Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2921 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wczoraj stalem prawie 2h w kolejce do emigration officer w LAX. Stalismy w jednej razem Visa i esta. Ludzie z esta mieli bardziej przerabane bo bylo slychac o co pytają. Ludzie wyciągali jakies dokumenty, bilety powrotne, wizytowki. Ja z visa zostalem zapytany na jak dlugu bede i czy mam kase ze soba.

Wniosek z tego taki ze albo przetrzepia cie u konsula albo na miejscu. Ja juz wolałem u konsula, mniejszy stres.
Na moich oczach kilka osob chyba nie zostalo dopuszczonych bo nie dostali pieczatki tylko zabrano ich na zaplecze.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2922 PostWysłany: 18 Paź 2019 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@brzemia

ale kase "fizycznnie"ze sobą tzw. gotówke czy masz po prostu srodki na karcie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2923 PostWysłany: 19 Paź 2019 05:10 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Pytali sie ile fizycznie mam kasy. Odpowiedzialem zgodnie z prawdą, oraz dodałem ze reszte mam na kartach.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2924 PostWysłany: 19 Paź 2019 09:25 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Ja we wrześniu pierwszy raz byłem w USA i u oficera była ciekawa sytuacja bo miałem sporo jedzenia i wszystko wpisane w deklaracji, gościu się pyta czy ja tym mam zamiar handlować, a ja mówię, że to dla mnie no i śmiech (wgl. niektórych rzeczy to oficjalnie wwozić nie można było). Potem się jeszcze pytał drugiej osoby co ze mną była kiedy wracamy, a ona nie wiedziała i ja interweniuję, że za dwa tygodnie, a oni są na to wyczuleni i się dopytuje czy na pewno, ja mówię, że tak. Po paru chwilach wbija pieczątkę i "miłej podróży". Zgoda na pobyt przez 6 miesięcy. Więc nie jest tak strasznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2925 PostWysłany: 20 Paź 2019 00:34 

Rejestracja: 24 Gru 2017
Posty: 2
Loty: 8
Kilometry: 13 551
Kurczę Wasze opowieści nie nastrajają do optymizmu. Czekamy na decyzję w sprawie terminu, od kiedy można będzie podróżować bez wiz. Planujemy podróż w przyszłym roku do NY, potem do rodzinki w CA w Toronto i następnie do Montrealu. Myślałam, że będzie łatwiej (tym bardziej ze względu na moją wcześniejszą trzymiesięczną wizytę w Kanadzie. Co prawda jeszcze za czasów wiz do CA.)

Trochę hamujecie mnie w podjęciu decyzji. Tym bardziej, że mąż ni w ząb nie potrafi innych języków niż polski i śląski :P .
No ale nic...Dalej uważam, że kierunek USA jest dla nas atrakcyjny tylko i wyłącznie pod względem turystycznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2926 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Dzisiejszy news właśnie przed chwilą ogłoszony. Już od 11 listopada podróż do USA bez wizy.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C5 ... opada.html


Ostatnio edytowany przez smieci, 06 Lis 2019 12:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2927 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dodajmy ze tego roku, szybko sie uwineli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2928 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
piekło zamarzlo :)

pojawila sie mozliwosc elektronicznej wizy do Rosji, to lot zakupiony i dzisiaj druknalem swoja pierwsza wize do Rosji
teraz USA mam nadzieje, ze scenariusz jak powyzej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2929 PostWysłany: 06 Lis 2019 14:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Cos ten Duda plecie: "Andrzej Duda podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim podkreślił, że ambasador USA Georgette Mosbacher poinformowała go, że w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyjęcia Polski do programu bezwizowego oraz wyznaczenia daty, od której możliwe będzie podróżowanie Polaków do USA bez wiz."

A potem, ze date juz zna.... cuda jakies.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2930 PostWysłany: 06 Lis 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@correos

Do Kaliningradu pojechałem 2 tygodnie po wprowadzeniu e-wizy.
Do Patersburga 1,5 tygodnia po wprowadzeniu e-wizy.

