Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:26 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 18
Loty: 60
Kilometry: 165 201
Witam,

Wybieram się w tym roku (przełom maja i czerwca) do Guangzhou i mam parę pytań odnośnie wizy.

Na pewno potrzebuję dwukrotnej, bo zamierzam wyskoczyć do Hong Kongu i Makau, a stamtąd jeszcze na 3 dni do Singapuru (wylot i powrót do HK). Niestety, nie mogę osobiście wybrać się do ambasady w Warszawie, dlatego będę korzystał z usług biura pośrednictwa.

Na stronie biura znalazłem informację, że aby ubiegać się o wizę dwukrotną, należy dołączyć rezerwacje lotnicze nie tylko z Polski do Chin i z powrotem (to już mam), ale również rezerwacje biletów na wylot i powrót do Chin (1. wyjazd, 2. wjazd). Do HK zamierzam przedostać się drogą lądową, z powrotem także. Czy bilet HKG-SIN-HKG można podciągnąć pod kryterium udowodnienia wyjazdu z Chin, czy mimo to trzeba będzie robić fikcyjną rezerwację z Guangzhou? Jeżeli tak, to biuro oferuje taką usługę, ale dodatkowo płatną - jak można zrobić to samemu, tak żeby móc potem bezpłatnie odwołać ten lot? Z tego, co widziałem, to wszędzie rezerwacje są płatne z góry, a anulowanie dodatkowo kosztuje.

Druga kwestia to rezerwacje noclegów. Pani z biurze powiedziała, że trzeba je mieć na oba wjazdy, ale można je odwołać po otrzymaniu wizy i nocować gdzie się chce wedle uznania. Czy jest to nadal prawda według waszych doświadczeń? Czy istnieje jakiś obowiązek meldunkowy w Chinach i czy następuje jakaś weryfikacja miejsc pobytu z tymi przedstawionymi w papierach?

Z góry wielkie dzięki za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
kevirek napisał(a):
Druga kwestia to rezerwacje noclegów. Pani z biurze powiedziała, że trzeba je mieć na oba wjazdy, ale można je odwołać po otrzymaniu wizy i nocować gdzie się chce wedle uznania. Czy jest to nadal prawda według waszych doświadczeń? Czy istnieje jakiś obowiązek meldunkowy w Chinach i czy następuje jakaś weryfikacja miejsc pobytu z tymi przedstawionymi w papierach?

Bez problemu :) Przerobione kilkanaście razy na kolegach z pracy :P Czasami po prostu jeszcze nie wiemy, gdzie dokladnie beda musieli nocowac to robimy rezerwacje przez booking, a po otrzymaniu wizy po prostu je odwołujemy i po jakimś czasie zakladamy te poprawne.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Powiem Ci tak: ja występowałem o wizę jednokrotną na 15 dni. Dostałem dwukrotną na 30 dni i z reakcji ludzi w ambasadzie wynikało, że wszyscy tak dostali. Nie wiem, czy to reguła, czy przypadek, ale tak było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 28 Mar 2017 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W tym miesiącu robiłem identyczną trasę, tj. przelot do Kantonu i dalej autobusem/pociągiem/pieszo do HK i Macau. Załączyłem tylko wydruk rezerwacji do CAN, a we wniosku opisałem trasę. Dostałem dwukrotną bez żadnych pytań czy problemów.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 07 Kwi 2017 20:49 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 63
Czy ktoś z szanownych forumowiczy wyrabiał ostatnio wizę w ambasadzie w Warszawie? Czy orientujecie się jak długie są teraz (albo w przeciągu ostatnich 3msc) kolejki?
Nie mieszkam w Warszawie, stąd grubsza sprawa z planowaniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 07 Kwi 2017 21:11 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Kolejki teraz większe, jak to powiedział mój znajomy który chodzi tamtędy rano do pracy :D
Jak my składaliśmy tydzień temu, to można było być ok 9:30 i tuż przed 11:00 udało się złożyć wnioski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 07 Kwi 2017 21:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Kolejki nie są małe. Jak dotrzesz około 8 rano, to załatwisz wszystko do jakiejś 9.30.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 07 Kwi 2017 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kolejka ustawia się koło 7:15 - 7:30. Tak czy inaczej półtorej godziny czekania trzeba liczyć. Razy 2 dni ma się rozumieć.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 08 Kwi 2017 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Robi się jak kiedyś za starych dobrych czasów pod amerykańską ;-)
Czyżby nowy raj emigracyjny, że takie tłumy walą do Chin? :lol: :lol: :lol:
W październiku można było załatwić sprawę w 40 minut i to z marszu.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 09 Kwi 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Może właśnie dlatego, że w październiku :)
kiedy przed sezonem zimowym było mniej chętnych, przynajmniej na wyjazd turystyczny.
Jak wyrabiałem wizę w zeszłym roku, chyba w maju, to ostatni dzwonek na przyjazd pod ambasadę tak, żeby uniknąć kolejki i nie zwalniać się na kilka godzin z pracy, to było ok. 7:30. Większość ludzi pojawiała się między 7:30 a 8:00 i ok. 8:00 to kolejka skręcała już za rogiem ambasady :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 13 Kwi 2017 13:25 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 15
Loty: 52
Kilometry: 127 616
Parę razy wcześniej poruszano już ten temat, ale chciałbym mieć 100% pewności.

