Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Wrz 2013 15:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
100% zgodności z aarkkiem. Tak samo jest z biletami lotniczymi - przy urlopie też jesteś ograniczony pewnymi terminami i nie zawsze uda się upolować tanio upatrzony wcześniej kierunek. Ale to taki off-topic, bo przerzucać się tekstami typu "a ja to kupiłem taniej" można pewnie w każdym temacie w nieskończoność.
Wracając do zatoki Halong. My np. korzystaliśmy z usług biura Tropical Sails z Hanoi. Dobra łódź z bodajże 5 kabinami - także dość kameralnie, wszyscy uczestnicy naszej wycieczki mieścili się przy jednym stole. Wycieczka z noclegiem i pełnym wyżywieniem, w tym owoce morza. Koszt ok. 100 dolarów od osoby (ale to już parę lat temu). Dużo, ale było nas stać a to prawdopodobnie nasz pierwszy i jedyny pobyt w zatoce także zaszaleliśmy. :-)
Znajomi potwierdzają, że wycieczki jednodniowe z Hanoi to właściwie rzut oka na zatokę i powrót. Ale jeśli ktoś nie ma czasu to pewnie dobre i to.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 27 Wrz 2013 16:56 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
NakatePL napisał(a):
od cen tych na na necie?? pytam bo w wietnamie nie byłem. Czytałem że do halong bay na miejscu są wycieczki za 40 dolarów a na internecie nie znalazłem w takiej cenie

za 40$ to nie widziałem.
Tu masz od 55$
http://hanoilibertyhotel.com/183/190/Ha ... rom-55.htm
My byliśmy na tej: http://hanoilibertyhotel.com/159/113/Ha ... SD-110.htm
teraz kosztuje 145$ (dziecko free):
Ha-Long Tour date: 27 September 2012
No of guest: Two people + child 3.5 years.
Price: 118$/pax
Itinerary: 3days 2 nights - 1 night on the board + 1 night Banglows-deluxe sea view.


Zainteresowanym moge wysłać fotki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A dlaczego nie wrzucić tutaj?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:45 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
Wycieczka na Ha Long to loteria - szanse na to, że dostaniesz tę łódź, którą pokazują w folderze są niewielkie. Moje doświadczenia są takie, że niezależnie od ceny, którą płacisz trafiasz i tak na przypadkową łódź. Na mojej łodzi byli ludzie, którzy płacili:
- opcja 2 dni/1 noc - od 68 usd do 100 usd
- opcja 3 dni/2 noce - od 95 usd do 135 usd

i zapłacona cena nie miała wpływu na warunki w pokojach na łodzi - wszystkie były takie same.
Za to jeśli chodzi o opcje 2 noclegu, który odbywa się na wyspe Cat Ba - to para która zapłaciła 135 usd strasznie narzekała na warunki (karaluchy), a para, która płaciła 95 - była super zadowolona, warunki podobno mieli super. Czysta loteria.

Więc jeśli miałbym jeszcze raz jechać na tę wycieczkę - to zorganizowałbym to w ten sposób:
-wszedł do pierwszej lepszej agencji turystycznej we French Quater w Hanoi (najlepiej gdzieś blisko ruchliwego guesthousu) (na miejscu w Wietnamie zawsze kupisz taniej niż przez internet - to dotyczy wszystkiego: noclegi, przejazdy, wycieczki)
-zapytał o wycieczkę 2 dni/1 noc (jak dla mnie tyle czasu wystarczyło) z kajakami i wycieczką do jaskini wliczonymi w cenę
-grzecznie obejrzał zdjęcia, wysłuchał proponowanej ceny (i nie wierzył w to, że napoje są wliczone - to w 95% nieprawda)
-powiedział, że nie dam więcej niż 75 usd za osobę, w przypadku braku zgody wyszedł i poszedł do kolejnej agencji

(sorry za surowy ton wypowiedzi - takie są moje doświadczenia z Wietnamem, negocjacje krótkie i do rzeczy są tam znacznie bardziej skuteczne niż cokolwiek innego)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:57 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
Załącznik:
HL_.jpg
HL_.jpg [ 221.35 KiB | Obejrzany 7041 razy ]


MONKEY ISLAND
Załącznik:
HL.jpg
HL.jpg [ 255.89 KiB | Obejrzany 7025 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Wrz 2013 06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
A my właśnie sami dotarliśmy do Cat Ba. Odnośnie cen wycieczek po zatoce - nie byliśmy jeszcze, wybieramy się jutro ale poniżej cennik jednej z agencji:

Image
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Wrz 2013 06:21 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
yarwar napisał(a):
A my właśnie sami dotarliśmy do Cat Ba. Odnośnie cen wycieczek po zatoce - nie byliśmy jeszcze, wybieramy się jutro ale poniżej cennik jednej z agencji:

Image

Jeśli to cennik agencji na miejscu przy zatoce Ha Long - no to mniej więcej się zgadza z tym co ja pisałem wyżej. Moje ceny były z Hanoi i obejmowały odbiór i dowóz na miejsce w Hanoi a to jest ponad 100 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Wrz 2013 06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Tak, tak - to jest cennik agencji już z samej wyspy Cat Ba. Przyjechaliśmy tu na dłużej dlatego też nie braliśmy wycieczki z Hanoi.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Wrz 2013 10:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
całość wyniosła mnie w przeliczeniu po kursie z przed 2 lat (wtedy tam byłem) 70,4zł - dojazd, statek, jaskinie, powrót
nie pamiętam za ile były wycieczki jedno dniowe na miejscu by podać konkretną kwotę w $ ale pamiętam że było to mniej więcej tyle samo albo trochę mniej w przeliczeniu na pln - a dużo mniejszy zachód

