Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1541 PostWysłany: 05 Paź 2016 12:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Zostaw tak jak jest, plany zawsze się mogą zmienić, nikt Ci nie każe lecieć akurat wtedy i akurat do tego miejsca. A na lotnisku urzędnik sam przy kontroli może zapytać gdzie się zatrzymujesz i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1542 PostWysłany: 05 Paź 2016 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wpisujesz byle co i jest ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1543 PostWysłany: 05 Paź 2016 15:25 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 5
Dzięks!

I jeszcze jedno - ja naprawdę muszę zabrać do konsula WSZYSTKIE poprzednie paszporty (sic!) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1544 PostWysłany: 05 Paź 2016 19:12 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Faktycznie coś takiego jest napisane na w jednym miejscu na traveldocs.com, jednak na logikę, przecież nie ma obowiązku trzymania starych paszportów.
Pewnie chodzi o to, że trzeba przynieść stare paszporty, jeśli mamy w nich jeszcze aktualną, amerykańską wizę. Zresztą w innych miejscach na tej samej stronie nic nie ma o przeterminowanych paszportach, na https://travel.state.gov także nic.
Mnie, ani nikogo z moich znajomych, nikt w konsulacie nie pytał o stare paszporty.

Co do miejsca pobytu, nie ma to kompletnie żadnego znaczenia. Ja miałem lecieć turystycznie w sierpniu do Nowego Jorku, a wylądowałem służbowo w kwietniu w Detroit i nikt na to nie zwracał uwagi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1545 PostWysłany: 07 Paź 2016 13:21 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Wszystko bezproblemowo, 2 x na 10 lat, żona 1 gwiazdka, ja 2 gwiazdki - mimo, że podała półetatowe zarobki. Całość trwała od wejścia może 20 minut, sama rozmowa z półtorej minuty.

Zapis o starych paszportach można pominąć (ale jest idiotyczny, chyba żeby w końcu dopisać, że chodzi o ważne wizy w starych paszportach), tak samo na brak polskiej litery w FULL GIVEN NAME machnięto ręką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1546 PostWysłany: 07 Paź 2016 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
robespierre napisał(a):
żona 1 gwiazdka, ja 2 gwiazdki
- możesz rozszyfrować te gwiazdki? Będę wnioskował już o trzecią wizę do USA i wcześniej nawet na to nie zwróciłem uwagi, ale faktycznie również mam gwiazdki pod zdjęciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1547 PostWysłany: 07 Paź 2016 15:39 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Kalispell napisał(a):
robespierre napisał(a):
żona 1 gwiazdka, ja 2 gwiazdki
- możesz rozszyfrować te gwiazdki? Będę wnioskował już o trzecią wizę do USA i wcześniej nawet na to nie zwróciłem uwagi, ale faktycznie również mam gwiazdki pod zdjęciem.


Jest taka teoria w niektórych środowiskach, że te gwiazdki oznaczają jak bardzo należy "trzepać" daną osobę na granicy. :) Po pierwsze, jak ktoś jest podejrzany już na etapie rozmowy, to tej wizy po prostu nie dostanie, a po drugie po co to oznaczać na wizie, skoro wszystko dziś mamy skomputeryzowane i można by te informacje zapisać w systemie, zamiast niejako ostrzegać posiadacza danej wizy?
Prawda jest taka, że gwiazdki są częścią systemu zabezpieczeń wizy. Załóżmy, że masz dwie gwiazdki, to w innym miejscu wizy musi wystąpić liczba np. 5, a jak jedna gwiazdka, to 9. Oczyzwiście nie wiem co jest przypisane danej gwiazdce, bo właśnie nikt nie ma tego wiedzieć, oprócz graniczników. Wtedy trudniej podrobić wizę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1548 PostWysłany: 10 Paź 2016 05:14 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 8
Witam

Mam pytanie odnośnie terminu rozmowy z konsulem. Mieszkam w UJ, przytaluję do Polski na urlop. Z Polski wylatuję od razu do Dubaju, wracam na 3 dni i z powrotem do UK. Chciałbym jeden z tych trzech dni wykorzystać na załatwienie wizy. Jednak jak widzicie mój czas działania jest ograniczony.

