Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 02 Paź 2014 11:28 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Zapytam jeszcze raz, jeśli kupię bilet na wjazd od drugiego piętra (7.5 euro za osobę poniżej 24 roku życia), to na czym to polega? Ile wchodzi się na to drugie piętro? Czy potem mogę zjechać windą, czy też muszę schodzić z tego drugiego piętra? Jestem w Paryżu właściwie jedną dobę, zależy mi trochę na czasie, jednakże nie ma biletów na wjazd z parteru w ciągu całego dnia. Ile czasu zajmuje wejście na drugie piętro i potem oczekiwanie na wjazd na górę?

Drugie pytanie, czy jest sens w ogóle kupować bilety na 22 listopada (sobota) czy raczej nie powinno być dużych kolejek na taki dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#62 PostWysłany: 02 Paź 2014 13:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W zasadzie już otrzymałeś odpowiedzi na te pytania, więc jeszcze raz powtórzę:

- mi wejście na 2 piętro zajęło 10-12 minut, a mam zdecydowanie powyżej 24 lat
- na dół możesz zjechać z 2 piętra albo zejść - ja zdecydowałem się na zejście, bo do wind były spore kolejki, ale jeżeli koniecznie chcesz jechać lub nie będzie kolejek, to możesz tak zrobić i to już nic nie kosztuje

Na ostatnie pytanie nikt nie da raczej wiarygodnej odpowiedzi, bo wystarczy, że akurat w tym samym czasie pojawi się kilka wycieczek z Azji i już będą kolejki. A może być tak, jak w moim przypadku, kiedy wchodziło się praktycznie bez czekania (ale ja byłem w środę).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Paź 2014 13:32 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Sudoku napisał(a):
W zasadzie już otrzymałeś odpowiedzi na te pytania, więc jeszcze raz powtórzę:

- mi wejście na 2 piętro zajęło 10-12 minut, a mam zdecydowanie powyżej 24 lat
- na dół możesz zjechać z 2 piętra albo zejść - ja zdecydowałem się na zejście, bo do wind były spore kolejki, ale jeżeli koniecznie chcesz jechać lub nie będzie kolejek, to możesz tak zrobić i to już nic nie kosztuje

Na ostatnie pytanie nikt nie da raczej wiarygodnej odpowiedzi, bo wystarczy, że akurat w tym samym czasie pojawi się kilka wycieczek z Azji i już będą kolejki. A może być tak, jak w moim przypadku, kiedy wchodziło się praktycznie bez czekania (ale ja byłem w środę).


dzięki bardzo, już wszystko jasne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 10 Paź 2014 20:43 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
Kupiłem bilety online na 22.10. Czy jest tam jakieś dedykowane wejście dla ludzi z biletami na konkretną godzinę ? Jak je znaleźć ? Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Paź 2014 20:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
zimi2k napisał(a):
Kupiłem bilety online na 22.10. Czy jest tam jakieś dedykowane wejście dla ludzi z biletami na konkretną godzinę ? Jak je znaleźć ? Z góry dzięki za info.

Z tego co pamiętam to jest jedno wejście przedzielone na pół przez balustrady. Z jednej strony jest długa kolejka ludzi którzy dopiero będą kupować bilet natomiast obok jest wejście dla posiadaczy biletów gdzie gdy ja byłem to stało tylko kilkoro osób. Myślę że jak będziesz pod Wieżą to znajdziesz wszystko bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Lis 2014 12:10 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 13
Reasumując i odpowiadając na moje pytania, po doświadczeniach na miejscu:
1. Polecam kupić bilet przez Internet. Najlepiej na koniec dnia, tak aby zdążyć na planowaną godzinę.
Wejście z zieloną flagą od strony placu warszawskiego. Czekaliśmy 5 minut :)
Na 2p jest już jedna kolejka na top. Bilet internetowy nie uprawnia do wjazdu poza kolejnością, także tam już swoje trzeba wystac.
2. Planując wejście z dzieckiem, wózek jednak lepiej zostawić w domu. Zakładam że nie powinno być problemu z wjazdem Ale windy są dość upchane.
3. Top można sobie odpuścić, widok z 2p jest niezły
4. Eiffel polecam odwiedzić w godzinach wieczornych. W dzień dobry widok zapewnia łuk triumfalny :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lis 2014 22:22, edytowano w sumie 1 raz
Ort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Lis 2014 12:26 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dla tych, którzy chcieliby kupić bilety przez Internet!
Zauważyłem, że na dwa/trzy dni przed danym weekendem, do obiegu wchodzą nowe bilety :)
Np. teraz, pojawiły się bilety na najbliższy weekend (za 3 dni) na kilka możliwych godzin, co prawda poluję na kolejny weekend, ale jestem pełen nadziei :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 17 Lis 2014 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
warsawghoster napisał(a):
co prawda poluję na kolejny weekend, ale jestem pełen nadziei :)

