Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2501 PostWysłany: 08 Mar 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jestem świeżo po aplikowaniu o wizę.
Wypełniony wniosek, opłata i umówieniem spotkania było tu wielokrotnie omawiane, więc nie o tym.
1. Kolejka jest od ulicy Pięknej.
2. Warto być na max 15 minut przed czasem bo i tak oczekujący są dzieleni na grupy wg godziny wejścia. Przykładowo, jedna grupa 9.30, metr dalej grupa 9.45, potem 10.00. Są porządkowi z ambasady i dokonują podziału, także nie sposób stanąć w innej grupie.
2. Nie zabierać dużych toreb, plecaków, ani walizek. Nie wpuszczają z tym i koniec.
3. Gdy jest grupa przygotowana do wejścia porządkowy sprawdza deklaracje DS-160 i potwierdzenia wizyty.
4. Następnie z deklaracjami DS-160 i paszportami w łapie staje się do kolejki do okienka w murze. Porządkowi pokazują palcem. Nie sposób nie zauważyć.
5. Osoba w okienku bierze DS-160 i paszporty oraz nakleja na nie naklejki z danymi i oddaje. Instruuje, że trzeba stanąć w drugiej kolejce do wejścia. Mniej bystrym pokazuje palcem.
6. Stajemy do wejścia do ambasady, bo wszystko co do tej pory opisałem dzieje się na zewnątrz.
7. Tam drzwi się otwierają i wchodzimy do środka. Oddajemy wyłączone komórki (nie wyciszone, wyłączone) ochronie. I do skrzynek, jak na lotnisku oddajemy, zegarki, paski od gaci, a jak zapika to i buty. Więc radzę zachować higienę osobistą. :mrgreen:
8. Podciągamy gacie co nam opadły i zakładamy pasek oraz kierujemy się jedyną drogą przez przejście na wprost. Potem za strzałkami w dół.
9. Wchodzimy coś jak poczta. Około osiem okienek a w każdym jakaś osoba. Porządkowi kierują ruchem.
10. Najpierw wstępna rejestracja i pytanie o cel podroży. Wydanie kwitka do następnych okienek. Odejście od okienka
11. Potem, jak na poczcie, wyświetlają się numerki i idzie się do okienek skanować odciski palców. Instrukcje są aż nadto zrozumiałe. Jak ktoś mimo to sobie nie radzi to pomagają. Uwaga - możliwy kontakt z osobą anglojęzyczną. Odejście od okienka.
12. Porządkowi kierują na rozmowę z przedstawicielem ambasady. Ładny gabinet z wielkim amerykańskim orłem, dębowe biurko, flaga USA, wygodne fotele, dystyngowany konsul... Tak mi się wydawało :)
Podejście do kolejnego okienka pocztowego, przekazanie paszportów, kilka pytań, po co jedziecie, jaki termin, co chcecie zwiedzić. W około 96% przypadków dostaje się karteczkę jak odbiera się paszport z TNT albo że dostarczą kurierem jeśli taką opcje sie wykupiło za 25 PLN.
13. Dziękujemy, do widzenia.
Całość maks 30 minut.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2502 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:46 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Taka mała dyskusja wywiązała się na fb pod postem wrzuconym przez fly4free o wizach. Czy dobrze mi się wydaje, że 99% ludzi, którzy chwalili się w tym wątku otrzymaniem promesy dostało ją na 10 lat? Pewna pani sugeruje, że promesy wystawiane na krótszy okres nie są niczym nadzwyczajnym, a ja po lekturze tego wątku odnoszę wrażenie, że takie na krótszy czas, np. 1 rok, otrzymuje się w wyjątkowych sytuacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2503 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
A kto to wie? Jedni się chwalą zarobkami, inni dziećmi, a inni się podniecają rozmową z konsulem. Śledząc ten wątek dostrzeżesz, że wiza wg niektórych nobilituje do zostania natychmiastowym ekspertem od stosunków Polsko - Amerykańskich. Najpierw trzeba złożyć wniosek, później zrelacjonować wizytę punkt po punkcie na forum Fly4Free - koniecznie zaznaczając ile minut i sekund to wszystko trwało - i wtedy już możesz wyrokować, czy jesteś gorszy - 1 rok, czy lepszy - 10 lat, istnieją nawet przesłanki, że wiza 10cio letnia jest tak na prawdę 10 letnim okresem poprzedzającym dostanie obywatelstwa U - ES - A, bez składania dodatkowych wniosków. Przepraszam, za ten sarkazm ale tego typu debaty wybuchają tu co 3-4 strony, koniec końcow nic z nich nie wynika, takie pisanie dla pisania, trzeba by chyba 1000 osób zebrać - przeprowadzić jakąś ankietę przed ambasadą np. w Krakowie, stać tydzień i dopytywac przed i po wizycie co poszło nie tak, lub dobrze, albo złożyć wniosek do ambasady o udostępnienie szczegółowych danych. :roll: Ale po co to komu? Wiza nie jest jak zdrowie ... to tylko wiza.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2504 PostWysłany: 12 Mar 2019 07:35 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ambasada jest w Warszawie. W Krakowie jest konsulat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2505 PostWysłany: 12 Mar 2019 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Problem nie mój, ale znajomej.

