Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1601 PostWysłany: 09 Lis 2016 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
bezrobotnemu Heńkowi, który zakończył naukę na 6 klasie szkoły podstawowej i cale życie marzył żeby zobaczyć "grinpojta"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1602 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:06 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 46
zawiert napisał(a):

Więc, czy oni chcą papierowe zdjęcie zawsze, czy tylko jeśli nie zostało zaakceptowane? Żadnego maila nie dostałem.


Jeżeli nie dostałeś maila, że zdjęcie nie spełnia wymagań, to znaczy, że zdjęcie masz ok i nie musisz przynosić papierowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1603 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
sherif14 napisał(a):
Próg odrzuceń można podwyższyć i oto jest cała dysputa


Oczywiście, tylko problem tkwi w tym, że oni ten próg jeszcze obniżyli. Gdy wynosił 10% to na ruch bezwizowy załapali się Czesi, Węgrzy, Litwini, Łotysze, Estończycy itp. Kiedy w Polsce procent odmów wizowych "niebezpiecznie" zaczął spadać (aktualnie wynosi coś ok. 5%), to Amerykanie obniżyli go do 3%. Tak to się można bawić bez końca...
Pomijam już fakt, że Korea Południowa mająca wyższy procent odrzuconych wniosków o amerykańską wizę od Polski, potrafiła sobie wynegocjować podróżowanie bez wiz.
Dopóki wiz nie zniosą, moja noga w USA z pewnością nie postanie- nie mam zamiaru poniżać się i tłumaczyć przed jakimś konsulem dodatkowo tracąc swój czas i jeszcze słono za to płacić mając w pełni świadomość, że bezrobotny Afroamerykanin lub niezrównoważony psychicznie John bez żadnego problemu do Polski przyjechać sobie może w każdej chwili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadu-777 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1604 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
cavani napisał(a):
Korea Południowa, ..., potrafiła sobie wynegocjować podróżowanie bez wiz.

Sorki za podtrzymywanie offa, ale muszę jeszcze o jedno zapytać.
Właśnie zastanawiała mnie często ta kwestia. Czy Polska nie może po prostu wynegocjować braku wiz z Amerykanami pomimo przekroczenia progu odrzuceń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1605 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
jak widać od lat - nie może. Mimo dzielnego wchodzenia Amerykanom w ... albo właśnie dlatego.

@‌zawiert‌
A zdjęcie do ambasady lepiej chyba zabrać, niż się zamartwiać czy może jest potrzebne. Najwyżej nie wezmą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1606 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:54 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
cavani napisał(a):
sherif14 napisał(a):
Próg odrzuceń można podwyższyć i oto jest cała dysputa


Oczywiście, tylko problem tkwi w tym, że oni ten próg jeszcze obniżyli. Gdy wynosił 10% to na ruch bezwizowy załapali się Czesi, Węgrzy, Litwini, Łotysze, Estończycy itp. Kiedy w Polsce procent odmów wizowych "niebezpiecznie" zaczął spadać (aktualnie wynosi coś ok. 5%), to Amerykanie obniżyli go do 3%. Tak to się można bawić bez końca...
Pomijam już fakt, że Korea Południowa mająca wyższy procent odrzuconych wniosków o amerykańską wizę od Polski, potrafiła sobie wynegocjować podróżowanie bez wiz.
Dopóki wiz nie zniosą, moja noga w USA z pewnością nie postanie- nie mam zamiaru poniżać się i tłumaczyć przed jakimś konsulem dodatkowo tracąc swój czas i jeszcze słono za to płacić mając w pełni świadomość, że bezrobotny Afroamerykanin lub niezrównoważony psychicznie John bez żadnego problemu do Polski przyjechać sobie może w każdej chwili.



