Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2601 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:44 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
-- 15 Maj 2019 18:44 --

Widzę że teraz nie będzie przez to spać, wiec odpowiem raz jeszcze, nie 20 dni tylko 29 dni. Napisałem około 8 tysięcy ale już się poprawiam dokładnie 7400, kurs liczę niecałe 4zl wychodzi po 66$ za noc, jest to tez maximum jakie chce zostać. Nie mam zamiaru wydać 8 tysięcy dolarów tylko 4 tysiące lub 4 i pół ktoś poprzednio źle zinterpretował wiadomość. Pracuje na jednym zleceniu, a nie na zleceniach, w jednej firmie od dwóch lat. Nie utrzymuje się sam, jedyne na co wydaje to paliwo i studia. Odmówiłem sobie sporo rzeczy przez ten rok, ale już chyba widać ze będąc studentem i prowadząc dość skromne życie nie jest tak trudno odłożyć przez prawie rok. Myśle ze to kończy temat moich finansów na wyjazd. Chciałem porozmawiać na temat doświadczeń/pytan w ambasadzie w przypadku studentów a nie wyliczać na forum ile mam zamiar na wyjeździe który jeszcze nie wiem czy potrwa 3 czy 4 tygodnie.

-- 15 Maj 2019 18:44 --

Jest to stała praca, po około 200 godzin w miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2602 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Napisałeś wyraźnie:
Cytuj:
zdecydowałem się na samodzielne, trzytygodniowe zwiedzenie Nowego Jorku


Cytuj:
Jest to stała praca,

Umowa-zlecenie to nie jest stała praca.
Kończę tą dyskusję i tylko ponownie zwracam Ci uwagę, że osoby decydujące o Twoim pobycie w USA są bardzo wrażliwe na mówienie prawdy i spójne twierdzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2603 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:58 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
Nie da się dogadać, przepraszam ze nie napisałem „około trzy tygodnie”, ale zaznaczyłem wyraźnie dokładne daty wiec można było policzyć skoro aż tak dokładnie ktoś chciał w to wnikać, to ze na forum podaje liczby i dni w zaokrągleniu nie znaczy że będę podejrzany w ambasadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2604 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:11 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 15 Maj 2019 19:00 --

Widzę, że wiele osób nic nie rozumie i chyba nie wie jak funkcjonują stany. Bez zrozumienia sentencji wyrywasz wycinki moich wypowiedzi. Jakby rząd obawiałby się, że ktoś z turystów zostanie biorąc pod uwagę ilu zostało to nikomu nie dałbym visy!!!! Nawet jak było tam kilkadziesiąt lat temu eldorado to i tak dawał visy a teraz już dobre czasy minęły ale i tak znajdzie się grono ludzi, którzy zachwycą się 11$-20$ na godz co jak na realnia usa szału nie ma. Ci którzy zarobią powyżej tej kwoty to i w ue dadzą radę, zresztą ci za min wynagrodzenie nie trzeba lecieć do usa. Jakby każdy z zamiarem pracy w usa starałby się o odpowiednią visę to nie byłoby problemu - oczywiście mam na myśli dawne czasy. Każdy wysoko rozwinięty kraj potrzebuje ludzi do prostych prac których nie chce wykonywać ich lud. To nie znaczy, że nie potrzebują wykształconych ale dla dobra kraju i oszczędności wezmą z otwartymi rękami. Co do tych pierwszych których też potrzebują nie mogą oficjalnie zapraszać bo będzie sprzeciw ludu który i tak nie chce wykonywać tych prac. Widzieliście kto pracuje jako sprzątaczki w hotelach i na domkach??? Zresztą co tu daleko patrzeć sytuacja jak u nas. Myślisz dlaczego na granicy kiedy masz zaplanowany pobyt na 14 dni dostajesz na 6 miesięcy, które możesz jeszcze dodatkowo legalnie przedłużyć. Mogę podesłać wam link do forum na którym ludzie radzą się prawniczki w związku z pobytem w usa itd to oni mają problemy. Może jak przeczytacie kilkanascie postów to zrozumiecie o co mi chodzi.

-- 15 Maj 2019 19:03 --

O teraz z tym Panem nie zgodzę się, nie ma nic w zaokrągleniu!!!! Musi być konkret 10 dni to 10 dni a nie może 10dni może 21dni bo wtedy dostaniesz odp typu może miesiąc może dwa a może rok i dwa do widzenia!!! Widzę, że Pan nie wyciąga wniosków z tego co piszą inni, musi być zdecydowanie i konkretnie, odp TAK lub NIE, tak jak 1+1=2 a nie może dwa.

