Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#901 PostWysłany: 18 Lut 2015 15:03 

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 60
Loty: 44
Kilometry: 130 265
Yeah dzisiaj wizyta w ambasadzie w Londynie, duzo ludzi czekalismy ponad 2h ale wiza przyznana. Pytania ile mieszkacie w UK ? gdzie pracujecie ? I co chcecie zobaczyc w USA ? powiedzieliśmy ze Hawaje I Las Vegas I Wielki kanion troszke sie zdziwił bo powiedział że 90% Polakow mowi że chce lecieć na Floryde.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#902 PostWysłany: 18 Lut 2015 15:19 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Wiza dla małego dziecka, rodzice mają wizy turystyczne ważne 10 lat - opłata normalna zrealizowana przelewem, wypełnienie wniosku, zwolnienie z rozmowy dla osób w tak małym wieku,
wysyłka dokumentów do ambasady (paszportu dziecka i kopii wiz rodziców), po 5 dniach odbiór wizy na 10 lat w punkcie TNT. Dla niewtajemniczonych dodam tylko, że obecnie paszporty
dla najmłodszych ważne są przez 5 lat. Po tym terminie na wycieczkę zabieramy aktualny (ważny) paszport i stary paszport z ważną wizą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#903 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:20 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 3
Jeszcze jedno pytanie odnośnie spotkania z konsulem, czy jest konieczne posiadanie starego paszportu? Od kilku lat mam nowy paszport a starego nie mogę znaleźć, a nawet nie był nigdy używany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#904 PostWysłany: 20 Lut 2015 13:27 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 20
Loty: 87
Kilometry: 132 673
Wydaje mi się, że wymagane jest pokazanie paszportu z poprzednią wizą do USA, więc Ciebie to nie dotyczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#905 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:05 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
My mieliśmy stare paszporty, ale nikt nas nie zapytał w czasie rozmowy. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#906 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:12 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
blackpole napisał(a):
Wydaje mi się, że wymagane jest pokazanie paszportu z poprzednią wizą do USA, więc Ciebie to nie dotyczy


Tak było rzeczywiście gdzieś napisane. Ja miałem, ale nikt nie chciał go oglądać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#907 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
U mnie padło pytanie, czy i kiedy byłem wcześniej w USA, ale nikt starej wizy oglądać nie chciał.

Zresztą we wniosku trzeba było podać daty i nr wizy, więc pewnie mają to w systemie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#908 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
st3f4n00 napisał(a):
Nie rozumień pytań odnośnie wiz innych krajów. Zupełnie nie ma to znaczenia jeżeli chodzi o przyznanie wizy. Chyba, że ktoś przebywał pół roku w Syrii, czy Afganistanie. :P

ostatnio zaliczylem dzieki wizie z iranu pokoj przesluchan na JFk
taka sytuacja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#909 PostWysłany: 20 Lut 2015 14:54 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
becek napisał(a):
st3f4n00 napisał(a):
Nie rozumień pytań odnośnie wiz innych krajów. Zupełnie nie ma to znaczenia jeżeli chodzi o przyznanie wizy. Chyba, że ktoś przebywał pół roku w Syrii, czy Afganistanie. :P

