Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#121 PostWysłany: 06 Lis 2019 17:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dlaczego? Sporo ludzi jeździ nie tylko pod hotel na basen

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#122 PostWysłany: 09 Lis 2019 11:21 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 16
Nawet, nie ma co komentować bo "dyskusja" doprowadzi do absurdu. Niemniej potwierdzam, że w tej chwili warto kupić wizę na lotnisku. Sprawdzone w zeszłym tygodniu w Antalyi. Co więcej, e Visy też mi nikt nie sprawdzał, ale w tym kraju nie radzę kombinować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#123 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Smak Świata napisał(a):
ale w tym kraju nie radzę kombinować.

Dlaczego?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#124 PostWysłany: 09 Lis 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ale kombinować w jakiej sprawie? Dane o e wizie urzędnik widzi w systemie po zeskanowaniu Twojego paszportu, więc to że na nią nie spojrzał, nic nie oznacza.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#125 PostWysłany: 12 Lis 2019 12:41 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 16
A widzisz, tego nie wiedziałem, więc tym bardziej nie ma tematu.

A czemu nie warto w Turcji kombinować ? Bo to kraj w którym rozmaite służby mają dużo do powiedzenia, a ich funkcjonariusze nie są specjalnie sympatyczni (jak z resztą w większości krajów świata :)). Nie ma zatem sensu ryzykować potencjalnych kłopotów z powodu jakiegoś papierka za 30 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#126 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:28 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nie masz nawet możliwości kombinować. Bez wizy po prostu cię nie wpuszczą. A że Tobie się wydaje " Nie oglądał wizy, to może się uda wjechać bez" świadczy o naiwności i braku elementarnego pojęcia o pracy rozmaitych służb.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#127 PostWysłany: 25 Lis 2019 10:16 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
Bajerglowa94 napisał(a):
Właśnie (tj. 3.11.2019) sprawdziłem na własnej skórze wizę on-arrival.
Lot ATH-IST, czyli do Turcji z UE. Po przylocie trzeba iść za strzałkami "VISA", minąć kontrole paszportowe, aż do niedużego punktu, w którym Pan w okienku sprzedaje wizy. Sugerował cenę 25€, ale po moim zapytaniu o funty, przyjął również je w ilości 20 (nie chciał przyjąć bilonu, więc tylko banknoty!). Może być też 30$. Przy aktualnych kursach walut polecam funty bo wychodzi najtaniej - 30$-118PLN/25€-108PLN/20£-99PLN.
Przy kontroli paszportowej policjantka spytała mnie o wizę, pomimo tego, że miała przed oczami tę właśnie zakupioną. Prawdopodobnie dlatego, że obok miałem pieczątki tureckie sprzed roku, kiedy wjechalem na e-wizie. Zaznaczyłem to, że właśnie ją kupiłem i wbiła pieczątkę. Moja dziewczyna z "czystym" paszportem weszła bez żadnych dodatkowych pytań.
Wiza on-arrival ma te same zasady ważności co on-line, czyli 90 dni pobytu w ciągu 180 dni, wielokrotny wjazd


Na lotnisku SAW można kupić wizę on-arrival za 30$/25€/20£. Kiosk jest po lewej stronie przed kontrolą paszportową. Praktycznie żadnych kolejek po wizę. Sam osobiście nie skorzystałem bo naczytałem się, że mogą być problemy wylatując z Niemiec bez wizy dlatego kupiłem online. A na SXF nawet nie pytali o wizę bo korzystałem z bramek na paszporty biometryczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#128 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
w Niemczech nikomu nie przyjdzie do głowy pytać o wizę skoro są z niej zwolnieni od wielu lat i latają do Turcji na dowód


Ostatnio edytowany przez kostek966, 25 Lis 2019 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#129 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:54 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
radzik napisał(a):
Sam osobiście nie skorzystałem bo naczytałem się, że mogą być problemy wylatując z Niemiec bez wizy dlatego kupiłem online. A na SXF nawet nie pytali o wizę bo korzystałem z bramek na paszporty biometryczne.

Z założenia wpisy na forum mają ułatwiać i pomagać w podróżowaniu. Ale coraz więcej jest takich jak powyższy. Wymyślanie absurdalnych, potencjalnych problemów i sianie niczym nieuzasadnionego niepokoju. Żeby nie powiedzieć paniki. Od ponad 20 lat latam do Turcji. Najczęściej właśnie z Berlina lub Wiednia. I do głowy by mi nie przyszło przez wszystkie te lata, wymyślenie takiego problemu jak powyżej. Mogą mnie nie wypuścić nawet z lotniska w Niemczech, bo nie mam wizy tureckiej. A przez dziesiątki lotów nie miałem, bo się kupowało na lotnisku docelowym. E wizy wprowadzili niedawno.
Co za ludzie więc, wymyślają takie bzdury i wrzucają do internetu, jako pomocne info ?
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#130 PostWysłany: 25 Lis 2019 18:26 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 29
Loty: 99
Kilometry: 164 499
@pazur Chyba zostałem źle zrozumiany. ;) W zupełności się z Tobą zgadzam. Nie napisałem tego po to żeby siać panikę, ale żeby zdementować nieprawdziwe informację, które można wyczytać w internecie (był to któryś z blogów o Turcji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#131 PostWysłany: 28 Lis 2019 11:23 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 3
Jadę za dwa dni na wycieczkę z BP do Antalyi. Przed chwilą dzwoniłam do biura z pytaniem o możliwość zakupu wizy na lotnisku (i o cenę). Odpowiedziano, że nie mogą mi dać gwarancji, że na lotnisku będzie możliwość zakupu wizy i że turcja powoli od takiej opcji odchodzi. Czy ktoś w ostatnich dniach był na tym lotnisku i wie coś na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#132 PostWysłany: 28 Lis 2019 11:30 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Bzdury Ci gadają. Można tam kupić wizę na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#133 PostWysłany: 15 Sty 2020 21:29 

Rejestracja: 27 Lis 2018
Posty: 7
Czy za wizę na SAW można płacić kartą?
Czy trzeba mieć gotówkę EUR/US/GBP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#134 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:10 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Czy ktoś ma aktualne info czy na lotnisku (np. IST) wciąż jest taniej niż online?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#135 PostWysłany: 20 Lut 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
To chyba temat można zamykać ;)

https://turystyka.wp.pl/turcja-zniosla- ... 532764801a
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#136 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:06 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Pozostaje tylko zamerdać ogonem z radości. :D
Super wiadomość. Trochę mnie wkurzało, że rosyjskojęzyczni sobie bez wiz wjeżdżali, a od nas haracz brali, bo tak można nazwać tę niby wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#137 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Od paru dni, tureckie media o tym trąbili :)
Czyli już nie muszę robić paszportu greckiego :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#138 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:08 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
@Zeus
A polski paszport zły ?
Przecież Ty już nasz jesteś. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#139 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
No cóż, z Greckim nie potrzebowałem wiz do ZEA, Turcji, USA i teraz obecnie tylko Gujana mi została Visa Free :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Turcji
#140 PostWysłany: 20 Lut 2020 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 284
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
mordek napisał(a):

Super news :D Akurat 12 marca ląduję w Stambule :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group