-- 15 Maj 2019 19:11 --

To nie znaczy, że jak na lotnisku dostaniesz prawdopodobnie możliwość przebywania 6 miesięcy to nie znaczy, że w ambasadzie lub nawet przed wbiciem pieczątki na lotnisku w usa a nawet wychodząc już z bagażami odebranymi po otrzymaniu stempla odp pracownikowi na lotnisku na zapytanie na ile czasu Pan przyleciał, że może lub około itd konkret tydzie, dwa, miesiąc a nawet kinkretniej 31 dni mimo, że każdy wie że możesz nawet 6 miesięcy!!! Taka hipokryzja ale tak to działa i jak ktoś to rozumie to również zrozumie moje wypiwiedzi na temat zapotrzebowania turystów którzy finalnie staną się w jakimś % na piczątku nielegalnymi pracownikami itd


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Maj 2019 19:19, edytowano w sumie 1 raz
Prośba o poprawienie literówek i staranne pisanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2605 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:18 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
Ale nie jesteśmy teraz w ambasadzie, do tego te 29 dni to jest max ponieważ zaczynam studia 28 września, a jeszcze wcześniej mam lekarza bo jak już pisałem muszę być pod stała opieką. Dziękuje za takie rady bo właśnie o to mi chodziło, ze np trzeba być konkretnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2606 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Jak chciałeś się dowiedzieć jakie pytania zadają studentom, to dlaczego nie zacząłeś od lektury tego wątku ? 130 stron czytania. :D Studentów też tu dostatek. Myślałeś że jesteś pierwszy i jedyny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2607 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:30 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
Nie, po prostu liczyłem na studenta z końca 2018 i początku 2019. Widziałem ze początek wątku jest z kilka lat temu a chciałem coś bardziej aktualnego. Liczyłem tez ze może ktoś kto musi być pod obserwacja lekarza w Polsce się tu odezwie i da znać czy warto w ogóle w trakcie rozmowy wspominać cukrzyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2608 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Polecam używać wyszukiwarki tylko w danym temacie, jest nad pierwszym postem po prawej stronie, szukając w tamtym miejscu szukasz tylko w tym temacie :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2609 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Juljak napisał(a):
Odmówiłem sobie sporo rzeczy przez ten rok, ale już chyba widać ze będąc studentem i prowadząc dość skromne życie nie jest tak trudno odłożyć przez prawie rok. .

Masz coś wspólnego z Tychami?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2610 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:53 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2611 PostWysłany: 15 Maj 2019 19:58 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Podaje link do historii jakie ludzie mają problemy z wjazdem do usa lub inne pytania ale również dot. pobytu w USA.
http://www.atopolskawlasnie.com/porady_ ... ne.html#q1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2612 PostWysłany: 15 Maj 2019 20:03 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To są fora, gdzie głównie udzielają się osoby, którym odmówiono wizy/ wjazdu , bo np kiedyś przedłużyły pobyt lub pracowali na czarno.
A my to prawdziwi turyści. Chcemy zwiedzać a nie tyrać na budowie w USA.
Taka różnica. Fora Ci się pomyliły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2613 PostWysłany: 15 Maj 2019 21:11 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Proszę najpierw poczytać! Są tam różne problemy, również osób którym anulowano visę turystyczną lub z różnych powodów nie chcą wydać nowej. Udostępniając te forum chciałem mniej więcej pokazać w jakich sytuacjach są inni ludzie posiadający np visę turystyczną lub o nią chcą starać się ponownie. Oczywiście trzeba przesiać posty bo jest dużo o zielonych kartach (białych paszportach notabene który który posiadałem swojego czasu) i o obywatelstwach.
Świadomie podałem ten link, chciałem, żeby co niektórzy poczytali trochę i zrozumieli gdzie jest problem i, że ich proste sprawy kiedy mówią prawdę i są konkretni to mają praktycznie sytuację 0/1 tym bardziej w tych czasach. Wiem co piszę bo moje wypowiedzi oparte są na doświadczeniach na przełomie kilkudziesięciu lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2614 PostWysłany: 15 Maj 2019 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Ten wątek potrafi poprawić humor... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2615 PostWysłany: 15 Maj 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@monroe, masz całkowitą rację :)

Pierwsza historia którą przeczytałem :lol: :lol: :lol:



75. Witam Państwa serdecznie.

Moja sytuacja czytając pytania i zagadnienia poprzedników wydaje się być nieco trudniejsza i bardziej skomplikowana. Niemniej uprzejmie proszę Państwa o ile to możliwe o ustosunkowanie się do mojego statusu w świetle ewentualnej emigracji do USA.

W roku 1998 otrzymałem wizę turystyczna do USA z pobytem wbitym na lotnisku na okres 1 miesiąca .Okres ten przekroczyłem pracując nielegalnie ,nie odprowadzając podatków przez cztery lata. W roku 2002 wróciłem do Polski. Zainwestowałem ,rozpocząłem budowę domu. Szybko się zorientowałem ,że zgromadzone środki nie wystarczą na dokończenie inwestycji w takim wymiarze jak zaplanowałem.

