Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hanoi i okolice
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:05 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Cześć,
Prośba o poradę, wybieramy się ze znajomymi do Wietnamu w listopadzie na 15 dni. Lądujemy w Hanoi gdzie planujemy zostać max 5-6 dni i potem lecieć na plażowanie i odpoczynek na Phu Quoc.
Pytanie co warto zwiedzić na północy jak to dobrze zaplanować. Sam myślałem by zrobić to tak:

Dzień 1 - odpoczynek w Hanoi ogólnie włóczęga po mieście (street foot, bary czy jest jakiś rooftop godny polecenia?, ogólnie chill)
Dzień 2-3 - wyjazd do SAPA na max 2 dniowy trekking (szczyt fansipan, wodospad, brama niebios) pomijam CAT CAT bo strasznie dużo negatywnych opinii się naczytałem
Dzień 3 - powrót do Hanoi to chyba będzie wieczorem więc tylko spanie wchodzi w grę
Dzień 4-5 - Wyjazd do Ha Long (mimo też dużej ilości negatywnych opinii chciałbym tam pojechać, ktoś napisał że to tak jakbyś był w Paryży i nie zobaczył wieży Eiffla z czym się zgadzam) pytanie czy dołożyć jeszcze jeden dzień i podpłynąć z Ha Long na Cat Ba czy to jest w ogóle możliwe jak wezmę wycieczkę z biura w Hanoi ?
Dzień 6-14 - Powrót do Hanoi wylot na Phu Quoc moje pytanie czy nie zanudzimy się tam przez tyle dni? Ogólnie wszystkie formy wypoczynku wchodzą w grę od imprezowania, leżenia, zwiedzania skuterem do nurkowania.

Dodatkowo myśleliśmy o przelocie/przepłynięciu na Koh Rong pytanie czy wtedy nie stracimy wizy, i czy to dobry pomysł ? (kolega czytał gdzieś że podobno jak się przemieszczasz z Phu Quec na Koh Rong to e-visa nie traci ważności i można wrócić bez problemu do Wietnamu. ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Hanoi i okolice
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2022 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
odpusc Ha Long, a zamiast tego zrob Ha Ziang loop na polnocy, podziekujesz mi pozniej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hanoi i okolice
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2022 02:46 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
@kacperb
Ad.1 Rooftop widokowo (w nocy) - Summit na hotelu Pan Pacific, jak ja byłem to był totalny chillout, bardziej imprezowo (nie jest to zaden klub) - La Sinfonia del rey, widoki też zacne.
Ad. 4-5 ja jadąc drugi raz ogarnąłbym jednodniową wycieczkę z Hanoi z naciskiem na płynięcie motorówką/speedboat. Wyspa Cat Ba do pozwiedzania jak najbardziej, natomiast moim zdaniem w miejscowości Cat Ba nie warto nocować, jak już to chyba lepiej wziąć typowy rejs 2days/1night z noclegiem i imprezą na statku ale wg mnie szkoda czasu (chociaż wsccjód czy zachód słońca na pewno robi wrażenie).
Tak jak kolega wyżej polecam Ha Giang loop, najlepiej w wersji rozszerzonej żeby sie nie spieszyć - dla mnie to był najlepszy punkt wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hanoi i okolice
#4 PostWysłany: 14 Wrz 2022 11:53 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Dzięki wam za rady : )
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group