Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1521 PostWysłany: 15 Wrz 2016 11:03 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Ile dni roboczych oczekiwałeś na rozmowę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1522 PostWysłany: 15 Wrz 2016 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
robespierre napisał(a):
Ktoś pomoże w kontekście interpretacji kwestii paszportowej ?


Po co Ci poprzednie paszporty?
Bierzesz tylko aktualny (chyba że masz jeszcze ważną wizę w starym, tak jak ja miałem, więc wtedy musisz wziąć faktycznie dwa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1523 PostWysłany: 15 Wrz 2016 13:55 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Na rozmowę była możliwość zapisania się najwcześniej za ok 10 dni. Ale co ciekawe, wczoraj przed rozmową z ciekawości wszedłem do swojego profilu, gdzie jest opcja zmiany daty rozmowy, i było full terminów dostępnych dziś i w kolejnych dniach. Więc przypuszczam, że tak to działa - czyli potrzebują kilku dni na wstępne przejrzenie wniosku elektronicznego. Mi na przykład dzień przed rozmową napisali, że zdjęcie które dołączyłem elektronicznie im nie pasuje i muszę przyjść z nowym na rozmowę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1524 PostWysłany: 16 Wrz 2016 10:25 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że ostatnie pytanie:

- czy przelew za drugą osobę mogę wykonać również ze swojego konta (byłoby to znacznie prostsze dla nas), czy musi być konto należące do drugiej osoby ?

- czy druga osoba musi się umawiać osobno, czy podając oba nr-y wniosków można za jednym zamachem umówić spotkanie dla 2 osób ? Byłoby niefajnie, gdybyśmy musieli jeździć 2 razy do W-wy, bo np. drugi termin jest w inny dzień.

Niestety już sam fakt konieczności opłaty ponad 600 zł za samą rozmowę, bez gwarancji powodzenia jest chory, więc w taki sam sposób należy podchodzić do każdego wymagania i poszczególnego etapu procedury - co do poprzednich paszportów, to na stronie powinna być zatem adnotacja, że stary paszport wymagany tylko w sytuacji X, a w tej chwili wygląda to jak must be. Powyższe pytania biorą się z tego, że konieczność przelewu z konta drugiej osoby + dwa osobne dni spotkań oznaczałyby masę upierdliwości i dodatkowych kosztów. Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1525 PostWysłany: 16 Wrz 2016 13:48 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Ta procedura wizowa nie jest taka oczywista dla kogoś kto przechodzi przez to pierwszy raz. Na stronie ambasady brakuje wyraźnych wskazówek, i można rzeczywiście się pogubić.
Poniżej w skrócie co i jak. Gdybym to wiedział od razu to zaoszczędziłbym sporo czasu.

1. Najpierw wypełniasz wniosek na stronie https://ceac.state.gov/ceac/. Należy mieć przygotowane zdjęcie w wersji elektronicznej, które dołączasz do wniosku. Tu nie ma stresu, gdyby zdjęcie nie spełniało wymagań, przed przyjściem na rozmowę dostajesz info, aby dostarczyć nowe zdjęcie.
Po wypełnieniu dostajesz stronę z numerem wniosku Confirmation ID), którą drukujesz. Tu nic jeszcze nie płacisz
2. Wchodzisz na http://ustraveldocs.com/pl_pl. Tu trzeba założyć konto, podać Confirmation ID z punktu powyżej. Możesz na tym etapie dołączyć do profilu członka rodziny/towarzysza.
Dokonujesz opłaty. W następnym kroku, na tej samej stronie umawiasz się na rozmowę. Jeśli wpisałeś towarzysza, opłaty dokonujesz łącznie za 2 osoby jednym przelewem / transakcja kartą. Również spotkanie będziecie mieć razem.
3. Idziesz na rozmowę. Zabierasz dokumenty, które wskazane są na powyższych stronach. Sprawdzasz maila przed rozmową, czy ewentualnie czegoś nie musisz donieść.
Do drzwi ambasady podchodzisz jakieś 10 minut wcześniej żeby spokojnie przejść przez ochronę. Ale tu mam wrażenie nie ma stresu, raczej nie pilnują sztywno czasu. Na terenie ambasady po kolei mówią Ci co masz zrobić i gdzie iść. Cała procedura od pojawienia się pod drzwiami do wyjścia z ambasady zajęła nam 20 minut (nie było kolejki).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1526 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:47 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Procedurę wizową przechodziłem jako dziecko, natomiast życie wiele razy nauczyło mnie, żeby pytać o najdrobniejsze szczegóły, bo potem z byle gwna rodzą się problemy (a tu przy byle gwnie tracę ponad tysiaka).

