Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
e-Wiza
do Okręgu Kaliningradzkiego
e-wiza-do-obwodu-kaliningrad,1463,143219
do Obwodu Leningradzkiego z S. Petersburgiem od 01.10
e-wiza-sankt-petersburg,1463,143408
na wschodzie Rosji
e-wiza-wschod-rosji,1463,148599


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#281 PostWysłany: 13 Kwi 2016 16:01 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 27
Czy ktoś może potwierdzić moją wersję? Jeżeli składam samemu wniosek to płacę opłatę wizową 152 zł, natomiast jak przez pośrednika to jest to opłata wizowa 152 zł, opłata centrum wizowego ok. 120 zł i pośrednictwo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#282 PostWysłany: 15 Kwi 2016 19:29 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Witajcie,
przeczytałem cały wątek, ale mam wątpliwości.
Trzeba się zapisywać na wizytę ws wizy (Kraków) ? Jeśli tak to gdzie?
Na stronie IFS (http://www.poland-ifs.com/sign.up.php?lang=pl&step1=1) jest do wyboru:
- Rosyjskie Centrum Wizowe w Krakowie
- Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie
W obu można się zapisać na wyrobienie wizy. Pisaliście, że w Centrum Wizowym w Warszawie pobierają dodatkową opłatę, w Krakowie też to obowiązuje?
W Centrum Wizowym wszystkie terminy są wolne, natomiast w Konsulacie Generalnym najbliższy wolny termin na 16 maja :o

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#283 PostWysłany: 15 Kwi 2016 19:56 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@KondzikS
terminy są takie bo na 1 dzień może się zapisać tylko kilka osób :)
W Krakowie też obowiązuje opłata w centrum wizowym, 25 EUR za złożenie wniosku i 20zł za pomoc w wypełnieniu (ta opłata nie jest obowiązkowa).
Kiedy wyjeżdżasz? Jeżeli złożysz wniosek 16 maja, wiza będzie gotowa 23 maja o 14 :)

-- 15 Kwi 2016 20:01 --

MrWujek napisał(a):
Czy ktoś może potwierdzić moją wersję? Jeżeli składam samemu wniosek to płacę opłatę wizową 152 zł, natomiast jak przez pośrednika to jest to opłata wizowa 152 zł, opłata centrum wizowego ok. 120 zł i pośrednictwo?



Dokładnie tak, 35eur za wizę, 25eur za Centrum i ok. 80 za pośrednika. Do tego voucher, ubezpieczenie i zdjęcie. Wymagane są od niedawna rezerwacje hotelowe zgodne z voucherem i przynajmniej w Krakowie jest to restrykcyjnie przestrzegane.

Dopis 24 kwietnia -

Widzę, że na stronie Tradition Hotel w Petersburgu można kupić voucher za 7.55USD (29zł)
Nazwę hotelu spokojnie można zmienić w formularzu, pośrednik ma też stronę ivisa.ru ale tam voucher kosztuje 22.65USD.
Nie korzystałem z tego więc nie wiem czy to działa,ale jest płatność online i rzekomo natychmiastowe potwierdzenie (voucher?). Jeśli ktoś by próbował to dajcie znać, będzie dla potomnych. :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#284 PostWysłany: 24 Kwi 2016 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
yogibabu napisał(a):
Czy ktoś ma doświadczenie z ubezpieczeniem z planety młodych i wizą rosyjską? Przejdzie jako ubezpieczenie ksero karty+warunki ubezpieczenia. Próbował ktoś ostatnio. Teraz jest to firma Gothaer TU S.A. wcześniej była TU Europa. Z góry dziękuje za info.


Podobno przechodzi, bo kwota i zakres się zgadza, ale ludziki w planecie młodych tego nie potwierdzają oficjalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#285 PostWysłany: 04 Maj 2016 20:54 

