Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2681 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:02 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
pazur napisał(a):
A nie raz na 2 lata ? Bo coś tu chyba o tym było...

ESTA = 14 $ raz na dwa lata. Papierologia jest w zasadzie taka sama jak z wizą, z tym, że wszystko się robi przez internet.
Zasadnicza różnica to maksymalna długość pobytu, która wynosi 90 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2682 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
No właśnie. A z wizą było do pół roku. Mam świeżo wyrobioną i myślę, że mając wizę w paszporcie będzie można latać po staremu. Czyli do pół roku i bez rejestracji w ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2683 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2912
złoty
Dokładnie tak. Program visa waiver nie odbiera ważności już wydanych wiz i każdy kto chce, dalej może sobie wizę wyrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2684 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Już widzę te nagłówki:
„ Polacy masowo wyrabiają wizy, żeby zdążyć przed ich zniesieniem.”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2685 PostWysłany: 29 Lip 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Haha, 100% tak będzie. Niektórzy żyją jak w bańce, byli 10 lat nielegalnie, wrócili, i udaję się po wiże, tak na prawdę się dzieje, znam takie przypadki! W ogóle się nie zdziwie, jak masowo rusza po wizy :lol:

Ojej, same ostatnie dwie strony to chyba ze 3-4 podniecające relacje, relacje jak ze spotkań z prostytutką, 5 minut, same uśmiechy, wiza w paszporcie :lol:

Wizy mają być zniesione, a wszystko to za jedyne 300 000 $, ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2686 PostWysłany: 29 Lip 2019 21:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Chupacabra napisał(a):
doba pobytu, która wynosi 90 dni.

A cóż to za doooba ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2687 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Ta ESTA, to owszem $14 raz na dwa lata, ale nie jestem pewien czy jest to dostępne natychmiast po włączeniu danego kraju do VWP!
Na Wikipedii tajemniczy zapis:

Passengers were able to sign up in August 2008, and the travel authorization became mandatory from January 12, 2009. Once pre-screened, passengers may reuse the ESTA approval for two years, although they may still need to complete the I-94W paper form for land entry.[6]
In April 2019, Greece was the last of the VWP countries where the citizens can get a two year valid ESTA.


Ostatnio edytowany przez kittycate 30 Lip 2019 08:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2688 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:27 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Poczekajmy do października z tym zachwytem nad zniesieniem wiz.
Z tego co mi wiadomo to dopiero po zamknięciu roku podatkowego we wrześniu będzie ostatecznie wiadomo ile procent osób otrzymało odmowę wydania wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2689 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:44 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nawet nie we wrześniu, jakoś dużo później te dane są. Co roku to samo... ktoś coś chlapnie, że nie będzie wiz, ludzie czekają i jednak się okazuje że to za rok i tak to się kręci cały czas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2690 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ok przyjedziesz do nas, ale zaplacisz za to przyjemnosc - w sumie wariant do zaakceptowania dla mnie
ale niech sie to odbywa jak w przypadku Turcji lub Jordanii, poklepalem w komp 2 minuty,
wyjalem karte z portfela i chwile pozniej juz wydrukowalem pdf z emaila

moze jestem skrajnie wygodny :( ale procedura ubiegania o wize do USA jest upierdliwa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2691 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:53 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
trocha napisał(a):
Co roku to samo... ktoś coś chlapnie, że nie będzie wiz, ludzie czekają i jednak się okazuje że to za rok i tak to się kręci cały czas

Zniesienie wiz nie ma żadnego znaczenia, oprócz wizerunkowego. Kto faktycznie chcę lecieć do USA, to wizę sobie załatwił juź dawniej. Chyba nikt zdrowo myślący nie sądzi, że po ich zniesieniu , nagle każdy Janusz wraz z Grażyną wybiorą się do Ameryki. To kosztowne i, a i tak trzeba będzie jakieś tam kwity w internecie wypełnić. Znając realia, to ten Janusz+ Grażyną i tak zamiast polecieć do USA, wybiorą po raz kolejny wyprawę autem do np Chorwacji. :mrgreen:
Gdzie wydadzą jeszcze więcej kasy. :D
Ale będzie swojsko i blisko. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2692 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Ale sama wiza/promesa/oplata-za-wjazd bedzie tańsza*

*wybierz co Ci pasuje i nie wywołuj kolejne dyskusji czy to wiza czy promesa

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia 30 Lip 2019 08:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2693 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:55 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Tak. O 50 $ w ciągu 10 lat. :D Tyle tam kosztuje jeden dobry obiad.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2694 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Czyli źle że nam te wizy zniosą?
Oj ci Amerykanie....

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Sie 2019 08:08, edytowano w sumie 2 razy
A
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2695 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dobrze. Przynajmniej malkontenci przestaną narzekać na Jankesów.
A ja, tak jak pisałem wcześniej, będę korzystał z już posiadanej wizy na 10 lat , bo to korzystniejsze niż ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2696 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
nie zrozumcie mnie zle, ale mam wrazenie, ze jak tylko ma byc cos latwiejsze to czesc z Was odczuwa zawod .. zaczynaja sie Janusze/Grazyny itp

czy jezeli latalismy na Teneryfe lata wstecz spiac na podlodze w Bergamo i Madrycie to byla to bardziej prawdziwa podroz niz latajac bezposrednio?
utrzymywanie wiz do USA to dla mnie czysty absurd, podobnie jak procedura jej otrzymania im wczesniej sie to skonczy tym lepiej :) Janusz/Grazyna sobie poradzi spokojna glowa
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2697 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:09 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 1
A mnie zastanawia inna sprawa.

Czy jak dostałem odmowę wizy to czy przy ewentualnym zniesieniu musiałbym się ubiegać o mią ponownie?.

W sensie musiałbym przechodzić przez te same procedury.? Czy mógłbym ubiegać się już poprzez ESTA?.

Chyba ktoś kiedyś o tym pisał, ale nie mogę odnaleźć tego wątku
:?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Lip 2019 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2698 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
@pazur
Cytuj:
Kto faktycznie chcę lecieć do USA, to wizę sobie załatwił juź dawniej. Chyba nikt zdrowo myślący nie sądzi, że po ich zniesieniu , nagle każdy Janusz wraz z Grażyną wybiorą się do Ameryki.


vs

Cytuj:
Czy jak dostałem odmowę wizy to czy przy ewentualnym zniesieniu musiałbym się ubiegać o Nią ponownie?.


;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2699 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@Deryzemlja - nie, wtedy mozesz ubiegac sie o ESTA, zreszta w formularzu jest pytanie o odmowione wizy. Jezeli Ci odmowia ESTA to musisz ubiegac sie o wize.
Góra
 Profil Relacje PM off
Deryzemlja lubi ten post.
Deryzemlja uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2700 PostWysłany: 03 Sie 2019 12:57 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 12
Witam,

mam pytanie póki co czysto teoretyczne, póki wizy nie zostały jeszcze zniesione, ale ciekaw jestem jakby wyglądała następująca sytuacja:

Posiadam już wizę do USA, ale wybieram sie na wyjazd z żoną i dzieckiem, którzy polecą w ramach Visa Waiver Program. Czy oznacza to, że na lotnisku musimy stanąć do osobnych kolejek (ja dla osób z wizami, żona z dzieckiem zaś do kolejki Visa Waiver Program)? Czy nie jest tak, że przy pierwszym wlocie do USA osoby z Visa Waiver Program, też stoją we wspólnej kolejce z osobami, które wlatują na podstawie wizy i dopiero od kolejnych przyjazdów, mogą korzystać z kolejki dla osób z programu bezwizowego?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group