Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2701 PostWysłany: 03 Sie 2019 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Nie jestem pewien w 100%, ale będzie wszyscy mogli stać w jednej kolejce. Byłem tylko raz i lądowałem w JKF, jak wszyscy wysiedliśmy z samolotu to były dwie kolejki "Global entry" oraz reszta. Więc bez problemu będzie mogli stać w kolejce dla reszty (która chyba jest duużo większa)

EDIT: Do urzędnika podejdziecie wszyscy razem jako rodzina, ale pokażecie inne dokumenty wjazdowe.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2702 PostWysłany: 03 Sie 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kopacz0 napisał(a):
Witam,

mam pytanie póki co czysto teoretyczne, póki wizy nie zostały jeszcze zniesione, ale ciekaw jestem jakby wyglądała następująca sytuacja:

Posiadam już wizę do USA, ale wybieram sie na wyjazd z żoną i dzieckiem, którzy polecą w ramach Visa Waiver Program. Czy oznacza to, że na lotnisku musimy stanąć do osobnych kolejek (ja dla osób z wizami, żona z dzieckiem zaś do kolejki Visa Waiver Program)? Czy nie jest tak, że przy pierwszym wlocie do USA osoby z Visa Waiver Program, też stoją we wspólnej kolejce z osobami, które wlatują na podstawie wizy i dopiero od kolejnych przyjazdów, mogą korzystać z kolejki dla osób z programu bezwizowego?

Pozdrawiam

Z doświadczenia wiem, że na większości lotnisk w USA wjazd obsługują automaty (kioski). Mogą z nich korzystać osoby z VWP oraz z wizą B1/B2. Automat rozdziela takie osoby na dwie kolejki - jedną przyśpieszoną (w zasadzie po pieczątkę, bo w systemie mamy już w tym momencie przyznany wjazd do USA) oraz drugą dla osób z "X". Z tego co zauważyłem osoby lecące bezwizowo do USA pierwszy raz zawsze mają X - bo nie byli nigdy weryfikowani odciskiem palca. Tymczasem osoby z wizą dostają świstek bez Xa więc wjazd mają nieco szybszy - przynajmniej ja tak miałem, kilkukrotnie, łącznie z 1 wjazdem.

Wracając do twojego pytania - jeśli w automacie wypełnisz deklarację razem z rodziną, to najprawdopodobniej wszyscy dostaniecie X (choć głowy nie dam, nigdy nie miałem Xa).

Oczywiście inna sprawa, jak automatów nie będzie (miałem tak 2x w ATL). Wtedy wszyscy stoją w jednej kolejce / mogą iść razem do "okienka".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2703 PostWysłany: 19 Sie 2019 19:28 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
Z tego co się orientuję to w tej chwili ambasada USA nie ma wglądu w nasze bazy danych I mogą poprosić p dostarczenie odpowiednich dokumentów np. zaświadczenia o niekaralności, czy po przystąpieniu do ruchu bezwizowego to się zmieni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2704 PostWysłany: 27 Sie 2019 20:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
plotek cd.

Cytuj:
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zamierza ogłosić podczas pobytu w Warszawie nominację Polski do programu ruchu bezwizowego w USA - podał we wtorek portal wp.pl powołując się na amerykańskie źródła dyplomatyczne.


https://fakty.interia.pl/swiat/news-don ... Id,3171166
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2705 PostWysłany: 27 Sie 2019 21:04 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
To straszne. Trzeba będzie zamknąć ten wątek. 136 stron pójdzie do archiwum.
Prawie jak bluźnierstwo:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2706 PostWysłany: 28 Sie 2019 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Kluczowa jest ta informacja:

Cytuj:
Zdaniem autora artykułu, "chodzi naturalnie o zejście poniżej wymaganego progu 3 proc. odmów przy wydawania wniosków wizowych do USA". Wskazał on również, że "w tej chwili napływają jeszcze ostateczne dane". Od wspomnianego progu - przekonuje wp.pl - Polska jest "o włos".