29 września lot:
WAW-DOH-PVG

2 października
PVG - HKG

4 października
HKG - PVG

6 października
PVG - DOH - WAW

Rozumiem, że przy takiej trasie nie muszę przed wylotem załatwiać żadnej wizy? Wszystko zostanie załatwione na lotnisku w Szanghaju po ukazaniu rezerwacji lotu do HongKongu i Doha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 13 Kwi 2017 13:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Bezwizowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 15 Kwi 2017 18:57 

Rejestracja: 15 Kwi 2017
Posty: 1
Cześć,
wiem, że wymóg jest by w ambasadzie pokazać loty do i z Chin. Czy wiecie co będzie, jeśli lot mam do Hong Kongu, a wylot z Pekinu? Z Hong Kongu do Chin chcę przedostać się pociągiem, ale teoretycznie nie mam tym samym biletu lotniczego DO Chin, a tylko Z.Czy będzie to problem w ambasadzie? Bardzo proszę o odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 15 Kwi 2017 19:08 

@‌agnieszka111skuza, teoretycznie wymagają jako supporting documents, ale wydaje mi się, że nie załączałem swoich jak aplikowałem.

Nie będzie raczej problemów, szczególnie że dysponujesz biletem Z Chin.
Góra
 PM off  
      
#215 PostWysłany: 15 Kwi 2017 19:59 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Ja miałem w drugą stronę , przylot do Pekinu i wylot z HK. Nie miałem żadnego biletu na wyjazd z Chin i nie robili problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 24 Kwi 2017 09:30 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 21
Czy mógłby ktoś z Was utwierdzić mnie w przekonaniu, że zwiedzanie Hongkongu, nocując w Shenzhen nie ma sensu (pod względem wizowym)?

Dwa zdania wstępu: Przylatujemy do Pekinu. Potem będziemy się przemieszczać stopniowo na południe. Plan jest taki, że ostatnie 3 dni (z 23) chcemy spędzić w Hongkongu, skąd będziemy wylatywać. Będąc w HKG chcemy też wyskoczyć do Makau. Będziemy mieli wizy 30 dniowe, dwukrotnego wjazdu.

No i teraz kwestia noclegów. W Shenzhen hotele są sporo tańsze, niż w Hongkongu. Jednocześnie nasza znajoma, mieszkająca w Chinach twierdzi, że nie ma kontroli celnej w metrze, między Shenzhen, a Hongkongiem.
Tymczasem zupełnie co innego można wyczytać w Internetach.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w przekraczaniu granicy np. na stacji metra Lo Wu? Jest odprawa? Sprawdzają paszporty? No i ile trwa podróż? Bo może jednak warto zapłacić więcej i nie tracić potem 2h na dojazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 24 Kwi 2017 09:47 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Shenzhen - Hongkong - to jest normalna granica państwa i kontrola paszportowa i wizowa;
Góra
 Profil Relacje PM off
arthuryankovski uważa post za pomocny.
 
      
#218 PostWysłany: 24 Kwi 2017 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Według mnie szkoda kasy na transport w tę i z powrotem HK->Macau->HK. Proponowałbym dostać się z Chin do Makau (można zanocować w Zhuhai przy granicy, bo noclegi w Makau pierońsko drogie), cały dzień poświęcić na Makau i stamtąd wieczorem do HK.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 08 Maj 2017 22:03 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 4
Dziś żona złożyła wniosek o wizę dwukrotnego wjazdu wciągu 3 - 6 mc. Do wniosków były dołączone bilety oraz rezerwacje w hostelach przez booking.com oraz ksera paszportów. Wniosek złożony w Gdańsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 08 Maj 2017 22:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
I po co nas o tym informujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
Diomeda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group