Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wilno
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2010 11:21 

Rejestracja: 26 Lut 2010
Posty: 25
sporo osób stąd wygrało bilety do Wilna. ma już ktoś jakieś pozytywne doświadczenia z noclegiem tamże? z góry dzięki za sugestie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Wilno
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2010 11:29 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Hey. Spałem Tutaj . Płaciłem za kawalerkę na Traku jak dobrze pamiętam po 45 litów za nocleg/osoba.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2010 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ja w zasadzie bardziej podpowiem gdzie nie spac, wrociłem dzis z firmowego, 3 dniowego wyjazdu. Standard jak na 3 gwiazdki i ok 50€/noc średniawy :)

Hotel comfort http://www.comfort.lt/

Pokoje małe, szafy (szafki) w pokoju brak (!) śniadania złe nie były ale nic specjalnego.

Do zwiedzania zdecydowanie polecam Troki, chyba najlepsze miejsce jakie odwiedziliśmy podczas pobytu w wilnie (i okolicach).

Warto również jechać na weekend i w sobote zjeść coś wieczorem w knajpie. My trafiliśmy na... wesele w pomieszczeniu obok! Tam wesela są bowiem na 10-30 osób wiec nie wynajmuje sie calej knajpy, ludzie siedzą trochę na nich jak na stypie, ale po paru kieliszkach warto z nimi pogadac, popic i dowiedziec sie conieco o ich zwyczajach, kulturze i odbiorze świata - no i nas, polaków.

Przy wchodzieniu do klubów nie przyznawać się, że się jest z polski - nas do jednego nie chcieli wpuścić, właśnie z tego powodu, pozniej spotkalismy innych polaków i potwierdzili to samo z własnego doświadczenia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2010 22:13 

Rejestracja: 13 Maj 2010
Posty: 57
Byliśmy grupą w 13 osób w pokoju.....16 osobowym :D
Cena za nocleg 7,30 euro od osoby.
Zalety:
- tanio
- b.blisko do dworca (po wyjściu z dworca po lewej jest kantor i jakieś 100 m za nim jest hostel), przyjechaliśmy wcześnie z rana simplexpressem, pokój już był gotowy, zostawiliśmy rzeczy, wykąpaliśmy się i od razu zwiedzać wilno :D
- pokoje to takie kapsuły, wygodne materace
- fajna jadalnia na dole z piłkarzykami, w lodówce bro można sobie chłodzić
- blisko do starego miasta, baltici i innych sklepów
- polecamy lokale chilli pizza ( z isic i euero <26 zniżka)
Wady:
- ja tam nie znalazłem :D z obsługą, można się dogadać po angielsku, po polsku trochę i po migowemu :P

O Wilnie możnaby sporo mówić, zwiedziliśmy dużo i tanio :D , wszystko piechotą (dzielnice biznesową itd, także) chętnie zwiedzę sobie jeszcze inne miasta LItwy, ale na razie plany inne...


PS w Simplexpressie warto jeszcze zamienić się z ludźmi miejscami w busie, żeby siedzieć w grupie :) nie było zadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2010 23:04 

Rejestracja: 26 Lut 2010
Posty: 25
a jakaś nazwa tego hostelu lub kontakt? proszę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2010 23:44 

Rejestracja: 13 Maj 2010
Posty: 57
a no tak, zapomnialem :)

Vilnius hostel
Sodu str. 8, Vilnius, Lithuania 03211
http://pl.hostelbookers.com/property/in ... tyid=51393
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#7 PostWysłany: 22 Sie 2011 21:04 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 43
Byłem w ostatni weekend :) GORĄCO POLECAM :) Otwarte w 2011!
http://www.vivulskioapartamentai.lt
Nocleg 39 euro (pok 2 os), ale warunki za to ZNAKOMITE + zajebist* lokalizacja (do centrum i na dworzec 10 min). Booking robiłem na booking.com:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Oberschlesien, 14 Wrz 2011 13:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#8 PostWysłany: 01 Wrz 2011 00:35 

Rejestracja: 16 Mar 2011
Posty: 24
znacie jeszcze jakieś tanie noclegi ?

szukam czegoś na niedziele ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2012 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Simple Express rozbujało kierunek Wawa - Wilno, a wpisów tutaj bardzo malutko.
Jeśli ktoś ma namiar na jakiś dobry nocleg w Wilnie to niech daje znać :)
Z tego co zauważyłem ceny w hostelach pokoju 2os są minimalnie niższe niż w hotelach, dlatego skłaniam się ku drugiej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#10 PostWysłany: 15 Lip 2012 19:37 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 1
również polecam A HOSTEL (http://www.hostelsclub.com/hostel-pl-11029.html)
całkiem tanio. w zasadzie samiutkie centrum, 10 min. spacerkiem (albo i krócej) od Ostrej Bramy.
i przy samym dworcu autobusowym, gdzie staje autokar SE.
babka w recepcji mówiła nawet trochę po polsku:)
pokoje może bez większej rewelacji, ale generalnie tez nie ma na co narzekać. braliśmy pokój bez łazienki, wiec bałam się, ze może jakieś kolejki z rana pod prysznic będą, ale w sumie praktycznie nikogo na korytarzu nie spotkałam przez 2 dni pobytu :p ( końcówka sierpnia zeszłego roku)


generalnie warto szukać promocji na booking.com. jak rodzice chłopaka wybierali się na wycieczkę do Wilna to udało mi się znaleźć pokój dwuosobowy z łazienką, na starówce za ok 60zł/os za noc.
(jak znajdę linka to wkleję)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#11 PostWysłany: 16 Lip 2012 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Blackall napisał(a):
ja w zasadzie bardziej podpowiem gdzie nie spac, wrociłem dzis z firmowego, 3 dniowego wyjazdu. Standard jak na 3 gwiazdki i ok 50€/noc średniawy :)