Wczoraj o 10 zrobiłem przelew do Danske Banku, była informacja, że jeżeli otrzymają do 17-tej, to będę mógł wyznaczyć spotkanie następnego dnia po 13. Nigdy nie było sytuacji, aby poranny przelew nie dotarł tego samego dnia - rozumiem, że to PO 13, oznacza równie dobrze 16-tą, bo póki co nadal nie mam takiej opcji w panelu ?

Zastanawia mnie również, dlaczego nad NOWY WNIOSEK / WYZNACZ SPOTKANIE mam opcję KONTYNUUJ (która przekierowuje mnie do podania adresu do przesyłki, a dalej szczegółów przelewu), skoro już otrzymałem nr CGI do przelewu i przeszedłem przez tę drogę, zawsze tak jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1527 PostWysłany: 23 Wrz 2016 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Jestem świeżo po otrzymaniu wizy:
- plecak można za darmo zostawić w kiosku niedaleko ambasady na ulicy Pięknej, powiedzieli nam o tym panowie sprawdzający nas przed wejściem do ambasady. Pan z kiosku rzeczywiście nie chciał od nas nic, mówił że to za życzliwość. My w ramach podziękowania kupiliśmy u niego fajki chociaż akurat nie potrzebowaliśmy ich ale i tak się zjara. Pewnie niedługo już nie będzie za darmo jak teraz wszyscy do niego się rzucą z f4f
- zdjęcie trzeba mieć zrobione max pół roczne i właśnie moja żona równo rok temu wymieniała paszport i dała to samo zdjęcie co jest w paszporcie, zwrócili na to uwagę i powiedzieli, że jest za stare. Na szczęście miała ze sobą inne zdjęcie paszportowe, zrobione 4 lata temu, nie pytali kiedy było wykonane i je zaakceptowali
- a sama rozmowa standard: po co, gdzie, na ile, czy 1 raz do USA i gdzie pracujemy w Polsce. Wpuścili nas do ambasady o 755, numerek 003 i o 812 wyszliśmy z ambasady.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1528 PostWysłany: 24 Wrz 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
U mnie było to tak:
- wniosek złożyłem 13.09
- przelew zrobiłem w nocy
- 14.09 wybrałem datę spotkania na 22.09 9:30
- na spotkanie przyszedłem na parę minut przed wyznaczoną godziną
- plecaka nie miałem ze sobą, tylko teczka z dokumentami
- dostałem numerek 069
- po 15 minutach i odpowiedni na pytania: "po co jadę do stanów, kiedy chcę jechać, gdzie i ile pracuję, ile zarabiam, w jakich krajach byłem w tym roku" dostałem wizę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1529 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:58 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Teraz spojrzałem, że się machnąłem i wpisałem w języku ojczystym imię bez polskiego znaku - mam nadzieję, że będę mógł to odkręcić na infolinii albo już na spotkaniu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1530 PostWysłany: 25 Wrz 2016 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Tak na spotkaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1531 PostWysłany: 25 Wrz 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
@‌robespierre‌ We wniosku wszystko się wpisuje bez polskich znaków, tak jest w instrukcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1532 PostWysłany: 25 Wrz 2016 17:09 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Ale w jednym z punktów jest bodajże "full name in native language" i tam wg różnych stron należy to wpisać polskimi literami, a potem ew. poprawić na infolinii lub spotkaniu w przypadku błędu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1533 PostWysłany: 25 Wrz 2016 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Aż sobie sprawdziłem swój historyczny wniosek. W polu Full Name in Native Language mam DOES NOT APPLY. Jeśli Twój rodzimy alfabet jest inny niż łaciński, wtedy to pole uzupełniasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1534 PostWysłany: 26 Wrz 2016 12:42 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Mniejsza z tym, na infolinii powiedzieli, że mogę to poprawić przed spotkaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1535 PostWysłany: 28 Wrz 2016 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Trump obiecał m.in., że w dwa tygodnie po zaprzysiężeniu zniesie wizy dla Polaków
http://dziennikzwiazkowy.com/chicago/donald-trump-spotkal-sie-z-kongresem-polonii-amerykanskiej-i-polonia/