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 13
A czy ktoś kupował voucher przez rosyjskie strony? Można im ufać? Ceny tam są dużo niższe. Znalazłem nawet za 500 rubli za voucher na 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#286 PostWysłany: 14 Maj 2016 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2015
Posty: 9
Loty: 117
Kilometry: 174 105
Witam, mam pytanie co do wizy dwukrotnej - czy cena jest taka sama jak w przypadku wizy jednokrotnej i jak się ma sprawa z voucherem, bierzemy jeden a dłuższy okres, który zawiera oba wjazdy czy trzeba dwa osobne? Sytuacja wygląda tak że lecę z dziewczyną do Moskwy na 4 dni i chcemy zwiedzić jeszcze Petersburg a zamiast gonić się po obu miastach wpadliśmy na pomysł, żeby pojechać do Petersburga Lux Expressem z Helsinek, które i tak planujemy zobaczyć (oczywiście w odstępie mniejszym niż 30dni) i zrobić to na jednej wizie, kupując loty nie byliśmy świadomi że wiza jest aż tak droga i jak to Polacy mają we krwi - kombinujemy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#287 PostWysłany: 14 Maj 2016 20:15 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jedno i dwukrotna kosztują tyle samo. Jeden voucher w zupełności wystarczy. Wasz plan jak najbardziej powinien wypalić. W razie jakichkolwiek pytań w drodze do Petersburga, mówicie że musieliście pilnie wrócić na chwilę do Polski, z powodu XXX, a koniecznie chcecie zobaczyć Ermitaż i wpadacie na kilka dni do samego Petersburga.
Góra
 Profil Relacje PM off
fifix uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#288 PostWysłany: 26 Maj 2016 20:51 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 15
Czy ktoś mieszkający w UK aplikował o wizę do Rosji właśnie stamtąd? Po prostu nie mam czasu do Polski po to pojechać specjalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#289 PostWysłany: 03 Cze 2016 02:11 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Są tu jakieś świeże doświadczenia z wizyty w wydz. konsularnym w Warszawie? Idę po wizę w przyszłym tygodniu a przyjeżdżam z Lublina, więc głupio by było, gdybym odszedł z kwitkiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#290 PostWysłany: 03 Cze 2016 02:24 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
abc123 napisał(a):
Czy ktoś mieszkający w UK aplikował o wizę do Rosji właśnie stamtąd? Po prostu nie mam czasu do Polski po to pojechać specjalnie.


podbijam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#291 PostWysłany: 07 Cze 2016 12:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Higflyer napisał(a):
Zeus napisał(a):
@Higflyer nie zachęcam, tylko pytam się, czy przy obecnych wizach jest wpisana trasa, czy tylko miasto i adres firmy która cię zaprasza.

We wniosku wizowym wpisujesz miasta które odwiedzisz. Jeśli spędzisz kilka dni w Moskwie i kilka dni na Krymie to masz wtedy voucher z Moskwy i voucher z Krymu. Coraz częściej Rosjanie sprawdzają czy rzeczywiście jedziesz do miejsca skąd masz voucher. Odradzam dziwne kombinacje z wizami rosyjskimi i voucherami.



Od kiedy tak jest? :O

Jak aplikowałem w 2011, to podałem tylko Smoleńsk, Moskwa i Petersburg w podaniu, to nić nie mówiono o zaproszeniach z tych miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#292 PostWysłany: 07 Cze 2016 13:42 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Zamówiłem voucher przez stronę Tradition Hotelu (http://www.traditionhotel.ru/visa_support/)w Petersburgu tak jak ktoś sugerował kilka postów wyżej. Zapłaciłem 32 zł, więc to chyba najtańsza obecnie opcja. To jest właściwie to samo co na http://ivisa.ru/ tylko, że taniej ;-) Ta sama firma wystawia.
Tam można wpisać kilka lokalizacji na jednym voucherze, koszt jest taki sam. Co prawda dopiero wniosek złożony, więc nie udzielam jeszcze żadnych pewnych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#293 PostWysłany: 17 Cze 2016 23:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Mam pytanie, jeżeli mam paszport wydany przez województwo Śląskie, a stałe zameldowanie mam aktualnie w Warszawie, to czy mogę osobiście załatwiać wizę w Warszawie?

Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#294 PostWysłany: 27 Cze 2016 12:49 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
dokadteraz? napisał(a):
Witam
Czy udało się załatwić wizę z w/w voucherem? Czy było to w konsulacie w Krakowie? Czy umawiając się na wizytę wpisywał Pan w formularzu "cokolwiek"?
Dziękuję

Temat: Wiza do Rosji

KondzikS napisał(a):
Zamówiłem voucher przez stronę Tradition Hotelu (http://www.traditionhotel.ru/visa_support/)w Petersburgu tak jak ktoś sugerował kilka postów wyżej. Zapłaciłem 32 zł, więc to chyba najtańsza obecnie opcja. To jest właściwie to samo co na http://ivisa.ru/ tylko, że taniej ;-) Ta sama firma wystawia.
Tam można wpisać kilka lokalizacji na jednym voucherze, koszt jest taki sam. Co prawda dopiero wniosek złożony, więc nie udzielam jeszcze żadnych pewnych informacji.

Tak, wiza została wydana, w konsulacie w Krakowie, zgadza się.
Wpisałem we wniosku, że będę w Moskwie i Petersburgu, zrobiłem dwie rezerwacje hoteli na bookingu w tych miastach i dane hoteli wpisałem na stronie gdzie kupuje się voucher, więc zostały one dodane do automatycznie wygenerowanego vouchera. W samym konsulacie rezerwacji z bookinga nie chcieli.

