Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza 6 miesięczna
#1 PostWysłany: 17 Gru 2018 14:12 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Cześć

od kilku dni próbuję poskładać w całość informacje jakie znalazłem na YT, pytałem też w ambasadzie ale dalej nie kumam :mrgreen:

Jednym zdaniem jak zostać w Tajlandii na dłużej, powiedzmy rok dwa ale bez ubiegania się o pracę czy naukę tajskiego.

Niektórzy mówią mi, że optymalnie jest starać się o tę wizę 6 miesięczną wielokrotnego wjazdu. Ok ale ta wiza jest ważna 6 miesięcy od złożenia dokumentów czyli w praktyce krócej. W dodatku jeśli lot mamy zarezerwowany np. za kilka miesięcy to trzeba by się o nią starać dopiero tydzień przed wylotem co wiąże się z ryzykiem jej nieotrzymania/braków formalnych itp

Ale powiedzmy, że mamy wylot za tydzień, złożyliśmy dokumenty (z tego co rozumiem trzeba to robić osobiście a więc dochodzi koszt kilku dni pobytu w Warszawie), wizę otrzymaliśmy. Lecimy i na granicy dostajemy stempel który upoważnia nas do 60 dni pobytu na terytorium Tajlandii. I co potem? Z tego co mówił mi konsul można te 60 dni przedłużyć o 30 dni w biurze imigracyjnym (czy to płatne i czy zawsze przedłużą?). Przyjmijmy, że tak zrobiliśmy i mamy 90 dni pobytu (zasadniczo mniej bo przecież nie będziemy ryzykować w ostatnim dniu). I co wtedy? Mamy np. 85 dzień to wyjeżdżamy do sąsiadów i od razu możemy wrócić na kolejne 60 dni? A te znów przedłużyć o 30 dni? Raczej nie bardzo bo ważność wizy będzie kończyć się wcześniej. Ale powiedzmy, że mamy 60+30, wyjazd i 60. To daje nam 150 dni. I co potem, jak zostać dłużej?

Czy może znacie inne lepsze sposoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#2 PostWysłany: 17 Gru 2018 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
OK, po kolei.

Na wizie METV (multiple entry tourist visa) można zostać w TH jakieś 9 miesięcy w ciągu roku. Uzyskujemy wizę kilka dni przed wylotem, na miejscu dostajemy 60-dniowe prawo pobytu, które możemy w immigration przedłużyć o 30 dni za opłatą 1900 THB. Po tych trzech miesiącach robimy visa run (przekraczamy granicę, zostajemy w Lao, albo Kambo dzień, czy dwa - albo nawet nie to - i wracamy), dostajemy kolejną pieczątkę na 60 dni, znowu przedłużamy i tak trzy razy, z ostatnim visa run na chwilę przed wygaśnięciem wizy.

Problem z tym podejściem jest taki, że nieoficjalne reguły mówią, że na takiej wizie można spędzić w Królestwie 6m w ciągu roku. Do niedawna nikt tego nie przestrzegał, natomiast teraz mamy do czynienia ze stopniowym zaostrzaniem polityki wizowej, coraz więcej osób, które full-time'owo żyją w TH na wizach turystycznych jest ostrzeganych albo wręcz zawracanych do swojego kraju.

Podejrzewam, że jeśli to Twój pierwszy raz, to te 6-9 miesięcy w pierwszym roku dasz radę tu spędzić, problemy zaczną się w kolejnych latach.

Gdy po tych, 8-9 miesiącach skończy Ci się METV, lecisz do kraju obok, po SETV (single entry tourist visa), co daje Ci koleje 90 dni (60 + 30 przedłużenia za 1900 THB). Potem trzeba wrócić do PL, dostać kolejną METV i zacząć od początku. Ale, jak pisałem wyżej, to może się źle skończyć.

Tak więc nie ma teraz pewnej metody - ED to jest jedna opcja, pozwolenie na pracę to kolejna.
Jest też wiza Thai Elite, ale to droga rzecz: ~60k PLN za 5 (6 de facto) lat albo ~110k PLN za 20 lat.

Polecam Ci poniższe forum:
-> https://www.thaivisa.com/forum/forum/1- ... k-permits/

Masa informacji i dobry obraz aktualnej sytuacji,
Góra
 Profil Relacje PM off
elpatafiano uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#3 PostWysłany: 17 Gru 2018 20:17 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
Czyli nie dość że 600 za wizę to potem jeszcze 400 za przedłużenia, trochę drogo się robi.

A te 30 dniowe pieczątki są chyba darmowe?

