Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 18 Lut 2018 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Po wczorajszej degustacji stwierdzam, że trafiłam póki co pół na pół.

CON UN PAR, ALBARIÑO, RIAS BAIXAS DO
Załącznik:
wino1.png
wino1.png [ 92.58 KiB | Obejrzany 2435 razy ]

Miało być klasyczne Albarino, wyszło klasyczne nic. Wino bez smaku. Nie wiem, czy to feralna butelka (mam jeszcze jedną na stanie, więc sprawdzę), czy ogólny problem. Póki co 1/5, głównie za ładną etykietkę.

VINHA DO ROSÁRIO, CASA ERMELINDA FREITAS, VR
Załącznik:
wino2.png
wino2.png [ 78.51 KiB | Obejrzany 2435 razy ]

Fajne, lekkie wino, dość owocowe, może nawet lekko słodkie. Raczej nie na zimową porę, ale na lato jak najbardziej. Zapisałam do ulubionych, pewnie kupię ponownie. Dobra relacja cena-jakość. 4/5.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 18 Lut 2018 14:14 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
@metia opisz:
kac jest/brak
zgaga jest/brak
na imprezie analiza bukietu po godz.22
i tak odbywa się przy zauwazalnych kłopotach z wymową
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 18 Lut 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@Hetman
Jeżeli chodzi o kaca, to mogę być nieobiektywna, bo nie miewam :lol:
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hetman lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 25 Lut 2018 09:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja piję dużo wina i powiem Wam, że te wszystkie trunki z Lidla/ Biedronki są g***o warte. Mam wrażenie, że od mniej więcej roku, kupują beczkę 1m3 i rozlewają do butelek z różnymi etykietami. Same sikacze, sporadycznie trafi się coś pijalnego, ale to wyjątki - a ceny wzrosły. Od jakiegoś czasu, wszystkie wina biorę od M. Kondrata i to jest po prostu przepaść, za podobną cenę.
Po za tym, kupując wino w markecie, nic o nim nie wiem. Etykieta nie zawsze pomaga. Owszem, można użyć aplikacji Vivino, ale to też nie jest jakieś miarodajne źródło informacji. Wolę sobie poczytać przed zamówieniem, kto, jak i gdzie zrobił to wino. A w marketach to niemożliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 25 Lut 2018 10:08 

Nie chciałem się odzywać w tym temacie, żeby nie było , że nic mi nie pasuje. :D
I jeszcze widząc ten entuzjazm z "tanich" zakupów. :lol:
Ale skoro ktoś tu w końcu napisał prawdę . :mrgreen:
Nie ma się co oszukiwać. Tego typu wina [ a może i nawet lepsze ] co w Lidlu i Biedrze , są dostępne we Włoszech. Grecji , Portugalii czy Hiszpanii po 2-3 euro w sklepach. To skąd ten szał zakupowy u ludzi , którzy ponoć podróżują i świat znają ? :roll:
Jeszcze bym zrozumiał kogoś , kto nigdzie nie lata i nie wie co w trawie piszczy.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 25 Lut 2018 10:14 

Gdzieś niedawno czytałem, że w butelce wina kosztującej 10 zł, samo wino warte jest 1 zł. Reszta to właśnie butelka, etykietka, narzuty pośredników, akcyza, inne podatki, itd. Winiarz dostaje 1 zł w skupie.
Góra
 PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Lut 2018 10:21 

Pomyje Lidl poskupował. Ładnie zapakował. Napisał -46 % i poooszło... 8-)

Podobnie jak bijatyki o kurtki, karpie czy roboty kuchenne. A wszystko to dostępne dużo taniej.w innych miejscach.
Tutaj psychologowie by się musieli wypowiedzieć, co tymi ludźmi kieruje.

