Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2018 10:39 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 5
Hej,

Mam 11 dni, ląduję w Sajgonie(Ho Chi Mih) i zastanawiam się czy zwiedzić sam Wietnam, spróbować trochę południa i północy, czy południe Wietnamu i Kambodża Agnkor Wat itd. Co polecacie bardziej i sensowniej?

Info :
-Dodam, że termin to Listopad
-Byłem do tej pory tylko w Tajlandii, to będzie moja druga wycieczka do Azji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 07 Maj 2018 10:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Uwielbiam takie tematy.

Napisz wstępny plan, czego szukasz itd.

Z skąd mamy wiedzieć co cię interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jeżeli między miastami chcesz poruszać się samolotem to północ i południe ma trochę sensu. Jeżeli jednak bus lub pociąg to 11 dni to zdecydowanie za mało.
Postaw wtedy na jedną część Wietnamu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2018 15:23 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Byłem w zeszłym roku w Wietnamie i wyglądało to tak: Hanoi z Ha Long Bay, potem Da Nang i stamtąd do Hoi An, później wyspa Phu Quoc i wypoczynek a na koniec Ho Chi Minh wraz z deltą Mekkongu - całość zajęła nam 12 dni. Loty wewnętrzne usprawniały podróż. Też myślałem o Kambodży ale fizycznie nie było czasu. Bardzo udana wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kubasus lubi ten post.
Kubasus uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2018 15:23 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 5
Mogę poruszać się samolotem, kupiliśmy tanio bilety w polski, więc w to możemy zainwestować ;)

Na pewno nie interesuje nas leżenie na plaży do góry brzuchem, zwiedzanie zabytków plus przyroda i oczywiście kuchnia, ale słyszałem, że w z tym nie ma problemu. Planu nie ma żadnego, mamy pół roku na jego dopracowanie, stąd moje pytanie? Nie wiem czy lepiej sam Wietnam, ale kusi nas ten Angkor Wat, stąd moje zapytanie, do ludzi, którzy już byli i mogą się wypowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2018 15:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kubasus: też byliśmy w listopadzie, loty VietJetAir teraz powinieneś kupić bez problemu i uważam że to trasa optymalna na taki czas. Do Angkor trzeba dotrzeć i wrócić to też czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Maj 2018 15:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Angor Wat, zawsze możesz zostawić do Tajlandii/Laos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
IMHO 11 dni to nie za wiele jak na taki wyjazd więc ja bym się skupił wyłącznie na południu Wietnamu. Od biedy można by wyskoczyc do Kamodży ale na północ Wietnamu bym sie nie pchał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:30 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@billy a co proponujesz robić przez 11 dni na południu.
Południe akurat jest bardzo słabe, poza Sajgonem i Da Latem.

Najlepiej połączyć z Angkor Wattem, tylko nalezy wtedy pamietać o wizie dwukrotnej lub dwóch jednokrotnych do Wietnamu.
Cały Wietnam tez jest do zrobienia, ale dość męczące w 10 dni i cały czas będziecie na walizkach, a i tak wszystkiego nie zobaczycie i będzie musieli zrezygnować z wielu fajnych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
jacek96 napisał(a):

Najlepiej połączyć z Angkor Wattem, tylko nalezy wtedy pamietać o wizie dwukrotnej lub dwóch jednokrotnych do Wietnamu.

Inna opcja, ja polaczylem Vietnam z Angkor Watt, ale nie wracalem sie do Vietnamu tylko pojechalem dalej do Bangkoku i stamtad wrocilem do Europy. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Pytający bodajże ma bilet RT do Sajgonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kubasus napisał(a):
Mam 11 dni, ląduję w Sajgonie(Ho Chi Mih) i zastanawiam się czy zwiedzić sam Wietnam, spróbować trochę południa i północy, czy południe Wietnamu i Kambodża Agnkor Wat itd. Co polecacie bardziej i sensowniej?

Osobiscie, majac tylko 11 dni do dyspozycji poswiecilbym tylko i wylacznie na zwiedzenie Vietnamu, ktory ma co do zaoferowania. ;)
Pozdr. i udanej wyprawy.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ja bym zwiedził Laos
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Maj 2018 18:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@becek w 10 dni?! :mrgreen:
Przecież tam dróg nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Maj 2018 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 671
srebrny
Mialem podobny dylemat (choc wybieram sie na wiecej dni) i zdecydowalem sie na sam Wietnam. Czynnikiem ktory warto wziac tez pod uwage jest roznica w cenie wizy pozwalajacej na jednokrotne przekroczenie granicy i wielokrotne (z tego co czytalem 25USD vs. ~67USD). Kambodze zawsze mozna odwiedzic podczas innej wyprawy np. do Laosu. Opcjonalnie Kambodza bedzie swietnym pretekstem by wrocic do Tajlandii. :D
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group