Nie do konca bylo tak jak piszesz. Prog 10% obowiazywal przez kilka lat, a potem zgodnie z brzmieniem ichniejszej ustawy wygasl, i automatycznie wrocili do starego 3% progu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1607 PostWysłany: 09 Lis 2016 15:04 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
Na jedno wychodzi. Na automacie to może latać pilot, a nie Prezydent czy Kongres. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1608 PostWysłany: 09 Lis 2016 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W kwestii formalnej, dla pilotów jest specjalna wiza ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1609 PostWysłany: 09 Lis 2016 15:09 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
cavani napisał(a):
Na jedno wychodzi. Na automacie to może latać pilot, a nie Prezydent czy Kongres. :roll:



Coz, gdyby Podkarpacie i Podhale nie podbijalo odmow, to bysmy juz dawno mieli ruch bezwizowy.

Btw. Ja tam wole, jak jest. Teraz max. pobyt to 6 m-cy, a na bezwizowym tylko 3 m-ce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1610 PostWysłany: 09 Lis 2016 15:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Temat zamykam, bo widać ze nie możecie czytać...
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#1611 PostWysłany: 15 Lis 2016 19:25 

Witam,może ktoś mi pomoze;)Dowiedziałam się dzisiaj ze mozna dostać wizę nie będąc w konsulacie (wysyłając paszport kurierem).Czy to jest prawda?
Mieszkam i pracuje w Niemczech,.Za rok chciała bym jechać do USA .
W grudniu będę w Polsce na 3 tyg.myślałam że odwiedze konsulat w Krakowie ale jeśli w Niemczech jest taka możliwość z tym kurierem było by super;)
Pozdrawiam Malgorzata
Góra
 PM off  
      
#1612 PostWysłany: 15 Lis 2016 19:33 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2190
złoty
Tak jest to możliwe. Jeśli jesteś dzieckiem, a Twoi rodzice mają wizę to składasz wniosek, opłacasz i wysyłasz paszport kurierem. Po dwóch tygodniach wraca z wbitą wizą.
Jeśli jesteś osobą dorosła z polskim obywatelstwem (jako jedynym) to się nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
#1613 PostWysłany: 15 Lis 2016 19:43 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
Cytat ze strony ambasady:
Kategoria 2:

Niektóre osoby mogą być zwolnione z wymogu odbycia rozmowy z konsulem. Prosimy o dokładne sprawdzenie, jakie warunki należy spełnić i postępowanie wg. instrukcji.

Podróżni w wieku od 80 lat, którzy poprzednio nie otrzymali odmowy wydania wizy do USA,
Dzieci w wieku poniżej 14 lat, które poprzednio nie otrzymały odmowy wydania wizy do USA (aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić stronę Wizy dla dzieci),
Kategoria 3:

Osoby, które odnawiają wizę wydaną po 10 grudnia 2007 roku, ich dane osobowe nie uległy zmianie, paszport z poprzednią wizą amerykańską nie został zagubiony/skradziony i które spełniają wszystkie poniższe kryteria:

Uzyskali wizę po 10 grudnia 2007r. i przeszli procedurę skanowania 10 odcisków palców.
Ubiegają się o wizę w tej samej kategorii jak poprzednia wiza.
Od wydania ostatniej wizy nie otrzymali odmowy wydania wizy.
Ubiegają się o wizę w placówce konsularnej właściwej dla ich miejsca stałego zamieszkania. Obcokrajowcy powinni przedstawić kopię karty pobytu.
Osoby ubiegające się o wizy J lub F, które kontynuują ten sam program studiów lub kurs nauki i są sponsorowane przez tę samą organizację lub uczęszczają do tej samej szkoły. Numer SEVIS na poprzednim oraz nowym formularzu DS-2019 (wizy J) lub I-20 (wizy F) musi być taki sam.
Ponadto:

