Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2541 PostWysłany: 08 Kwi 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
dali dali ;)
już nawet odbyłem podróż do NYC
miałem na myśli, że nie pytali gdzie byłem wcześniej :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2542 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Trochę wiem że już z jedna/dwie osoby odpowiedziały, ale wiem też że jakbym sam szukał informacji to każdy kolejny głos byłby dla mnie ważny.

Odnośnie wyrabiania wizy z pieczątką/wizą z Iranu (dla szukających: Iran, Iranie, irańska, iranska). Skończyła mi się wiza w marcu i od razu wystąpiłem o nową. Na poprzedniej miałem z jakieś 7/8 wjazdów do USA, w tym 2 z wizą Irańską w paszporcie - raz w Honolulu, i raz w Miami - bez problemów - na Hawajach pani zawołała przełożonego który rzucił okiem i mnie puścił, w Miami pan zapytał tylko "Wow you've been to Iran? ...How was it? Scary?" Ale już samego wyrabiania nowej wizy troszkę się obawiałem (zwłaszcza że zestaw stempli w paszporcie mam głównie nazwijmy to bliskowschodni - dużo pieczątek z Emiratów, Turcji, plus ten Iran).

Z racji tego, że wnioskowałem o taki sam typ wizy, i miałem pobrane odciski, i ani razu mi nie odmówiono wjazdu, ani nie przekroczyłem pobytu mogłem starać się o nową wizę bez wizyty w ambasadzie - jak ktoś nie wie to polega to na tym że DS-160 wraz z paszportem zostawia się w biurze TNT na Annopol i czeka na odbiór z wizą. Bez stawiania się w okienku. Z tym, że ambasada pozwala sobie wezwać każdego na rozmowę z konsulem żeby wyjaśnić pewne rzeczy, co przytrafiło się i mi. W sumie chyba polecam w podobnej sytuacji od razu umawiać się na rozmowę żeby skrócić proces, bo od złożenia wniosku do otrzymania paszportu minął gdzieś miesiąc - tydzień od otrzymania przez ambasadę paszportu do wezwania na rozmowę, potem najbliższy wolny termin był ponad 2 tygodnie później, i potem parę dni na odbiór paszportu.

W samej ambasadzie rozmowa trwała może 3 minuty, pytano mnie o cel pobytu w Iranie, zainteresowała konsula również wiza z Wybrzeża Kości Słoniowej, kilka pytań o wykonywany zawód i w sumie tyle. "Your visa is approved". Rozmowa była w środę, w piątek paszport był do odbioru.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2543 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
W konsulacie w Krakowie też jest taka opcja ? Bo ul. Annopol to chyba w Warszawie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2544 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tak, niestety tak jest że jak ktoś nie pisze o jakie miasto chodzi to na pewno o stolicę, sorry :)

Nie wiem czy w Krakowie jest taka opcja. Z informacji na stronie nie wynika że nie: http://www.ustraveldocs.com/pl/pl-niv-visarenew.asp
Generalnie system powiadamia Cię o tym po wypełnieniu wniosku DS-160 i zarejestrowaniu na tej drugiej stronie po odpowiedzeniu na parę pytań.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
pazur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2545 PostWysłany: 16 Kwi 2019 12:37 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Akurat mam jak Ty. Stara wiza na 10 lat już się skończyła. Nigdy mi nie odmówiono wjazdu do USA [ byłem 3 razy] , nigdy nie przedłużyłem pobytu, odciski pobrane więc warunki spełniam, a podlegam terytorialnie pod Kraków. Stąd moje pytanie, bo pierwsze słyszę, że można bez wizyty w konsulacie dostać wizę. Chętnie bym skorzystał z tego ułatwienia. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2546 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:15 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 3
Z tego co wiem to podczas wypełniania wniosku jest pytanie o pierwszy nocleg i tutaj pojawia się mój problem a mianowicie chodzi o to że w stanach będę jedynie przez 10h ponieważ mam przesiadkę pomiędzy trasa Meksyk - Amsterdam. Co w takim razie powinnam wpisać w tym polu? Chce aplikować o wizę turystyczna a nie tranzytowa, ponieważ koszt jest ten sam, a dzięki temu będę miała w przyszłości możliwość odbycia podróży do USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2547 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4050
Wpisz adres sklepu obok lotniska.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2548 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Wpisz adres dowolnego hotelu, np przy lotnisku.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2549 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:44 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 3
A nie będzie problemu jeśli zobaczą na biletach, ze kolejny lot mam za kilka godzin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2550 PostWysłany: 16 Kwi 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@kasia93
Podstawowa zasada udanej podróży to nie martwić się na zapas.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2551 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:01 