Donald Trump obiecał zniesienie wiz dla Polaków. I to zaraz po objęciu urzędu! Obietnica wyborcza, czy realne zobowiązanie?
http://wpolityce.pl/swiat/310069-donald-trump-obiecal-zniesienie-wiz-dla-polakow-i-to-zaraz-po-objeciu-urzedu-obietnica-wyborcza-czy-realne-zobowiazanie


Ostatnio edytowany przez sherif14, 28 Wrz 2016 23:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1536 PostWysłany: 28 Wrz 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1537 PostWysłany: 28 Wrz 2016 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2015
Posty: 135
Loty: 36
Kilometry: 64 407
Nie ma się co śmiać. To nie kolejny lewacko-liberalny demokrata. Jeżeli wygra, a mam nadzieję, że tak to szanse na zniesienie wiz sa dużo większe niż w przypadku poprzednich obietnic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1538 PostWysłany: 28 Wrz 2016 23:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Α ja proszę pozostać w temacie, a nie stworzenie debaty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1539 PostWysłany: 03 Paź 2016 19:55 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Również skusiłem się na wizytę u Wujka Sama, więc także byłem zmuszony poddać się tej wstrętnej procedurze ;)

Wniosek wysłałem 12.09, dzień później umówiłem się na wizytę w dn. 26.09. Z lekkim dystansem podchodziłem do niektórych postów w internecie. Ludzie biorący ze sobą umowę o pracę, kredyt, zeznanie podatkowe itp... Ja udałem się tylko z wnioskiem, potwierdzeniem terminu spotkania, paszportem i zdjęciem (rozmowę miałem w poniedziałek, w piątek ok. godz. 15 mail, że jednak zdj. nie pasuje). W ambasadzie poszło bardzo szybko, po ogarnięciu spraw w pierwszym i drugim okienku (wniosek, odciski palców) czekałem ok. 10-15 min na rozmowę. W końcu nadszedł mój numerek i rozmowa nie trwała chyba nawet minuty. Odpowiadałem szybko, bez zbędnego zastanawiania się, krótkimi zdaniami. Pani obsługująca mnie powiedziała, że wszystko jest ok i 2 dni później wiza paszport z wizą był już do odbioru. Tak więc nie ma się czym stresować, to nic strasznego! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1540 PostWysłany: 05 Paź 2016 12:33 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 5
Hej wszystkim.
Mam pytanko odnośnie danych w DS-160.
Jak to jest z adresem pobytu i kontaktem w USA?
Wyjazd dopiero planuję - pewnie na maj 2017. Jadę turystycznie, podałem adres hotelu w SFO, ale w grę wchodzi też zmiana planów i lot do LAX lub LAS. Wszystko zależy od ostatecznych planów i cen biletów. Czy urzędnik na lotnisku zwraca na to uwagę? Może paść pytanie - co Pan robi w LAS i dlaczego skłamał we wniosku?
Raczej wydaje mi się to niemożliwe, przecież plany mogę zmienić, ale już tyle czytam o konsulach i imigration, że wolę podpytać.
Dodam, że wniosek wysłałem i jestem już "umówiony" z konsulem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group