W roku 2004 po dwuletnim pobycie w Polsce postanowiłem nielegalnie wyjechać do USA przez zieloną granicę z Meksykiem. Zostałem zatrzymany na przejściu granicznym w Meksyku w Tiguanie gdy na podstawie posiadanego prawa jazdy stanu New York próbowałem je przekroczyć udając obywatela USA. Byłem przesłuchany i przez jeden miesiąc przebywałem w Areszcie. Przyznałem się do próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zostałem deportowany. To był luty 2004 roku. Jednak porażki mnie bardzo mobilizują i już w maju tego samego roku, również przez zieloną granicę z Meksykiem tym razem pieszo podjąłem kolejną próbę zakończoną powodzeniem. Dostałem się do USA ponownie nielegalnie pracując tam przez dwa lata. Zarobiłem na dokończenie domu i ponownie wróciłem do Polski. To był rok 2006 miesiąc maj. Nadmieniam ,iż do Polski za każdym razem wracałem korzystając z przelotów liniami międzynarodowymi. Obecnie pracuję w Polsce i mam stosunkowo dobrą pracę .Nie mniej nie jestem w stanie zapomnieć o Stanach Zjednoczonych ,tych możliwościach , klimacie, warunkach i tym wszystkim co oferuje ten kraj. Bardzo żałuję, że pokierowałem swoje życie w ten sposób .Żałuję ,że wykorzystałem Amerykę i ją tak po prostu porzuciłem. Chcę wrócić. Wszystkich przeprosić ,wszystko naprawić i swój status uregulować.Od kilku lat biorę udział w loterii wizowej jednak, bezskutecznie. W Ambasadzie od 1998 roku nie byłem. Czy mam cień szansy aby otrzymać wizę? Pojechać tam i sprawdzić swój status pod kątem przestępstw imigracyjnych , nie zapłacony mandat itp. Przygotować sobie na nowo miejsce w USA gdzie mógłbym wyjechać na stałe NP. za pięć lat?

Pozdrawiam Państwa serdecznie i uprzejmie proszę o odpowiedź na kwestie zawarte w moim piśmie.

Edward z Mazur
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2616 PostWysłany: 16 Maj 2019 12:46 

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 2
Loty: 210
Kilometry: 409 734
Pytanko,

Czy nic się nie stanie jak będę ubiegać się o wizę nie znając jeszcze terminu lotu ani nawet konkretnej destynacji?

Chcę zrobić wizę "żeby była" i czekała na jakiś okazyjny lot - i tak chce powiedzieć w okienku :)

Będzie ok? :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2617 PostWysłany: 16 Maj 2019 12:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Dla mnie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2618 PostWysłany: 16 Maj 2019 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
@slo Nie będzie dobrze, bo we wniosku wpisujesz adres, gdzie się zatrzymasz. I jak się to ma do tego, że czekasz na okazyjny lot?!
Zrób tak. Wpisz adres gdziekolwiek, w okienku powiedz że chcesz tam lecieć.
A jaki lot w przyszłości kupisz, to już zupełnie inna sprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2619 PostWysłany: 17 Maj 2019 11:47 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
Cześć.

Wraz z ukochaną planujemy wybrać się do USA – zapewne będzie to w przyszłym roku we wrześniu. Tyle, że pasuje wcześniej mieć wizę.
Tu rodzi się pytanie – czy może zrobić wizę teraz? Aby już mieć?
Niestety nie mamy jeszcze dokładnego terminu / numeru lotu / miejsca zakwaterowania (wszystkich tych danych co podaje się podczas ubiegania się o wizę).

Czytałem tutaj, że ktoś podawał hotel (niezabookowany) koło lotniska i nie podawał numeru lotu (bo jeszcze nie miał) – czy to może spowodować to, że można nie dostać wizy, albo mieć z tego tytułu problemy?
Szkoda wywalić 640 zł i nie dostać wizy z takiego powodu.

Z góry dziękuję za poradę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2620 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:53 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
W ambasadzie lubię konkrety nawet takie iluzoryczne. Im więcej nie wiadomych itd a w końcu informacja, że nie wiem kiedy chcę pojechać może skończyć się odmową i tekstem typu przyjdz jak już będziesz wiedzieć. Jak ktoś chce być tak uczciwy to może dokonać rezerwacji hotelu z możliwością anulowania oraz gdzieś na forum widziałem informacje jakie linie zwracają kasę za bilety kiedy nie dostanie się visy i oczywiście pod pewnymi warunkami, które należy spełnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group