Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lourdes
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2017 17:53 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 1
Byłem w Lourdes. Miasto to głownie biznes religijny, duzo pielgrzymów, wiadomo dlaczego. Oprócz religijnych spraw ciekawy do zwiedzenia w Lourdes jest zamek który sie tam znajduje. Poza tym to chyba raczej tyle do zwiedzania w Lourdes. Nie tak daleko od Lourdes znajduje się ciekawe i ładne jest miasto Pau (zamek godny polecenia do zwiedzeni. Jest jeszcze Tuluza, ale to jest juz jakies 120 km z Lourdes do Tuluzy.

W okolicy Lourdes znajduje się ciekawa jaskinia, godna odwiedzenia: Grottes de Bétharram.
Na południe od Lourdes znajdują sie Pireneje i to jest ciekawy kierunek wycieczek z Lourdes dla miłośników chodzenie po górach. Jako ze jest to rejon Pirenejów Wysokich to można sobie zaplanować ciekawe wędrówki po górach. Góry są piękne (byłem,widziałem). Jak mi mówił pewien Francuz, Alpy są górami gdzie jedzie się we Francji na narty w zimie, za to Pireneje są górami gdzie we Francji jedzie się latem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Lourdes
#2 PostWysłany: 09 Cze 2017 14:05 

Rejestracja: 31 Lip 2014
Posty: 121
Loty: 13
Kilometry: 21 581
-- 09 Cze 2017 14:05 --


Tym którzy chcieliby wyjechać z Lourdes na niedaleką wycieczkę do Pau-zadanie ułatwi transport publiczny-autobus linii 805.(cena biletu to jedynie 2 Euro-jedzie się około 1.5h-powoli ,wśród malowniczych krajobrazów ,przez miasteczka i wsie) W Lourdes można wsiąść na przystanku przy Dworcu Kolejowym-a wysiąść podobnie(przy Dworcu Kolejowym w Pau).Będzie się już w centrum miasta a zabytkowa kolejka przetransportuje w ciągu kilku minut na wspaniałe wzgórze z zamkiem i Bulwarem Pirenejów(kolejka jest bezpłatna i bardzo stylowa,odjeżdża co kilka minut).Pau jest wspaniałym historycznym miastem-można pozwiedzać i nacieszyć się niebywałym widokiem panoramy Pirenejów.Z Bulwaru widzi się postrzępione :shock: szczyty(opisane tabliczkami ) Można się zorientować na :lol: np.Pic du Midi d Ossau 2884 m.
Są chyba po 3 kursy dziennie Lourdes -Pau-Lourdes.Bilety dostępne u kierowcy.Ja wyjechałam o 13.05 -wróciłam wieczorem ale chętnie spędziłabym w Pau więcej czasu i żałuję ,ze nie zerwałam się na poranny autobus.

-- 09 Cze 2017 14:05 --


Ostatnio podbity przez hadaska, 09 Cze 2017 14:05
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group