Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1941 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Co Wy tak z tymi celnikami... :roll:
Celników nie obchodzą czy macie wizę i na jak długo przyjechaliście (do czasu), a ma wyłapywać przemyty czy przewożenie materiałów wybuchowych, więc bardziej interesować ich Twój bagaż ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1942 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@michzak chodziło mi o tego pana w okienku, który przeprowadza rozmowę na lotnisku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1943 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:32 

jakub23 napisał(a):
Witam!

Rozpocząłem proces aplikacji o wizę do USA. Mieszkam i studiuję w Londynie, ale posiadam polski paszport i jestem w Polsce zameldowany. Czy we wniosku o wizę powinienem wpisać jako swój adres mój polski adres czy angielski (mieszkam w akademiku)?

Chciałem Was też zapytać, czy w miejscu, gdzie trzeba podać kraje, które się odwiedziło w ciągu ostatnich 5 lat powinienem wpisaći Polskę czy Wielką Brytanię?

Słyszałem, ze Polonia w UK często składa błędne wnioski, przez co spory procent Polaków tutaj nie dostaje wizy, stąd moje pytania i obawy.

Nadmienię, że aplikuję przez ambasadę USA w Londynie.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
Pozdrawiam


Twoj adres zameldowania w Polsce obowiazuje w Polsce. W UK tam gdzie mieszkasz to taki twoj adres zameldowania (jezeli mieszkasz przez ponad 6 mcy w roku w UK) i nikogo nie interesuje "adres zamelodwania w PL".

Ja tez aplikowalem w Londynie, wiec jezeli mieszkasz tam to we wniosku wpisz wszystko z punktu widzenia Londynczyka. Kraj ktory odwiedziles to Polska, adres zamelodowania to twoj adres z akademiku. Z ta duza czescia osob co jest odrzucona to bym nie przesadzal, w wiekszosci przypadkow odrzucane sa osoby co z puntu widzenia ambasady maja szanse na nielegalny pobyt w USA (przekroczenie 6 mcy i praca) a to dotyczy osob co nie posiadaja tutaj kupionego domu, pracuja na stawce godzinowej z tygodniowym wypowiedzeniem - a to jest dosc duza czesc Polakow w UK. Aplikuj i sie niczy nie przejmuj. Znam przypadek osoby co aplikowala w Polsce i zostala odrzucona, 2 tygodnie pozniej aplikowala w kraju gdzie mieszka i przeszlo jakby nigdy nic.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1944 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Oszukani napisał(a):
@michzak chodziło mi o tego pana w okienku, który przeprowadza rozmowę na lotnisku :)

Straż Graniczna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1945 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Zarówno ten z okienka, jak i ten co wyłapuje przemyty są funkcjonariuszami agencji U.S. Customs and Border Protection (Urząd Celny i Ochrony Granic).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1946 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:07 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Tak dla formalności. Wiza z 2009 roku w starym paszporcie (nie przedziurkowana).
Lece z 2 paszportami i bedzie ok?
Jeszcze tego nie przerabialem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1947 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Tak - o ile wiza jest nadal ważna ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1948 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:17 

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 45
Loty: 63
Kilometry: 63 694
Po wczorajszej rozmowie w Ambasadzie - całość (od zajęcia miejsca w ogonku do odebrania telefonu przy wyjściu z Ambasady) zajęła mniej niż pół godziny. Rozmowa z pracownikiem konsularnym trwała mniej więcej 30 sekund - trzy pytania:
- cel wyjazdu (turystyczny)
- co robię (wystarczyła nazwa pracodawcy)
- czy mam rodzinę (po odpowiedzi, że singiel - pracownica z uśmiechem, że chciała zapytać o rodzinę w USA)

i "visa granted, enjoy your trip and have a nice day".

