Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2581 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:10 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Bo zgodnie z ich wytycznymi ma udowodnić swoje więzi z polską, a studia załatwiają sprawę w tym temacie.

Poza tym sam jestem studentem i byłem niedawno po wizę i dostałem bez problemu. Również kilku moich znajomych też studentów dostało bez problemu i wszyscy mieliśmy te same pytania sprawdzające się do tego czy faktycznie studiujemy i kiedy kończymy. Niecała minuta i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2582 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:22 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 15 Maj 2019 16:16 --

Mam prawie 40 lat, urodziłem się 1980, pierwszy raz byłem w usa 1989 roku lot jeszcze z chopina Pan Am potem zielona karta na 10 lat (temat zamknięty), podróżuje na turystycznej. Mam przekrój tego co działo się a co teraz dzieje się z visami turystycznymi. Nie ma przeciwskazań, żeby nie dostał visy pod warunkiem, że pisze prawdę. Nie wiem skąd te przekonanie, że jest ciężko dostać vise. Minęły te czasy!!!! Ja ostatnio z partnerką i dzieckiem 4 lata i bez problemu w sumie tak jak i wcześniej. Trzeba napisać usa potrzebuje ludzi tylko otwarcie tego nie mówi a już nie mówiąc wyksztalconych lub w trakcie studiów. Jedziesz na 2 tygosnie a urzędnik wbija na 6 miesięcy które można przedłużyć o kolejne 6 miesięcy itd ja rozumiem, że potrafią cofnąć, że dać max 1 miesiąc na lotnisku ale bez powodu tego nie zrobią!!!

-- 15 Maj 2019 16:18 --

Dajcie spokój z tymi więzami!!! Co popatrzą na Twoje oczy i widzą więzy??? Może załóżcie temat: pytania zadawane prze urzędnika w ambasadzie i zobaczymy o jakie oni więzy pytają.

-- 15 Maj 2019 16:22 --

Bycie studentem nie świadczy o więzach - muszą o coś pytać. Wy chyba naprawdę nie wiecie jak funkcjonuje USA!!!! Otóż jest to wielki biznes, turysta zostawia kasę a jeśli jakiś % zostanie to i tak nic nie stanie się. Boże stany zbudowane są na ludzi z zewnątrz itd. Przestancie straszyć ludzi, że tak trudno dostać vise!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2583 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1259
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
boots napisał(a):
Ile bierzesz kasy?
To jest w sumie zasadne pytanie. Kumpla raz pytali na lotnisku ile ze sobą przywiózł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2584 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
W firmie w które pracuję wyrabialismy B-1 w 2014 dla kilunastu osób. Wszyscy mieli te same papiery, zaproszenia etc. Jedna osoba dostała odmowę, kolejna promesę na okres 3 tygodni (wg planowanej wizyty), cała reszta na 10 lat.

Nie mówię, że wszystko zależy od kaprysu konsula, bo wiadomo każdy ma inną historię, ale z gwarancją na otrzymanie wizy to byłbym ostrożny.
Moim zdaniem sama rozmowa, choć krótka ma znaczący wpływ na pozytywną decyzję. Ważne żeby pamiętać co się wpisało we wniosku i pewnie odpowiadać na pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2585 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:34 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
koszt samych hosteli które rezerwowalem to około 8 tysięcy zł, oprócz tego przewiduje 1000/1500 dolarów na same atrakcje, kolejne 3 tysiące także dolarów planuje wydać na jedzenie/zakupy + wziąć ze sobą dodatkowe zabezpieczenie dolarów, w razie czego zawsze rodzina czy dziewczyna mogą dosłać mi dodatkowe pieniądze jeśli będę potrzebować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2586 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:36 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
lukas124 napisał(a):
Bo zgodnie z ich wytycznymi ma udowodnić swoje więzi z polską, a studia załatwiają sprawę w tym temacie.

Poza tym sam jestem studentem i byłem niedawno po wizę i dostałem bez problemu. Również kilku moich znajomych też studentów dostało bez problemu i wszyscy mieliśmy te same pytania sprawdzające się do tego czy faktycznie studiujemy i kiedy kończymy. Niecała minuta i po sprawie.

Ja znam studenta, który nie dostał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2587 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:39 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Zgoda nic nie ma pewnego, na pewno to Kopernik nie żyje ale biorąc pod uwagę powyższą osobę to nie ma przeciwskazan. Zgodzę się, że trzeba być spójnym w swoich wypowiedziach itd Jeszcze powiem wam, że pracownicy USA mają dostęp do takich baz co wam się nawet nie śniło więc zawsze jeśli ktoś coś miał na sumieniu to wychlapie i nie mówię, że jakieś wielkie przestępstwo wystarczy, że coś nie będzie zgadzać się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2588 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:44 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Znajoma 5lat temu poszła do konsulatu z wyciągami z kont, aktami notarialnymi własności nieruchomości itd i wizy nie dostała.
Miesiąc temu poszła ponownie , bez niczego i dostała na 10 lat. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2589 PostWysłany: 15 Maj 2019 16:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3343
złoty
Jak ktos idzie z aktem wlasnosci to od razu podpada. Ja bym tez nie dal.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2590 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:04 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Na poprzedniej stronie pewien student w celu uwiarygodnienia swoich związków z ojczyzną, chciał wpisać, że ma cukrzycę i zamówioną pompę insulinową.
Na szczęście nie znalazł rubryki, gdzie to wpisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2591 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3521
srebrny
bo tam sie idzie z postawa, ze ta wiza mi sie po prostu nalezy. wywalona postawa, krotkie odpowiedzi yes, no, maybe. i wiza na 10 lat. ;)

