Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:58 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Naskarżyłem hehehe do Ambasady Polskiej w Taszkiencie za brak trzymania się nowych reguł (cena) i procedur, jak mi coś odpiszą, to dam Wam znać;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#42 PostWysłany: 22 Sty 2018 19:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Ja będę kombinował z tym promem do Baku, bo ceny z Ashgahabatu w jakąkolwiek stronę zabijają;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Sty 2018 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Na takie kierunki to ja mam mile :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Sty 2018 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@ciachu25 i oczywiscie nie ma e-wizy? Trzeba osobiscie sie pojawic w ambasadzie w Warszawie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Sty 2018 00:21 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Hej!

Nie ma e-visy, jest tylko formularz na oficjlanej uzbckiej stronie, do wypełnienia online, zapisania i przytargania osobiście w zębach.

Oczywiście na 100% nie powiem, że nie ma możliwości załatwienia tego drogą korespondencyjną z ambasadą w drodze wyjątku jeśli mieszka się na "Zakarpaciu", tyle, że do mnie konkretnie Pan powiedział, proszę przyjść z wypełnionym formularzem i gotówką 60 USD, po 5 dniach będzie odbiór. Nie wspominałem zupełnie, że jestem rodowitym Warszawiakiem;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To nie jest źródło oficjalne, ale też nie wydaje się być miejscem w którym publikuje się zmyślone informacje.
Na pewno musi być coś na rzeczy, ale trzeba pamietać, że to projekt informatyczny dla administracji więc prawdopodobieństwo poślizgu jest bardzo wysokie.
Jednak Tadżykistan już takie ma, więc może to będzie działać dopingująco.

Zaraz, o czym to ja pisałem?
Już wiem!

Uzbekistan planuje wprowadzenie e-wiz latem 2018r.
I byłoby bardzo fajnie - odwiedzanie ambasad to dla wielu nie jest ulubione zajęcie.

http://uzbek-travel.com/about-uzbekista ... tan-evisa/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 02 Mar 2018 10:24 

Również na Caravanistan jest napisane, że od lipca ma zostać wprowadzona e-visa.
Od 10 lutego natomiast podobno nie trzeba przedstawiać LOI.

źródło: https://caravanistan.com/visa/uzbekistan/
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 01 Maj 2018 14:33 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Czy ktoś wyrabiał ostatnio wizę do rzeczonego Uzbekistanu, jak to wygląda obecnie? Strasznie zagmatwana procedura na tej ich warszawskiej stronie Ambasady. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:59 

@Pozi, co jest dla Ciebie niejasne? Skasowano LOI, więc składasz papiery i dostajesz wizę.

http://uzbekistan.pl/pl/informacje-kons ... gulations/

3. From February 10, 2018, simplified procedure for issuing tourist visas is introduced for citizens of 39 countries (list is given below), that implies getting visa within two working days, not counting the day of receiving documents, with the cancellation of the requirement to provide a tourist voucher or an inviting legal / physical person in the Republic of Uzbekistan to the Ministry of Foreign Affairs.
Góra
 PM off  
      
#50 PostWysłany: 12 Maj 2018 07:55 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
List of required documents to invite foreigners by persons:

- Visa application form;
- E-form of the site evisa.mfa.uz;
- Copies of passports of the invited and the inviting person;
- An original invitation issued by the authorities of internal affairs of Uzbekistan;
- Copies of documents confirming relationship between invited and the inviting person;

- For arrival visa at the airport "Tashkent" should be provided copies of tickets.

Processing of visa application is up to 10 working days if documents have been submitted due to the established order.

No jednak nie takie to proste...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:15 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
From February 10, 2018, simplified procedure for issuing tourist visas is introduced for citizens of 39 countries (list is given below), that implies getting visa within two working days, not counting the day of receiving documents, with the cancellation of the requirement to provide a tourist voucher or an inviting legal / physical person in the Republic of Uzbekistan to the Ministry of Foreign Affairs.

Previously, the simplified procedure for issuing visas was available for citizens of Austria, Belgium, Great Britain, Germany, Spain, Italy, Latvia, France, Switzerland, Thailand, Czech Republic and Poland.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 12 Maj 2018 08:30 

LOI nie jest potrzebne.
Góra
 PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Cze 2018 18:13 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 47
A ja mam pytanie odnośnie wszelkiego rodzaju rezerwacji hotelowych. Jak to wygląda w praktyce? Dzwoniłem już do kilku biur i dostałem informacje, że przed wyjazdem powinienem mieć:
a) co do dnia zaplanowany czas pobytu w Uzbekistanie
b) zrobione rezerwacje hotelowe wszystkich miejsc, które chce odwiedzić

Jest to o tyle uciążliwe, ze jedziemy na 50 dni do Azji Centralnej i sami wiecie jak wygląda transport tam, więc trudno przewidzieć mi co do dnia jak mi się uda podróż. O tym, że trzeba zbierać stemple z każdego noclegu wiem, więc domyślam się, że nocleg pod namiotem nie wchodzi w rachubę w Uzbekistanie. Ktoś się orientuje jak to jest z tym zakwaterowaniem?
_________________
marcinerbel90@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Cze 2018 18:31 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
Ja składałem o wizę w wawie teraz po długim weekendzie. Wymagali tylko wypełniony formularz zdjęcie i zaświadczenie o zatrudnieniu oraz bilet. Akurat miałem rezerwacje hotelowe ze sobą i dałem ale facet sie wygole ich niespodziewal i był zaskoczony ze je daje. Myśle ze jak dasz rezerwacje na pierwsze 2-3 noce to będzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 21 Cze 2018 16:29 

Rejestracja: 21 Cze 2018
Posty: 1
@tunczyk, a wpisywałeś coś w polu "inviting party"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Cze 2018 16:46 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
nie zostawilem to pole puste nic tam nie wypelnialem


Ostatnio edytowany przez Zeus, 21 Cze 2018 16:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 02 Lip 2018 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ktoś ma jakieś info na temat e-wizy ? Niby miała być od lipca, ale w zakątkach internetu są strzępy informacji, iż coś nie pykło...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Lip 2018 19:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
@littleboy1989

http://tashkenttimes.uz/national/2576-u ... ountries-2

Od 15 lipca będzie można aplikować o wizę

Będzie też opcja o 5 dniową darmową wizę tranzytową

e-visa będzie kosztować 20 USD

Plus 3 różne wizy

Silkroad - for tourists traveling the Silk Road countries with the possible recognizing entry visa of other countries;

Vatandosh - a 5-year visa for natives of Uzbekistan and members of their families;

Golden visa - 10-year visa for large foreign investors.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 05 Lip 2018 09:16 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
Rewelacja. Otwiera się nowa opcja na tani tranzyt przez Turkmenistan (np. Iran-Turkmenistan-Uzbekistan-Kazachstan).
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:12 

Tu jest chyba strona do e-wiz:
https://e-visa.gov.uz

Nie przeklikałem do końca.
Góra
 PM off
pabien lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group