Ubiegają się o nową wizę w ciągu 48 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej wizy.
Ubiegając się o poprzednia wizę otrzymali bezpośrednio od pracownika konsularnego broszurę Williama Wilberforce’a (dotyczącą praw pracowniczych oraz handlu ludźmi)
Nie ubiegają się wizę J-1 dla uczestników programu „Praca i Podróże” (Summer Work and Travel).
Osoby ubiegające się o wizy B1/B2, C1/D, M oraz I - ubiegają się o nową wizę w ciągu 48 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej wizy.
Osoby ubiegające się o wizy E, H, L, O, P, i R (w oparciu o petycję) ubiegają się o nową wizę w ciągu 12 miesięcy od czasu wygaśnięcia poprzedniej wizy.
Ponadto ubiegający się o wizę H otrzymali bezpośrednio od pracownika konsularnego broszurę Williama Wilberforce’a (dotyczącą praw pracowniczych oraz handlu ludźmi) przy ubieganiu się o poprzednią wizę H.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1614 PostWysłany: 20 Lis 2016 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
W końcu będę starał się o wize i chciałem obalić mit jakim mnie ostatnio nakrmiono. Czy po otrzymaniu Wizy muszę w ciągu 6 miesiecy przekroczyś granicę USA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1615 PostWysłany: 20 Lis 2016 10:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Wizę można dostać na różny okres,nawet na 10 lat,ale i na pół roku też.Nie napisałeś o jaką się starasz.W każdym razie przy 10 letniej na pewno nie musisz lecieć w ciągu 6-mc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1616 PostWysłany: 20 Lis 2016 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie ma takiego wymogu. Wiza siedzi w paszporcie i można jej użyć przez cały okres ważności, dowolnie. Możesz latać co tydzień lub wcale nie polecieć. Ewentualne restrykcje miga być pod koniec ważności wizy/ paszportu. Ale to chodzi wprost o przepisy migracyjne, zeby uniknąć sytuacji że ważność dokumentów skończy sie w trakcie pobytu. Mam nadzieje ze mit obalony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1617 PostWysłany: 17 Gru 2016 21:17 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją:
W styczniu 2016r. wypełniałem wniosek dla siebie (wiza przyznana).
We wniosku odpowiadałem na pytania np:
- jakim lotem przylatuje i jakim wracam
- w jakich krajach byłem przez ostatnie 5 lat
- jakie studia ukończyłem + adres uczelni
- dane kontaktowe do moje poprzedniego pracodawcy

Tydzień temu wypełniałem wniosek z moją dziewczyną i ona nie miała takich pytań.
Dzisiaj wypełniałem wniosek dla kolegi + jego 12 letni syn.
Kolega takie same pytania jak u mnie, syn skrócona wersja jak u mojej dziewczyny.

Czy według was powypełniałem coś źle czy wszystko jest ok i system sam wyznacza kto na jakie pytania odpowiada?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1618 PostWysłany: 17 Gru 2016 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Kobiety mają inne pytania niż mężczyźni, generalnie jest ich mniej, nie muszą na przykład wymieniać krajów w których były. Co do dzieci to nie wiem, ale prawdopodobnie też mają skróconą wersję.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1619 PostWysłany: 18 Gru 2016 01:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Czyli kraj niby uważa się za demokratyczny, a stosuje dyskryminację ze względu na płeć we wniosku wizowym :-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1620 PostWysłany: 18 Gru 2016 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
Chan napisał(a):
Cześć,
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją:
W styczniu 2016r. wypełniałem wniosek dla siebie (wiza przyznana).
We wniosku odpowiadałem na pytania np:
- jakim lotem przylatuje i jakim wracam
- w jakich krajach byłem przez ostatnie 5 lat
- jakie studia ukończyłem + adres uczelni
- dane kontaktowe do moje poprzedniego pracodawcy

Tydzień temu wypełniałem wniosek z moją dziewczyną i ona nie miała takich pytań.
Dzisiaj wypełniałem wniosek dla kolegi + jego 12 letni syn.
Kolega takie same pytania jak u mnie, syn skrócona wersja jak u mojej dziewczyny.

Czy według was powypełniałem coś źle czy wszystko jest ok i system sam wyznacza kto na jakie pytania odpowiada?


Pozdrawiam

Według nas popełniasz zle
Nie wierze ze czytam takie pytania...?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group