"Zdobyłem coś niedostępnego ", " Jestem sprytniejszy od innych " itp
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 25 Lut 2018 10:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@jacakatowice: Też mnie to zastanawia. Ale przyczyną może też być fakt, że jeszcze stosunkowo niedawno, tak do 2016, można było kupić w marketach naprawdę dobre wina w świetnych cenach. A potem nastąpił w Polsce boom. Sklepy to zauważyły, zauważyły też, że dla wielu osób ważnym kryterium jest cena i zaczęły obniżać jakość produktu, aby utrzymać cenę. Porównywałem jakość tego samego wina dostępnego w Biedronce i w Pingo Doce w Portugalii. Wino za 5,5€ smakowało zdecydowanie lepiej - inaczej, niż to dostępne w Polsce. Nie mamy jeszcze wyrobionego gustu i stąd chyba ta akceptacja dla słabych produktów.
Mam znajomego, który jest dość mocno zaangażowany w sprawy marketingowe w Lidlu. Ostatnio właśnie rozmawialiśmy o winach. Mówił mi, jak to wygląda: raz na jakiś czas sieć urządza ogólnoeuropejski zjazd producentów win, na którym następuje swoista licytacja na ceny - kto zaproponuje mniejszą, ten wchodzi ze swoim produktem na półki sklepowe. Często wygrywają stosunkowo małe winnice, o mocach przerobowych zdecydowanie zbyt małych jak na potrzeby sieci - a wtedy wchodzą w kooperację z innymi, kupują u nich wina i rozlewają pod swoją marką. Więc tak naprawdę, nigdy nie wiesz, co w danej butelce siedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:00 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Anonymous napisał(a):
Nie ma się co oszukiwać. Tego typu wina [ a może i nawet lepsze ] co w Lidlu i Biedrze , są dostępne we Włoszech. Grecji , Portugalii czy Hiszpanii po 2-3 euro w sklepach. To skąd ten szał zakupowy u ludzi , którzy ponoć podróżują i świat znają ? :roll:


Ale to przecież normalne, że wina w Polsce będą najczęściej droższe niż w kraju produkcji. Ale skoro wszyscy uważają, że to taki świetny interes to kupię karton takich win dając 1 EUR za butelkę więcej niż są w sklepie w kraju pochodzenia.
W ostatniej promo Lidla -46% właśnie gro win wychodziło ok 16-19 PLN za butelkę (4-5 EUR).

PS: dziś w Lidlu -60% na drugą butelkę, ale się zorientowali i nie łączy się z kodem na -10%.
https://winnicalidla.pl/wybrane-drugie- ... no-60.html
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:26 

Zakładam, że potrafisz korzystać z internetu. :D

Pierwszy lepszy sklep internetowy. Wina od 12,90 butelka 0,7 l. I to znany mołdawski "Kagor" W tej półce cenowej sprawdzony i można brać. Niejedną butelkę tego wypiłem. Chyba lepsze [ i wiele innych, nawet z Francji] od wynalazków z Lidla.

https://dobrewina.pl/search.php?searchWina=3&oferta=wyprzedaz

I nawet też jest napisane "Wyprzedaż, Promocja -52 %. Więcej niż w Lidlu. :mrgreen: Powinno zadziałać.
A innych sam sobie poszukaj. To bardzo łatwe.
Góra
 PM off  
      
#151 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:30 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Kagor :lol: :shock: Z zasady nie szanuję słodkiego wina. Z wyjątkiem wzmacnianych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:35 

To niżej masz włoskie , wytrawne za 14,90

https://dobrewina.pl/wina/1637-tavernello-sangiovese-rubicone-igp-075-l.html

Ale Ty chcesz udowodnić za wszelką cenę swoją teorię. Tylko Lidl jest the best. OK. Twoja opinia. Ja wolę sobie kliknąć i poczekać 1 dzień na kuriera z towarem. A nie łazić[ jak to jest opisane w tym wątku] od Annasza do Kajfasza po Lidlu , i szukać kogoś , kto mi te zamówione wina sprzeda.
Góra
 PM off  
      
#153 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
Przerwę Wam trochę dyskusję. Kto chce kupuje, kto nie nie kupuje.

