Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1701 PostWysłany: 29 Mar 2017 16:16 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
W ambasadzie na sali znajduje się budka foto (przyjmuje tylko banknoty 20zł ) gdzie za 20 zł można zrobić zdjęcie, jeżeli to wgrane byłoby złe.

Wizyte miałem na 8:30 ale bez problemu można było wejść wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1702 PostWysłany: 31 Mar 2017 15:40 

Lorenka napisał(a):
...wszyscy latają do USA bez wiz tylko my jesteśmy pokrzywdzeni

Lorenko,
świat liczy jakieś 194 kraje, z czego obywatele tylko 38 z nich mogą podróżować do USA bez wizy. Gdzie są ci "wszyscy"?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1703 PostWysłany: 31 Mar 2017 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Lorenka napisał(a):
Szkoda że polski paszport jest taki słaby, chyba najgorszy na świecie

I kolejny przykład Twojego braku rozeznania: Polska jest na 9 miejscu w RANKINGU "siły" paszportów. Daje nam to bezwizowy dostęp do 150 krajów (dla porównania- pierwszy w zestawieniu paszport niemiecki upoważnia do wjazdu bezwizowego do 158 państw).
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1704 PostWysłany: 31 Mar 2017 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
dziś moja siostra:
- naprawdę jest pani z poza Warszawy?
=tak
-i dziś pani przyjechała?
=tak
-to jest pani ewenementem i jest jedyna od dłuższego czasu, która przeczytała instrukcje ze zrozumieniem i przyszła tak jak potrzeba i z czym trzeba gratuluję.

w jakim celu
dokad ?
na jak dlugo ?
gdzie pracuje?
- dziękuję życzę miłego pobytu.
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1705 PostWysłany: 01 Kwi 2017 06:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dwie różne sytuacje z ostatnich paru dni.
Ziomek od kumpla mieszka w UK i tam poszedł do ambasady USA i dostał odmowę :shock:
Kumpel mieszkający w kraju, singiel, student z pracą dorywczą dostał wizę od strzału (Kraków)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1706 PostWysłany: 01 Kwi 2017 08:44 

JIK napisał(a):
Ziomek od kumpla mieszka w UK i tam poszedł do ambasady USA i dostał odmowę :shock:


Bardzo logiczne postępowanie urzędnika.
Skoro ten ziomek od kumpla wyjechał kiedyś z Polski " do roboty" do UK i tam mieszka, to można podejrzewać, że być może mu się tam już znudziło i postanowił pojechać do USA nie turystycznie, tylko kontynuować to samo. Czyli pracować [ osiąść] w USA na dłużej. Niezgodnie z tym , o co aplikował we wniosku.
Góra
 PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1707 PostWysłany: 01 Kwi 2017 09:13 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Raczej tu nie ma reguly.Tez nie mieszkam w Polsce i bez problemu dostalem z zona wize w Amsterdamie.Chyba ze cos krecisz na rozmowie lub jestes bezrobotny to moze byc wieksze ryzyko odmowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1708 PostWysłany: 01 Kwi 2017 14:42 

Rejestracja: 23 Mar 2017
Posty: 3
Kompletnie nie rozumiem dlaczego moderacja usunęła mój wpis który nie łamał regulaminu i był normalny i określiła go jako trollowanie :shock:
Napisałam tylko że teraz zaostrzyli przepisy i może być ciężko uzyskać wizę i że uważam że Polska jest pokrzywdzona bo musi mieć wizę do USA a inni nie muszą (chodziło mi o Europę). Co w tym złego, gdzie tu ktoś się dopatrzył trollowania :?: Takie jest moje zdanie, jak ktoś uważa że polski paszport jest super i że łatwo uzyskać wizę to też ma prawo do swojego zdania, chyba mamy wolność poglądów?

-- 01 Kwi 2017 14:49 --

Dodam, że nie widzę nic złego w tym że napisałam że uważam że polski paszport jest słaby, wyjaśnię dlaczego tak uważam. Bo akurat konieczność wiz do USA jest dla mnie kluczowa w ocenie. Natomiast na polski paszport można wjechac do wielu krajów bez wiz i liczy się w rankingu więc ogólnie jest to mocny paszport, jednak nie w mojej ocenie. Uwazam ze nie było podstaw do usunięcia mojego wpisu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1709 PostWysłany: 01 Kwi 2017 17:10 

Ja zgłosiłem tamten post. I ten także zgłoszę. I tak do skutku.
Napisałaś tam [ w koszu można sprawdzić] że polski paszport jest [ chyba ] najsłabszy na świecie.
Jest to oczywista bzdura.
I inne, nic nie wnoszące do tematu, Twoje przemyślenia i wnioski nt wiz.
Że zaostrzą/zaostrzyli politykę wizową itp. Skąd masz takie info ? Podaj żródło. Tu nie pisze się co ślina na język przyniesie, tylko żądamy dowodów. :)

https://www.fly4free.pl/forum/re-wiza-do-usa,183,109610

Z drugiej strony , [ tak mi się wydaje] że moderacja [ i ja także :mrgreen: ] innemu userowi by odpuściła. Różne wpisy ludziom się zdarzają. Ale zarejestrowanie się na forum tylko po to , żeby spłodzić JEDNEGO tak bezsensownego posta, jest traktowane nieco ostrzej.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1710 PostWysłany: 01 Kwi 2017 18:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@‌jacakatowice‌
Z postem 1709 zgadzam się w pełni, natomiast twój post 1706 jest bezsensowny i ja go zgłaszam do moderacji :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1711 PostWysłany: 01 Kwi 2017 18:33 

