Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rejs po Halong
#61 PostWysłany: 01 Lip 2014 18:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
wietnam-ha-long-bay,945,6478
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 07 Sie 2014 19:35 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 5
Zdecydowanie polecam wycieczkę na Ha Long z jednym noclegiem na wyspie małp (z wyspy Cat ba łodzie dostarczają do wyspy). Niesamowicie urokliwy hotel z piękną plażą. Wiele znajomych było na wycieczce na Ha Long ale wszyscy byli pod wrażeniem wycieczki, którą zakupiłem w hotelu w Hanoi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Sty 2015 22:07 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 8
Ja byłem na tej wyspie małp i raczej nie widziałem tam hotelu, to ten taki maly budynek z paroma pokojami?

Polecam ogolnie ha long na 2 nocki, poczatkowo chcialem ze znajomymi jechac na 2 dni[1 nocleg] i jest to kompletnie nieporozumienie, bo sie nie zobaczy najpiekneijszych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Sty 2015 00:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
jest jedno dla mnie najwieksze nieporozumienie/rozczarowanie odnosnie Ha Long. Nigdzie ale to nigdzie nie przeczytalam, ze calego tego zeglowania po zatoce to sa gora 2 godziny moze nawet poltorej, po ktorych cumuje sie w zatoce i to koniec. Bylam niesamowicie rozczarowana. Naprawde myslalam, ze bedziemy zeglowac co najmniej do zmroku. Nie, nie zaluje rejsu (2 dniowy z Calypso Cruiser, mega wypas, tai chi, cooking classes, jedzonko w mega ilosciach, na lodce moze 16 os) ale pisze to bo zapewne nie wszyscy sa tego swiadomi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 27 Sty 2015 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Zgadza się. Dlatego naprawdę warto wziąć opcje 3 dniowa. Wówczas dzień 2, ten pomiędzy dwoma noclegami na lodzi, spędza się w całości na pływaniu po zatoce, po mniej turystycznych zakątkach. Jestem pewien że o tym wspomniałem w tym wątku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Lut 2015 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Jednodniowy rejs jest zupełnie bez sensu, szkoda czasu. Byłem dwa razy na dwudniowym i wspominam bardzo miło, zwłaszcza poranek ,kiedy słońce wschodzi , robi się c oraz jaśniej i unoszą się mgły. Jeśli będę miał okazję być tam jeszcze kiedyś to przetestuję trzydniówkę. Wiele zależy od standardu łodzi i współpasażerów, jeśli jest ok. i do tego pogoda dopisze to rejs może być sympatycznym , lajtowym przeżyciem.
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
zgadza się, jednodniowy rejs bez sensu. Jak będziecie mieli pecha to wszystko będziecie zamglone. Byłem dwa dni i pierwszego widoczność fatalna. Kolega polecał nocleg na Nam Cat (jego fotka). chociaż opinie na tripadvisorze są różne, on był zachwycony- praktycznie bezludna wyspa, przybijają tylko łodzie z jednodobowymi turystami. Był tam kilka dni - super relaks

Załączniki:
nam_cat by LIS.JPG
nam_cat by LIS.JPG [ 128.13 KiB | Obejrzany 2165 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Lut 2015 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 25
Również odradzam jednodniowej wycieczki. Pomimo, że większość tamtejszych "statków" ma już swoje lata to zachód słońca w tej zatoce to jeden z najpiękniejszych widoków w moim życiu. W dodatku kurs robienia sajgonek i zwiedzanie jaskiń to niezapomniane przeżycia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 15 Maj 2015 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
To ja zapytam czym charakteryzują się wycieczki za 25 dolarów (najtańsze jakie znalazłem), ponieważ mówią wszędzie że na własną odpowiedzialność, niska jakość itd. Tym samym chcą wyciągnąć za wersję "deluxe" 30-35 USD...
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 29 Maj 2015 08:28 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Z tego co zauważyłam pływając po Ha Long Bay to trasy i programy wycieczek są podobne. Różnice w cenach zależą od standardu łódki i ilości dodatków wliczonych w cenę. Natomiast jeśli masz możliwość to jedź na więcej niż 1 dzień na Ha Long. Z jednodniowej wycieczki to zapamiętasz transport a nie zatokę.
My byliśmy na 3 dniowej wycieczce z dwoma nocami na statku. Polecam taką opcję ponieważ daje ona możliwość szerszego zwiedzenia zatoki, popływania na kajakach, zobaczenia kilku wodnych marketów i odpoczynku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 29 Maj 2015 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
My zdecydowaliśmy się na najtańszą opcję jednodniową. Jesteśmy zadowoleni, a całość opisaliśmy na blogu: http://explore-world.you2.pl/zatoka-ha- ... ow-swiata/
Jak macie jakieś pytania to chętnie pomogę.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 25 Sty 2016 13:51 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Na początku czerwca będę ze swoją świeżo upieczoną żoną (podróż poślubna) w Wietnamie. Planujemy z Hanoi udać się do Halong Bay na rejs. Z tego co czytam ten wątek najlepsza opcja to 2D1N lub 3D2N, ze względu na napięty harmonogram raczej wybiorę 2D1N. Czy warto aktualnie jechać na własną rękę z Hanoi do Halong i tam kupić rejs czy lepiej kupić wszystko na miejscu w Hanoi (wg. Washingtona nie ;))? Po wizycie w Halong chcemy jechać do środkowego Wietnamu.
Czy ktoś ma aktualne dane co do takiej wycieczki?