jak ktos idzie z plikiem papierow i sie trzesie i myli przy odpowiedziach, to sorry... kogos musza uwalic zeby statystyki sie zgadzaly.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2592 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:17 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Żadne " yes" "no"
Do mnie po polsku gadał :D I ja też do niego "tak" " nie" i wiza na 10 lat.
Postawę miałem max wywaloną. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2593 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
@Juliak
Wybrałeś i opłaciłeś noclegi w hostelach w cenie ok. 110 USD za noc? Planujesz wydać ponad 7000 dolarów w NYC?
A zarabiasz 3500 zł. i to na zleceniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2594 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:30 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Przecież napisał, że odkłada kasę już od października. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2595 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Ja od komunii...sorry ...komuny odkładam i dalej za mało uzbierałem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2596 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:02 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Jasne a świstak zawija... czytaj mój post powyżej. Ja nie dziwię się, że ludzie fiksują i chcą wpisywać cukrzycę itd bo jak nasłuchają się tych głupot to ja ich głupotę usprawiedliwiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2597 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:08 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
kurna a kto kogo i gdzie pyta ile ma zamiaru wydać w usa, czy we formularzu są takie pytania bo chyba wypełnialiśmy inne druki!!! Jeśli nawet ma zamiar wydać więcej niż zarabia to i tak nic dziwnego. W USA wydaje się często na wakacje więcej niż zarabia się i spłaca się cały rok. Już widzę jak w ambasadzie pytają ile chce wydać w usa ha ha ha. Jedyne miejsce gdzie trzeba wpisać ile wiezie się gotówki to na druku papierowym lub online i-94 i też dopiero jak powyżej 10k $. Przestancie farmazować bo gościu pójdzie na rozmowę i nie czekając na pytania wywali tekst czego on nie ma itd i zrobi z siebie błazna i podwyższy procent odrzuconych wniosków.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2598 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
boarder napisał(a):
-- 15 Maj 2019 16:16 --

Mam prawie 40 lat, urodziłem się 1980, pierwszy raz byłem w usa 1989 roku lot jeszcze z chopina Pan Am potem zielona karta na 10 lat (temat zamknięty), podróżuje na turystycznej. Mam przekrój tego co działo się a co teraz dzieje się z visami turystycznymi. Nie ma przeciwskazań, żeby nie dostał visy pod warunkiem, że pisze prawdę. Nie wiem skąd te przekonanie, że jest ciężko dostać vise. Minęły te czasy!!!! Ja ostatnio z partnerką i dzieckiem 4 lata i bez problemu w sumie tak jak i wcześniej. Trzeba napisać usa potrzebuje ludzi tylko otwarcie tego nie mówi a już nie mówiąc wyksztalconych lub w trakcie studiów. Jedziesz na 2 tygosnie a urzędnik wbija na 6 miesięcy które można przedłużyć o kolejne 6 miesięcy itd ja rozumiem, że potrafią cofnąć, że dać max 1 miesiąc na lotnisku ale bez powodu tego nie zrobią!!!


Muszę się przyczepić do zdania, że USA potrzebuje ludzi wykształconych lub w trakcie studiów. Co to ma do powyższej sytuacji? Może gdyby chłopak chciał w USA studiować/pracować i o taką wizę się starał to ta rada miałaby sens ale on po prostu chce tam jechać w celach turystycznych i to, że według Ciebie Stany z chęcią wpuszczają ludzi wykształconych w niczym mu nie pomaga.

Ja jako student wizę dostałem no ale u mnie sytuacja była inna. Turystyczną dostałem w gratisie (choć o nią nie zabiegałem), starałem się o inną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2599 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:23 

Rejestracja: 15 Maj 2019
Posty: 10
-- 15 Maj 2019 18:19 --

Chciałbym trochę sprostować, nigdzie nie napisałem ze zabieram ze sobą 30 tysięcy:) za nocleg wychodzi po około 60 dolarów a nie ponad 100 jeśli ktoś umie liczyć. Do tego jest to kwota maxymalnie a w zakupy wliczam także pieniądze od dziewczyny czy mamy które chcą żeby coś im z nowego jorku przywieźć. Chciałbym sprostować tez niektóre komentarze bo nie pisze tego ile pieniędzy biorę na potrzeby rozmowy w konsulacie, tylko odpowiadam na pytania ludzi z forum bo najwyraźniej są może po prostu ciekawi ile kosztuje taki wyjazd na miesiąc przy zwiedzeniu wszystkich większych i znanych atrakcji.

-- 15 Maj 2019 18:23 --

Dodam tez ze nie napisałem na forum żeby znaleźć odpowiedz czy dostanę wizę tylko raczej liczyłem że wypowiedzą się studenci którzy tez nie mieli niewiadomo jakich powodów by wracać a mimo to dostali wizę i może podzieliliby się pytaniami które usłyszeli w ambasadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2600 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
za nocleg wychodzi po około 60 dolarów a nie ponad 100 jeśli ktoś umie liczyć

Poważnie? 8000/20/3,85 wynosi według Ciebie 60???

Cytuj:
nigdzie nie napisałem ze zabieram ze sobą 30 tysięcy:)

Napisałeś, że tyle planujesz wydać.

Mniejsza z tym - jeśli tak będziesz to tłumaczył urzędnikom, to obawiam się, że USA zobaczysz co najwyżej z lotniska.
Cytuj:
i może podzieliliby się pytaniami które usłyszeli w ambasadzie.

Skąd Pan ma tyle pieniędzy na wydanie, jeśli zarabia Pan 3500 zł. i nie jest to zarobek ze stałej pracy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group