Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wielka Rafa Koralowa
#1 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:20 

Jak to się stało, że nie ma takiego wątku?
Nikt z forum tam jeszcze nie nurkował czy może ceny zabijają? :D

Czy ktoś, coś może w tym temacie napisać jak się do tego zabrać? Gdzie warto? co omijać itd.?
Góra
 PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Ja się panicznie boję ryb i generalnie nie czuję się najpewniej w otwartych akwenach;) Za to mój chłop chciał poobcować z rafą...Nie zdecydowaliśmy się na Cairns i okolice, bo wyprawa na cały dzień, bo jednak trochę to kosztuje a i tak do ryb nie wejde itp. itd;) Większość wycieczek organizowana jest od rana do popołudnia, w cenie lunch, wycieczka łódką ze szklanym dnem no i oczywiście...zanurzanie osobiste:) Ceny z tego co pamiętam od $100 w górę (im mniejsza, bardziej prywatna wycieczka i więcej bajerów, tym oczywiście drożej). W samym Cairns i okolicach jest pełno agencji, gdzie można kupić owe wycieczki, również szybkie szukanko w internecie da podobne wyniki.

My w końcu zaliczyliśmy spotkanie z rafą na Great Keppel Island (ja tylko łódka ze szklanym dnem, nie zachwyciło mnie to jakoś zbytnio), ale organizują też snorkowanie etc.
Nie jestem podwodną specjalistką, z tego co czytałam to nie ma tego aż tak wiele jak na północy, ale za to dużo mniej ludzi no i ceny (chyba) odpowiednio niższe.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:52 

@Kasica88-dzieki za info ;) ,w międzyczasie wujek G podpowiedział dwa takie wyniki-też dają jakiś ogląd:

http://www.swiatzbliska.pl/posty/144/wi ... a-koralowa

http://whereisjuli.com/dalam-nura-na-wi ... koralowej/

jednak cały czas czekam na Wasze doświadczenia.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:24 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Najciekawsze miejsca nurkowe to np Cod Hole i Ribbon Reefs. Generalnie wszystko co na północ od Cairns. I tak, dotarcie tam jest cholernie drogie. i potrzeba też czasu. 3 dni/2 noce to moim zdaniem minimum. Ofert znajdziesz w Google mnóstwo. Warto zaglądać na bookme.com.au - trafiają się tam okazyjne dile, nie jest to przecena naciągana jak Groupon.

Relatywnie łatwo dostępne i ciekawe miejsce nurkowe to wrak Yongala, w okolicach Townsville. Przy okazji, od 17 lutego Holiday Innw Townsville spada do 10 tys pkt za noc (60 USD) i jest to świetny w mojej ocenie dil.

Rafa jest wielka i w każdym jej miejscu moze być jednak ciekawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2016 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Ceny są faktycznie szalone, a dodatkowo w sezonie warto rezerwować z wyprzedzeniem - na najlepsze części rafy (i najdroższe) rejsy z Cairns mogą być zapełnione na parę dni w przód.

Fajnie, w przypadku jednodniowych rejsów, jeśli zobaczymy więcej niż jedną lokalizację. W tej gorszej można zanurkować, a w lepszej zasnorkelować.

Co do lokalizacji na rafie, to ciężko się wypowiedzieć - również z chęcią przeczytam, jeśli ktoś coś ma do napisania na ten temat. Wydaje się, że faktycznie im dalej w ocean i na północ od Cairns, tym powinno być lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2016 08:58 

Ja jeszcze dopytam o pogodę-jaka pora roku jest najlepsza na nurki i snurki?
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2016 16:02 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Hej, my byliśmy na przełomie listopada i grudnia. Ogólnie nastawialiśmy się na rafę bardzo bo każdy z nas (6 osób) lubi takie atrakcje :))
Ogólnie o tej porze roku na północy raczej się nie pływa bo są meduzy, i nie jest to takie o gadanie. Przez pierwsze kilka dni nie widzieliśmy nikogo na plaży.

Do sedna - kupiliśmy wycieczkę na rafę w jakimś biurze podróży, wielka łajba, dla każdego sprzęt (rurki, maski, płetwy i pianki), jedzenie itd. W związku z tym o czym pisałem wyżej - meduzy. Każdy dostał swój śmieszny strój, zakrywający każdą część ciała.
Komfort podróży średni - bardzo silny wiatr, strasznie kołysze, łódka płynie bardzo szybko co tylko potęguję rewolucje żołądkowe :)

Dopłynięcie na rafę zajmuje ok 2 godziny. My mieliśmy 3 przystanki po 1h w różnych miejscach.

Rafa - może ktoś powie, że jestem ignorantem ale nie robi ona strasznie dużego wrażenia, jak ktoś widział inne rafy to ta jest taka sama tylko większa. Ogólnie nie nastawiajcie się, że rafa wygląda w tym miejscu tak jak na zdjęciach, dlaczego? Po pierwsze każde jej dotknięcie powoduje, że jakaś jej część umiera a po drugie jest na tyle głęboko, że nie dochodzi tam już światło słoneczne w związku z tym wszystko jest szare. Jeśli chodzi o zwierzęta to tutaj akurat na plus bo było ich całkiem sporo. Rada - jak snurkujecie w dużej grupie ludzi to uciekajcie jak najdalej od tłumu bo on tylko straszy ryby, pływajcie sami :)

To tyle jeśli chodzi o naszą przygodę z Wielką Rafą. Aha, cena - 200AUD.

