Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2621 PostWysłany: 17 Maj 2019 15:15 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Nie wiem jak u innych, ale ja od razu powiedziałem, że nie wiem kiedy i gdzie chcę jechać. Przyznałem też, że data, miejsce i hotel są wypełnione losowo od czapy, bo nie mogłem tych miejsc zostawić niewypełnionych, a może polecę jak się trafi jakaś okazja. Nie było przez to najmniejszego problemu z wizą. Zresztą okazało się, że gość który ze mną rozmawiał pochodzi z Meksyku, więc jak na liście odwiedzonych krajów go zobaczył, to cała rozmowa zeszła na Meksyk i praktycznie żadnych innych pytań nie zadał ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2622 PostWysłany: 18 Maj 2019 17:01 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mnie też ciekawi co jeszcze ludzi ciągnie do roboty do u s i a. Czy taki pracownik w MC w u s i a kupi sobie więcej produktów za swoją pensję niż tak sam pracownik w UK? I analogicznie z innymi zawodami?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2623 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Byłem w USA na objazdówce prawie miesiąc. Więc ledwo co liznąłem tego kraju. Ale tam się żyje jakoś tak... łatwiej.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2624 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Offtopic on
Oglądałem ostatnio videoblog mołdawianina, ktory podrozowal po Polsce i był zachwycony. Takze z boku wszystko jest fajne. Tylko zachoruj w USA na poważna chorobę i koniec americandream.
Offtopic off

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2625 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
A jak zachorujesz w Polsce, to co? :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2626 PostWysłany: 18 Maj 2019 18:57 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
To Ciebie do szpitala przyjma i będą udawać ze leczą. A tam nie przyjmą i nie będą udawac. A na poważnie ochrona zdrowia w USA jest piekielnie droga, a przypadki odmów ubezpieczenia zdrowotnego osób z ryzykiem są znane i tragiczne.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2627 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:01 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
bez przesady, należy wykupić tylko porządne ubezpieczenie ( ja miałem miejscowe z suma leczenia do miliona dolarów) ... liczyć że nie będzie potrzebne, w sumie jak coś by się miało by zdażyć poważnego to tam czułbym się najpewniej z ich jakością służby zdrowia,


Ostatnio edytowany przez marcino123, 03 Cze 2019 21:53, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2628 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Jeśli masz ubezpieczenie, to lepiej leczyć się w USA, aniżeli w Polsce. Jeśli nigdzie nie masz, to bez różnicy, gdzie nie będziesz się leczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2629 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Turystyczne?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2630 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Obojętnie, jakie - byle dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2631 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Przy przewlekłych chorobach, chyba nie ma w USA dobrej opcji ubezpieczenia.
Niby nie ma górnej granicy ochrony finansowej, ale zawsze musisz coś zapłacić jako "udział własny".
Przy złamaniu ręki to może być pikuś, że masz udział własny np. 100U$D, ale przy przewlekłych chorobach każda wizyta u lekarza czy zabieg, czy nawet dojazd karetki jest liczony osobno. https://www.summerlinbenefitsconsulting.com/blog/what-to-know-about-no-deductible-health-insurance-plans
Poczytajcie sobie również z jakimi rachunkami skończyły ofiary np. ataku terrorystycznego na maraton w Bostonie.
W USA, (chyba) żadne ubezpieczenie nie pokryje leczenia będącego skutkiem ataku terrorystycznego.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2632 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:42 

Rejestracja: 18 Maj 2019
Posty: 1
Przeczytałam całe forum, ale takiego pytani nie znalazłam, być może jest głupie, a być może nikt nie miał takiego problemu. Wypełniam wniosek o wizę turystyczną, planuje samodzielna podróż do Nowego Jorku. Jeśli chodzi o termin pobytu wpisałam konkretne daty (dokładnie 28 dni) wraz z numerem lotu (którego nie kupiłam, po prostu nie chciałam kombinować i mówić ze nie wiem, bo dokładnie takim połączeniem chciałbym poleciec o ile nagle wszystkie bilety się nie wysprzedadzą, a zakup planuje zrobić od razu po wyjściu z ambasady o ile wiza zostanie przyznana żeby ceny nie poszły w górę). Jednak ten termin zmienił się, planuje wrócić tydzień wcześniej, lot do Nowego Jorku jest jak najbardziej aktualny, tymi samymi liniami i wszystko zostaje bez zmian oprócz tego ze data powrotu zmienia się na poniedziałek we wcześniejszym tygodniu. Czy w ambasadzie iść sztywno w to ze lecę na 4 tygodnie czy jednak od razu powiedzieć, ze pamietam jak odpowiedziałam we wniosku ale postanowiłam skrócić wyjazd do 3 tygodni. Jak uważacie? Z góry dziękuje za pomoc:) może ktoś tak robił, ale było dla niego to tak mało znaczące ze nie poruszył tego nawet na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2633 PostWysłany: 18 Maj 2019 19:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Mow prawdę

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2634 PostWysłany: 21 Maj 2019 11:45 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 60
Konsulat w Krakowie, 21.05.

