Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1901 PostWysłany: 21 Paź 2017 00:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie jest wymagane, ale we wniosku są pytania na temat karalności. Skłamanie we wniosku jest podstawą do odmowy wjazdu i/lub deportacji.
Stad też we wniosku pojawiają się pytania np o uprawianie prostytucji - za to, że ktoś się tym zajmował w przeszłości nie można go wyrzucić z USA, ale za to że skłamał we wniosku wizowym jak najbardziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1902 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:21 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 1
Witam,

Mam pytanie odnośnie wniosku wizowego. Mianowicie moja żona aktualnie ma zawieszoną działaność jednoosobową. Stara się o wize turystyczną i za bardzo nie wiemy co wpisać we wniosku w miejscu w ktorym pytaja o prace. Czy z listy mamy wybrać "business" a w miesiecznych zarobkach podać 0 zł lub nie dotyczy , czy może wybrać " not employed" i opiać naszą sytuacje w polu do wyjaśnienia ( z kolei czy to czasem może spowodać ze nie dostanie wizy ? ) czy może wybrać "other" i również w tej opcji opisać nasz przypadek?

z gory dziekuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1903 PostWysłany: 02 Lis 2017 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Czy ktoś wie czy w tej kwestii się coś zmieniło?

Cytuj:
Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami - starym z ważną wizą oraz nowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1904 PostWysłany: 02 Lis 2017 23:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nic się nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1905 PostWysłany: 09 Lis 2017 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Dokladnie tak. I tak jak napisano:
- musissz miec 2 paszporty: nowy i stary z wiza
- w starym KONIECZNIE nie mozesz miec podziurawionej, albo pocietej wizy USA. Trzeba przy odbiorze nowego paszportu uczulic pracownika urzedu, aby przy 'anulowaniu' starego nie 'okaleczyl' wizy.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1906 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:17 

Rejestracja: 28 Paź 2017
Posty: 2
witam, mam pytanko: mam zawieszoną działalność gospodarczą, a utrzymuje sie z wynajmu mieszkań.Czy to zmniejsza moją szanse na wize? i co wpisać do wniosku? Z góry dziękuje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1907 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@malcha zawsze prawde, skoro dochod wynajmu mieszkan spokojnie wystarcza na utrzymanie i wyjazd do USA, to nie powinno byc problemu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1908 PostWysłany: 09 Lis 2017 23:06 

Rejestracja: 28 Paź 2017
Posty: 2
@cccc dzieki za info. czyli we wniosku wpisuję other itd.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1909 PostWysłany: 09 Lis 2017 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dokladnie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1910 PostWysłany: 27 Lis 2017 13:09 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
Witam
Wypełniając wnioski o wizę dla siebie i dla rodziny w adresie zamieszkania pracy wpisywałem Warszawa nie Warsaw jak myślicie to może być problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1911 PostWysłany: 27 Lis 2017 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Gustavsson
Nie bedzie problemu z tego powodu. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1912 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:43 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Możliwe że, pojadę w styczniu do klienta w USA w celach biznesowych. Nie mam wyrobionego paszportu, jeżeli się ten wyjazd potwierdzi będę na dniach składał wniosek o paszport. Z tego co czytałem może to trwać do miesiąca. Trochę długo :/ . No i z tego co czytałem załatwianie wizy trwa koło 2tyg. Czy jest możliwe by np. umówić się na spotkanie w ambasadzie USA w czasie gdy np już złożyłem wniosek o paszport i czekam na niego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1913 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Nie jest to możliwe. Aby umówić się na rozmowę musisz najpierw wypełnić i wysłać formularz wizowy online. Aby to zrobić musisz wpisać numer paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1914 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:52 

Rejestracja: 09 Lis 2017
Posty: 10
Okej, a mogę wyrobić sobie w takiej sytuacji paszport tymczasowy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1915 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Możesz. Wiza może być przyznana do takiego paszportu - jest on tak samo ważny jak "normalny" ale ma krótszy termin ważności (chyba rok).
Wydaje mi się jednak, że przy standardowej procedurze czyli wyrobienie nowego paszportu (składając wniosek teraz dostaniesz go przed Świętami) + 7 dni na wizę (tyle czasu zajmie Ci złożenie wniosku, wizyta w ambasadzie/konsulacie i odebranie paszportu z wizą) też spokojnie zdążysz (chyba że wyjazd jest w pierwszym tygodniu stycznia.

Wyobrażam sobie sytuację, że dostajesz wizę ważną tylko na czas ważności paszportu tymczasowego. Po co skoro zazwyczaj wiza przyznawana jest na 10 lat? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1916 PostWysłany: 27 Lis 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@kolarz3 Spokojnie zdążysz wyrobić i normalny paszport i wizę. Znam dwie osoby, które w ostatnim miesiącu składały wnioski o paszport i dostały go w mniej niż tydzień. Pewnie to się trochę różni w zależności od miasta, ale na pewno będzie krócej niż miesiąc. Z wizą też powinno się udać w kilka dni, zależy kiedy będą wolne terminy na spotkanie, ale raczej nie trzeba długo czekać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1917 PostWysłany: 04 Gru 2017 22:17 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 72
Jeszcze jedno pytanko czy na spotkanie musimy zabierać naszą dwuletnią córkę? Znalazłem tylko informację o sposobie postępowania gdy rodzice mają już wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1918 PostWysłany: 04 Gru 2017 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Gustavsson, nie musicie zabierac dziecka na spitkanie w ambasadzie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1919 PostWysłany: 05 Gru 2017 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 59
Loty: 175
Kilometry: 397 345
Czy mając wizę turystyczną B2, trzeba starać się o wizę tranzytową C mając przesiadkę w USA? Już niezależnie od tego, czy przesiadka będzie trwała 3 godziny czy 5 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1920 PostWysłany: 05 Gru 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
Nie, wystarczy wiza B2.


Ostatnio edytowany przez Mike(L), 05 Gru 2017 00:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group