Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1761 PostWysłany: 27 Maj 2017 19:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak poszukasz to znajdziesz. Na górze po prawej stronie masz opcje: przeszukaj dany temat i voila.

Edit: zajęło mi to dosłownie 5s...
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1762 PostWysłany: 27 Maj 2017 20:01 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
szyblucki1 napisał(a):
Uczciwie powiem, że nie chce mi się sprawdzać archiwalnych info. Pytanie jednak:

1. Czy ktoś może powiedzieć czy należy wpisać dowolny hotel/hostel w USA (planowanym miejscu) i nie jest to wiążące potem na lotnisku w USA czy jak ? Pytanie kieruje do tych co mają własne doświadczenia w tej materii


W elektronicznej wersji I-94 nie ma w ogóle pytania o adres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1763 PostWysłany: 27 Maj 2017 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Bez podania adresu pierwszego noclegu nie wpuszczą do samolotu. Można podać jakikolwiek, na pewno wszystkich nie sprawdzają, ale po co ryzykować? Jak sprawdzą, że hotel nie wie o takim gościu, to można wrócić do Polski najbliższym samolotem. Mnie się czasem zdarza, że przylatuję późnym wieczorem i pierwszą noc jadę samochodem. Wtedy podaję adres drugiego noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1764 PostWysłany: 27 Maj 2017 22:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
saslong napisał(a):
szyblucki1 napisał(a):
Uczciwie powiem, że nie chce mi się sprawdzać archiwalnych info. Pytanie jednak:

1. Czy ktoś może powiedzieć czy należy wpisać dowolny hotel/hostel w USA (planowanym miejscu) i nie jest to wiążące potem na lotnisku w USA czy jak ? Pytanie kieruje do tych co mają własne doświadczenia w tej materii


W elektronicznej wersji I-94 nie ma w ogóle pytania o adres.



Adres musi być podany w API przed odlotem , inaczej linie nie mają prawa wpuścić pasażera na pokład:

Temporary address where you will be staying. This address must include the house number, street, city/town, abbreviation used for the state, and the zip code.

Nie sądzę, aby ktokolwiek robił problem, jeśli adres w aplikacji wizowej będzie inny niż podany w API, w końcu plany mogą się zmienić.

Standardowo nikt też nie będzie weryfikował rezerwacji hotelowej, ale jeśli pojawią się wątpliwości i trafisz na dodatkową kontrolę, to pewnie zostanie to sprawdzone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1765 PostWysłany: 27 Maj 2017 22:55 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
Faktycznie, gdzieś w API się to wpisuje. Moje doświadczenia są jednak takie, że nawet CBP traktuje te adresy z dużym przymrużeniem oka. Kiedyś (w czasach przed API) wlatywałem do na jeden dzień Stanów, bodajże w Houston, zamierzając przespać się w pierwszym lepszym przylotniskowym hotelu. Nie miałem rezerwacji, o czym bardzo uczciwie poinformowałem oficera. Ten podał mi książkę telefoniczną z prośbą o wpisanie dowolnego hotelu. Jasne, jak kogoś chcą sprawdzić to zapewne będą weryfikować też adres, ale umówmy się, że oni raczej wiedzą kogo trzeba sprawdzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1766 PostWysłany: 01 Cze 2017 18:40 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Cześć. Powoli planuje wyjazd oczywiście na zwiedzanie do USA i w związku z tym temat wizy idzie na pierwszy plan.
Dwa pytanka.
1) To czy wizę dostaniemy na 10 lat to jest kwestia indywidualnej rozmowy? Na jaki okres minimum można dostać wizę?
2) CO do tego adresu hotelu: jeśli planuje być w kilku miejscach w USA to podaję adres pierwszego hotelu w którym nocuje czy każdego?
3) Rozmowa w ambasadzie odbywa się w języku angielskim?

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1767 PostWysłany: 01 Cze 2017 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
na te i następne twoje pytania odpowiedzi padły w tym temacie
poszukaj ich, dasz rade
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1768 PostWysłany: 01 Cze 2017 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
@‌ind_globtroter‌ odpowiedzi na Twoje pytania są w tym wątku na bank. Ale tak na szybko:

1) jeśli dostaniesz, to na 99% na 10 lat, tak przyznawane są turystyczne
2) podajesz tylko pierwszego, tego i tak nikt nie sprawdza
3) rozmowa po polsku - żaden problem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1769 PostWysłany: 02 Cze 2017 17:15 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Jeszcze mam jedno pytanko.