Bardzo proszę o info czy umówienie rozmowy online pozwala nam na wybranie pasującej nam daty w jakiejś ramie czasowej czy jest ona przydzielana automatycznie ?

Ewentualnie, z jakim wyprzedzeniem dzwonić lub rezerwować online spotkanie, żeby umówić wizytę na pasujący mi dzień?

Jestem pewien, że ktoś kto to robił z łatwością udzieli wskazówki. Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1549 PostWysłany: 10 Paź 2016 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
dlaczego nie spytasz w ambasadzie?
tam pracuja normalni ludzie i idzie sie do nich dodzwonić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1550 PostWysłany: 10 Paź 2016 08:20 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 5
Zarejestruj się na stronie do umawiania wizyt https://cgifederal.secure.force.com/?la ... try=Poland i zobaczysz daty, które będziesz mógł wybrać.

-- 10 Paź 2016 08:29 --

11i11 napisał(a):
Zarejestruj się na stronie do umawiania wizyt https://cgifederal.secure.force.com/?la ... try=Poland i zobaczysz daty, które będziesz mógł wybrać.


Chociaż najpierw trzeba też dokonać opłaty, żeby widzieć wszystkie możliwe daty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1551 PostWysłany: 10 Paź 2016 15:40 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
siwy550 napisał(a):
Prawda jest taka, że gwiazdki są częścią systemu zabezpieczeń wizy. Załóżmy, że masz dwie gwiazdki, to w innym miejscu wizy musi wystąpić liczba np. 5, a jak jedna gwiazdka, to 9. Oczyzwiście nie wiem co jest przypisane danej gwiazdce, bo właśnie nikt nie ma tego wiedzieć, oprócz graniczników. Wtedy trudniej podrobić wizę.


Kompletnie się na tym nie znam i pewnie masz rację, ale tak z czystej ciekawości - jak wytłumaczyć to, że na JFK razem z dziewczyną podchodzimy do maszynek skanujących wizy i odciski palców, po czym ona zostaje przez pracownicę lotniska skierowana do jednego stanowiska, ja do innego, całkowicie pustego (do całej reszty stanowisk jest normalna kolejka, tylko jedno puste), przy którym nie odbywałem żadnej rozmowy, a jedyne pytanie jakie dostałem to "how are you?" i została mi wbita pieczątka, za to dziewczyna miała normalną kilkuminutową rozmowę, pokazywała bilet powrotny itd.

Co ciekawe - to ona była w USA drugi raz, a ja pierwszy. Mówiąc szczerze nie szukałem za bardzo, więc przepraszam, jeśli odpowiedź na takie sytuacje już gdzieś padła, ale jak zobaczyłem to co napisałeś, to mi się przypomniało, że w czasie pobytu w USA bardzo mnie to dziwiło :) Może jednak w jakiś sposób jest określony stopień dociekliwości pogranicznika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1552 PostWysłany: 10 Paź 2016 16:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Większa ilość gwiazdek to sugestia przeprowadzenia obszerniejszego wywiadu przed wpuszczeniem na terytorium USA. To bezpośrednia informacja z pierwszej ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1553 PostWysłany: 10 Paź 2016 17:00 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Choć jak właśnie sprawdziliśmy, akurat u nas oboje mamy po jednej gwiazdce, a jednak wjazd do Stanów wyglądał zupełnie inaczej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1554 PostWysłany: 10 Paź 2016 19:29 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Nvjc napisał(a):
siwy550 napisał(a):
Prawda jest taka, że gwiazdki są częścią systemu zabezpieczeń wizy. Załóżmy, że masz dwie gwiazdki, to w innym miejscu wizy musi wystąpić liczba np. 5, a jak jedna gwiazdka, to 9. Oczyzwiście nie wiem co jest przypisane danej gwiazdce, bo właśnie nikt nie ma tego wiedzieć, oprócz graniczników. Wtedy trudniej podrobić wizę.