// Także mnie wiza kosztowała: 152 (koszt wizy) + 32 (voucher) + 10 (opłata za przelew za wizę w biurze podróży obok konsulatu) = 194 zł
Trzeba przynieść potwierdzenie przelewu do konsulatu, a że nie chciało mi się nigdzie dalej chodzić to zarobili na mnie te 10 zł :)
Opłaty za ubezpieczenie nie liczę bo wykupuję corocznie EURO26.

PS: Nie chcieli się zgodzić by koleżanka odebrała paszport z wizą, w sensie wymagali upoważnienia notarialnego. Natomiast za upoważnieniem zwykłym mógł odebrać ktoś z rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#295 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:58 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
czy ambasada bd czynna w piątek 8.07.16? , oraz czy muszę się gdzieś umawiać na wizytę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#296 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
A czemu miałaby być zamknięta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#297 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:27 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
Nadal trzeba składać wniosek wizowy przez internet czy można sobie poprostu wydrukować i wypisać samemu ? . Czyli mam rozumieć, że mogę w piątek jechać bez żadnego umawiania się i złożyć potrzebne dokumenty i po sprawie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#298 PostWysłany: 28 Cze 2016 19:37 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Musisz się zapisać na wizytę na stronie Ambasady. Wniosek wypisujesz poprzez formularz na stronie, jest on wysyłany do Ambasady ale i tak musisz go wydrukować i zanieść fizycznie. Trzeba też nakleić zdjęcie na wniosek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#299 PostWysłany: 28 Cze 2016 20:46 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Przy drukowaniu warto zwrócić uwagę na dolny margines - nie pamiętam dokładnie ile ma wynosić ale informacja jest na stronie gdzie wypełnia się wniosek.
Dwa tygodnie temu gdy składałem wniosek o wizę, okazało się, że mam margines o kilka milimetrów za duży i wniosek został zwrócony - na szczęście w biurze obok konsulatu w Krakowie przedrukowali mi go prawidłowo.
Ponoć wnioski są skanowane i zbyt duży margines powoduje, że coś im "źle wchodzi do formularza".

A tak przy okazji to przetestowałem wyjazd z dwoma voucherami, które dostałem od hoteli w Moskwie i Petersburgu w ramach rezerwacji.
Vouchery pokrywały dokładnie mój planowany wyjazd jednak pani w konsulacie nie chciała mi przyjąć wniosku twierdząc, że voucher musi być jeden na cały pobyt.
Dopiero kiedy stanowczo poprosiłem o konsultację z kimś wyżej i dłuższym czekaniu zostało to zaakceptowane.

Poza tym wszystko odbyło się sprawnie i bez kolejek. W konsulacie umawiają tak mało spotkań, że chyba trudno tam w ogóle zobaczyć kolejkę.
Jak ja się umawiałem to najbliższy dostępny termin był za niecały miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Rosji
#300 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
KondzikS napisał(a):
dokadteraz? napisał(a):
Witam
Czy udało się załatwić wizę z w/w voucherem? Czy było to w konsulacie w Krakowie? Czy umawiając się na wizytę wpisywał Pan w formularzu "cokolwiek"?
Dziękuję

Temat: Wiza do Rosji

KondzikS napisał(a):
Zamówiłem voucher przez stronę Tradition Hotelu (http://www.traditionhotel.ru/visa_support/)w Petersburgu tak jak ktoś sugerował kilka postów wyżej. Zapłaciłem 32 zł, więc to chyba najtańsza obecnie opcja. To jest właściwie to samo co na http://ivisa.ru/ tylko, że taniej ;-) Ta sama firma wystawia.
Tam można wpisać kilka lokalizacji na jednym voucherze, koszt jest taki sam. Co prawda dopiero wniosek złożony, więc nie udzielam jeszcze żadnych pewnych informacji.

Tak, wiza została wydana, w konsulacie w Krakowie, zgadza się.
Wpisałem we wniosku, że będę w Moskwie i Petersburgu, zrobiłem dwie rezerwacje hoteli na bookingu w tych miastach i dane hoteli wpisałem na stronie gdzie kupuje się voucher, więc zostały one dodane do automatycznie wygenerowanego vouchera. W samym konsulacie rezerwacji z bookinga nie chcieli.

// Także mnie wiza kosztowała: 152 (koszt wizy) + 32 (voucher) + 10 (opłata za przelew za wizę w biurze podróży obok konsulatu) = 194 zł
Trzeba przynieść potwierdzenie przelewu do konsulatu, a że nie chciało mi się nigdzie dalej chodzić to zarobili na mnie te 10 zł :)
Opłaty za ubezpieczenie nie liczę bo wykupuję corocznie EURO26.

PS: Nie chcieli się zgodzić by koleżanka odebrała paszport z wizą, w sensie wymagali upoważnienia notarialnego. Natomiast za upoważnieniem zwykłym mógł odebrać ktoś z rodziny.


Zacne wieści i dzięki KondzikS! Czyli jest opcja, aby obejśc klasyczne 100zł za voucher!
Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 589 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group