Teraz czekam na wprowadzenie w 2020 e-wizy na Moskwę.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2931 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2119
platynowy
Niby za kilka dni ale na tą chwile Polski nie ma na liście na stonie uzyskiwana ESTA. Pytanie jest kiedy się pojawi. Może na 72 godziny przed szumną datą 11 listopada. Gadanie naszego prezydenta, pani ambasador a nawet Trumpa mam w głębokim poważaniu i dopóki nie będzie można wybrać na stronie jako obywatelstwa "polskie" to żadnych biletów do USA nie kupuję.

Gdyby nie znoszono wiz do Rosji i USA to do Rosji tak czy siak bym pojechal ale do USA niekoniecznie.


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 06 Lis 2019 15:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2932 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Czekam z popcornem na nowy watek o ESTA

Powiedzcie mi jak wyglada kupowanie biletu "bez wizy"?

A.
1. Kupuje bilet
2. Wystepuje o ESTA

B
1. Wystepuje o ESTA
2. Kupuje bilet

Bo rozumiem ze najlepiej zrobic B ale i tak kazdy bedzie robic A, w dodatku zapewne wystepujac o ESTA dopiero tuz przed wylotem. Bedzie ciekawie z odrzuceniami ESTA i koniecznoscia zalatwienia wizy na ostatnia chwile.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2933 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:51 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
lataczuk napisał(a):
Cos ten Duda plecie: "Andrzej Duda podczas wystąpienia w Pałacu Prezydenckim podkreślił, że ambasador USA Georgette Mosbacher poinformowała go, że w środę w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyjęcia Polski do programu bezwizowego oraz wyznaczenia daty, od której możliwe będzie podróżowanie Polaków do USA bez wiz."

A potem, ze date juz zna.... cuda jakies.

A co tu tajemniczego ? Powiedziała że OFICJALNY komunikat zostanie ogłoszony w środę w Waszyngtonie. A nieoficjalnie mu szepnęła do ucha ,że to będzie od 11 listopada. Duda się ucieszył i to ogłosił.
W Waszyngtonie środa się dopiero zaczęła, bo jest tam rano. Proponuję usiąść spokojnie na czterech literach i poczekać te kilka/ kilkanaście godzin, zamiast tradycyjnie snuć teorie spiskowe i ogłaszać jak co niektórzy. " I tak tam nie polecę. Wolę do Rosji".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2934 PostWysłany: 06 Lis 2019 15:55 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
onufry_z napisał(a):
Niby za kilka dni ale na tą chwile Polski nie ma na liście na stonie uzyskiwana ESTA. Pytanie jest kiedy się pojawi. Może na 72 godziny przed szumną datą 11 listopada. Gadanie naszego prezydenta, pani ambasador a nawet Trumpa mam w głębokim poważaniu i dopóki nie będzie można wybrać na stronie jako obywatelstwa "polskie" to żadnych biletów do USA nie kupuję.

Gdyby nie znoszono wiz do Rosji i USA to do Rosji tak czy siak bym pojechal ale do USA niekoniecznie.


A coś Ty taki nieufny? Na stronie Homeland Security jest napisane: "(...) DHS will begin accepting applications on November 11th." Także to nie jest tylko gadanie Trump'a ani Pani Ambasador.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
pazur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2935 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:20 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Faktycznie. Jest na tej oficjalnej stronie komunikat. Przyjmowanie wniosków ESTA od 11 listopada. Przetwarzanie może potrwać do 72 godzin. Tempo iście expresowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2936 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@pazur - dzieki za rade, siedze wygodnie. ESTA juz dawno mam, takze nie snuje zadnych teorii spiskowych ani nic nie oglaszam. Nie nerwuj sie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2937 PostWysłany: 06 Lis 2019 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Trochę szkoda, jutro albo pojutrze będę nad Niagarą i bym sobie przeskoczył na stronę US, tym bardziej, że na przejściu drogowym nie trzeba esta, a ogólnie to dobrze chodzi net w lufie w powietrzu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2938 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2119
platynowy
A co trzeba na przejściu drogowym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2939 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Paszport (jeszcze z wizą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2940 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@onufry_z
Jeśli masz wizę to I-94 (6 USD) na granicy lub on-line do 7 dni przed wjazdem.
Jeśli masz paszport z kraju który jest członkiem VWP to analogicznie I-94W lub ESTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group