Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#81 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:31 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Witajcie! ?
Mam z ostatniego wyjazdu wizę typu wklejka wyrobiona 8 grudnia. Teraz lece 3 i wracam 4 marca teoretycznie 90 dni ważności wizy mija 6 marca. Czy jednak nie będą się czepiać, ze mam taka krótka ważność wizy ? Ktoś sprawdzał jak do tego podchodzą ? Zastanawiam się czy robić e-wizę.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#82 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@spejson911 raz miałem tak, że wylatywałem w dniu końca ważności wizy i oczywiście - bez żadnego problemu. Jedynie o co mogą poprosić, to pokazanie biletu powrotnego (chociażby rezerwacji w telefonie). Data ważności jest zobowiązująca - po to ma swój termin, żeby można było z niej skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off
spejson911 lubi ten post.
spejson911 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#83 PostWysłany: 18 Lut 2019 17:04 

spejson911 napisał(a):
Witajcie! ?
Mam z ostatniego wyjazdu wizę typu wklejka wyrobiona 8 grudnia. Teraz lece 3 i wracam 4 marca teoretycznie 90 dni ważności wizy mija 6 marca. Czy jednak nie będą się czepiać, ze mam taka krótka ważność wizy ? Ktoś sprawdzał jak do tego podchodzą ? Zastanawiam się czy robić e-wizę.
Pozdrawiam


Masz ważną wizę na cały pobyt ?
Masz.
Chcesz wyrobić drugą dla pewności ?
Czego mają się czepiać?
Wyszukujesz na siłę problemy.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#84 PostWysłany: 18 Lut 2019 17:15 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie to nie jest na sile szukanie problemu tylko zwykle pytanie. Są kraje w których spotkałem się już z informacjami, ze wiza musi mieć określony czas ważności w trakcie wjazdu. Dlatego zadałem pytanie i otrzymałem odpowiedz która mi pomogła, ze będzie ok, ale mogą chcieć pokazania biletu powrotnego i na to będę już przygotowany, a takie czepianie się jest bez sensu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#85 PostWysłany: 18 Lut 2019 17:47 

Masz wizę ważną do 6 marca. Wracasz 4 marca.
I pytasz na forum czy nie będzie problemu.

Przecież to śmieszne.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#86 PostWysłany: 18 Lut 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Może koledze pomyliła się ważność wizy z ważnością paszportu przy wjeździe?

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#87 PostWysłany: 02 Kwi 2019 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Przypadkiem wpisałem zły rok wyrobienia paszportu w wizie online, wszystkie inne dane są dobrze nawet dzień i miesiąc, data ważności paszport też ok. Czy wyrabialibyście nową wizę, czy może jechać i ew. jak nie przejdzie to zrobić na lotnisku???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#88 PostWysłany: 02 Kwi 2019 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jak nie przejdzie, to wyrobić na lotnisku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#89 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:21 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Tylko pamiętaj ze na lotnisku tylko gotówka :) GBP, EUR i USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#90 PostWysłany: 22 Lip 2019 12:59 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/info/ widnieje informacja: "O e-wizę mogą Państwo ubiegać się w każdej chwili przed rozpoczęciem podróży. Jednak zalecamy złożyć wniosek co najmniej 48 godzin przed wyjazdem."
Macie doświadczenia z ubieganiem się o ewizę 24 godziny przed odlotem?
Jakie są zagrożenia?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#91 PostWysłany: 23 Lip 2019 18:16 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Fafikdog napisał(a):
Jakie są zagrożenia?

Takie, ze nie zdążą przysłać Ci wizy, o jej wydaniu jednak ktoś tam decyduje, a jak wniosków jest dużo, to się nie wyrobią, choć moja była juz po około godzinie, więc badź dobrej myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#92 PostWysłany: 23 Lip 2019 19:00 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Ja wyrabiałem w saloniku przed wylotem, przyszła w ciągu kilku minut i zdążyłem jeszcze wydrukować. Ostatecznie pozostaje jeszcze wariant z droższą wizą po przylocie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#93 PostWysłany: 24 Lip 2019 10:33 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Osobiscie wyrabialem kilka razy i zawsze przychodziła praktycznie od razu po płatności, więc w moim przypadku na pewno jest to procesowane automatycznie. Nie wiem czy wszystkie sytuacje takie są, ale ja bym spokojnie aplikował online nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#94 PostWysłany: 24 Lip 2019 17:12 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Nie chciałem podejmować zbędnego ryzyka i kupiłem droższą na lotnisku po przylocie...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#95 PostWysłany: 24 Lip 2019 17:48 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W ubiegłym roku i w kwietniu tego roku kupowałem wizy online i były od razu na mailu. Na pewno jest to procedura automatyczna bo robiłem to w nocy. :) Moim zdaniem ta informacja o 48 h jest na wypadek jakiejś awarii systemu - pewnie może się wywalić i stawiają dopiero rano jak IT przyjdzie do pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#96 PostWysłany: 17 Paź 2019 10:04 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Witam, czy z błędem w e-wizie - miejsce urodzenia jest szansa na przejście odprawy, czy takie niezgodności wyłapuje system od razu?
Ile czasu trwa ewentualnie zakup wizy na miejscu na lotnisku?
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jarecki uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#97 PostWysłany: 17 Paź 2019 13:09 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
na wakacjach nikt nawet nie zwracał uwagi na te e-wizy - tylko paszport - chyba ze mieli dane w systemie i porównywali, ale wątpię...

zakup na lotnisku pewnie trwa 2 minuty ;) tzn. zależy ktore lotnisko pewnie :roll:
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#98 PostWysłany: 17 Paź 2019 13:24 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@Mr. Why Ze strony e-visa.gov.tr:

Dane ne e-wizie nie zgadzają się z danymi w moim dokumencie podróży. Czy mogę wjechać do Turcji na podstawie tej wizy?
Nie, nie ma takiej możliwości. Państwa e-wiza jest nieważna. Należy uzyskać kolejną e-wizę.

Informacja jest jasna. Moim zdaniem próbując dostać się na terytorium Turcji bez ważnej wizy narażasz się na nieprzyjemności (trudno mi powiedzieć jak duże).
Najprościej wystąpić o drugą.
Można uzyskac wizę na lotnisku, ale z tego co wiem jest droższa.

Decyzja należy do Ciebie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#99 PostWysłany: 17 Paź 2019 13:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
kiimi napisał(a):
na wakacjach nikt nawet nie zwracał uwagi na te e-wizy - tylko paszport - chyba ze mieli dane w systemie i porównywali, ale wątpię...

zakup na lotnisku pewnie trwa 2 minuty ;) tzn. zależy ktore lotnisko pewnie :roll:

Zakup to faktycznie 2 minuty. Ale np na lotnisku Ataturka w Stambule przeważnie są spore kolejki. I zanim kupisz, swoje trzeba odstać. To samo do kontroli paszportowej.
Ty naprawdę myślisz , że oni nie zwracają uwagi czy masz wizę ? :shock:
Tylko paszport i luzik ? Mają wszystko w systemie, a i tak np w Stambule żądają okazania wydruku papierowego. Turcja to państwo policyjne. Warto o tym pamiętać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#100 PostWysłany: 17 Paź 2019 15:08 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Wizę posiadam, ale z błędem (skutek autouzupełniania przez przeglądarkę), zastanawiam się czy od razu kupić kolejną e-wizę czy w przypadku wychwycenia podczas odprawy niezgodności, zakupić na miejscu na lotnisku. Lotnisko w Antalya.
Czy miał ktoś podobną sytuację? Konieczny był zakup 2 wizy? Czy "się udało"?
Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group