Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 394 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 09 Sie 2017 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
radzio666 napisał(a):

jako obywatel UE nie posiadam zadnego z powyzszych :shock: i co teraz ??


Nie masz zadnego dokumentu, potwierdzajacego, ze jests tam legalnie, z pracy, szkoly, urzedu, etc?
To na jakich zasadach tam jestes?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#262 PostWysłany: 09 Sie 2017 01:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... China.html

Polecam post 8 i 10


Edit:

Tutaj info jakie dokumenty należy dołączyć - aczkolwiek z komentarza wynika, że w listopadzie znieśli ten wymóg:
http://pwc.blogs.com/legal/2016/09/chan ... he-uk.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 09 Sie 2017 02:00 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
cccc napisał(a):

legalnie, z pracy



znaczy ze co - umowe o prace mam im zawiezc ??

jasne ze jestem legalnie no ale przeciez nie musze miec ani wizy ani pozwolenia na pobyt tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 09 Sie 2017 02:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Wg wymogów z linku powyżej (podobno nieaktualnych) support letter od pracodawcy, co moim zdaniem jest bez sensu w przypadku wyjazdu turystycznego, bo z jakiej racji pracodawca miałby go wystawić.

Poprawka - wystarczy pismo od pracodawcy potwierdzające zatrudnienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 09 Sie 2017 13:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
przed chwila tam dzwonilem (CVASC) i skosna infolinia stwierdzila ze "you don't need anything special" - jutro sprawdze to w praktyce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 09 Sie 2017 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@radzio666
Daj znac prosze, jak zalatwisz, pomoze innym.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 12 Sie 2017 00:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
a wiec tak

w przypadku ubiegania sie o wize chinska na terytorium UK obywatele UE nie potrzebuja zadnego dodatkowego dokumentu o ktorym byla dyskusja powyzej - taka sytuacja jest na chwile obecna, bo co bedzie po Brexicie to wiadomo ze nic nie wiadomo :lol:

a ja swojego wniosku i tak nie zlozylem :D przyznam ze nie sprawdzilem tego wczesniej i jak uslyszalem kwote £113 + £66 (za wszystko) to myslalem ze sie przewroce z wrazenia :o :o :o

wycieczka do Londynu kosztowala mnie £2.50 (Megabus) wiec jakos to przeboleje :D

wyslalem dzis wszystkie dokumenty do Polski i mam nadzieje zalatwic wszystko za polowe ceny jaka jest w Londynie.

P.S. jako ze 22.08 mialem jechac po odbior paszportu a sie nie wybieram, mam do oddania za darmo bilety na Megabus na trasie Bristol-Londyn RT :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:22 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
wczoraj składałem wnioski wizowe, w tym jeden dla obywatela Bułgarii, żadnych problemów, nie jestem pewien czy przez to że profilaktycznie wziął papier od pracodawcy o potwierdzeniu zatrudnienia w PL, ale mam wrażenie że w ogóle na to nie spojrzała, zresztą te kobiety tam mówią tylko po angielsku (i oczywiście zapewne w ojczystym języku;)) , więc nie jestem pewien jaki jest ich poziom znajomości języka polskiego. W każdym razie składanie wniosku w Ambsadzie CHRL w PL dla obywatela spoza PL nie powinno stanowić większego problemu (mowa o tych z UE)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Może głupie pytanie, ale pierwszy raz ten wniosek wypełniam. W pytaniu 2.7 "Kto pokryje koszty podróży i pobytu wnioskodawcy w Chinach" wpisać N/A (jako że żadna agencja czy Biuro mi tego nie organizuje), czy "Osobiście"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 49
Loty: 26
Kilometry: 90 094
Osobiście.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
michzak napisał(a):
Może głupie pytanie, ale pierwszy raz ten wniosek wypełniam. W pytaniu 2.7 "Kto pokryje koszty podróży i pobytu wnioskodawcy w Chinach" wpisać N/A (jako że żadna agencja czy Biuro mi tego nie organizuje), czy "Osobiście"?