Zastanawiam się czy można wyrobić sobie przed wylotem kilka paszportów, czyli zgłoszenie kradziezy i wyrobienie nowego, wówczas byłoby chyba łatwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#4 PostWysłany: 18 Gru 2018 04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Przedłużenie to 1900 THB czyli jakieś 220 PLN. W sumie 600 PLN + 660 za 3 przedłużenia + koszty wyjazdu i powrotu do kraju co 3 miesiące - min. 2500 THB (290 PLN) za najprostszy visa run z BKK do Kambo = 2130 PLN. Jeśli takie kwoty są problematyczne, to życie w TH długoterminowo raczej odpada - to już nie jest bardzo tani kraj, szczególnie Bangkok. THB od jakiegoś czasu systematycznie się umacnia, co tylko pogarsza sprawę. Pamiętaj też, że aby uzyskać METV w Polsce, trzeba udokumentować posiadanie co najmniej 20k PLN (może być skrin z aplikacji bankowej).

Możesz mieć tylko jeden aktywny paszport, nie wspominając już o tym, że poświadczałbyś nieprawdę, ubiegając się o nowy paszport nie tracąc starego.

Do tego lokalne immigration ma całą Twoją historię w systemie, a nowy paszport miałby referencję do starego.

Przedłużenie 30-dniowego visa waiver to też 1900, a uzyskanie nowego oznacza wyjazd drogą lądową i powrót do TH (co możesz robić dwa razy w roku) albo wylot i powrót. Tyle, że immigration tego pilnuje teraz i po szóstym zwolenieniu mogą wezwać Cię na rozmowę i zawrócić do kraju. Na pewno nie jest to metoda na długoterminowe życie w TH. Jeśli faktycznie chcesz tam żyć dłużej to tylko ED, praca albo Thai Elite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#5 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:29 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 181
shadowofacloud napisał(a):
Przedłużenie to 1900 THB czyli jakieś 220 PLN. W sumie 600 PLN + 660 za 3 przedłużenia + koszty wyjazdu i powrotu do kraju co 3 miesiące - min. 2500 THB (290 PLN) za najprostszy visa run z BKK do Kambo = 2130 PLN.


Na wizie wielokrotnego wjazdu, która jest ważna 6 miesięcy nie przedłużymy pobytu 3 krotnie tylko maksymalnie 2 krotnie no chyba że ten trzeci raz na kilkanaście dni. Jasne że problematyczne, myślę że dla każdego, bo to bardzo podraża pobyt tam i myślę że jednak można to zrobić taniej.

Wg Twojego wyliczenia drogo wychodzą, blisko 500zł/mc za same wizy, musi być jakiś inny sposób bo jak oglądam na YT świeże filmy to nikt nie mówi że tak drogo a wręcz dla wszystkich jest tam bardzo tanio. Poczytam jeszcze, szkoda że te kursy tajskiego takie drogie, jedzenie, noclegi wszystko niby tanie a taki kurs tajskiego potrafi kosztować 15tys/rok, trochę dziwne podejscie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#6 PostWysłany: 18 Gru 2018 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Mylisz pojęcia ważności wizy i pozwolenia na pobyt. Wiza jest ważna 6m od momentu wystawienia. Jeśli ostatniego dnia ważności wizy wjedziesz do TH, to dostaniesz 60-dniowe pozwolenie na pobyt, które potem możesz przedłużyć o kolejne 30 dni.

Na przykład: moja METV wygasa 9 stycznia 2019. Na początku przyszłego roku jadę na kilka dni do Georgetown, wracam gdzieś 6 stycznia. Na granicy dostanę pozwolenie na pobyt do 7 marca, jeśli dobrze liczę dni, które potem przedłużę sobie do 6 kwietnia.

I nie wiem, jak Ci wyszło 500 zł/m za wizy, skoro 2130 dzielone na 9 (optymalne wykorzystanie METV) daje 236 zł.

A co do taniości - to zależy od poziomu życia. Ja, żyjąc tutaj raczej normalnie, nie oszczędzając za bardzo, ale i nie szalejąc, w jednej z południowych prowincji, wydaję jakieś 4500 zł miesięcznie. W BKK min. 6500 zł. I nie chodzę po knajpach, ani na dziwki, w ogóle nie interesuje mnie życie nocne, sam gotuję, jedżdżę skuterem.

Jeśli chcesz, żeby było super tanio, to polecam Nepal. Ew. Kambo albo Laos. Jak pisałem wyżej, TH robi się coraz droższa i coraz bardziej restrykcyjna, jesli chodzi o życie na wizach turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#7 PostWysłany: 23 Lis 2023 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
czy ta 6 miesieczna wiza jeszcze dziala, bo nie moge znalezc zadnego info w sieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#8 PostWysłany: 23 Lis 2023 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@fortuna No chyba najlepiej u zrodla :-)
https://www.thaievisa.go.th/tourist-visa
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza 6 miesięczna
#9 PostWysłany: 23 Lis 2023 18:21 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
fortuna napisał(a):
czy ta 6 miesieczna wiza jeszcze dziala, bo nie moge znalezc zadnego info w sieci?

Owszem, działa, bo sam na niej przebywam aktualnie w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group