Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:17 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 239
Loty: 59
Kilometry: 128 088
@correos w zeszłym roku w maju debetówką Wizz też bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Ja nawet wlutym tego roku Riffem kredytowym bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Mar 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@correos to i ja pospamuje ;) w grudniu dwie wizy bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#24 PostWysłany: 03 Maj 2016 14:31 

Łamiąca wiadomość: "Jeszcze kilka miesięcy temu Turcja nie spełniała połowy z 72 unijnych kryteriów. Teraz podobno spełnia około 60 warunków. Wczoraj - jak poinformował rzecznik Komisji Margaritis Schinas - Turcja spełniła kolejny. "Rząd przyjął dekret zezwalający na wjazd do Turcji bez wiz obywatelom wszystkich 28 krajów Unii. Powtarzam - wszystkich 28 krajów" - powiedział rzecznik. A to oznacza, że także dla obywateli Cypru, z którym Turcja jest od wielu lat skłócona i nie chce go oficjalnie uznać."
Góra
 PM off
ayahaga lubi ten post.
ayahaga uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#25 PostWysłany: 03 Maj 2016 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Od kiedy bez wiz?!? Bo już dwa lata temu o tym słyszałam i nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#26 PostWysłany: 04 Maj 2016 19:35 

Coś się rusza w temacie.
UE zapowiada zniesienie wiz dla Turcji. To chyba wzajemność będzie.
Nawet Turków cypryjskich ma to obowiązywać, mimo , że nikt tego "kraju" nie uznaje. :D :D
Ale czego się nie zrobi, żeby zatrzymać napływ tzw "uchodżców "?
A Turcja ma tutaj wszystkie asy...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#27 PostWysłany: 04 Maj 2016 19:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Fajnie, że kolejny, ważny, często odwiedzany przez nas kraj bez wizy, ale z drugiej strony już teraz jest więcej kababowni niż miejsc gdzie posmakujemy naszej kuchni....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#28 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:07 

Trochę to legenda. U mnie są tylko 2 czy 3 kebabownie prowadzone przez Turków. Taki folklor. Wszyscy ich lubią. A ze 100 prowadzą Polacy. :D
U nas za bardzo zaplecza swoich rodaków nie mają. To dużo ich chyba nie przyjedzie.
Ale Niemcy ( 5 mln Turków) i Austriacy będą mieli znowu gorąco. ;)
Przyjadą. Oj przyjadą do swoich rodaków.
Żeby nie było.
"Zamienił stryjek, siekierkę na kijek" :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#29 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Wy tak na poważnie wierzycie w to obustronne zniesienie wiz? :roll:

Przecież to czysta polityka jest, a konkretnie ta dzisiejsza decyzja UE to wyłącznie jedno z narzędzi w sporze UE-Turcja dotyczącym kryzysu imigracyjnego, a wizy jak były i są, tak jeszcze długo pozostaną.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#30 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:12 

No nie wiem.
Z Erdoganem nikt ostatnio nie chce zadzierać.
Nie zniesie UE wiz jak obiecała, to znowu puści łódeczki do Grecji. ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#31 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
krystoferson112 napisał(a):
Fajnie, że kolejny, ważny, często odwiedzany przez nas kraj bez wizy, ale z drugiej strony już teraz jest więcej kababowni niż miejsc gdzie posmakujemy naszej kuchni....

Tak naprawdę kebab w Turcji wygląda zupełnie inaczej. To bardziej szaszłyk. Ten nasz "zawijany" kebab to dürüm kebab, który w Turcji smakuje jeszcze inaczej, bo nie ładują do środka np. kapusty, co w Polsce jest standardem. Ale kuchnia turecka też köfte oraz genialne wykorzystanie warzyw, np. bakłażana, lub dania typu dolma.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#32 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
do tego ayran... pychota ja tam uwielbiam ich kuchnię, ale... szkoda mi też naszych np. barów mlecznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#33 PostWysłany: 04 Maj 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
zgadzam się z kolegą powyżej, a szczególnie pierogów leniwych brakuje, w mlecznych były najlepsze, a kebap turecki tym sie różni od naszego kebaba, że nie ma w nim mnóstwa sosu czosnkowego, który zabija smak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#34 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:01 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Czy ktorys z forumowiczow wie jak wygladaja dwie kwestie z ewiza turecka?

Czy trzeba ja drukowac, czy wystarczy pokazac na telefonie?

Kiedy najpozniej moge sie odprawic i czy moze to byc juz po wyladowaniu w stambule?

-- 16 Maj 2016 19:03 --

Czy ktorys z forumowiczow wie jak wygladaja dwie kwestie z ewiza turecka?

Czy trzeba ja drukowac, czy wystarczy pokazac na telefonie?

Kiedy najpozniej moge sie odprawic i czy moze to byc juz po wyladowaniu w stambule?
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#35 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:26 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Drukowac nic nie trzeba, bo wszystko jest w systemie. Aczkolwiek dla bezpieczenstwa warto by miec wydruk gdzies w plecaklu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#36 PostWysłany: 16 Maj 2016 18:55 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No nie trzeba niby drukować, ale ułatwia to imigracyjnym pracę, ja miałem przygotowaną w ręku i ją ode mnie urzędnik poprosił.co do drugiej części pytania to nie rozumiem o co comon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#37 PostWysłany: 16 Maj 2016 20:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
sawiet napisał(a):
Drukowac nic nie trzeba, bo wszystko jest w systemie. Aczkolwiek dla bezpieczenstwa warto by miec wydruk gdzies w plecaklu ;)

Nie wiem, czy jest w systemie, ale wiem ze wolaja i bez okwzania bym nie zostal wpuszczony. Nawet gdy drugi raz lecialem i juz wtedy powinni miec mnie odnotowanego, to rowniez zazadal okazania i musialem kopac plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#38 PostWysłany: 04 Cze 2016 02:28 

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 1
Pomocy! Chce-1-2 lipca lecieć do Turcji na 3 tygodnie. Moja aktualna wiza, którą kupiama na lotnisku Ataturk - w lutym, kończy sie 11.07.2016, bylam na niej w sumie 20 dni. Czy mogę kupić nowa wizę na przykład online i na tej nowej wjechać do Turcji? czy muszę czekać aż ważność starej wizy się skończy? Czy mam kupic nowa wize od 12.07.2016, wjechać na starej a na nowej wyjechać?
Co mam robić? Byłabym wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#39 PostWysłany: 04 Cze 2016 03:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Wg mnie data ważności wizy określa jedynie do jakiego dnia można wjechać na teren danego kraju.
Jeśli wjedziesz w przed upływem ważności wizy możesz pozostać zgodnie z czasem określonym w "duration of stay" nawet jeśli przekracza to date określoną w "valid until"

Taka zasada na pewno obowiązuje w przypadku wizy Chińskiej i USA i zapewne też w przypadku wizy Tureckiej , niemniej dla pewności lepiej skontaktuj się z ambasadą.

Edit:
Tutaj opisany jest podobny przypadek:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... anbul.html
i wynika z tego, że wystarczy wjechać w okresie ważności wizy, niemniej myślę że lepiej potwierdzić to w ambasadzie, albo przynajmniej u pogranicznika w momencie wjazdu do Turcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#40 PostWysłany: 05 Cze 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
wiza kupiona w lutym ?, + 180 dni ważności, na pewno jest ważna dłużej niż do lipca tylko trzeba umieć to policzyć !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group