Rejestracja: 23 Mar 2017
Posty: 3
Trump zaostrzył przepisy dla Polaków, jest o tym pełno wiadomości w mediach. Uwazam ze to jest przydatna informacja dla osób starających się o wizę a także o nową wizę, bo przepisy się zmieniły i jest to podane na stronie Ambadasy. Ale jak widać nie każdy jest na bieżąco, dlatego taka informacja wnosi coś do tego tematu bo nie każdey wie o zaostrzeniu przepisów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1712 PostWysłany: 01 Kwi 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Zerknij na post #1700 tego tematu. Wkleiłem tam artykuł właśnie o "zaostrzeniu" przepisów wizowych, także zauważ, że jesteśmy jednak na bieżąco. Natomiast wg. mnie sformułowanie, że przepisy zostały zaostrzone jest użyte na wyrost. Sekretarz stanu rozesłał instrukcję do ambasad, że każdy wniosek wizowy ma być bardziej szczegółowo sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa. Czyli tak jako dotychczas, każdy kto nia ma nic za uszami i jedzie to Stanów w "czystych" intencjach wizę dostanie.
A już na pewno te przepisy nie są wymierzone bezpośrednio w Polskę, tylko obowiązują w każdym kraju z wizami do USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza do USA
#1713 PostWysłany: 02 Kwi 2017 01:33 

Rejestracja: 23 Mar 2017
Posty: 3
Nie mówię że Ty nie jesteś na bieżąco,ale że nie każdy jest.
Jedno z postanowień mówi także o wstrzymaniu ułatwień w zakresie rozmów z konsulem wprowadzonych przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę. Zapis ten dotknie m.in. obywateli Polski, Rosji, Chin i Rumunii.
A bardziej szczegółowe sprawdzanie ma na celu zmniejszenie liczby wydanych wiz. Zmieniły się też przepisy dotyczące przedłużania wizy. Mnie też się to nie podoba ale tak jest. I pytanie czy teraz osoba pracująca np na umowę zlecenie dostanie wizę, czy nie będą się czepiać że np ma za słabe więzi z Polską itp.


Ostatnio edytowany przez michzak, 02 Kwi 2017 01:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1714 PostWysłany: 02 Kwi 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Z tego co widzę, to interesuje ich to, czy przez ostatnie 5 lat byłem w innym kraju. Jak sądzicie, czy tygodniowy pobyt w Dubaju może mieć wpływ na otrzymanie wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1715 PostWysłany: 02 Kwi 2017 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
klonowiec napisał(a):
czy tygodniowy pobyt w Dubaju może mieć wpływ na otrzymanie wizy?

Masz pewnie na mysli nie otrzymanie, ale odmowe wizy? ;)
Nie powwino byc problemow z tego powodu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza do USA
#1716 PostWysłany: 03 Kwi 2017 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Było to juz poruszane, chociaż rozumiem ze 80 stronicowy wątek przestaje być przejrzysty. Odwiedzanie innych krajów nie robi, jeśli jesteś w stanie sensownie wytłumaczyć po co byłeś (jeśli dany kraj jest u nich na liście "nie lubię". Ale Dubaj to akurat normalna turystyka, prędzej będą zadawali pytania jeśli byłeś niedawno w Syrii czy nawet na Ukrainie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1717 PostWysłany: 21 Kwi 2017 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Donald Trump popiera zniesienie wiz dla Polaków. Polska nie spełnia jednak jednego kryterium
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1718 PostWysłany: 21 Kwi 2017 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Prezydent Barack tez obiecywał w 2012 roku, ze do konca jego prezydentury USA wizy dla Polakow zostana zniesione... ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1719 PostWysłany: 21 Kwi 2017 17:31 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
W.Bush również, Clinton także, a Bush senior zapewne też. Nie pamiętam jak było z Reaganem, ale znając jego sympatię do Polski, też musiał być za zniesieniem wiz.
Przypuszczam, że następny prezydent, też bardzo będzie chciał :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1720 PostWysłany: 22 Kwi 2017 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
jacek96 napisał(a):
W.Bush również, Clinton także, a Bush senior zapewne też. Nie pamiętam jak było z Reaganem, ale znając jego sympatię do Polski, też musiał być za zniesieniem wiz.
Przypuszczam, że następny prezydent, też bardzo będzie chciał :D


Pełna zgoda nazwiska znakomite, ale pamiętaj, że tym razem w sprawie wiz działa ten dyplomata:

Załączniki:
Waszczykowski-zapytal-Tillersona-o-zniesienie-wiz-dla-Polakow.-Jak-zareagowal_article.jpg
Waszczykowski-zapytal-Tillersona-o-zniesienie-wiz-dla-Polakow.-Jak-zareagowal_article.jpg [ 32.53 KiB | Obejrzany 976 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group