznica w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#157 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
u nas dochodzi vat,pit srit i cif
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#158 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:36 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 5
Więc jeśli wybiore e-vise to mam pewność że nie zapłacę centa więcej niż te 25$ ?
:)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 30 Maj 2017 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#159 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jak w sklepie masz cenę na polce 10 zeta to ile zazwyczaj płacisz przy kasie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Wietnamu
#160 PostWysłany: 30 Maj 2017 20:39 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 13
Loty: 7
Kilometry: 23 879
tusia6631 napisał(a):
becek napisał(a):
u nas dochodzi vat,pit srit i cif


Więc jeśli wybiore e-vise to mam pewność że nie zapłacę centa więcej niż te 25$ ?
:)

Tak, zapłacisz 25$ (USD), ile dokładnie w PLN zależy od przewalutowania w Twoim banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group