Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
#1921 PostWysłany: 05 Gru 2017 00:36 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
mike pewnie chcial postawic przecinek, ale nie postawil ;). Wiza b2 - wystarczy!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1922 PostWysłany: 21 Gru 2017 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Byliśmy dzisiaj na rozmowie z Konsulem w Warszawie. Poniżej opiszę całą wizytę. W wielu poradnikach była informacja, że podchodzi się tylko do 1 okienka, a w rzeczywistości podchodzimy do 3.

Rozmowę mieliśmy na 8:45, zjawiliśmy się pod Ambasadą 15 minut wcześniej. Nie było w ogóle kolejki przed wejściem.

1) kontrola jak na lotnisku - sprawdzenie paszportów + przejście przez bramkę i udajemy się do poczekalni
2) Na wejściu do poczekalni są sprawdzane wnioski DS-160 i paszporty
3) Następnie udajemy się do pierwszego okienka gdzie zostały sprawdzone nasze paszporty oraz usłyszeliśmy 3 pytania - jaki jest cel podróży, kim dla siebie jesteśmy (byliśmy w dwójkę) oraz czy mieliśmy wcześniej wizę
4) Podchodzimy do drugiego okienka, w którym pobierane są nasze odciski palców
5) Ustawiamy się do jednego z 4 okienek, w którym odbywamy właściwą rozmowę z pracownikiem konsulatu. My trafiliśmy do wspominanego na forum Azjaty. Poniżej pytania jakie dostaliśmy - rozmowę mieliśmy po angielsku
- cel podróży ?
- kim dla siebie jesteśmy ?
- na ile dni lecimy ?
- gdzie poza Europą byliśmy ?
- gdzie pracujemy i czym się zajmujemy w pracy ?
- gdzie poprzednio pracowaliśmy ?

"Your visa has been approved" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1923 PostWysłany: 22 Gru 2017 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Ubiegałem się o wizę kila dni temu w Krakowie. Procedura standardowa, o której chyba już wszystko zostało napisane w tym temacie. Mogę dodać tylko to, że wypełniając wniosek online załączyłem zdjęcie zrobione w warunkach domowych, odpowiednio dostosowane do wymaganiach wizowych. System je zaakceptował. Jednak dwa dni przed wizytą w konsulacie dostałem maila, że tło zdjęcia nie jest śnieżno białe - fakt biel moich ścian już trochę poszarzała:P Musiałem na spotkanie donieść prawidłowe zdjęcie tzn. z białym tłem - dzięki mailowi miałem czas by na spokojnie je wyrobić. W tym wypadku potrzebne było tylko zdjęcie w formie papierowej. Poza tym cała procedura przebiegła bez żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1924 PostWysłany: 22 Gru 2017 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ja też byłem w Krakowie w lutym 2017r i cała rozmowa trwała około 30sec. Rozmawiałem po Polsku. Zapytali tylko o cel podróży, gdzie pracuję i gdzie za granicą już byłem. To wszystko. Pamiętam, że naczytałem się wtedy jak to ciężko dostać wizę i na rozmowie byłem lekko zestresowany (jak przed jakimś egzaminem). Prawda jest taka, że kolejka była spora, a nie widziałem ani jednej osoby której wizy by odmówiono. Ogólnie to wizę turystyczną można dostać bardzo łatwo. Wystarczy nie mieć nikogo nielegalnie z najbliższej rodziny w USA i umiejętnie wypełnić wniosek.

Jak mój kumpel składał wniosek o wizę, to też zdjęcie przeszło, 2 dni przed wizytą również wysłali maila o ponowne zdjęcie, ale on go nie odczytał. Z konsulatu cofnęli go by zrobił nowe zdjęcie po drugiej stronie ulicy (3razy droższe niż normalnie : ) i po 10 minutach wszystko było załatwione. Jedynie na paszport czekał kilka dni dłużej ode mnie, ale to być może kwestia przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1925 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:38 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Mam mieć 8 stycznia rozmowę w konsulacie w krakowie. Chciałbym jak najszybciej dostać wizę, czy lepiej jest ustawić sobie jako punkt odbioru TNT w krakowie ( zamiast częstochowy ) czy nie ma to znaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1926 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
dla ambasady czy dla ciebie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1927 PostWysłany: 22 Gru 2017 14:55 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
No dla mnie, chciałbym jak najszybciej tą wizę odebrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1928 PostWysłany: 22 Gru 2017 15:09 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
Powinno być w tym samym dniu w Krk co w Częstochowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1929 PostWysłany: 22 Gru 2017 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ale w Krk może być 1h wcześniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1930 PostWysłany: 22 Gru 2017 20:22 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Mam jeszcze takie pytanie. Bo widzę, że jest możliwość trybu pilnego, czy może ktoś miał kiedyś doświadczenie z tym ? Konkretnie chodzi mi o opcję nagłego wyjazdu biznesowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1931 PostWysłany: 22 Gru 2017 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kolarz3, najlepiej zadzwon do konsulatu i zapytaj.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1932 PostWysłany: 10 Sty 2018 22:21 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Wiecie może ile jest czasu na odebranie paszportu z wklejoną wizą z punktu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1933 PostWysłany: 11 Sty 2018 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-ni ... ectingdocs
Cytuj:
Odbiór paszportu z punktu odbioru dokumentów
TNT udostępnia lokalizacje, w których przechowywane są paszporty do odbioru. Dogodnie zlokalizowany punkt odbioru dokumentów TNT można wybrać podczas ustalania terminu rozmowy. Bardzo ważne jest, aby podać prawidłowy adres poczty elektronicznej. Na podany przez Państwa adres zostanie wysłana informacja, gdy paszport dotrze do punktu odbioru.