Czy we wniosku wizowym - zakres obowiązków pracowniczych wpisuje się po polsku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1770 PostWysłany: 03 Cze 2017 09:12 

Shaq napisał(a):
@‌ind_globtroter‌ odpowiedzi na Twoje pytania są w tym wątku na bank. Ale tak na szybko:


3) rozmowa po polsku - żaden problem


W waw rozmowę miałem po ang, mimo iż kilka minut przede mna była starsza Pani, na oko 70lat i chyba ona u tej samej Pani konsul miała rozmowę po polsku. Nie wiem od czego zależało to.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1771 PostWysłany: 03 Cze 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pewnie od tego ze jak dostałeś pierwsze pytanie po angielsku to odpowiedziałeś. Jakbyś powiedział ze nie znasz to by była dalej po polsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1772 PostWysłany: 05 Cze 2017 16:05 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Amerykanie wprowadzili w życie nowe przepisy, które nakładają dodatkowy obowiązek na osoby starające się o wizę wjazdową. W formularzu trzeba podać nazwy swoich kont założonych w mediach społecznościowych. Czy dotyczy to rowniez F4F :?: ;)



http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... usa/6bljgs
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1773 PostWysłany: 06 Cze 2017 16:07 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Witam kilka pytanek
1. Czy wniosek wizowy warto wypelnic samemu czy lepiej isc do jakiegos biura podrozy zeby pomogl wypelnic?
2. Chce jechac z mama na wycieczke z biura podrozy, czy we wniosku jakos to sie notuje ? jechal kros z was z jakims biurem podrozy?
3. Znam ang komunikatywnie, mama nie zna jak rozmawiac z konsulem okazac znajomosc ang czy lepiej nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1774 PostWysłany: 06 Cze 2017 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Odpowiedzi znajdziesz tu, nawet w ostatnich 2 stron...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1775 PostWysłany: 07 Cze 2017 10:19 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
01ERES napisał(a):
Amerykanie wprowadzili w życie nowe przepisy, które nakładają dodatkowy obowiązek na osoby starające się o wizę wjazdową. W formularzu trzeba podać nazwy swoich kont założonych w mediach społecznościowych. Czy dotyczy to rowniez F4F :?: ;)



http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... usa/6bljgs

Podobno wpisanie nazw swoich kont w mediach społecznościowych nie jest obowiązkowe, ale może przyczynić się do wydłużenia okresu wydawania decyzji.
Mi tam rybka. Mam konto na fb, na które i tak każdy może wejść, nie publikuję tam nic niezgodnego z prawem, więc nie mam obaw.
Najgorzej będą miały osoby, które faktycznie nie posiadają konta na fb, tt, itd. Z góry będą traktowani jako podejrzani :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1776 PostWysłany: 07 Cze 2017 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
szkoda twojego czasu, nie dostaniesz wizy
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 07 Cze 2017 20:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1777 PostWysłany: 07 Cze 2017 20:55 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Nie wiem o co ci chodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1778 PostWysłany: 07 Cze 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@becek - Straszysz chłopaka, chociaż z takim podejściem to faktycznie wyłoży się na rozmowie ;-)

1) - podajesz albo handel, kierowca, dostawca. Ford service to jak rozumiem odwiedzasz raz do roku na przegląd.
2) - podajesz tyle ile możesz obronić na papierze, gdyby sobie zażyczyli dokumenty/pita. Jeśli przyznasz się ze dorabiasz na czarno, to automatycznie zostaniesz potraktowany że w USA też może będziesz dorabiał na czarno - patrz odpowiedź @becek wyżej
3) - podajesz mniej więcej kiedy, nie musisz znać powodu, byłes wtedy dzieckiem itp., nie wiem, nie znam się. Generalnie niezbyt dobrze, bo akurat na takie rzeczy patrzą, jeśli innymi informacjami również wzbudzisz wątpliwości - patrz @becek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1779 PostWysłany: 07 Cze 2017 21:04 

ad1. Podawaj prawdziwy zawód wykonywany.
ad2. Zaryzykowałbym podania kwoty, którą faktycznie dostajesz, ale absolutnie bez wdawania się w szczegóły.
ad3. Serio, w ankiecie jest pytanie o to, czy odmówiono najbliższym w wizie??? Ja już nie pamiętam. Możesz przecież nie mieć na ten temat wiedzy.

Zasada jest taka - jak się o coś nie pytają, to się sam nie wychylaj.
Urzędnik po rozmowie powinien odnieść wrażenie graniczące z pewnością, że nie jedziesz tam zaiwaniać na czarno i że wrócisz do kraju w terminie. Tylko tyle.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#1780 PostWysłany: 07 Cze 2017 21:08 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 34
Juz nic proszę usunac


Ostatnio edytowany przez Eviltomek, 07 Cze 2017 21:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group