Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2301 PostWysłany: 27 Wrz 2018 08:30 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@Grażyna_januszowa To jak tak się upierasz, to... czym twoim zdaniem jest ta wiza i jakie kraje ją wydają? Czy jakiś kraj w ogóle ma coś takiego jak wiza, czy wszystkie kraje wydają promesę? Dobrze rozumiem, że wiza to tylko visa on arrival, a wszystko inne już nie?
Dlaczego uważasz, że USA wydaje promesę, skoro wg słownika promesa to jest obietnica, że kraj się do czegoś zobowiązuje, a USA się do niczego nie zobowiązuje. Mogą Cię cofnąć z granicy.

wg słownika PWN:
Cytuj:
promesa
1. «obietnica dokonania określonej czynności lub spełnienia określonego świadczenia»
2. «zobowiązanie się organu państwowego do wydania określonej decyzji po dopełnieniu przez zainteresowanego odpowiednich formalności»
3. «dokument zawierający takie zobowiązanie»
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2302 PostWysłany: 27 Wrz 2018 14:35 

Rejestracja: 26 Wrz 2018
Posty: 10
Przecież się nie upieram :) Napisałam post, następnie zostałam naprostowana przez forumowiczów, że się mylę - w porządku, w końcu errare humanum est sed in errare perseverare diabolicum...
Nikomu nic nie narzucając, pozostaję przy własnej opinii j.w., chyba prawo do własnych poglądów jeszcze z konstytucji nie wyleciało, co? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2303 PostWysłany: 04 Paź 2018 12:29 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
30 września rok budżetowy w USA zakończony,
czy ktoś się orientuje kiedy ogłaszają wyniki"odmów"?
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Paź 2018 16:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2304 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:00 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
ok ale wracając to pytania - czy ktoś z was wie kiedy wujek Sam ogłasza info na temat % odmów ? Dopytuję bo lecę na FL w lutym razem z znajomymi którzy wizy nie mają ... i jak wiadomo nie wiedzą czy aplikować ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2305 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Bez wiz nie polecą, więc niech jednak aplikują.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2306 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Do lutego się raczej nic nie zmieni.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2307 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:09 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Wydaje mi się, że oficjalne dane publikowane są jakoś na przełomie listopada i grudnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2308 PostWysłany: 04 Paź 2018 14:17 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
O to właśnie mi chodziło ...
czyli zakładam że nawet jeśli będzie poniżej 3 % to zanim wykonają "czynności formalne" ( kontrole wydawania paszportów i kontrolna kontroli na lotniskach itd. ) to zejdzie się z pół roku .......
korekta odnośnie poprzedniego postu - znajomi biletów nie mają ale chcą lecieć ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2309 PostWysłany: 04 Paź 2018 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Zamieszanie będzie jeszcze większe, bo jak ktoś kiedyś miał odmowe, to i tak będzie musiał isć na rozmowę. Już widze, co się będzie działo jeżeli chodzi o ten program chyba VIsa Viever który dotyczy tych co nie potrzebują wiz, ale na granicy ileś tam płacą i mogę wjechać max na 90 dni .... żadne pytanie mnie już nie zaskoczy, czy to na tym forum, czy na innych, i nie tyczy się tylko wiz ... generalnie całego zycia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2310 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
a co sie dzieje z wiza po zmianie nazwiska ze wzgledu na malzenstwo ? czy paszport stary ze stara wiza wystarczy ? jak to wyglada w praktyce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2311 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:42 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
michcioj napisał(a):
a co sie dzieje z wiza po zmianie nazwiska ze wzgledu na malzenstwo ? czy paszport stary ze stara wiza wystarczy ? jak to wyglada w praktyce ?

przecież było o tym na forum pierdylion razy, taki doświadczony użytkownik a guzika szukaj zapomniał lub choćby googla i 10 sek?
Paszport traci ważność po 2 miesiącach, o wizie poniżej:

http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp
P.10 Zmieniłem/zmieniłam nazwisko. Czy moja amerykańska wiza z poprzednim nazwiskiem jest nadal ważna?

Jeżeli zmiana nazwiska uległa oficjalnej zmianie na skutek małżeństwa, rozwodu, lub decyzji sądowej, należy otrzymać nowy paszport. W momencie uzyskania nowego paszportu, Departament Stanu rekomenduje ubieganie się o nowa wizę do USA, aby ułatwić państwu podróż do i ze Stanów Zjednoczonych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2312 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:55 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
zadzwoń do Ambasady, jeżeli chcesz mieć potwierdzenie zmiany nazwiska od przysięgłego tłumacza, a i tak ryzykować niewpuszczenie przez hinduskiego z pochodzenia inspektora na granicy to Twój wybór.
Pamiętaj, że nie masz w paszporcie wizy tylko promesę wizową, mogą Cię nie wpuścić i nie tłumaczyć się absolutnie niczym. Jak inspektorowi nie będzie się chciało dochodzić i czytać papierków, którymi go zarzucisz to po prostu wrócisz szybciej do kraju, tutaj będziesz mógł wyrazić ubolewanie i napisać do samej pani ambasador w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2313 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
moze inaczej - co na to mowi amerykanskie prawo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2314 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:57 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 177
niebieski
@opo nie ma promesy wizowej, tylko wizę. Wiza automatycznie nie zezwala na wjazd do kraju.

Najlepiej zadzwonić do ambasady i się dopytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2315 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
cholera lipa, bo psuje mi to cala koncepcje na RTW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2316 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@michcioj Zobacz te tematy. Ogólnie ludzie piszą, że pomimo wcześniej przytoczonej rekomendacji podróżowali z dwoma paszportami - z wizą i starym nazwiskiem, oraz z nowym paszportem z nowym nazwiskiem, (oraz ewentualnie z aktem małżeństwa), i nie było problemu.
https://www.fly4free.pl/forum/wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360&start=60
https://www.fly4free.pl/forum/wiza-usa-zmiana-nazwiska-po-slubie,766,110250&start=20
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2317 PostWysłany: 08 Paź 2018 11:51 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Nad tym watkiem powinien czuwac jakis bot i automatycznie usuwac kazdy post ktory zawiera slowo "promesa" a uzytkownikowi dawac ostrzezenie.
Temat poruszany byl juz dokladnie 127 razy. No ilez mozna?!

Załączniki:
promesa.jpg
promesa.jpg [ 5.72 KiB | Obejrzany 1529 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2318 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:43 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
I znowu się robi offtopic

mod ten -> tam viewtopic.php?f=18&t=134113


Wysłane z taptaka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Paź 2018 23:05, edytowano w sumie 1 raz
Przekierowanie offtopu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2319 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:22 

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 2
Witam :)
W poniedziałek mam spotkanie w konsulacie, niestety do konsulatu przyjeżdżam pociągiem i nie bardzo mam gdzie zostawić telefon. Czy są jakieś miejsca niedaleko ambasady żeby móc za jakąś opłatą bezpiecznie zostawić telefon? Przy wydrukowaniu potwierdzenia spotkania jest tam napisane, że w Krakowie w ambasadzie nie da się zostawić telefonu u ochrony. Czy wiecie coś może na ten temat?
Przepraszam jeśli wtrącam niepotrzebny temat ale nie znalazłam żadnych aktualnych informacji z tego roku, tylko z ubiegłych i nie wiem czy są nadal aktualne. Mieszkam od Krakowa 200 km i nie bardzo mam jak sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2320 PostWysłany: 12 Paź 2018 22:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sa szafki w srodku.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
alonsowaa lubi ten post.
alonsowaa uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group