Wizyta zakończona sukcesem :D , od wstępnej weryfikacji przed budynkiem do wyjścia z konsulatu upłynęło 30 minut.
Nie można się tam ani zgubić, ani zbytnio zastanawiać, co robić dalej, bo wszystko jest poukładane jak Pan Bóg przykazał.

Rozmowa trwała 45 sekund.

Cel podróży?
Miejsce podróży?
Na jak długo?
Czy są tam znajomi lub rodzina?
Czy mówię po angielsku? (udzielenie pozytywnej odpowiedzi zaskutkowało tym, że ostatnie pytanie zostało zadane po angielsku, dotyczyło obecnej pracy, a po tym nastąpiła formułka z życzeniami udanego wyjazdu).

Pytania są zadawane w takim tempie, że nawet nie ma czasu rozwodzić się nad odpowiedziami, a i druga strona raczej nie oczekuje odpowiadania pełnymi zdaniami, tylko same konkrety.

Podsumowując. jeśli ktoś nie ma niecnych zamiarów i schrzanionej kartoteki, to nie ma prawa się nie udać. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2635 PostWysłany: 21 Maj 2019 12:08 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Teraz tylko jechać i wydawać $ bo o to chodzi w tym wszystkim ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2636 PostWysłany: 21 Maj 2019 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 801
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
flash napisał(a):
Konsulat w Krakowie, 21.05.

Wizyta zakończona sukcesem :D , od wstępnej weryfikacji przed budynkiem do wyjścia z konsulatu upłynęło 30 minut.
Nie można się tam ani zgubić, ani zbytnio zastanawiać, co robić dalej, bo wszystko jest poukładane jak Pan Bóg przykazał.

Rozmowa trwała 45 sekund.

Cel podróży?
Miejsce podróży?
Na jak długo?
Czy są tam znajomi lub rodzina?
Czy mówię po angielsku? (udzielenie pozytywnej odpowiedzi zaskutkowało tym, że ostatnie pytanie zostało zadane po angielsku, dotyczyło obecnej pracy, a po tym nastąpiła formułka z życzeniami udanego wyjazdu).

Pytania są zadawane w takim tempie, że nawet nie ma czasu rozwodzić się nad odpowiedziami, a i druga strona raczej nie oczekuje odpowiadania pełnymi zdaniami, tylko same konkrety.

Podsumowując. jeśli ktoś nie ma niecnych zamiarów i schrzanionej kartoteki, to nie ma prawa się nie udać. :D


Ja bym podsumował to tak, że to idealny interes, w 45 sekund za ~700zł ucieszyć kogoś kilkoma pytaniami w stylu - "Czy czereśniak to czereśniak czy jednak może Olgierd?"
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2637 PostWysłany: 21 Maj 2019 18:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Tak się robi biznes. Klient wychodzi zadowolony i jeszcze w najblizszym czasie wyda $$$ w usa ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2638 PostWysłany: 24 Maj 2019 17:53 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
Cześć.

Dziewczyna chce założyć konto, aby umówić się do konsula i wyskakuje jej błąd:

Błędy

Your request cannot be processed at this time. The site administrator has been alerted.
User could not be created. Please ensure First Name and Last Name are entered as they are in your passport.

Wszystko wpisuje tak jak w wniosku wizowym.

Nie pamiętam jak to było - wydaje mi się, że należy chyba odczekać 3/4 dni aby można było założyć konto.

Wytłumaczy ktoś jak to jest?
Dlaczego taki błąd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2639 PostWysłany: 24 Maj 2019 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
google + 5s i........
tadam
https://forum.usa.info.pl/topic/22806-p ... eldocscom/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2640 PostWysłany: 25 Maj 2019 10:03 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
Myślisz że pierwsze co to napisałem tutaj na forum bo nie użyłem przeglądarki? Napisałem na forum bo ta porada, która wkleiles nic nie daje.. jak mam wpisać imię i nazwisko bez polskich znaków, skoro w tymze imieniu i nazwisku polskie znaki nie występują...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group