Czyli to nadal nic pewnego :lol:
Trump pewnie niczego nie zadeklaruje bo nie może w takim przypadku. Skoro jesteśmy "o włos" to znaczy, że ciągle powyżej 3%... Wybory za pasem, potrzebują sukcesów, którymi mogliby przykryć ostatnie "aferki" więc wczoraj ogłosili pierwszy w historii budżet bez deficytu a we wrześniu będzie, że PIS "załatwiło" brak wiz do USA. Jak w listopadzie ogłoszą, że "prawie się udało ale jednak jeszcze nie teraz" to już będzie przecież po wyborach...
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2707 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Dokładnie. Tak samo nie podobała mi się informacja od bodajże pani ambasador, że "napewno osiągniemy współczynnik odrzutów poniżej progu 3%" - w momencie, kiedy o wizę można było jeszcze wnioskować przez 3 miesiące w danym roku rozrachunkowym (aktualnie jeszcze przez miesiąc, więc identyczna sytuacja). Ja rozumiem, że w tamtym momencie współczynnik wyglądał dobrze i najprawdopodobniej zbytnio się nie zmieni do końca września, ale w teorii w wakacje mogło być pogorszenie i zwiększenie średniej. Prosta matematyka...

Z drugiej strony może to też komunikat do pewnej części społeczeństwa, aby dała sobie spokój z (ponownym) wnioskowaniem o wizę w najbliższym czasie, bo niedługo nie będzie musiała tego robić (tzn. takie osoby będą mogły być odrzucane po prostu w innym wniosku, bo WVP wcale nie znaczy, że każdy teraz wjedzie do USA).
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2708 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:26 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Blackall napisał(a):
Z drugiej strony może to też komunikat do pewnej części społeczeństwa, aby dała sobie spokój z (ponownym) wnioskowaniem o wizę w najbliższym czasie.


Albo to jest przebiegla zlosliwa strategia idaca w inna strone. Zobaczyli ze jestesmy o wlos od osiagniecia progu i oglaszaja takie rzeczy zeby ludzi zniechecic do aplikowania o wize (bo uwierza ze juz w przyszlym roku nie beda musieli) zeby przypadkiem Polska nie osiagnela tego magicznego progu.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2709 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a znasz kogoś kto ten próg widział?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2710 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1843
srebrny
Cytuj:
Albo to jest przebiegla zlosliwa strategia idaca w inna strone. Zobaczyli ze jestesmy o wlos od osiagniecia progu i oglaszaja takie rzeczy zeby ludzi zniechecic do aplikowania o wize (bo uwierza ze juz w przyszlym roku nie beda musieli) zeby przypadkiem Polska nie osiagnela tego magicznego progu.


Przecież chodzi o % odmów, a nie o ilość złożonych wniosków.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2711 PostWysłany: 28 Sie 2019 12:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
to USA w pelni kontroluje caly ten proces i procedury, kto dostanie wize, kto nie i w rezultacie jak wyglada ten mityczny wskaznik...

wiec kto tu sie ma starac i o co?

aplikuj z UK, to odrzuca, bo na pewno szuka roboty w USA, absurd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2712 PostWysłany: 28 Sie 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Blackall napisał(a):
"napewno osiągniemy współczynnik odrzutów poniżej progu 3%"


Skoro tak powiedziała, to tak zrobi :P

Najwyżej janusze lecący do pracy z połową rodziny w Chicago dostaną mityczne "3 gwiazdki" na wizie i cofną ich z lotniska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2713 PostWysłany: 28 Sie 2019 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
becek napisał(a):
a znasz kogoś kto ten próg widział?


Można się śmiać z tych co wierzą w zniesieni wiz,
można się śmiać z tych co opisują tutaj pikantne szczegóły spotkania z konsulem,
można się też śmiać z tych, co oczami wyobraźni widza wahania nad progiem 3%
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Kaźmierowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2714 PostWysłany: 28 Sie 2019 18:42 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Chupacabra napisał(a):
pazur napisał(a):
A nie raz na 2 lata ? Bo coś tu chyba o tym było...

