Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza
#1 PostWysłany: 16 Gru 2018 15:19 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Wize wyrabiałem w londyńskiej ambasadzie Sudanu, koszt 65 funtów. Po przekroczeniu granicy należy w przeciągu 3ch dni (pieczątka na wizie wbita na granicy) udać się do urzędu rejestracji, opłata 632 SP (przynajmniej tyle kosztowało w Port Sudan), czas spędzony w urzędzie- około 20min- zielona naklejka na zdjęciu.

Załączniki:
IMG_2774.JPG
IMG_2774.JPG [ 103.18 KiB | Obejrzany 3426 razy ]
IMG_2773.JPG
IMG_2773.JPG [ 131.82 KiB | Obejrzany 3426 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza
#2 PostWysłany: 17 Gru 2018 01:05 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Nie trzeba już poparcia jakiegoś Sudanczyka albo hotelu do rejestracji? Ja miałem z tym troche kłopotów parę lat temu.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#3 PostWysłany: 17 Gru 2018 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Czy w londyńskiej ambasadzie zadają jakieś pytania o powód wizyty w Sudanie?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#4 PostWysłany: 18 Gru 2018 18:46 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Nie trzeba wsparcia kogoś z Sudanu, a w ambasadzie nie zadawali jakichś szczegółowych pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#5 PostWysłany: 19 Lut 2019 13:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zakończyłem parę dni temu proces wizowy w Berlinie nie ruszając się z Polski.
1. Robimy rezerwacje hotelową - dosyć ciężko znaleźć taką, gdzie nie trzeba robić przedpłaty. Ale ja zrobiłem tu i przeszło: https://travel.jumia.com/en-gb/sudan/o1 ... l-khartoum. Potwierdzenie przychodzi po kilku dniach. Zalecają rezerwację na cały pobyt :)
2. Wysyłamy paszporty, wniosek (trzeba odciski kciuków odbić na wniosku :shock: - biometryka w wersji sudańskiej), potwierdzenie rezerwacji hotelowej i potwierdzenie płatności - 60 Euro na konto konsulatu. Płaciłem revolutem i przesłałem im potwierdzenie wydrukowane z revoluta. Należy to zrobić na jakieś 5 tygodni przed wyjazdem. Nie miałem zaufania do poczty, wysyłka GLS kosztowała mnie 62zł. Można przesłać kilka paszportów w jednej przesyłce.
3. Czas oczekiwania to 2 tygodnie. Po kilku dniach podają, którego dnia można odebrać paszporty.
4. Teoretycznie można załączyć kopertę ze znaczkami i wtedy wyślą paszporty pocztą, ale ja nie miałem ani niemieckich znaczków,ani zaufania do poczty. Dlatego zamówiłem kuriera - musi przyjść w godzinach pracy konsulatu (9:30-14), mieć swoją kopertę i znać nazwiska osób, których paszporty ma odebrać. Dostępność takiej usługi jest dość ograniczona, ale wszystkie warunki spełnia UPS, koszt dostawy to 32Euro. W konsulacie paszporty wydali bez problemu i następnego dnia dotarły do mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#6 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:37 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ja tylko dodam Ad.3. - podają, oczywiście jak zadzwonisz i się zapytasz :D
Z rozmową po angielsku na przykład nie ma problemu - uprzejmie odpowiadają na wszystkie zadane pytania a jeśli odbierający telefon czegoś nie wie, to prosi żeby poczekać na linii i się dopytuje.

Co ciekawe, jeśli zadzwonimy poza godzinami pracy części wizowej konsulatu na tenże numer, to usłyszymy, że nie ma takiego numeru, ale nie należy się przejmować - w godzinach pracy numer się pojawi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#7 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
A przerabiał ktoś wizę bez zamówionych noclegów? chodzi mi po głowie podróż śladami młodego Arkadego Pawła Fiedleratylko nie małym fiatem a swoim land roverem

_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2019 08:58 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zamówione noclegi to tylko podkładka pod wizę. Oczywiście nie korzystaliśmy z nich (free cancelation). A co do Twojego pomysłu - aktualna sytuacja w Sudanie , po obaleniu Bashira jest mocno niestabilna. Czytałem, że w sierpniu podpisano jakieś porozumienie i jest "bezpieczniej", ale wziąłbym pod uwagę możliwe kłopoty wynikające ze stanu wyjątkowego i częstych checkpointów. Poza tym już w lutym (początek stanu wyjątkowego) był duży problem z dostaniem benzyny na stacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#9 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:19 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Ponadto zarezerwowany hotel (rezerwacja przesłana wraz z dokumentami w sprawie wizy) widniał na wizie jako sponsor w Sudanie, wiec idąc tym tropem dostanie wizy bez rezerwacji hotelowej jest raczej niemożliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza
#10 PostWysłany: 29 Sie 2021 11:41 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
Dryblas napisał(a):
A przerabiał ktoś wizę bez zamówionych noclegów? chodzi mi po głowie podróż śladami młodego Arkadego Pawła Fiedleratylko nie małym fiatem a swoim land roverem


E, to raczej lajtowa wycieczka. Zamiast oglądać młodego Fiedlera proponuję przeczytać kilka książek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#11 PostWysłany: 27 Paź 2021 22:11 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 55
Zajrzałem na stronę wizaserwis i tu takie informacje nt wizy do Sudanu:
https://wizaserwis.pl/wiza-do-sudanu/
Paszport ważny pół roku, żółta książeczka, odciski palców, potwierdzona rezerwacja hotelowa i lotnicza. To gorzej niż choćby do Erytrei.
Od kiedy tak jest?
Tak, wiem, że w obecnej sytuacji i tak pewnie trudno byłoby nawet wjechać, ale kiedyś chyba aż takich wymagań nie było?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#12 PostWysłany: 02 Mar 2022 21:55 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Kiedyś wiza od ręki w Egipcie kosztowała jedyne 50 USD;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#13 PostWysłany: 02 Mar 2022 22:09 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
msadurski napisał(a):
Zajrzałem na stronę wizaserwis i tu takie informacje nt wizy do Sudanu:
https://wizaserwis.pl/wiza-do-sudanu/
Paszport ważny pół roku, żółta książeczka, odciski palców, potwierdzona rezerwacja hotelowa i lotnicza. To gorzej niż choćby do Erytrei.
Od kiedy tak jest?
Tak, wiem, że w obecnej sytuacji i tak pewnie trudno byłoby nawet wjechać, ale kiedyś chyba aż takich wymagań nie było?
10 lat temu tez tak bylo.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#14 PostWysłany: 02 Mar 2022 22:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Te 50 USD to jak pamiętam, jeszcze nawet 3-4 lata temu można było ogarnąć w Kairze i Assuanie. Zmiana chyba nastąpiła coś po 2018-2019.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza
#15 PostWysłany: 02 Paź 2022 16:17 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 127
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Sudańska strona
http://www.qantratravel.com/
pomocny właściciel, m. in. przy wyrabianiu wizy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group