Byłem wczoraj (niedziela) na Wieży. O 9:25 do kolejki na wjazd na ostatni poziom czekało ok. 20 osób, a na wejście schodami ok. 10 osób. Gdy zjechałem ok. 10:15 nie było tragedii w kolejkach, stało kilkanaście-kilkadziesiąt osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:01 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
super, widzę, że pojawiły się bilety na dzień, w którym będę, ale na godzinę 17:00 a to znacznie burzy mój harmonogram, więc spróbuję około godziny 11:00-12:00 wjechać sobie w następną sobotę na Wieżę i kupię bilet w kolejce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:08 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
Z tymi biletami to różnie. Ja mam na jutro na 11.00. Kupowane z 3 tygodnie temu.
Monitoruj sytuację, jest spora szansa, że się pojawią.
I takie info odnośnie planowania innych miejsc
Łuk Triomphe -monument will be closed saturday the 22 november all day.
-monument will be closed wednesday the 26 november until 2.30 pm.
Może się przyda info
Dobra spadam, bo trzeba lecieć nach Paris
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:21 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Dzordz1 napisał(a):
Z tymi biletami to różnie. Ja mam na jutro na 11.00. Kupowane z 3 tygodnie temu.
Monitoruj sytuację, jest spora szansa, że się pojawią.
I takie info odnośnie planowania innych miejsc
Łuk Triomphe -monument will be closed saturday the 22 november all day.
-monument will be closed wednesday the 26 november until 2.30 pm.
Może się przyda info
Dobra spadam, bo trzeba lecieć nach Paris



Właśnie zauważyłem, co chwila odświeżam... :) pojawiły się bilety na 17:00 na 22giego listopada, ale to mi nie pasuje, a tu wszyscy piszą wyraźnie, że kolejek nie będzie. Mam zaplanowane 2 godziny z kawałkiem na wjazd i zjazd, więc myślę, że o 11 rano nie będzie dzikich tłumów :) Jak wrócisz daj znać co i jak, pierwszy raz sam organizuję wyjazd do Paris, i jak na forumowicz fly4free przystało, wszystko musi być perfekcyjnie zaplanowane :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:58 

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 66
Loty: 21
Kilometry: 54 617
Ja wchodzile schodami achodami okolo 7 dni temu. Moim zdaniem lepsze wrazenia niz w przypadku wjazdu winda. Wchodzisie niedlugo i kazda osoba o przecietnej aktywnosci fizycznej jest w stanie to zrobic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 17 Lis 2014 18:22 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Udalo mi sie kupic bilety na godz. 13, wiec polecam wstrzymywac sie z zakupem biletow do ostatniej chwili :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Lis 2014 16:34 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Byłem w Paryżu w terminie 15-18.11
Ogólnie pochmurnie, czasami deszczowo. Były momenty gdy czubek wieży zakryty przez chmury.
Wybrałem najlepszy moment na wjazd - poniedzialek ok. 21:30.
Zero kolejek, jakaś wycieczka Azjatów przed nami. Niemalże bez czekania na windy.

Pogoda fajna, niemal bez chmur. Czasami małe chmury pojawiały się na wysokości szczytu wieży.
Bardzo dobrze, że nie kupiłem przez neta. Wybrałem dobry moment a mogłem trafić na fatalną pogodę i deszcz.

Poza tym nocą fajny widok. Paryż za dnia mogłem podziwiać z wieży Notre Dame (lekko padało), szczytu Łuku (trochę pochmurno), dachu Galerii Lafayette (pochmurno), spod Sacre Coeur (lekko pochmurno).

W poniedziałek ok. 10ej rano byłem na Polach Marsowych i kolejek żadnych nie widziałem. Ogólnie w tym okresie nigdzie nie stałem w kolejce. Niby miałem Museum Pass ale w żadnych z miejsc nie było tłumu. Luvre może kolejka na 4-5 minut.

Wg mnie bez sensu kupować bilet na wieżę na listopad bo pogoda zmienna a ryzyko kolejek małe. Zresztą lepiej postać 30min niż wjechać i jedynie chmury podziwiać ...
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 20 Lis 2014 22:49 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
a są już jakieś ozdoby świąteczne w Paryżu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Lis 2014 23:06 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Ja w poniedziałek (17.11) nic nie widziałem ;)

Wysłane z mojego HTC One_M8 dual sim przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 20 Lis 2014 23:15 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Od placu Concorde przez kilkaset metrów Pól Elizejskich rozstawione stoiska świąteczne. Ale akurat spacerowałem po północy więc nie wiem jak to wygląda gdy to działa :)
Sama ulica jeszcze nie ma wystroju.

Na pojedynczych ulicach już widziałem świąteczne ozdoby rozwieszone, ale to jakieś początki bo choinki bez ozdób i to nie świeci.

Święta najlepiej widać w Galerii Lafayette - wielka choinka i ogólnie świątecznie w całej galerii.

Byłem w Paryżu 15-18.11
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Lis 2014 16:16 

warsawghoster napisał(a):
a są już jakieś ozdoby świąteczne w Paryżu? :)


właśnie w tv podali, że od wczoraj światełka świąteczne są na Polach Elizejskich i Łuku Triumfalnym
Góra
 PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Potwierdzam, Pola już udekorowane. Dziś byłam. Widziałam też stoiska świąteczne. Bardzo dużo pyszności (jadłabym wszystko:P), wyroby regionalne i trochę atrakcji dla dzieci.

Tylko multum ludzi...:/ Ale może dlatego, ze weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Lis 2014 23:19 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy widok z wieży robi lepsze wrażenie wieczorem? Będę w lutym, wolałbym uniknąć porannej mgły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group