Dzięki :)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Sty 2016 22:27 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
ja robiłem Ha Longa "na własną rękę" wyglądało to tak:
Rano wyjazd z Hanoi do Cat Ba (około 17$/os), jesteśmy koło 13-14.00 w Cat Ba, ogarnęliśmy hotel około 15$ za 2 osoby za noc (na 2 noce), później skuter i trochę jazdy po wyspie, wzgórze, plaże. Następnego dnia całodzienny (jakoś 8-18) rejs po zatoce z obiadem na łodzi (chyba niecałe 20$/os), wieczorem łażenie po miasteczku plus jeszcze następnego dnia rano. Trochę słabo ogarnęliśmy pierwszy dzień, bo jest jeszcze do zobaczenia park na wyspie. Po południu 3 dnia wyjazd do Son Trach (Park Phong Nha - centralny Wietnam) transport około 25$/os.
Rejsy są dosyć standardowe, dzień wcześniej byli znajomi z innym biurem i plan praktycznie ten sam, ale mieli bardziej zatłoczoną łódź u nas było luźno, leżaczki, to mi bardzo odpowiadało. W czasie rejsu były farmy/wioski rybne, kajaki, Monkey Island i dużo ładnych widoków.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 25 Sty 2016 22:51 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. W zeszlym roku placilam ok $115 za os opcja 2D/1N Calypso Cruiser (plus darmowy transfer do i z lotniska). Bardzo polecam. Bylo nas moze z 15 osob na calej lodzi. Dzisiaj jednak wzielabym opcje 3d/2N a to dlatego, ze samego zeglowania po zatoce bylo moze ze 2 godz. w jedna strone natomiast jak wyzej napisano w opcji 3d/2n jeden dzien obejmuje zeglowanie po zatoce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dzięki za odpowiedzi, widzę że muszę to jeszcze przemyśleć. Wiecie czy z okolic Ha Longa da radę bezpośrednio pojechać do Hoi An? Da Nang?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Sty 2016 12:53 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@Mikolaj2206

Odnośnie Twojego ostatniego pytania, to w czerwcu 2015 VietJet uruchomił bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Hai Phong, a Da Nang. Lot trwa 75 minut.

Pisałeś, że planujecie pobyt na początku czerwca, obecnie cena tego połączenia na ten termin to około 30 USD (cena łącznie z podatkiem i opłatami) w jedną stronę.

Ps. Odnośnie wersji rejsu po Ha Long to moją sugestią jest minimum 2D1N.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Sty 2016 13:08 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Wydaje mi się za bez problemu kupisz transport. Najwyżej będą jakieś przesiadki. Ale jak loty są w takiej cenie, a nawet jeśli trochę więcej to nawet się nie wahaj. Autobusem to będzie pewnie ponad 20h
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Kwi 2016 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Wybieramy się do Wietnamu w listopadzie i tak powoli zaczynamy układać plan co i jak :) Myślimy nad wykupieniem zorganizowanej wycieczki po Ha Long (opcja 3-dniowa). Zastawiam się jednak jak wygląda teraz kwestia rezerwacji ? Czy nadal, lepiej wykupić wycieczkę na miejscu czy jednak należałoby zarezerwować wcześniej ? Czy w dwa dni (tyle planujemy być Hanoi) jesteśmy w stanie znaleźć coś sensownego, mam tu na myśli - dziś kupuję i za dwa dni wyruszam w rejs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 22 Kwi 2016 08:59 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@Mixsa

Dobry wybór z długością wycieczki po Ha Long. ;) Odnośnie Twojego pytania, to bez problemu wykupicie w Hanoi wycieczkę z dwudniowym wyprzedzeniem. Również byliśmy w listopadzie i większość uczestników kupiła z dnia na dzień - w praktyce ludzie kupują wieczorem, a rano już wyjazd.

Punktów sprzedaży jest po prostu masa (na podstawie spracerów w rejonie jeziora Hoan Kiem i mauzoleum Ho Chi Minha), po wejściu do kilku z nich będziecie już zorientowani w cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 27 Sie 2016 17:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
podpowiedzcie proszę, czy da radę zrobić tak:
przylatujemy do Hanoi w sobotę ok 20, tego dnia to już nic poza hotelem nie zobaczymy (przylot z Europy)
w niedzielę będziemy zwiedzać Hanoi + czas poszukać jakiegoś rejsu :)
zastanawiam się do dalej - zostać na poniedziałek w Hanoi (czy da się ogarnąć w 1 dzień?) czy wybrać rejs wówczas w opcji 3d2n
wtorek -rejs
środa - rejs

nie chcę wracać do Hanoi, tylko chciałabym dostać się w okolice lotniska HPH, aby następnego dnia polecieć dalej. Z tego co czytam chyba wszystkie wycieczki wiążą się z powrotem do Hanoi. Czy da się wynegocjować/samemu łatwo załatwić transport w okolice HPH?? Gdzie się kończą te 3-dniowe rejsy? Z cat Ba chyba jest blisko (tak mi z mapy wynika) do HPH. Czy są rejsy OW tj. gdzie indziej wsiadam (transfer z Hanoi), a wysiadam najlepiej gdzieś w okolicy HPH? Jak to dobrze zorganizować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group