Kompletnie się na tym nie znam i pewnie masz rację, ale tak z czystej ciekawości - jak wytłumaczyć to, że na JFK razem z dziewczyną podchodzimy do maszynek skanujących wizy i odciski palców, po czym ona zostaje przez pracownicę lotniska skierowana do jednego stanowiska, ja do innego, całkowicie pustego (do całej reszty stanowisk jest normalna kolejka, tylko jedno puste), przy którym nie odbywałem żadnej rozmowy, a jedyne pytanie jakie dostałem to "how are you?" i została mi wbita pieczątka, za to dziewczyna miała normalną kilkuminutową rozmowę, pokazywała bilet powrotny itd.

Co ciekawe - to ona była w USA drugi raz, a ja pierwszy. Mówiąc szczerze nie szukałem za bardzo, więc przepraszam, jeśli odpowiedź na takie sytuacje już gdzieś padła, ale jak zobaczyłem to co napisałeś, to mi się przypomniało, że w czasie pobytu w USA bardzo mnie to dziwiło :) Może jednak w jakiś sposób jest określony stopień dociekliwości pogranicznika?


Oficjalnie nigdzie nie znajdziesz co owe gwiazdki oznaczają, mogę więc opierać się na tym, co sam się dowiedziałem nieoficjalnie. Jednak nic nie przemawia za tym, żeby gwiazdki miały jakikolwiek wpływ na wywiad przy przekraczaniu granicy. Jedni będą przepytywani mocno przetrzepywani mimo tego, że mają jedną gwiazdkę, a ktoś z trzema gwiazdkami otrzyma tylko pytanie na ile przyjechał. Nie ma po prostu między tymi dwiema rzeczami korelacji, a jest to jedynie subiektywna opinia przeprowadzającego wywiad, wyszkolonego do tego, pogranicznika.

Sam mam jedną (? chyba) gwiazdkę, a każda dotychczasowa rozmowa wyglądała inaczej, od jednego pytania i wbicia pieczątki, przez secondary, aż po oczekiwanie 5 godzin na lotnisku (ciężka historia, ale właśnie wtedy dość dużo się dowiedziałem o działaniu tego systemu). Jak pisałem, na logikę, jaki sens by miało wpisywanie tego na wizie, skoro MRV (maszynka do odczytywania wiz) mogłaby wszystko sama odczytać, a tę informację olewa? Wystarczyłoby taką informację jakoś zapisać w ciągu znaków, które owa maszyna rozume i jest w stanie wyswietlić ją na monitorze zainteresowanej osoby (urzędnika), a nie informować o tym także posiadacza wizy.

Kod:
The information on the MRV is printed on an adhesive foil and consists of five sections that:

Reflect the applicant’s biographic data;
Contain information about the visa itself (visa type, number of entries, date of issuance, and date of expiration);
Show the 88-character field used for annotating additional information about the recipient, when necessary; (e.g., annotation of a petition number, SEVIS number, etc.);
Display a digitized photo of the visa recipient; and
Contain a machine-readable zone (MRZ) consisting of two lines of highly sensitive coded data. Scanners connected to authorized computer networks can read the data located in the MRZ and instantly recall records associated with the MRV. Damage to either line may prevent the scanner from reading the data, requiring manual data-entry before processing, which could lead to delays at ports of entry. You should instruct MRV recipients to take care with their MRVs, avoiding folding the foil, and preventing contact between the foil and objects that could damage it, such as paper clips, staples, etc.