Jak na wydanie wizy USA wpłynie wiza Iranu.
Dziewczę podróżuje służbowo, więc chce wizę B1, ale nie wiem, czy to ma znaczenie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2506 PostWysłany: 12 Mar 2019 13:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
wiza-do-usa,766,10480&p=477711&hilit=iran#p477711
wiza-do-usa,766,10480&p=1063361&hilit=iranu#p1063361
wiza-do-usa,766,10480&p=746844&hilit=iranu#p746844
wiza-do-usa,766,10480&p=529570&hilit=iranu#p529570
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2507 PostWysłany: 12 Mar 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wiem @Zeus czytałem, ale to są posty sprzed 4-5 lat. Nie była wtedy tak zaogniona sytuacja, no i nie było haniebnego szczytu w Polsce w sprawie wojny z Iranem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2508 PostWysłany: 12 Mar 2019 13:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Co będzie, to będzie. USA nie ma wydanego żadnego zakazu obywatelom RP z wizą Irańską, więc wszystko zależy od pracownika na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2509 PostWysłany: 12 Mar 2019 14:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
badmoon napisał(a):
Czy dobrze mi się wydaje, że 99% ludzi, którzy chwalili się w tym wątku otrzymaniem promesy dostało ją na 10 lat?
Nie wierz internetom. Chociażby w tym wątku, na ponad 2.5 tys. postów chyba tylko kilka osób się przyznało, że odmówiono im wizy. A wszyscy inni dostali promesy wizowe bez problemu na 10 lat ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
badmoon uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2510 PostWysłany: 12 Mar 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
@eskie mam w paszporcie wizę z Iranu 2 strony obok wizy z USA. Nie miałem żadnych pytań o Iran, ani przy wyrabianiu wizy (lipiec 2018), ani przy wjeździe do USA (luty 2019)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2511 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:14 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jesli Irańczycy dostają wizy do USA, to niby z jakiego powodu Polacy mieliby ich nie otrzymywać?! :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2512 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
raczej slabe porownanie bo iranczycy nie moga podrozowac do usa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2513 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:35 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nie wiem o jakich Irańczykach piszesz. Moze mają problem z wyjazdem w Iranu, ale Ci mieszkający poza nim mogą podróżować!
Daj oficjalne info z Departamentu Stanu, jesli jestem w błędzie (bo może jest inaczej traktowany, gdyż posiada dwa obywatelstwa)
Mam znajomego Irańczyka, który otrzymał przed parunastu tygodniami wizę do USA (pobytową!)


Ostatnio edytowany przez jacek96, 12 Mar 2019 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2514 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
pisze o takim przecietnym iranskim muhamadzie ktory ma troche kasy i urlop i chcialby pojechac do usa pozwiedzac tak jak wiekszosc zainteresowanych tutaj. jasne ze ci co mieszkaja w USA nie maja problemu bo najprawdopodobniej sa juz rezydentami. z wyjazdem z iranu czesto nie ma problemu, problemem najczesciej jest ze malo kto chce im przyznawac wizy

ed: link zanim wywala do kosza za offtop:
https://www.whitehouse.gov/presidential ... y-threats/
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2515 PostWysłany: 15 Mar 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 6
Hej,

dziś miałam rozmowę z konsulem w Krakowie i przyznano mi wizę. Moje pytanie: na ile realne jest to, że dostanę paszport z powrotem do czwartku? Czy szybciej będzie, jak wybiorę dostawę do domu, czy odbiór w TNT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2516 PostWysłany: 15 Mar 2019 19:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pytania do zadania w konsulacie... raczej szybciej bedzie odbior osobisty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2517 PostWysłany: 15 Mar 2019 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Na pewno będzie szybciej, w końcu to minus jeden dzień dla kuriera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2518 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2019
Posty: 6
A w ogóle jest szansa, że się wyrobią tak szybko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2519 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:08 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
wyrobią się na 100 %- ręczę za nich
ludzie forum jest od pytania ale bez przesady, byłaś w konsulacie a pytasz na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2520 PostWysłany: 15 Mar 2019 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Duża, w Wawie ok 36h
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group