zawsze wszystko co tylko możliwe organizuje samemu, jestem jeszcze studentem z dużą ilością czasu i mniejszą gotówki - ale akurat w tamtym miejscu ta taktyka zawiodła :P
a z wietnamczykami zgodzę się jw - trzeba ostro, nie są to Indie, ale nie jest najlepiej jeśli chodzi o naciąganie i oszukiwanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 29 Paź 2013 16:09 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 42
zasadniczo jest tak, że biura podróży ( których pełno na każdym kroku, zwłaszcza w old quater) są sprzedcą a nie organizatorem wycieczki czy rejsu.
mają te same foldery tych samych operatorów, na te same statki i te same oficjalne ceny ( z których mogą zejść trochę ze swojej prowizji jeśli chca sprzedać, można sie potargować
z mojego doświadczenia wynika, że lepiej tańsza kajutę na droższym statku niż odwrotnie :)
turoperatorzy mają swoje statki i swoje prywatne plaże na które wożą tylko 3 dniowych turystów
najpiękniejszy jest dzień środkowy :) małą łodzią między skałami, kajaczki, plaża, pływanie wpław
bardzo dobrej jakości usługi miała firma Aclass ( z własnego i znajomych doświadczenia)
ja byłam na 3 dniówce za 200 usd od osoby, to było cudowne, bardzo przyjemny statek, uśmiechnięta obsługa bardzo dbająca o gości, świetna kuchnia, jestem vege i gotowali specjalnie dla mnie, a co najważniejsze : żadnych dopłat do kajaków, biletów etc i nikt nie wyciągał ręki po napiwki, jak wszędzie
no i trafiła nam się cudna pogoda :) a to jest loteria, albo ja masz albo nie
to jedyne takie szaleństwo finansowe w Wietnamie, ale nie żałuję, warto było, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie
w okolicy Hanoia polecam także Chua Huong ( parfum Pagoda) wycieczka całodniowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Gru 2013 17:17 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Biura turystyczne rzeczywiście są sprzedawcami a nie organizatorami wycieczek. Stąd warto trochę "pospacerować" i wypytać w kilku agencjach o cenę interesującego nas rejsu.
Ja w tym roku w listopadzie byłem na dwudniowym "rejsie" na pokładzie A-Class Opera. Cena wynosiła 90 USD od osoby (bez żadnych dodatkowych dopłat do atrakcji).

Ze swojej strony jako miejsce, gdzie warto sprawdzić cenę rejsu mogę polecić agencję Lily's Travel (27 Ngo Huyen). Wg. katalogu wybrany przez nas rejs kosztował ok. 120 USD, w innych agencjach chcieli około 100 USD. Rejsy organizowane przez innych "armatorów" u Lily również były tańsze o jakieś 10% w stosunku do konkurencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Maj 2014 17:06 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 111
IMHO nie warto się wybierac na Halonga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Maj 2014 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
To może rozwiń temat dlaczego, bo w obecnej formie Twoja wypowiedź nic tutaj nie wnosi i nikomu na pewno w niczym nie pomaga.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Cze 2014 19:40 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Z wlasnego doswiadczenia co wybralibyscie: bedziemy tylko 2 pelne dni w Hanoi. Wybrac 2-dniowa wycieczke do Halong czy 1-dniowa i na drugi dzien 1- dniowa do Hoa Lu, Tam coc? Jedziemy we czworke rodzina 2+2.


Ostatnio edytowany przez aviel, 18 Cze 2014 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
1 Hanoi 1 Halong

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:53 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 128
1 hanoi i 1 ha long bay
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:22 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
1 dzien Halong i 1 Hanoi? Przylatujemy o 9 rano do Hanoi z KUL wiec bedziemy miec caly dzien praktycznie. Myslalam raczej o wycieczce Hoa Lum Tam coc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Cze 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Zdecydowanie 2 dniowe Ha Long. Po jednodniowym będziecie pamiętać głównie autobus i sklep z pamiątkami. Tam Coc robi mniejsze wrażenie niż wyspy na Zatoce. Jeśli jedziecie z dziećmi, weźcie tez opcje z noclegiem na łodzi, na wyspie są insekty.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 22 Cze 2014 13:47 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
Przejazd z Hanoi do Ha Long to 4-5 godzin, w tym obowiązkowy postój w sklepie z pamiątkami. Dlatego wyprawa jednodniowa z wyjazdem i powrotem do Hanoi tego samego dnia nie ma większego sensu, tym bardziej że na ile się zorientowałem dżonki wypływają z portu mniej więcej o tej samej porze tj. ok. 12 (przynajmniej te budżetowe). Gdybym jednak miał jeszcze raz się wybierać nad Ha Long, to chyba wybrałbym opcję 1-dniowego rejsu z wysadzeniem na wyspie i powrót we własnym zakresie. Rejs 2-dniowy z noclegiem na łódce to tak naprawdę noon-to-noon, czyli od 12 do 12 następnego dnia. A więc raptem doba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Rejs po Halong
#60 PostWysłany: 01 Lip 2014 18:33 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam, wyjezdzamy do Wietnamu za 2 tyg, w planach mam dwudniowy rejs po Halong. Przegladam troche internet i widze, ze kwoty za rejs potrafia byc naprawde rozne. Znalazlam oferte $110 od osoby Oriental Sails i zastanawiam sie czy nie skorzystac. Jakie sa ceny i standardy takich rejsow? Bukowac teraz ze sprawdzonego zrodla (bo jest sprawdzone) czy rezerwowac cos na miejscu. Musze kupic rejs dla 4 os, wiec cena tez jest wazna ale najwazniejsze zeby nie wyladowac z karaluchami czy na jakiejs party boat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group