Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Paź 2020 09:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
@wietnamblog Sprawa nie jest tak prosta jakby się mogła wydawać :) Agencje przestały dostarczać usługę 'firmy-sponsora', która jest kluczowa w procesie wyrabiania dokumentów wjazdowych. Sam mam już komplet i mogę wjechać do Wietnamu zasadniczo w każdym momencie (rzecz jasna podstawowa trudność to w tej chwili loty i ich ceny) ale potrzebuję tego samego dla jeszcze jednej osoby i tu zaczynają się strome schody. Obdzwoniłem wszystkie te kontakty z Hanoi Massive i śledzę każdy wątek w tej sprawie ale odpowiedź po nawiązaniu kontaktu jest zawsze ta sama: pomożemy ale Ty organizujesz sponsora.

Niestety, od czasów Covidu coś co kosztowało pod stołem dwa banknoty z trzecim prezydentem USA na awersie stało się niemalże nieosiągalne... Chyba, że znasz agencje która na 100% ogarnia wszystko, ze sponsorem włącznie, to Cię chłopie ozłocę : )

p.
_________________
Moje relacje:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 06 Paź 2020 12:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 01 Lis 2020 19:21 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Cześć,

Udało Ci się ogarnąć temat drugiej wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Lis 2020 10:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Jest w toku; coś więcej będę mógł powiedzieć za tydzień-dwa. Daj znać na priv co potrzeba. I będę musiał zwrócić honor @wietnamblog bo rzeczywiście agencje zaczęły powoli działać (nie do końca legalnie tak na oko i za opłatą z kosmosu ale rzeczywiście coś sie dzieje).

p.

PS. Nastąpiło natomiast delikatne rozluźnienie jeżeli chodzi o kwarantannę hotelową. W pewnych przypadkach będzie zwolnienie z tej kwarantanny - dyplomaci przyjeżdżający na krócej niż 14 dni. Mnie najbardziej intereseuje grupa 2 (poniżej), cała reszta m.in. międzynarodowi studenci i repatrianci pozostaną na 14dniowej.

Cytuj:
Group 2 include foreigners who are experts, investors, business managers, skilled workers and their family members entering Việt Nam and staying in the country for more than 14 days; and international students. They will be quarantined at registered hotels for the first seven days and will be tested on the first day of arrival and tested for the second time on the sixth day of arrival. If test negative for the virus on the sixth day, they will be quarantined at their residential areas for another seven days. They will be tested the last time on the 14th day after their arrival
_________________
Moje relacje:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 12 Sty 2021 03:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
W Wietnamie wykryto nowy wariant koronawirusa
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C8 ... rytyjska-i
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Wrz 2021 16:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
https://www.fly4free.pl/wietnam-w-koncu-otwiera-sie-na-turystow-a-tajlandia-wpusci-nas-do-bangkoku-i-innych-miejsc/ W końcu. Mam nadzieje,że dosyć szybko poczują utracone $$ i otworzą kolejne miejsca
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Paź 2021 05:33 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Kolejne zapowiedzi: od grudnia 2021 chcą otworzyć kilka miejsc* we Wietnamie dla osób przylatujących z państw niskiego ryzyka na konkretnych warunkach.
* Ha Long Bay and Hoi An, the highlands town of Dalat and beach destination Nha Trang.

W czerwcu 2022 chcą otworzyć całe państwo.



"We are only open when it's truly safe," the government said in a statement.


https://www.channelnewsasia.com/asia/vi ... 19-2226031
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Cieszę się, że rezygnują z niezbyt trafionych pomysłów typu "bańka turystyczna na Phu Quoc" i plan otwarcia kraju zaczyna mieć jakieś sensowne ramy. Wklejam artykuł jednak trzeba pamiętać, że to nadal są wyłącznie propozycje i nic nie zostało na 100% potwierdzone (a kilka ostatnich postów z artykułami pokazuje, że sytuacja i plany tamże zmieniają się dość dynamicznie...):

https://vietnaminsider.vn/fully-vaccina ... -proposed/

oskiboski napisał(a):
https://www.fly4free.pl/wietnam-w-koncu-otwiera-sie-na-turystow-a-tajlandia-wpusci-nas-do-bangkoku-i-innych-miejsc/ W końcu. Mam nadzieje,że dosyć szybko poczują utracone $$ i otworzą kolejne miejsca


W przypadku Wietnamu to wystarczy znaleźć sposób na wznowienie ruchu turystycznego z Chin i Korei i pewnie jakieś 70-80% przychodu z turystyki wróci do normy :) Tak około, nie znam dokłądnych danych ale Europa przy tym strumieniu gotówy z w/w pewnie priorytetem nie jest.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Lis 2021 18:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Pierwszy popandemiczny lot charterowy dostał dziś zielone światło na przylot do Wietnamu. Ósmego dnia pobytu w Da Nang / Hoi An i okolicach, można ruszyć w Wietnam. Ceny podobno zwalają z nóg ale jeśli komuś bardzo zależy to można o szczegóły pytać na adres email u dołu załączonego rozkładu.

p.