"myself (self-sponsored)" ;)

Pozdrawiam
cccc
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:50 

Rejestracja: 05 Wrz 2017
Posty: 12
Cześć,

Witam wszstkich i przepraszam że zaczynam od pytania.

Właśnie wypełniam wniosek wizowy, zastanawiają mnie dwie rzeczy:

A) We wniosku jest pytanie czy miałem wizy do Chin, nie wnioskowałem ale robiłem transfer w Shanghai 3 razy - jak dla mnie się to nie liczy ale wole się upewnić jak Wy to robiliście.

B) To może głupie, ale czy w miejscach które mnie nie dotyczą daję kreskę ? Czy zostawiam puste?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 06 Wrz 2017 06:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Ad B) Trzeba wpisać N/A lub None, zgodnie z tekstem na samym początku formularza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:42 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
newsy z Gdańska - w poniedziałek o 14 było ledwie parę osób, moja wizyta trwała jakieś pół h, z czego od otwarcia konsulatu 10, bo byłam przed czasem. Zero pytań czy uwag, urzędnik sprawdził tylko nazwiska i daty we wniosku z tym co mamy na biletach. Tryb normalny, odebrane dzisiaj z powodzeniem, mnie nie było, chłopak dostał bez problemu też mój paszport, ludzi było mało, 6 po 14 wyszedł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 26 Wrz 2017 00:20 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 1
Cześć,

z początkiem listopada wybieramy się z żoną do Chin i składamy wniosek o wizę turystyczną; Czy wiecie może jak w konsulacie w Warszawie egzekwowany jest obowiązek dołączania do wniosku wizowego rezerwacji hotelowej? Czy musimy od razu posiadać rezerwacje na cały wyjazd, czy wystarczy pierwsze kilka dni? Czy akceptowane są rezerwacje z AirBnB czy Hostelworlda?


(Z góry dzięki za odpowiedź)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Wymagane sa na wszystkie dni. Dolacz do wniosku rezerwacje hotelowe z mozliwoscia bezplatnej anulacji, plany zawsze moga sie zmienic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:49 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Planuję wylot 17.10 do Chin i z powodu różnych okoliczności dopiero wczoraj zajęłam się tematem wizy - wiedziałam, że wyrabia się ją szybko ale nie wzięłam pod uwagę wolnego tygodnia w Chinach, który zaczyna się od tego poniedziałku :/ I teraz pytanie - jeśli złożę 9.10 wniosek o wizę to powinnam w normalnym trybie dostać wizę 16.10 (a wylot dzień później :P). Zastanawiam się czy te 7 dni naprawdę "działa" czy też lepiej dopłacić sobie za tryb ekspresowy? Mieszkam w Warszawie i nie mogę dodzwonić się do konsulatu dziś, więc chętnie usłyszałabym jakies porady od Was ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Wyrabiali mi równo 7 dni, możesz pójść z wnioskiem wizowym najwyżej w okienku się zapytasz przy składaniu wizy czy będzie na za tydzień, czy lepiej ekspres.

Zapomniałem w końcu opisać, przyszedłem do konsulatu o 10.10 w środę, wyszedłem o 10.40. Brat wpadł z wnioskiem o 10.30, wyszedł razem ze mną. Nie ma sensu stać tam od 7 ;)
Odbiór tydzień później przyszedłem na 10.30, nie musiałem nawet stać w kolejce i o 10.32 już czekałem na autobus z paszportami w ręku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 28 Wrz 2017 14:57 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
dziękuję za odpowiedź.

na stronce pisze, że godziny urzędowania to:

Poniedziałki 9:00-11:00
Środy 9:00-11:00
Czwartki 9:00-11:00

Ty piszesz o 10 - coś się zmieniło a nie jest na stronie czy po prostu tak sobie poszedłes na 10 a nie od początku przyjmowania ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 28 Wrz 2017 19:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
A po co iść wcześniej? I tak najpierw wejdą Chińczycy, bo są u siebie, a później pośrednicy wizowi z 40 dokumentami - i tak do 9.30 nie zostaną obsłużone osoby prywatne, to po kiego tam sterczeć od 7? ;) Poszedłem kiedy te całe towarzystwo już załatwiło swoje sprawy
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 394 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group