Natomiast jeśli ktoś jedzie potem na południe to polecam Great Keppel Island, wyspa ok 13km od brzegu więc bardzo szybko można się dostać. Tam rafa jest zaraz przy brzegu i jest dużo płycej więc i kolory są dużo fajniejsze. Jedyna kwestia to nie dajcie się nabrać, że tam nie ma meduz - są, u nas 3 osoby złapane :) Ogólnie na wyspie mógłbym spędzić zdecydowanie więcej czasu niż jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2016 09:44 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 52
Kilometry: 164 601
Polecam snorkeling na wyspach Whitsundays, z firmą Ocean Rafting w Airlie Beach. Fajna zabawa, cena strawna, a załoga wesoła ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2017 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Czy ktoś poleca/odradza jakąś konkretną firmę na jednodniowe snoorkowanie z Cairns?
Ewentualnie na co zwracać szczególną uwagę przy planowaniu tego wypadu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Z tego co widzę, to większość wycieczek jest od świtu i na cały dzień. A są jakieś krótsze, powiedzmy - 3 godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Mar 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
o ile dobrze doczytałam, to samego płynięcia na rafę z Cairns jest 2 godziny w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Mar 2017 10:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No tak, właśnie tak myślałem. Ale ja akurat planuję to na ostatni dzień. Więc rano pobudka, bo wycieczki wyruszają o świcie, gdzieś trzeba przechować bagaż, a po powrocie od razu na lotnisko (samolot o 20:00). No cóż, jakoś muszę się spiąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2017 10:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
jak byłem to były wycieczki na rafy inner i outer. Te bliższe zapewne trwają krócej, nie pamiętam niestety już ile.
Jednak nawet rafa outer d... nie urywała, więc tym bardziej nie polecam inner, która podobno jest już bardzo mocno zniszczona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:34 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ma ktoś może jakieś nowe doświadczenia z Rafą w okolicach Cairns? Zastanawiam się jaką lokalizację wybrać - Cairns (główny ośrodek i na pewno największy wybór) czy może Port Douglas lub Townsville?

Polecacie jakąś firmę?

Dzięki.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Kwi 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
http://www.cairnsdive.com.au/

Ja bylem z ta firma na 1 dniowym nurkowaniu, moge ich polecic ale w zasadzie nie mam porownania. Instruktorka byla Polka ale to byl 2011 rok. Chyba najlepiej w Cairns bo im wiekszy wybor tym jest szansa na lepsza cene.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Gru 2017 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Czy ktoś może był w ostatnim czasie i może polecić jakąś firmę? Z Cairns albo Port Douglas. Interesuje mnie wyłącznie snorkeling.

Ewentualnie warto brać z noclegiem na oceanie czy 1 dzień w zupełności wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lip 2018 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
czy dotarłeś do GBR i snorklowałeś tam? Jeśli tak, to możesz napisać, gdzie i z kim to sobie zorganizowałeś? Znalazłem ciekawą ofertę firmy z Port Douglas (https://www.wavelength.com.au/), ale zastanawiam się, czy faktycznie jechać te kilkadziesiąt kilometrów, czy jednak zostać w Cairns, skąd jest przecież bliżej do GBR, Zależałoby mi przede wszystkim na jakiejś kameralnej wycieczce (mogłaby być nawet z nocowaniem na wodzie, choć z tego co widzę, ceny robią się wtedy niebagatelne), a w Cairns widzę na razie same molochy, które zabierają po kilkadziesiąt osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Lip 2018 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@tropikey, byłem na GBR w kwietniu w tym roku i też tak myślałem, że jak już jestem to muszę zobaczyć rafę, ale tak jak Ci co pisali wyżej, nie jest to rafa marzeń, a ceny naprawdę wysokie, ogólnie problem jest taki, że prawie nie ma miejsca gdzie można by nurkować z brzegu, trzeba płynąć ze 2-3h w jedną stronę, a widoki średnie, dla mnie nie warte tej ceny, (wolę w grudniu za tyle polecieć na tydzień do Marsa, a szczególnie kilkadziesiąt km na południe od Marsa),
myślę, że jakieś super miejsca są tam ale trzeba by być tam z miesiąc i to na płn od Cairns, żeby dobrze trafić, my byliśmy w południowej części rafy to wyglądało to słabo
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Lip 2018 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tego się trochę obawiam. Różnych raf się już w życiu naoglądałem (o dziwo, w Egipcie jeszcze nie :D ), więc byłoby kiepsko, gdybym doznał tam rozczarowania. Dlatego rozważam alternatywnie rafę Ningaloo na zachodnim wybrzeżu. Nie dość, że jest dostępna wprost z brzegu (przynajmniej w części), to częstymi gośćmi są tam rekiny wielorybie i humbaki. Choć najbardziej pasowałoby królestwo Tonga i tamtejsze wieloryby. Tylko że dostaniem się tam za mile (a taka ma być ta podróż) nie jest łatwo. Zobaczymy...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lip 2018 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
nie chcę uchodzić za eksperta, ale też wiele raf widziałem na wszystkich kontynentach, od Wenezueli, Kuby po Malezję, ale akurat Egipt, a szczególnie Marsa el Alam ( polecam hotel Gorgonia), jest super, lepszą faunę widziałem tylko na Malediwach (rekiny czarnopłetwe, niegroźne, pływają obok w dużej ilości, dodatkowo Mobule), a z rekinami wielorybimi pływałem pół roku temu w wyśmiewanym na forum La Paz w Meksyku, więc to co można zobaczyć na GBR wypływając w jeden dzień dla mnie nie warte jest tej ceny
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group