Załączniki:
FB_IMG_1636390084046.jpg
FB_IMG_1636390084046.jpg [ 89.57 KiB | Obejrzany 1890 razy ]
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:25 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wietnam przywraca loty oraz skraca obowiązkową kwarantanne od 1 stycznia 2022

https://vietnamnet.vn/en/society/vietna ... 01919.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
W artykule nie ma słowa o wznowieniu ruchu turystycznego. Złagodzone są zasady odbywania kwarantanny itp. ale loty są dostępne nadal wyłącznie dla upoważnionych specjalistów, dyplomatów, rodzin powyższych oraz - tu miła zmiana - na listę wreszcie trafiają sami Wietnamczycy.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lut 2022 19:59 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
@puhacz czy coś tam w Wietnamie zaczynają mówić o otwarciu granic ?
Na f4f pojawił się artykuł: https://www.fly4free.pl/wietnam-zasady-wjazdu/
wynika z niego że jeden test będzie wymagany po przylocie. W internecie natomiast pełno artykułów o wymaganych 2 testach przed wylotem i po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 18 Lut 2022 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Nie wiem dokładnie, na wakacjach jestem :) ale się zorientuję w temacie wkrótce. Ze znanych mi informacji, z naprędce przetłumaczonej lokalnej prasy, wiem tylko tyle, że planowane otwarcie ma nadal status jedynie ministerialnej propozycji (stan na zeszły tydzień), zaszczepieni powinni spędzić pierwsze trzy dni na zorganizowanym pakiecie wycieczkowym, niezaszczepieni tydzień, a po tym okresie pełna wolność w przemieszczaniu się po kraju. Nie wiem natomiast nic o testach.

p.
_________________
Moje relacje:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 21 Lut 2022 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Przekreślone to z dużym prawdopodobieństwem jest to błędne info (ciężko się zorientować w tym bałaganie).
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 21 Lut 2022 13:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
@pawel5432 najnowsze info jakie znalazłem (źródłem jest niby strona rządowa ale to jest info tłumaczone z anglojęzycznego artykułu) poniżej:

Cytuj:
Turyści zagraniczni muszą mieć dowód szczepienia lub status ozdrowieńaa + negatywny wynik testu przed wyjazdem w ramach obecnego planu (prawdopodonie antygen będzie wystarczający). Wymagany jest zakup ubezpieczenia medycznego Covid-19 - 10 000 USD (...) pasażerowie musieliby izolować się przez 24 godziny we wcześniej zarejestrowanych miejscach zakwaterowania, wykonywać szybkie testy lub testy PCR i monitorować swój stan zdrowia przez 14 dni. Nie jest jasne, jak często będą poddawani testom.


Zwaracam uwagę, że rewelacje ministerstwa nadal są tu określane "planem". Chyba dalsza ostrożność w dokonwaniu zakupów biletów lotniczych do Wietnamu byłaby zalecana.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel5432 lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Mar 2022 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Dziś Wietnam miał się "otworzyć", ale sytuacja chyba nadal nie jest do końca jasna :?:

A jednak jest:
https://en.baochinhphu.vn/localities-travel-companies-ready-for-full-reopening-of-intl-tourism-111220314155519316.htm
Cytuj:
Specially, air international visitors are requested to take RT-LAMP tests for nCoV within 74 hours of arrival (excluding under 2-year-old children). International visitors who enter Viet Nam at road or sea routes are requested to take RT-LAMP tests.

Foreign tourists excluding children under two years of age must take a RT-PCR or RT-LAMP COVID-19 test within 72 hours before traveling by air to Viet Nam. Those who enter the Southeast Asian country by road and sea are required to take rapid test.

Incoming tourists aged 12 and older have to show certificate of full vaccination, with the last doses taken at least 14 days and within six months prior to their entry, or proof of recovery from COVID-19.

An insurance coverage amount for COVID-19 treatment of at least US$10,000 shall be mandatory for all foreign tourists.

Tourists must install and turn on the PC-COVID app during their stay in Viet Nam.


TL;DR:
Test powyżej 2 roku życia, szczepienie powyżej 12 roku życia.

Dla nas niestety nadal nie ma wiz jeśli dobrze rozumiem:

https://en.baochinhphu.vn/viet-nam-resumes-visa-exemption-policy-for-citizens-from-13-countries-111220315134359062.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 16 Mar 2022 10:45 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
wizy sa, trzeba aplikowac online
https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 16 Mar 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
A propos powyzszego materialu prasowego i visa excemptions, klucz krajow jest conajmniej intrygujacy: "The beneficiary countries are German, France, Italy, Spain, the UK, Russia, Japan, the Republic of Korea, Denmark, Sweden, Norway, Finland and Belarus."...socializm kocha...sami sobie dopowiedzcie co...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Mar 2022 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Tamtejszy rząd zawsze się lubił z blokiem wschodnim. Pewnie będzie wysyp turystów z Rosji i Białorusi bo za bardzo nie mają teraz alternatyw.
Dziwi mnie, że Polski nie ma na liście, albo takich Czech z dużą mniejszością Wietnamską i wspólną tradycją warzenia piwa. :P
Liczę, że za jakiś czas odpuszczą testy na wjeździe. Córka odmawia patyka w nosie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Mar 2022 12:25 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
pierwszy kraj w Azji , ktory nie wymaga szczepienia sie
https://thethaiger.com/news/regional/vi ... a-day-late
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 19 Mar 2022 22:46 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Rajesh Kuthrappali przeciez jest napisane, ze wymagany jest test przed przylotem na 72H ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 21 Mar 2022 11:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
jaco027 napisał(a):
A propos powyzszego materialu prasowego i visa excemptions, klucz krajow jest conajmniej intrygujacy: "The beneficiary countries are German, France, Italy, Spain, the UK, Russia, Japan, the Republic of Korea, Denmark, Sweden, Norway, Finland and Belarus."...socializm kocha...sami sobie dopowiedzcie co...


To jest ta sama lista co przed pandemią. Wygląda po prostu na to, że odwiesili program dla tych samych jego beneficjentów.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group