Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1401 PostWysłany: 27 Kwi 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
W Atenach

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1402 PostWysłany: 27 Kwi 2016 21:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
paisak napisał(a):
A dlaczego lepiej w Polsce a nie tam, gdzie sie mieszka?

Tak jak pisalam, chodzi o meza, ktory juz raz sie staral w UK i urzednik powiedzial, ze on nie widzi dlaczego mialby mezowi nie dac wizy ale on nie wie dlaczego w PL mial tyle razy odmowe i musi po prostu jechac do PL po wize. Moja wiza wygasla, bylam w USA dwa razy, turystycznie, jezeli o mnie chodzi pojechalabym do Londynu bez problemu.

Odnosnie terminow online, jaki to przedzial czasowy do wyboru? Najblizszy tydzien, czy dluzej? Rozumiem, ze najpierw wnosze wplate a potem wybieram termin (niestety)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1403 PostWysłany: 27 Kwi 2016 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Runo-88 napisał(a):
(...)potem przepytał mnie z mojej pracy - obowiązki, zarobki (które swoją drogą nie są najwyższe ;) ) i łaskawie przyznał mi wizę na rok czasu.
Gdybym trafił na inną osobę, to pewnie bez niczego bym otrzymał wizę na 10 lat.


Śmiem twierdzić, że fakt rozmowy z "panem blondynem" nie miał tu nic do rzeczy a raczej liczyło się to co wytłuszczone... ;)

Zdarzają się wizy na rok (sam zresztą też miałem taką kiedyś jako student), na 3 lata (jak moja kobieta w tym samym okresie), pewnie także i na 5 lat, ale na fakt jej przyznania ma wpływ tak wiele zmiennych, że nie doszukiwałbym się tutaj złośliwości danego pracownika konsularnego ;) Nawet jeśli wspominają go na forum usa.info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1404 PostWysłany: 28 Kwi 2016 08:35 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
@monroe
Zdarza się, że wizę dostają osoby bezrobotne, albo zarabiające najniższą krajową. Wystarczy, ze trafią na mniej restrykcyjną osobę w okienku. Dlatego napisałem, że oprócz przygotowania się do rozmowy, trzeba też mieć odrobinę szczęścia, żeby trafić na dobrą osobę :)
Oczywiście ze strony tego ,,pana blondyna" nie ma żadnej złośliwości, jednak jakby nie patrzeć, to u niego w okienku widnieje najmniejsza kupka paszportów, z czego można wywnioskować, że podchodzi do tematu dużo bardziej rygorystycznie, niż inni pracownicy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1405 PostWysłany: 28 Kwi 2016 10:08 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
aviel napisał(a):
paisak napisał(a):
Odnosnie terminow online, jaki to przedzial czasowy do wyboru? Najblizszy tydzien, czy dluzej? Rozumiem, ze najpierw wnosze wplate a potem wybieram termin (niestety)?


Dzisiaj wybierałam termin i najbliższy możliwy to 5.05.2016.

Tak - najpierw opłata, potem wybór terminu. Z tym, że podobno jeśli opłatę zrobisz kartą debetową to można od razu się umawiać (ja robiłam przelew internetowy po 17 i dopiero 2 dni później miałam potwierdzenie czyli dopiero 2 dni później mogłam się umówić).
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel lubi ten post.
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1406 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:12 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 6
Powiedzcie mi jedna rzecz ten pan blondyn co jest rygorystyczny to w Krakowie czy w Warszawie? ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1407 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:19 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
W Warszawie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1408 PostWysłany: 28 Kwi 2016 11:57 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 6
Uffff hehe to całe szczęście hehe bo ja do Krakowa. A ten jak byście mogli to piszcie jacy ludzie tam w Krakowie są. Czy też są tacy rygorystyczni czy w miarę normalni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1409 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:31 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Spokojnie, nie ma co demonizować :)
Jeśli chcesz lecieć tylko i wyłącznie w celach turystycznych, masz jakieś konkretne plany co do wycieczki, znasz realne szacunkowe koszty, potrafisz sensownie wyjaśnić skąd masz pieniądze na wyjazd, to dostaniesz wizę, chociażby od najbardziej rygorystycznego pracownika konsularnego. No chyba, że masz w rodzinie kogoś, kto narobił sobie syfu (nielegalny pobyt), wtedy możesz ponieść konsekwencje za nie swoje czyny, ale to już inny temat...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1410 PostWysłany: 28 Kwi 2016 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
leszek1992 napisał(a):
Uffff hehe to całe szczęście hehe bo ja do Krakowa. A ten jak byście mogli to piszcie jacy ludzie tam w Krakowie są. Czy też są tacy rygorystyczni czy w miarę normalni