Rejestracja: 16 Kwi 2019
Posty: 3
Oczywiście, ze tak :) ale w tym przypadku może to zaważyć na odbyciu się tej podróży, a nie chciałabym żeby odrzucono mój wniosek o wizę przez taka „pierdołe”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2552 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4050
Radzę czytać ze zrozumieniem i myśleć, a nie szukać problemów na zapas. We wniosku nie musisz wpisywać dokładnego adresu, w Ambasadzie nie musisz pokazywać biletów, na lotnisku wystarczy, że powiesz, że teraz jesteś tylko w tranzycie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2553 PostWysłany: 06 Maj 2019 21:26 

Rejestracja: 06 Maj 2019
Posty: 1
Witam

Bardzo proszę o informację co wpisać w wniosku o wizę jeśli nie ma się konkretnej osoby i adresu gdzie się jedzie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2554 PostWysłany: 06 Maj 2019 21:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3344
złoty
Dowolny hotel

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2555 PostWysłany: 07 Maj 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Taka luźna dygresja - tydzień temu przekraczaliśmy granicę między Kanadą a USA drogą lądową i to w sumie po dwa razy w każdym kierunku. Za pierwszym razem przeprowadzili nam pełną kontrolę samochodu no i udaliśmy się na rozmowę do urzędnika imigracyjnego. Urzędnik spytał po co przyjechaliśmy do USA - my mu na to, żeby obejrzeć Detroit. Pyta więc co dokładnie, mówimy mu, że np. Dearborn i Hamtramck na co on przytomnie - no ale to nie jest Detroit! My mu na to, że faktycznie... ;) Prosi więc o podanie dokładnego adresu. Powiedziałem, że nie pamiętam a całą elektronikę w tym telefon na którym miałem zapisany nasz plan, straż graniczna kazała nam zostawić w samochodzie. Urzędnik wyraził zgodę, żebym poszedł po smartfona ;)

Wracam i niewiele się zastanawiając mówię, że mamy np. adres pizzerii Giordano's w centrum Detroit (to był wyjazd na jeden dzień i nie spaliśmy w hotelu w USA) i ten mogę mu podać :lol: Przedyktowałem, podziękował, przyczepił karteczkę z wizą na 6 miesięcy czyli formularz wjazdowy I-94 (taką jaka kiedyś była przyczepiana na granicy w przypadku jej przekroczenia drogą lotniczą), uiściliśmy za nią opłatę a urzędnik życzył nam szerokiej drogi ;)

Uwaga dla tych, którzy będą w ten sposób przekraczali granicę USA z Kanadą - przy wyjeździe z USA do Kanady karteczkę zabierają chyba że poprosimy urzędnika po stronie kanadyjskiej, aby tego nie robił. Możemy wtedy wrócić do USA np. następnego dnia i nie płacić drugi raz za wizę (nie mylić z obowiązkową opłatą za przejazd tunelem lub mostem). Oczywiście jeśli podczas tego samego wyjazdu nie zamierzamy już wracać do Stanów, karteczka z formularzem wjazdowym I-94 musi zostać zabrana, można ją też chyba odesłać (tak było kiedyś).
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2556 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:07 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
Hej, wypełniam wniosek o przyznanie wizyi nie mam pytania „Have you made specific travel plans?” Lecz pojawia mi się od razu okno uzupełniania szczegółów z biletu lotniczego . Niestety nie posiadam jeszcze biletu do stanów, czy w tej kwestii się coś zmieniło i należy mieć wcześniej bilet lotniczy?

Image



A na forach podają tak i tego nie mam:


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2557 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 98
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Nie pamiętam już dokładnie ale tam chyba trzeba zaznaczyć nie i wtedy pojawi się pytanie intendend date of arrival i dalej o przewidywaną długość pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2558 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:26 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
Mixsa


Tylko problem jest taki, że w ogóle nie pojawia mi się te okienko do zaznaczenia.
(zaznaczyłem czerwoną obwódką miejsce gdzie powinna ta opcja się znajdować - tyle, że jej nie ma...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2559 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Po prawej jest wyjaśnienie, że jak nie znasz dokładnych dat, to podaj przybliżone - estimate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2560 PostWysłany: 12 Maj 2019 15:32 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 7
No tak, tylko żeby nie było później problemu, że jak dam 10.10.2019 a później się okaże że nie pojade...
chyba że trzymać się zasady "Nie ma co wymyślać problemów na siłe"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group