WYBRANE DRUGIE TAKIE SAMO WINO 60% TANIEJ
Zarezerwuj dwa takie same wina z listy poniżej, a przy ich zakupie w sklepie otrzymasz rabat 60% na drugą butelkę tego samego wina. Rabat nalicza się w przypadku zakupu 2 szt. lub wielokrotności 2 szt. butelek tego samego wina od godziny 8:15 w dniu 26.02.2018 do godziny 8:15 w dniu 5.03.2018. Rabat oferowany w ramach niniejszej akcji nie może być łączony z innymi rabatami oferowanymi na http://www.winnicalidla.pl.

https://winnicalidla.pl/wybrane-drugie- ... de60da5397
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:43 

Tylko się tam nie pobijcie, w tej walce o to , co jest powszechnie dostępne.

Góra
 PM off  
      
#155 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:44 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@jacakatowice

Ale ja nigdzie nie pisałem, że Lidl jest the best. Oferta jest dużo słabsza niż kiedyś, większości win, które kupiłem w promocji ma jakość adekwatną do promocyjnej ceny. Irytuje mnie tylko pisanie, że w PL jest drogo bo za to co tutaj kosztuje 20 pln, w Portugalii można mieć za 4 EUR. Powtarzam po raz kolejny Skoro to taki idealny biznes to niech ktoś, kto tak pisze zacznie sprowadzać wina. To nie jest łatwy biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:49 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@kumkwat_kwiat: Wypij to wino:
https://www.marekkondrat.pl/alconde-ler ... navarra-do

i powiedz mi, które lidlowe/ biedronkowe oferuje podobną lekkość, zbalansowanie i ogólnie, smak? Możesz szukać w winach do 40 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Lut 2018 11:49 

Nie moja branża. Ja tekstylia sprowadzam. I też książkę mogę napisać , jak się ludzi oszukuje.
Np na allegro. Skarpety bawełna 95 % z Chin.. A tam nie ma nawet 1 % bawełny . Produkt jest pochodną ropy naftowej. :mrgreen: Tak, tak. PCV po prostu.

http://allegro.pl/skarpety-skarpetki-meskie-bawelna-rota-43-46-i5815537473.html
Góra
 PM off  
      
#158 PostWysłany: 26 Lut 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
W Figiline Valdarno bylem na wieczorze kuchni toskanskiej.
Wchodzac kazdy otrzymywal kwestionariusz osobowy do wypelnienia wiek, zawod etc
oraz tabele w ktorej mial zaznaczac ilosc gwiazdek w probowanych winach i serach.
Butelki z winami oraz talerze z serami jedynie ponumerowane.

najwyzej za smak aromat i caly ten bukiet ocenilem najtansze wina ...
jak sie pozniej okazalo po wynikach :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 26 Lut 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A podłączę się do dyskusji, a co.
Osobiście jestem bardzo zainteresowany ogółem płynów z c
c2h5oh z racji byłego wykonywanego zawodu.
A propos tanich win i ich zakupu to bardzo lubię próbować wina do 10pln za butelkę. Smaki są bardzo różnorodne, najczęściej po prostu wypijalne, nieraz są beznadziejne i można je doprawić colą i lodem i jest ok. Bywają i dobre. Oczywiście tyłka nie urywają ale to jest produkt za 10pln.
Żarcik sytuacyjny: szkolenie z jakichś tam win.
Prowadzący zachwyca się bukietem i wymienia smak runa leśnego. Odpowiedź z naszej strony blyskawiczna. Pytamy się ile razy próbował runa leśnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 26 Lut 2018 12:47 

Dla mnie większość tanich win smakuje tak samo. Różnica smaku wynika z koloru winogron i stopnia słodkości/wytrawności. Pomiędzy tymi za 13 zł, a 25 zł nie czuję różnicy i we wszystkich wyczuwam jedynie winogrono :). Jak ktoś wyłapuje inne bukiety to serdecznie gratuluję - moje zmysły pozostają nieczułe. Korka nie wącham bo interesuje mnie wsad, a nie smród zatyczki. Kolor też mnie nie interesuje.
Do schabowego z ziemniakami i kapustą takie wino się nadaje.
W takim w cenie > 40 zł zaczynam nawet wyczuwać jakieś nuty. Szkoda tylko, że jak u mnie jest porzeczka, to na etykiecie albo w opisie sugerują czekoladę. I taka to zabawa.
Góra
 PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group