Dodatkowo cytat z Q&A ambasady USA w Anglii:
Kod:
The space below the word 'Annotation' is blank, with the visa number printed in
red to the right. There is a star or * symbol below the bottom left of my photo, does that signify
anything?
A: The star symbol is not of any significance.

http://photos.state.gov/libraries/unite ... script.pdf


I o ile można ufać internetowi:
Kod:
elbasaniiii: Dear Consular Officer,

First thank you for the time you taking to help and answer everyone.

I recently received a B1/B2 visa (I know you work on immigrant visas but maybe you can help), and I checked with my other family members' visas and some of them have under the picture one little star some have two little stars and also above the red numbers there is on some 1000 and some have 0010.

What are the significations of those symbols?

Best to you,


Wow, you have a keen eye! smiley Those are computer-generated features that help make each visa as unique as the people who obtain them. smiley

http://www.nairaland.com/1359935/u.s-co ... -ask-me/60

oraz
https://www.avvo.com/legal-answers/i-ha ... 93816.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1555 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
boots napisał(a):
Większa ilość gwiazdek to sugestia przeprowadzenia obszerniejszego wywiadu przed wpuszczeniem na terytorium USA. To bezpośrednia informacja z pierwszej ręki.

Taaak i jeszcze pewnie powiedzieli Ci kto zabił Kennedy'ego...

Kompletna bzdura na co dowodów mogę Ci znaleźć setki.

Aha, to co z tym Kennedym? :D

PS. Teorii o gwiazdkach czytałem przez kilkanaście lat naprawdę wiele. Lepiej się nad tym nie zastanawiać, równie dobrze mogą nic nie znaczyć.


Ostatnio edytowany przez monroe, 11 Paź 2016 23:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1556 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Żadnego dowodu nie znajdziesz. A info jest prawdą, i to z pierwszej ręki. Ale oczywiście nie musisz wierzyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1557 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
boots napisał(a):
Żadnego dowodu nie znajdziesz. A info jest prawdą, i to z pierwszej ręki. Ale oczywiście nie musisz wierzyć...

Bzdura i jeszcze raz bzdura. Ja i moja kobieta jesteśmy tego przykładem a wiz mieliśmy już po 3. Na necie znajdziesz również wiele przykładów, które obalą tę (jak i kilka innych) teorię. Wielu miało informacje z "pierwszej ręki"... (bawią mnie takie zapewnienia)

No i nadal czekam co z tym Kennedym... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1558 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
monroe napisał(a):
boots napisał(a):
Żadnego dowodu nie znajdziesz. A info jest prawdą, i to z pierwszej ręki. Ale oczywiście nie musisz wierzyć...

Bzdura i jeszcze raz bzdura. Ja i moja kobieta jesteśmy tego przykładem a wiz mieliśmy już po 3.

Nie wiem, czego przykładem jest Twoja kobieta, ale Ty jesteś na pewno przykładem braku zrozumienia tego, co czytasz. No bo przecież nie rozumiesz słowa sugestia, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1559 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:39 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
Ludzie, nikt nikomu nie udowodni co jest prawdą, bo nikt nigdzie nie znajdzie oficjalnego potwierdzenia co te gwiazdki oznaczają. Jaki sens ma więc dalsze drążenie tematu, jeśli i tak nie dotrzemy do końca? Każdy będzie wierzył w to, co chce wierzyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1560 PostWysłany: 11 Paź 2016 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Ano tak, sugestia która w żaden sposób nie potwierdza się w rzeczywistości (wpisz chociażby w Google, zrozumiesz). Jacy oni niesubordynowani skoro nie biorą pod uwagę takich ważnych sugestii! ;)

Nadal nic nie napisałeś o Kennedym. Możesz spytać swojej "pierwszej ręki"? :D

@siwy550
Masz w zupełności rację co zresztą napisałem kilka postów wyżej. To też info z pierwszej ręki ;)


Ostatnio edytowany przez monroe, 11 Paź 2016 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group