Hotel comfort http://www.comfort.lt/


byłem w tym hotelu polecam , blisko do centrum , 20 min piechotką, na skróty 15 min
blisko duży market - maxima XXX,
korzystaliśmy z groupona, odkupionego


Ostatnio edytowany przez mediolan, 06 Sie 2012 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#12 PostWysłany: 06 Sie 2012 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Hotel Simple
http://www.hotelsimple.lt/index.php

Skusiłem się na ofertę Groupona i nie żałuję (140 zł / 2 osoby / 2 noclegi).
Oferta zapewne będzie się pojawiać, bo Groupon to jeden z partnerów hotelu.
Jedyny minus hotelu Simple jest taki, iż położony jest ponad 10 przystanków autobusowych od centrum.
Linia 26 jedzie spod dworca (Stotis) docelowo pod sam hotel (Jeruzales).
Trasa taka zajmuje ok. 20-25 minut.
Cena autobusowych biletów ulgowych to 1 lit, dlatego dojazdy nie były kosztowne.

Plusy:
- całkowicie nowe pokoje (nowe meble, łazienka)
- bliskość supermarketu Iki
- spokojna okolica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#13 PostWysłany: 08 Mar 2013 22:00 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Również spaliśmy ze znajomymi w A HOSTELu.
Bardzo dobra lokalizacja: zaraz obok dworca gdzie dojeżdża Simple Express, starówka z Ostrą Bramą też blisko. Do Cmentarza na Rossie jakieś 20 minut na piechotę. Pokoje bez łazienek, ogólnodostępna wyposażona kuchnia z TV, WiFi. Nocleg kosztował (w czteroosobowym pokoju) ok. 50 PLN. Zaraz obok CILI PIZA, gdzie można tanio zjeść.
Złego słowa o hostelu napisać nie można, ale nie ma tam może jakiejś atmosfery typowej dla niektórych hosteli dla backpackerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#14 PostWysłany: 15 Kwi 2013 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Ja polecam http://www.fotowilno.com/ . Jeśli ktoś jedzie w parę osób to bardzo opłacalna opcja ceny od 8 euro/osobe za noc. Noclegi w centrum lub niedaleko na Śnipiszkach. Bardzo dobrze wyposażone mieszkania. Bardzo miła właścicielka, dobry kontakt. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#15 PostWysłany: 04 Maj 2013 15:29 

Rejestracja: 18 Lis 2011
Posty: 6
Polecam Fortuna Hostel. www.fortunahostel.lt
Blisko centrum 100 metrów od ostrej bramy 250 metrów od dworca. tani i przyjemny, idealny na nocleg przy zwiedzaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#16 PostWysłany: 03 Maj 2014 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z okazji majówki wszystko w Wilnie było pozajmowane i już miałem brać co i za ile popadnie, jednak w ostatniej chwili na booking.com pojawiły się wolne miejsca w akademiku Litewskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zostały wykupione niemal na pniu.
http://www.leu.lt/en/structure/other-de ... house.html

Za pokój dwuosobowy do pojedynczego wykorzystania płaciłem 52 LTL (65 zł). Łazienka i toaleta była dzielona z sąsiednim pokojem (segment 2+3).

Akademik znajduje się w dzielnicy Nowe Miasto (Naujamiestis), około 2 km od starówki. Można podjechać trolejbusem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#17 PostWysłany: 07 Sie 2014 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2014
Posty: 27
Powiedzcie mi, czy w tych hostelach, w których mieszkaliście było sprawne ogrzewanie? Pytam, bo byłam już w wielu hostelach i w niektórych marzłam nawet latem, a do Wilna jadę w listopadzie i nie ukrywam, że na ogrzewaniu zależy mi najbardziej :>
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach! http://podrozzajedengrosz.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#18 PostWysłany: 07 Sie 2014 16:08 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
podczas pobytu w Wilnie nocowalem tu:

http://www.florensboutique.com/

3 minuty na piechtę od Ostrej Bramy, 5 od Dworca kolejowego i autobusowego. Nocleg przy Ausros Vartai. Za 3 noce zaplacilem rowno 100 euro, pokoj dwójka. W pokoju tv z polską tv, lazienka, wanna z hydromasazem.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#19 PostWysłany: 26 Paź 2014 20:15 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 5
Początkiem grudnia jedziemy z grupą znajomych do Wilna - uzbierało się nas aż 10 osób.
Macie do polecenia jakieś duże apartamenty czy coś w ten deseń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#20 PostWysłany: 26 Paź 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
My zatrzymaliśmy się w sierpniu w Hotelu Corner - http://www.cornerhotel.lt/
Na Nowym Mieście, 10-15 minut spaceru od Starówki, dwa kroki od całodobowego hipermarketu Maxima.
Fajne pokoje, choć warto poprosić od podwórza, bo wtedy mniej słychać ruch uliczny.
Smaczny bufet śniadaniowy.
Byliśmy zadowoleni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group