Należy pamiętać, że TNT Express przechowa paszport tylko przez 10 dni roboczych, licząc od dnia, w którym otrzymają Państwo potwierdzenie, że paszport jest gotowy do odbioru w punkcie odbioru dokumentów. Nieodebranie paszportu w oznaczonym czasie może spowodować opóźnienie w otrzymaniu przez Państwa paszportu.

Po upływie 10 dni roboczych paszport zostanie zwrócony do Ambasady/Konsulatu. W przypadku zwrócenia paszportu należy oczekiwać na instrukcje z Ambasady/Konsulatu, w jaki sposób można paszport odebrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1934 PostWysłany: 26 Sty 2018 12:56 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Świeże info z wizyty w warszawskim konsulacie. Po opłaceniu wniosku miałem do wyboru terminy już na 2 dni później. Wizytę umówiłem na godz. 11. Kiedy zajechałem koło 10 stało tam kilka osób. Poszedłem na lunch i wróciłem po godzinie. Kolejka zniknęła całkowicie. Na ulicy czekałem minutę lub mniej. W środku może z 5-7 minut, przy czym sama rozmowa też poniżej minuty. To chyba za sprawą trwających ferii zimowych, bo nawet udało nam się zaparkować jakieś 50 m od konsulatu.

Byłem z dziewczyną. Przez internet rejestrowaliśmy się osobno, ale na miejscu zarejestrowali nas jako grupę, więc rozmowę mieliśmy wspólnie. Dostaliśmy nast. standardowe pytania:
- Czym się zajmujemy.
- Po co jedziemy do USA.
- W jakich krajach byliśmy w ciągu ostatnich 5 lat.

Konsul był bardzo miły, uśmiech na twarzy, my dzięki temu również uśmiechnięci i wyluzowani. Promesę oczywiście dostaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1935 PostWysłany: 26 Sty 2018 13:51 

Rejestracja: 26 Sty 2018
Posty: 1
Witam!

Rozpocząłem proces aplikacji o wizę do USA. Mieszkam i studiuję w Londynie, ale posiadam polski paszport i jestem w Polsce zameldowany. Czy we wniosku o wizę powinienem wpisać jako swój adres mój polski adres czy angielski (mieszkam w akademiku)?

Chciałem Was też zapytać, czy w miejscu, gdzie trzeba podać kraje, które się odwiedziło w ciągu ostatnich 5 lat powinienem wpisaći Polskę czy Wielką Brytanię?

Słyszałem, ze Polonia w UK często składa błędne wnioski, przez co spory procent Polaków tutaj nie dostaje wizy, stąd moje pytania i obawy.

Nadmienię, że aplikuję przez ambasadę USA w Londynie.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1936 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:55 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
radionx napisał(a):
No i w sumie nie wiem skąd te 5% odmów. Idziesz,


post #1948
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1937 PostWysłany: 26 Sty 2018 20:00 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Tak się zastanawiam czy się nie pospieszyłem z pochwaleniem się, że otrzymałem promesę. Takiej informacji udzielił mi urzędnik w okienku, jednak mam pewne obawy.

Otóż jak wspominałem wcześniej, zostałem razem z moją dziewczyną zarejestrowany jako grupa i wspólnie mieliśmy rozmowę. Minął jeden dzień i z ciekawości zalogowałem się na stronę cgifederal. W przypadku mojej dziewczyny jest informacja, że paszport został wysłany, a mój nadal znajduje się w konsulacie.

Miał ktoś podobny przypadek? Wiem, wystarczy poczekać, ale teraz weekend, więc nic się nie zmieni i będę trzymany w niepewności :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1938 PostWysłany: 26 Sty 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@badmoon promesy na pewno nie dostałeś bo takowe nie są wydawane. Jeżeli już to dostałeś wizę. Konsulat ma bodajże 3 dni robocze na odesłanie paszportu z wizą. Gdyby wniosek wizowy został odrzucony to pracownik ma obowiązek uzasadnienia. Jeżeli to nie nastąpiło to wszystko będzie ok
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1939 PostWysłany: 26 Sty 2018 20:37 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
@Oszukani, dzięki za info. Zmartwiło mnie to, że paszport dziewczyny został już wysłany, a mój jeszcze nie, a rozmowę mieliśmy jedną. Trochę to dla mnie dziwne.

Myślałem, że fachowo nazywa się to właśnie promesa, która nie gwarantuje wjazdu, a właściwa wiza to dopiero po rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku. Sugerowałem się informacjami z tej strony:
http://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1940 PostWysłany: 26 Sty 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
My też mieliśmy razem rozmowę, a paszporty wysłane jako dwie osobne przesyłki.
Jest to wiza a urzędnik przy wjeździe decyduje czy i na jaki okres możesz wjechać. Tak się dzieje na każdym lotnisku świata. Tylko w przypadku USA rozmowa z celnikiem na lotnisku została jakoś wyolbrzymiona. W każdym kraju celnik ma prawo odmówienia wjazdu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group