Byłam 2 tygodnie temu. Rozmowa trwała ze 2 minuty - bardzo miło i przyjemnie, promesa na 10 lat. Nie ma się czego bać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1411 PostWysłany: 28 Kwi 2016 21:48 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 6
mam takie pytanie moze cos wiecej na ten temat bo nigdzie nie moge znalesc a ciekawosc ludzka zżera :D bo czytam rozne fora, posty itp itd, i ludzie maja przykladowo siostre w stanach ktora dostala wize ale ja przesiedziala nastepnie ta siostra dostała zieloną karte zyje legalnie mieszka tam z mezem gdzie sie pobrali maja dzieci tam urodzone :D i teraz do sedna ktos by chcia tam jechac to nie dostanie wizy skad te dziady wszystko wiedza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1412 PostWysłany: 28 Kwi 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
aviel napisał(a):
paisak napisał(a):
A dlaczego lepiej w Polsce a nie tam, gdzie sie mieszka?

Tak jak pisalam, chodzi o meza, ktory juz raz sie staral w UK i urzednik powiedzial, ze on nie widzi dlaczego mialby mezowi nie dac wizy ale on nie wie dlaczego w PL mial tyle razy odmowe i musi po prostu jechac do PL po wize. Moja wiza wygasla, bylam w USA dwa razy, turystycznie, jezeli o mnie chodzi pojechalabym do Londynu bez problemu.

Odnosnie terminow online, jaki to przedzial czasowy do wyboru? Najblizszy tydzien, czy dluzej? Rozumiem, ze najpierw wnosze wplate a potem wybieram termin (niestety)?



Termin można wybrać na pewno na jakiś miesiąc do przodu. Jest kalendarz z wolnymi datami i godzinami do wyboru.
Oprócz tego, bezpłatnie można 3 razy zmienić termin rozmowy.
Nie trzeba również jechac do siedziby TNT po paszport ponieważ za kwotę 24zł dostarczają pod wskazany adres.

Ostatnio w KRK ( 2 tyg temu) jak byłam, to raczej każdy wychodził bez paszportu = dostał wizę.
Moja rozmowa trwała 30 sekund, ale to dla wizy biznes-turyst. więc to też jest inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel lubi ten post.
aviel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1413 PostWysłany: 29 Kwi 2016 22:40 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
leszek1992 napisał(a):
mam takie pytanie moze cos wiecej na ten temat bo nigdzie nie moge znalesc a ciekawosc ludzka zżera :D bo czytam rozne fora, posty itp itd, i ludzie maja przykladowo siostre w stanach ktora dostala wize ale ja przesiedziala nastepnie ta siostra dostała zieloną karte zyje legalnie mieszka tam z mezem gdzie sie pobrali maja dzieci tam urodzone :D i teraz do sedna ktos by chcia tam jechac to nie dostanie wizy skad te dziady wszystko wiedza


To nie jest tak ze z automatu dostają odmowę za grzechy innych. Wpadają w grupę większego ryzyka ale to nie przesadza o niczym. Odmowę mogą dostać np za kłamstwo we wniosku. Zatajają informacje o sobie, o rodzinie itp. Konsul widząc nieścisłości ocenia ryzyko. Jesli jest za duże to dostaje sie odmowę. Za kłamstwo można dostać odmowę z blokada na wiele lat. Nikt ci tego nie wyjaśni na 100% bo nikt tu nie jest konsulem.

A twój styl wypowiadania sie na ten temat sugeruje ze mozesz mieć problemy. Dlaczego odnosisz sie z pogarda o obywatelach kraju który chcesz odwiedzić? Miej takie podejście a sam dostaniesz odmowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1414 PostWysłany: 04 Maj 2016 22:28 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 3
ok a co moze grozic za zatajenie prawdy juz tam w usa?
Tak na prawde chodzi o to zeby przekonac urzednika, ze wszystko to co podales we wniosku, a potem powtorzyles na rozmowie brzmi autentycznie.
Trzeba isc z podejsciem takim jakby ta wiza byla tylko formalnoscia, ostatnim krokiem przez wylotem do stanow. Pewna podstawa ciala, nie zadne latajace oczy, niespocone rece, dobrze przygotowany plan podrozy i powinno byc git.

U mnie decydujacym pytaniem bylo pytanie o podroze, gdzie ostatnio bylam. Odpowiedzialam ze Australia, urzednikowi zaswiecily sie oczy, przewertowal paszport, znalazl pieczatke i zobaczyl tez inne odwiedzone kraje i to zadecydowalo o przyznaniu wizy na 10 lat (student, 27 lat, zarobki w malym miescie 2200pln)

BTW znacie jakies statystyki kto w obecnych czasach probuje zostac w usa i pracowac? bo dla mnie to maly koszmarek..