ESTA = 14 $ raz na dwa lata. Papierologia jest w zasadzie taka sama jak z wizą, z tym, że wszystko się robi przez internet.
Zasadnicza różnica to maksymalna długość pobytu, która wynosi 90 dni.


Przeczytajcie to jeszcze raz. Po co te emocje ze znoszeniem ? Sprawa wyłącznie wizerunkowa. Ale rozumiem. Jest okazja snuć swoje absurdalne teorie spiskowe. Zwłaszcza w ostatnich postach.

ESTA taniej zaledwie o ok 50 $ w ciągu 10 lat. Dopuszczalna długość pobytu 90 dni. Co 2 lata rejestracja +opłata 14 $.

Tak jak dotychczas.- Pobyt do pół roku. Jedyna uciążliwość to wizyta w ambasadzie/ konsulacie raz na 10 lat.

Paradoks ?

Ja wybieram podróż z wizą. :D Zresztą na lotnisku po przylocie , klient z wizą jest zapewne bardziej wiarygodny, bo już zweryfikowany przez personel amerykański.[ 3 x byłem i żadnych problemów nie było] A ESTA ? Też mogą nie wpuścić. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2715 PostWysłany: 28 Sie 2019 19:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak ktoś jeździ regularnie to może i tak, jak ktoś chce raz, czy dwa razy pojechać sobie pozwiedzać, to jednak spora różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2716 PostWysłany: 28 Sie 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ale z drugiej strony USA to nie Bergamo czy Sandefjord ze w ciagu 10 lat polecisz tam kilka lub kilkanaście razy. Więc lepiej zapłacić te $14 raz na 2 lata (po 2 latach kolejne $14 jeśli zajdzie taka potrzeba) niż od razu $160 i mieć wizę na 10 lat.
Kraje które są w VWP chyba się nie proszą o powrót do systemu wizowego żeby płacić $160 za wizę.

W końcu to forum taniego latania więc chyba nie ma co się sprzeczac że obecny stan rzeczy jest lepszy.



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2717 PostWysłany: 28 Sie 2019 19:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
trocha napisał(a):
Jak ktoś jeździ regularnie to może i tak, jak ktoś chce raz, czy dwa razy pojechać sobie pozwiedzać, to jednak spora różnica.

To teraz będzie możliwość wyboru.
Tylko błagam, nie wypisujcie już tych bzdur o spisku Jankesów itp.
Nie pasuje mi jakiś kraj. Nie jadę. Ja też mam kilka na liście , gdzie nie jadę np Chiny.
Ameryka ,a zwłaszcza jej mieszkańcy jest super. Nie zapominajcie , że przyjęła ponad 10 mln Polaków. A prawie wszystkie te ogromne domy na Podhalu, to za baksy tam zarobione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2718 PostWysłany: 28 Sie 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Kapitalizm amerykański tez jest super, zwłaszcza w A. Południowej czy na Bliskim Wschodzie. Chyba nie ma bardziej terrorystycznego kraju jak USA ;) to tak dla porównania z chaupami na Podhalu. Poza tym nikt tych $ nie dał, ludzie ciężko na nie pracowali, nie ma nic za darmo, a zwłaszcza od USA i obywateli.

Mnie tam wizy są obojętne, ale jak jakas rodzina jest choćby kilku osobowa to każda osoba x 160$ robi wielką różnicę ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2719 PostWysłany: 28 Sie 2019 22:08 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To nie aplikuj o wizę do tych terrorystów ( wg Ciebie) Zaoszczędzisz 160 $ ,a o innych się nie martw.
Dlatego że takich podobnych do Ciebie nie brakuje , oni po prostu muszą , nawet jakby nie chcieli, wyłapywać i selekcjonować osoby odnoszące się do nich wrogo i mogące stwarzać zagrożenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2720 PostWysłany: 28 Sie 2019 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Czlowieku 3cm wyzej to napisalem, a Ty sie zaciales i to przepisales ale po co? I :roll:

Felieton jak ktos chce moze odsluchac od 12:40

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group