ostatnio zaliczylem dzieki wizie z iranu pokoj przesluchan na JFk
taka sytuacja


Wątpię, abyś był Irańskim agentem. :P

Z ciekawości - o co Cię pytali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#910 PostWysłany: 26 Lut 2015 13:23 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 3
Moje kolejne i mam nadzieję że już ostatnie pytanie przed spotkaniem w ambasadzie które jest już w środę i powoli stres mnie dopada! Czy jeżeli wgrałam zdjęcie i zostało zaakceptowane, to muszę dodatkowo na spotkanie dostarczyć wywołane zdjęcie, czy nie jest to już konieczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#911 PostWysłany: 26 Lut 2015 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Niby w wymogach gdzieś tam jest napisane, że trzeba mieć, ale jak ja byłem na rozmowie to Pani konsul oddała i powiedziała, że nie potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#912 PostWysłany: 26 Lut 2015 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 12
Joker napisał(a):
Wiza dla małego dziecka, rodzice mają wizy turystyczne ważne 10 lat - opłata normalna zrealizowana przelewem, wypełnienie wniosku, zwolnienie z rozmowy dla osób w tak małym wieku,
wysyłka dokumentów do ambasady (paszportu dziecka i kopii wiz rodziców), po 5 dniach odbiór wizy na 10 lat w punkcie TNT. Dla niewtajemniczonych dodam tylko, że obecnie paszporty
dla najmłodszych ważne są przez 5 lat. Po tym terminie na wycieczkę zabieramy aktualny (ważny) paszport i stary paszport z ważną wizą.


Z ciekawości - jak patrzą urzędnicy USA na wyjazd turystyczny rodziny? Od zawsze chciałem wybrać się do Stanów, od niedawna nieco bardziej intensywnie o tym myślę, ale jakoś tak wyobraźnia mi podpowiada - może zupełnie niepotrzebnie - że urzędnik imigracyjny, już na lotnisku, mógłby mieć wątpliwości, czy taka rodzina (rodzice i 2 - 3 letnie dziecko - to właśnie mój potencjalny przypadek, gdybym zdecydował się na podróż) to nie modelowy przykład potencjalnych nielegalnych imigrantów i odprawiłby nas z powrotem do Polski ;)

Ktoś może rozwiać powyższą wątpliwość?


Ostatnio edytowany przez xBogoriax, 26 Lut 2015 16:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#913 PostWysłany: 26 Lut 2015 16:46 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Dam Ci znać za dobry tydzień :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#914 PostWysłany: 26 Lut 2015 18:52 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Jak patrzą? Ninjak. A moze inaczej, sa bardzo mili, uśmiechają sie, czasami zagadują do małego lub dzieci ogólnie i uwijają sie dużo szybciej niż normalnie.

Ustalmy jedno, osoby udające sie do USA w celu nielegalnej imigracji wyglądają dosyć specyficznie, nie jak typowa rodzina chcąca pozwiedzać. Jesli nie masz rak zniszczonych targaniem cegieł i gruzu to nie masz sie czego obawiać. Aha, zwykle ci co nielegalnie jadą właśnie rzadko od razu jadą z rodzina.

Jakiś czas temu leciałem przez JFK. Leciała ze mną rodzina do USA ktora wylosowała zielona kartę i lecieli a właściwie emigrowali. Ani be ani me po angielsku. Poprosili o pomoc to pomogłem tzn skierowałem do kolejki oznaczonej jako new immigrants. Moim zdaniem tylko i większości tacy sie łapią na nielegalna imigrację, co potwierdza mniejsza ilośc odmów wiz Polakom i tzw przesiedzen. Człowiek rozumny wie ze ma większe szanse w Europie i niech to nawet bedzie praca na szmacie czy łopata. Żal mi było i tych ludzi co tam jechali bo realia USA sa dla takich ludzi bardzo brutalne oraz oficerów imigracyjnych bo musieli ich wpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off
st3f4n00 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#915 PostWysłany: 26 Lut 2015 23:41 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 13
Czy opcja pozostawienia plecaka naprzeciwko u fotografa jest dalej aktualna i w dalszym ciągu za 10 PLN ? Druga sprawa czy jest to bezpieczne ? Spotkał się ktoś kiedyś z jakimś problemem ?
W mojej opinii nie powinno być źle, bo jeden niezadowolony klient na tym forum mógłby im zepsuć biznes na zawsze :) Ale wolę zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#916 PostWysłany: 27 Lut 2015 13:13 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
U mnie beż żadnego problemu z promesą, obsługująca mnie Pani spytała się ile zarabiam, spojrzała na ślady podróży w paszporcie (m.in Japonia, Singapur czy Emiraty Arabskie) i powiedziała że mam wizę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#917 PostWysłany: 27 Lut 2015 17:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8898
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To i ja opiszę swoje doświadczenia z konsulatu w W-wie.