W moim przypadku nikogo nie zainteresowały wcześniejsze paszporty i odwiedzone kraje. Ogólnie - dużo szumu przed, a wszystko poszło szybko i sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1949 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Cieszymy sie bardzo, ze tak sprawnie i bezproblemowo wydaja wizy dla obywateli PL, jak widac rozmowy z konsulem to sama frajda, ale ciekawe byloby rowniez poczytac o odmowach wizowych, szczegolnie z jakich powodow. ;)
Tym bardziej interesujace dla ubiegajacych, ktorzy nie musieliby popelniac tych samych bledow.
Podobno jest ok. 5,9 % odmow.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1950 PostWysłany: 30 Sty 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Fantastyczna sprawa z tymi opisami wizyt w konsulacie - nie wiem ktoś jak robi taki opis to mysli, ze dzieki niemu ktos dostanie wize czy otrzymal bilet do raju i opisuje jak go też mozna dostać? LITOŚĆI !!! 20ścia lat temu nie bylo internetu i ludzie też dostawali wizy - nie bylo glupich pytan , nie bylo opisow, a uwierzcie było by co opisywać bo czy dostałeś wize, czy nie i 120$ przepadło (wtedy chyba tyle kosztowało) to przed wejściem kazdy był traktowany równo - jak bydło! dziś to wizyta jak po odbiór paczki na poczcie, choc dla niektórych chyba skomplikowana i koniecznie po fakcie trzeba opisac ze babka w okienku byla mila, poprosila o awizo i wydala paczke, calosc 30 sekund !!! :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1951 PostWysłany: 30 Sty 2018 18:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Myślę że jednym z powodów takiego wyniku jest sposób liczenia odmów i fakt, że wizy udzielane są zazwyczaj na 10 lat, a w razie odmowy o wizę można ponownie starać się już po upływie roku. Przez to liczby odmów są zawyżone - gdy 2 osoby ubiegają się o wizę i jedna z nich otrzyma ją za pierwszym razem, a druga osoba odstanie 10 odmów w ciągu 10 lat to statystycznie mamy 90,9 % odmów (podczas gdy w praktyce wizę otrzymało 50% wnioskodawców).

Druga sprawa , że kryterium odmów jest absurdalne bo opiera się na uznaniowych kryteriach. Chciałbym zobaczyć zestawienie jaki procent osób zostaje nielegalnie w USA.


Edit: Sam sobie odpowiem:
https://www.dhs.gov/sites/default/files ... 202016.pdf

Polska miała 1.77% visa overstay i jest to dość sporo - dla porównania Czesi 1.11%, Słowacy 1.85% , Niemcy 0.98% , Węgrzy 2.75% - niemniej w przypadku krajów z ruchem bezwizowym te wartości są wyższe bo u nas najgorzej rokujące osoby nie dostają wizy.

Jest kilka krajów z których których obywatele są bardzo karni i żaden z odwiedzających nie został dłużej - np Północna Korea ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1952 PostWysłany: 31 Sty 2018 13:25 

Rejestracja: 19 Kwi 2010
Posty: 13
Relacja z dzisiaj, konsulat w Krakowie: najpierw odbiór numerka po drugiej stronie ulicy, nie sugerować się kolejką pod drzwiami. Przyjmowali w małej salce zaraz obok kontroli bezpieczeństwa, rejestracja, kolejki, okienka, wszystko w jednym pomieszczeniu, nie było miejsca żeby usiąść, bardzo duży ścisk, mimo tego całość zajęła około pół godziny.

Pytania:

- cel wyjazdu i dokąd

- kim dla siebie jesteśmy (byłem z dziewczyną)

- czy mamy rodzinę w USA

- czym się zajmujemy

- gdzie byłem na Work&Travel ostatnim razem

Depozyt: możliwe że miałem nieaktualne dane albo nie doczytałem na forum, można mieć ze sobą plecaki/torebki, jedynie sprzęt elektroniczny trzeba oddać do depozytu (małe bezpłatne skrytki zaraz obok kontroli bezpieczeństwa, na telefon i jakiś mały aparat wystarczy, na laptop nie ma szans), nie trzeba bawić się z przechowywaniem gdzieś u fotografa po drugiej stronie ulicy. Jest ograniczona ilość skrytek, około 30, ale powinno wystarczyć dla wszystkich przebywających w tym samym czasie w konsulacie
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1953 PostWysłany: 05 Lut 2018 02:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 31
Właśnie kończy mi się ważność drugiej wizy i będę się starał o trzecią, więc planowałem to zrobić bez wizyty u konsula. Natomiast przeczytałem, że można to zrobić jeśli miało się pobierane odciski palców. Ja ich nie miałem pobieranych, bo obecną wizę dostałem przez rodziców, ale miałem pobierane kilkukrotnie podczas wjazdu do USA. Orientuje się ktoś jak to z tym jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1954 PostWysłany: 05 Lut 2018 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
To że miałeś pobierane odciski palców przy wjeździe do USA nic nie znaczy. Musisz udać się po wizę w normalnym trybie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1955 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:15 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Próbuję wypełnić wniosek o wizę B2. Zabili mnie pytaniem o Arrival Plans. Co ja mam tam wpisać jak nie mam pojęcia ani gdzie ani kiedy będę? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1956 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:38 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
To wymysl cos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1957 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:39 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
mam zmyślać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1958 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
To napisz prawdę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1959 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:47 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Ale prawda jest taka, że nie mam pojęcia gdzie będę i kiedy, a tam nie ma jak wpisać "nie wiem tego jeszcze"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1960 PostWysłany: 09 Lut 2018 21:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Dlaczego nie ma jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group