Aha i druga rozmowa na lotnisku w usa, bo nie widzialam zeby ktos poruszal ten temat
przed przylotem martwilam sie czy po dlugim locie bede umiala sie wypowiedziec , przekonac urzednika co do moich zamiarow, czy przejde ta rozmowe itd, a gdy juz nadszedl ten moment wbicia pieczatki, to urzednik nawet na mnie nie spojrzal , tylko zapytal czy b1/b2. Wiec z tym luzik. Ladowalam w Los angeles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1415 PostWysłany: 29 Maj 2016 18:35 

Rejestracja: 15 Paź 2015
Posty: 13
Loty: 64
Kilometry: 173 642
Od ponad 10 lat Stany wprowadziły elektroniczną ewidencję wszystkich wlatujących i wylatujących z ich kraju, stąd wiedzą co, jak, gdzie. Wystarczy jakieś małe przewinienie na terenie Stanów i już trafiasz do ewidencji. Zatajanie we wniosku przynosi bardzo kiepskie efekty. Później ludzie się dziwią i złoszczą na cały świat, że jak on nie mógł dostać wizy. Jednak nigdzie nie przedstawi powodu niedostania tego świstku do paszportu.

Jeśli chodzi o kontrolę celną przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych, to w gruncie rzeczy jest to decydujący moment, czy dostaniesz tą wizę, czy też nie. To co dostajemy w naszych paszportach zwie się wizą. Jednak profesjonalnie mówi się na nią promesa. Wizę dopiero dostajesz na wjeździe do stanów. Piękną pieczątkę z datą do kiedy możesz przebywać na terytorium Usa.
Przy takiej rozmowie warto być przygotowanym na różne pytania. Nie tylko tyczące się przebytych podróży, ale również osób z którymi podróżujesz; celu podróży; czy masz zakwaterowanie po przylocie do Usa; czy masz bilet powrotny, itp. W gruncie rzeczy mogą zadać Tobie masę pytań.
Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ma co się denerwować, jeśli nie ma się nic do ukrycia i jedzie się faktycznie w celach turystycznych (jak ma się taką wizę).

Ps. Wszystko co dzieje się w konsulatach i na granicach bywa czystym przypadkiem. Podstawa być sobą i niczego nie udawać.

A i jeśli chodzi o udzielanie odpowiedzi. Odpowiadajcie tylko na pytanie zadane przez konsula/celnika. Nie wyskakiwać z teczką pełną papierów, itp. Odpowiadać krótko i na temat bez lania bezsensownej wody. Powodzenia na rozmowach ;) ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1416 PostWysłany: 29 Maj 2016 19:07 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Kontrola celna nie ma żadnego związku (chyba, że chodzi o nazwę agencji która się tym zajmuje US Customs and Border Protection ) z otrzymaniem prawa do wjazdu na teren USA. Decyduje o tym urzędnik przeprowadzający kontrolę dokumentów i on decyduje o okresie na który dostajemy prawo przebywania na terenie USA - rozmowa z nim odbywa się jeszcze przed odebraniem bagażu. Dopiero w następnym etapie przechodzimy już z bagażem przez kontrolę celną.

PS. Nie ma to też nic wspólnego z czystym przypadkiem - urzędnik w ponad 90% przypadkach podejmuje decyzję o wpuszczeniu na teren USA, w niewielkim procencie kieruje na dodatkową rozmowę w trakcie, której podejmowana jest decyzja. Jeżeli osoba nie ma nic na sumieniu (przedłużenie poprzedniego pobytu, nielegalna praca, popełnienie przestępstwa, ewidentne kłamstwo w rozmowie) decyzja o wpuszczeniu jest pozytywna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
iwonasebek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1417 PostWysłany: 29 Maj 2016 19:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Wczoraj przylecialem na JFK, przy kontroli podzial na mieszkancow/green card itp i na wizy B1/B2, nastepnie szlo sie do samodzielnych stanowisk z komputerem gdzie cykal fotke, skanowal palce, pytania powtarzane z druku celnego (o przeworzona zywnosc itp), wydruk karteczki i bylo 1 okienko otwarte gdzie pisalo u gory Rezydenci, no ale podszedłem i tylko zapytal do kiedy jestem, zanim zdazylem porzadnie odpowiedziec to juz wbil pieczatke i 6 miesiecy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1418 PostWysłany: 30 Maj 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
W trakcie rozmowy w konsulacie wspominać że USA to tylko transfer bo dalej na dłuższy czas do Kanady(legalny pobyt+praca)?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1419 PostWysłany: 30 Maj 2016 14:04 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Najważniejsze pytanie to "W jakim celu jedzie Pan do USA", więc sam sobie odpowiedz, czy wspomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#1420 PostWysłany: 07 Cze 2016 11:06 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 6
10 CZERWCA W KRAKOWIE NA 8;45 spotkanie w ambasadzie! :D az stres mam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group