Umówiona wizyta na 9:30, byliśmy jakiś kwadrans przed czasem, dość spory tłumek i wszyscy czekają w jednej kolejce niezależnie od umóionej godziny. Zeszło jakieś 20 minut, zanim weszliśmy do środka.
Potem wszystko standardowo, jak u innych (komórka do depozytu, odciski palców itd.)
Gdy przyszła pora na rozmowę, to padło kilka powtarzających się na forum pytań (w trakcie przeszliśmy na angielski):
- jaki jest cel wyjazdu i dokąd chcemy jechać - odpowiedź, że nie mamy jeszcze konkretnych planów
- jaką mamy pracę
- czy byliśmy już wcześniej w USA
- stopień pokrewieństwa z rodziną tamże
- czy byliśmy w innych krajach niż Stany

Potwierdzenie o przyznaniu promes i można wychodzić.

Całość od pojawienia się pod konsulatem do wyjścia mniej więcej 1 godz i 20 min.

Z uwag praktycznych - na terenie konsulatu są toalety oraz woda pitna.

Mimo iż byłem razem z żoną, to jej paszport został wysłany o 3 dni wcześniej od mojego - mój dopiero tydzień po wizycie. Pamiętam, że w tym wątku toczyła się swego czasu dyskusja, bo ktoś miał wyjazd 2 lub 3 dni po rozmowie. Dlatego lepiej wziąć na to poporawkę i nie planować podróży zbyt szybko po opuszczeniu konsulatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#918 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:08 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja byłem na rozmowie w zeszły poniedziałek w ambasadzie w Warszawie. Podobnie jak u przedmówcy była kolejka na chodniku, ale ludzie sami się organizowali w kolejkę w zależności kto na którą był umówiony. W środku wystałem się trochę w ogonku do okienek do rejestracji, w międzyczasie bez kolejki został wprowadzony znany aktor Tomasz Karolak (po odebraniu numerka w rejestracji czekał już jednak jak wszyscy).

Moja rozmowa przebiegała ciut inaczej od innych, ponieważ wnioskowałem o wizę B1/B2 w związku z wyjazdem służbowym i miałem ze sobą list polecający od managera (pracuję dla amerykańskiego korpo). Padły tylko pytania jak długo pracuję w tej firmie, czy jadę na szkolenia czy na spotkania ze współpracownikami z USA i chyba już tylko pro forma padły pytania o to, czy mam rodzinę w stanach i w jakim kraju byłem ostatnio. Co najciekawsze, jak już pisałem na rozmowie byłem w poniedziałek, a w środę odebrałem paszport z wklejoną wizą! Nie spodziewałem się takiego tempa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#919 PostWysłany: 27 Lut 2015 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
vincenz napisał(a):
Co najciekawsze, jak już pisałem na rozmowie byłem w poniedziałek, a w środę odebrałem paszport z wklejoną wizą! Nie spodziewałem się takiego tempa.


Ja byłem na rozmowie w piątek przed południem, a we wtorek o 8 rano odbierałem paszport od kuriera. Także jak nie ma problemów to chyba nie zwlekają i nadają paszport już następnego dnia roboczego po rozmowie. Paszport mój i narzeczonej przyszły osobnymi przesyłkami, ale razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#920 PostWysłany: 28 Lut 2015 02:00 

Rejestracja: 28 Lut 2015
Posty: 1
Moje pytanie:
chce wyjechac do usa na wakacje, nie jest to moj pierszy wyjazd, mialam juz wize na 3 lata w starym paszporcie, problem polega na tym ze nie mam nr starego paszportu ani starej wizy, bo nie mam juz starego paszportu:( Co moge teraz zrobic?
dziekuje za odpowiedz!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group