Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2020 19:29 
Awatar użytkownika

srebrny
jak w temacie. Planuję lecieć niedługo bądź zaraz po Bożym Narodzeniu i zastanawiam się na ile to wykonalne, a na ile powinienem się raczej szykować na opcję B.

Ktoś z was bywały / mieszkający / znający tamtejsze regiony może mi coś podpowiedzieć / wywróżyć, nawet jeśli póki co to wróżenie z fusów?
z góry dzięki
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2 PostWysłany: 28 Lip 2020 01:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Sama sie nad tym zastanawiam.
Ludzie, ktorzy mieszkaja w Wietnamie prognozuja, ze turystycznie to dopiero w przyszlym roku. Ale to tez takie wrozenie z fusow.
Ja juz dalam sobie spokoj z planami na ten rok. :cry:

#3 PostWysłany: 28 Lip 2020 08:57 

Rząd Wietnamu właśnie ewakuuje 80 000 lokalnych turystów z Da Nang po wykryciu tam 3 (!) przypadków korony...
https://edition.cnn.com/travel/article/ ... index.html

Więc ciężko mi sobie wyobrazić otwarcie granic w przewidywalnej przyszłości z takim radykalnym podejściem.
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#4 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:01 
Awatar użytkownika

srebrny
@malisz dzięki, faktycznie wygląda to słabiutko :(
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 28 Lip 2020 10:25 

niebieski
Nie traktowalbym tego jako pewnik, ale moja hipoteza jest taka, ze za kilka miesiecy wszystko w miare wroci do normy.
I to niezaleznie od wynalezienia lekarstwa/szczepionki.
Juz teraz wiekszosc krajow europejskich zaczyna rozumiec, ze nie moze byc powrotu do scislego 'lockdownu', a ograniczenia wprowadzane moga byc tylko punktowo.
Powoli widac na przykladach Szwecji, UK, czy nawet Brazylii, ze w najblizszych tygodniach najlepiej beda sobie radzily kraje, ktore pozwolily na wieksza penetracje wirusa w spoleczenstwie, u nich druga fala bedzie pewnie znacznie lagodniejsza, niz w krajach, ktore za wszelka cene chcialy go zdusic.
Zatem mysle, ze przed koncem roku wiekszosc krajow pogodzi sie z istnieniem tego koronawirusa, zmieni podejscie i pozwoli na w miare kontrolowane rozprzestrzenianie sie wirusa, co bedzie oznaczalo rowniez brak znaczacych ograniczen w podrozowaniu.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:02 
Awatar użytkownika

srebrny
@flus chciałbym, żebyś miał rację
i nie chciałbym się wdawać w dyskusję czy będzie druga fala, jak ostra będzie etc., jednak, pozostając w temacie: do tej pory Wietnam stosował jedne z najostrzejszych na świecie (na tyle na ile się orientuję, na pewno sporo ostrzejsze niż wszystkie kraje w Europie ) restrykcji dotyczących przepływu obcokrajowców. Więc, jak wspominałem, chciałbym byś miał rację co do znoszenia obostrzeń, czy to w Wietnamie czy gdziekolwiek indziej, a z drugiej strony Wietnam nic szczególnie nie zrobił by móc się spodziewać rychłego otwarcia, a raczej robi rzeczy tak jak ta wspomniana przez innego kolegę 2 posty wyżej - co raczej nie napawa optymizmem odnośnie szybkiego wjazdu tamże.
Z drugiej strony mam nadzieję, że może zimą będą chcieli trochę pchnąć turystykę do przodu, bo to pewnie spora część dochodu, i wtedy gdy chcę jechać poluzują obostrzenia.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:09 

@rw30 też planuje tamte rejony zaraz po Świętach. Początkowo chciałem Tajwan na Sylwestra, ale coś słabo to widzę w tym roku.
Też się zastanawiam jak zrobić z biletem, czy kupić i ewentualnie zmienić destynację na kraj w Azji Płd-Wsch który się otworzy pod koniec roku czy dalej czekać,
w sumie nie do końca wiadomo jak może być z cenami po otwarciu granic ?
A Ty jak planujesz z biletem ?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 28 Lip 2020 11:21 
Awatar użytkownika

srebrny
nie wiem

ja tam chcę jechać głównie pod kątem pływania na kajcie, i to nie tylko urlopowo ale przez większość czasu łącząć pływanie z pracą (planuję ok. 1.5 miesiąca łącznie) , więc miejsca w które mogę potencjalnie jechać wymagają kombinacji 3 czynników:
* dobry wiatry / warunki na kajta
* kilkugodzinne przesunięcie względem Europy - najlepiej właśnie takie jak oferuje Azja, a nie to dostępne np w Ameryce
* w miarę sensowne połączenie z internetem
....i Wietnam pod tym względem, podczas naszej zimy, tojedna z najlepszych najlepsza opcja na świecie
...więc w mooim przypadku to nie jest tak, że a najwyżej, jak Wietnam się nie otworzy to polecę do Tajlandii / na Filipiny / do Pcimia Dolnego

więc w zasadzie to nie mam jeszcze opracowanego planu B, ale wygląda na to że powinienem o nim pomyśleć.
Przy czym cena biletu dla mnie nie jest jakoś super kluczowa, wiadomo, im taniej tym lepiej, ale to też nie jest tak że musi być w promocji super mega za 1500 zyka, więc póki co mi się nie pali grunt, no ale pewnie gdzieś w październiku najpóźniej będę już musiał wiedzieć co chcę zrobić.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 28 Lip 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 125 903
platynowy
Wy planujecie i się zastanawiacie, więc możecie poczekać. Gorzej jak ktoś (czytaj ja) ma już kupione bilety i doloty :D.

Codziennie w Google w zakładce wiadomości lądują u mnie różne frazy i słowa kluczowe dot. otwarcia granic.
Patrząc jednak na to co się tam dzieje, słysząc co mówią ludzie, którzy mogą powiedzieć coś więcej na ten temat itp., z każdym dniem przestaję się już łudzić, że wyprawa dojdzie do skutku. Oczyma wyobraźni widzę już moje użeranie się z OTA :p

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 04 Sie 2020 11:03 
Awatar użytkownika

srebrny
ciekawa opinia usera naszego forum, który zdaje się wiedzieć co mówi:

kraje-ktore-otwieraja-granice-po-covid-19,0,151716&p=1353905#p1353905
 Relacje PM off  

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości