Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1481 PostWysłany: 24 Sie 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Jeśli to urlop w USA, to zakładam że wiza turystyczna. Jeśli masz urlop na 1 mies., to zmień bilet przed wylotem. Przy bilecie z powrotem za 6 mies. na granicy padnie pytanie czy Cię stać na ten pobyt. Zresztą ile będziesz mogła zostać w USA, powiedzą Ci dopiero na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
nataleczka199414 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1482 PostWysłany: 24 Sie 2016 18:56 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 8
Chodzi o to : mam wizę turystyczną, wykupilam bilet na poł roku w tym czasie (po kupieniu biletu) znalazlam pracę w polsce. W pracy dostalam urlop na miesiac wiec bilet bede musiala przebukowac (z pol roku na miesiac) czy oni w usa aby uwiezyc ze nie klamę potrzebują jakiegos wniosku ? no urlopowego ? czy warto jest brac ten dokument ze sobą czy nie? chodzi dokladnie o to ze chce przebukowac bilet w usa bo jest tez taniej niz u nas w polsce. tyle w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1483 PostWysłany: 24 Sie 2016 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
A kto Ci powiedział, że jest taniej? Najpierw się dowiedz, czy Twoja taryfa przewiduje w ogólę możliwość zmian w rezerwacji. Całkiem możliwe, że będziesz musiała kupić nowy bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1484 PostWysłany: 24 Sie 2016 19:01 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 8
tak mam taka moliwosc... jakbym nie miala to bym nie pytala. wiem ze jest taniej bo sie dowiadywalam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1485 PostWysłany: 24 Sie 2016 19:08 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
Przyznam, że nie bardzo rozumiem dlaczego zmiana rezrwacji z terytorium usa miałaby być tańsza niż zmiana rezerwacji w Polsce. Linia raczej nie wie gdzie aktualnie przebywasz. O możliwościach zmiany biletu zawsze decyduje taryfa a nie miejsce dokonywania zmiany. Możesz to jakoś wytłumaczyć, bo naprawdę nic z tego nie rozumiem.

Podaj proszę linię i taryfę.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 24 Sie 2016 19:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1486 PostWysłany: 24 Sie 2016 19:10 

Rejestracja: 24 Sie 2016
Posty: 8
zreszta to nie bylo tematem. dobrze nie wazne. nie bylo tematu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1487 PostWysłany: 24 Sie 2016 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Na granicy urzędnikowi imigracyjnemu powiesz, że przyleciałaś na miesiąc. Jeśli poprosi Cię o przedstawienie rezerwacji, wtedy możesz mieć problem. Moja rada? Przebookuj bilet teraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1488 PostWysłany: 24 Sie 2016 20:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie wychylaj sie to moja rada. Lece teraz do USA siodmy raz i nigdy urzednik nie pytal mnie o bilet powrotny, pytal co chce zobaczyc i jak dlugo bede, moje znajome nawet nie mialy powrotnego i tez dostaly wizy. Podejdz na luzie do rozmowy, nie machaj zadnymi wnioskami tylko z usmiechem odpowiadaj na pytania, a po minucie bedziesz w USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nataleczka199414 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1489 PostWysłany: 24 Sie 2016 21:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@ansbach1 wujek dobra rada. :)

Lepiej mówić prawdę, jak przyłapią Cię na jakimkolwiek kłamstwie, nawet najmniejszym to już więcej do US nie wjedziesz.
Ja jestem tam ok. dwa razy w roku i zdarzyło mi się, że zostałem poproszony o pokazanie potwierdzenia lotu powrotnego, pomimo tego że latam tam służbowo na wizie biznesowej i nikt nie pytał się co chcę zwiedzić, więc absolutnie nie jest regułą, że nie zostaniesz o to zapytana.

Jeżeli masz dobre zamiary to po prostu leć, na luzaka, jak zapytają kiedy wracasz to powiedz zgodnie z prawdą, że planujesz zmienić rezerwację lotu już w US, bo (...) (to co napisałaś na forum). Nikt o żadne polskie wnioski urlopowe nie będzie pytał. Jeżeli planujesz być krócej, a nie dłużej to mniejszy problem, najwyżej zamiast standardowych 6 miesięcy na wizie turystycznej dostaniesz krótszy termin (czyli miesiąc).
Ja właśnie tak dostałem jak gość pytał o bilet powrotny, pokazałem bilet i dostałem zamiast standardowych 6 miesięcy czas na mój planowany pobyt + bodajże tydzień czy dwa. Zdarzyło mi się tak tylko raz ale jak widać zdarza się.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 24 Sie 2016 21:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1490 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:05 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 3
Cześć, przeklepałem kilkanaście razy forum a to spać już mi nie daje. To wszystko przez miłość... na której mi zależy :)
Za mocno się martwię. Proszę o wyrozumiałość i porady.

Mam obywatelstwo od małego (tato obywatel od 30 lat w USA).
Byłem w USA kilkanaście razy na wakacje. Wychowany i studia w Polsce. Z swoją narzeczoną znam się od 10 lat i od 9 lat jesteśmy razem. Zdjęcia czy udowodnienie że tyle jesteśmy to nie problem, te same szkoły itp. :)

Chcę jej pokazać chociaż troszkę NY a może i w przyszłości tam zostać.

1.Jak to ruszyć, czy starać się o wizę turystyczną? (zaproszenie już "leci")
2.Wziąć ślub w Polsce i starać się o zieloną kartę dla przyszłej żony na 2 lata?
3.Polecieć do USA i starać się o wizę narzeczeńską K1/K2, K3/K4 - z tego co wyczytałem wymogiem jest moja praca w USA przez dwa i tego warunku nie spełniam bo w USA nie pracowałem, no i czas kilka miesięcy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sie 2016 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1491 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Jak chcesz jej pokazać NY to wystarczy wiza turystyczna. A może jej się nie spodoba?
Jeśli zaś chcielibyście tam zamieszkać i żyć, to ślub (lepiej w USA) i starać się o kartę pobytu dla niej. Pamiętaj jednak, że trzeba będzie tam trochę poprzebywać, mieć źródło utrzymania, i takie tam.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1492 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Majorek napisał(a):
2.Wziąć ślub w Polsce i starać się o zieloną kartę dla przyszłej żony na 2 lata?

nie rozumiem jak można wziąć ślub a starać się o kartę dla "przyszłej żony" ale ok


wyjątkowe infantylne pytanie :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1493 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:36 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 3
No namieszałem :)

Aby był ślub w USA, jakie ja musze warunki spełnić jako obywatel? Ile to trwa, rok czasu?
Wylatuje, uzupełniam wniosek o Wize Narzeczeńską, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1494 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Jedziesz do Vegas i na nic nie czekasz :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1495 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
napisz maila do swoich władz oni są przyzwyczajeni tłumaczyć wszystko od deski do deski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1496 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Obywatelu narzeczony jeśli wasz wyjazd jest niejako turystyczny to idziesz z dziewczyną po wizę turystyczną i mówisz,że chcesz ją przedstawić ojcu oraz pokazać uroki USA ;) Teraz dużo łatwiej o wizę niż parę lat temu.Jeśli myślisz o zostaniu tam dłużej lub na stałe to ślub może w Polsce a potem cała procedura uzyskania dla niej legalnego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1497 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:47 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 3
Japonka76 napisał(a):
Jedziesz do Vegas i na nic nie czekasz :lol:



Vegas okej, na turystycznej wizie i co dalej? Jak nie płacę podatków to jak...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1498 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Napisałam, z wizą turystyczną narzeczona może pojechać do USA. Aby zobaczyć NY nie musi być wcale Twoją żoną ani narzeczoną.

Jak się zdecydujecie na zamieszkanie w USA, to dopiero zacznij działać. Ale nie pytaj tu na forum podróżniczym, poczytaj na stronach ambasady USA.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1499 PostWysłany: 30 Sie 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Pytaj na innym forum - usa.info.pl, tam szybciej odpowiedzą Ci rzeczowo (bez urazy dla innych, po prostu akurat to miejsce nie jest poświęcone takiemu tematowi).

Co do zaproszenia, które "leci"... Po co? Nawet tego nie pokażesz w ambasadzie/konsulacie.

Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Majorek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1500 PostWysłany: 09 Wrz 2016 21:44 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
szybkie pytanie - wyjazd turystyczny

Ubiegać się tylko o B2 czy łączoną B1/b2?
ma to jakieś znaczenie?

Dzięki!
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group