Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost aktualizujemy w miarę zawiadomień od forumowej społeczności , ale warto a wszelki wypadek przejrzeć ostatnie posty/strony wątku

Od 7 stycznia 2022 r. zmiana :arrow: wielka-brytania-covid,1453,154038?start=860#p1496017

manyaky napisał(a):
Dzień przylotu = 0,
natomiast Day 2 testu nie trzeba wykonywać w drugim dniu, tylko w dowolnym z zakresu 0-2.



Gibraltar jest oddzielnie
gibraltar-i-covid,1453,155026


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 08 Paź 2020 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Niestety nie wierze w to. A moj samochód nie jest nawet zarejestrowany na mnie...
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 08 Paź 2020 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Czyli twierdzicie, że jednodniówki w Londynie dalej legalne? Przylot o 7, wylot o 19 bez konsekwencji i konieczności siedzenia tych 12h w miejscu odosobnienia? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 08 Paź 2020 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A gdzie niby miałbyś siedzieć? Wypelniasz formularz, robisz co masz zrobić i wyjeżdżasz.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 08 Paź 2020 23:36 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Aga_podrozniczka napisał(a):
Niestety nie wierze w to. A moj samochód nie jest nawet zarejestrowany na mnie...

Czyli legalnie nie jest jednak Twój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 09 Paź 2020 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie jest mój na papierze, jest mój do jeżdżenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 09 Paź 2020 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
A gdzie niby miałbyś siedzieć? Wypelniasz formularz, robisz co masz zrobić i wyjeżdżasz.


Na gov.uk piszą: When you arrive in the UK, go straight to the place you’re staying to self-isolate.

Wiem, że szansa na to jest 0,00001%, ale zatrzymuje mnie Policja i widzi, że powinienem się self-izolować, a nie chodzić po Hyde Parku czy sklepach na Oxford Street.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 09 Paź 2020 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Przelotem po hyde parku na zakupy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 09 Paź 2020 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
manyaky napisał(a):
Na gov.uk piszą: When you arrive in the UK, go straight to the place you’re staying to self-isolate.

Wiem, że szansa na to jest 0,00001%, ale zatrzymuje mnie Policja i widzi, że powinienem się self-izolować, a nie chodzić po Hyde Parku czy sklepach na Oxford Street.

A dlaczego miałaby zatrzymać Cię policja? Masz na czole wielki neon? Po czym niby widac, ze masz izolować się? Udajesz się właśnie do miejsca izolacji na piechotę.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 10 Paź 2020 12:01 

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 9
Loty: 50
Kilometry: 119 842
Bardzo kusi mnie dobra oferta BA z VIE do CUN, tylko jest mały problem z tranzytem. Mianowicie trzeba przejechac z LHR na LGW. Lot jest z Austrii, oni w GB chyba nie maja kwarantanny ? Jak myślicie, wypali ten temat ? Pzdr.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Paź 2020 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 10 Paź 2020 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ani watek nie na takie pytania. Ani pytanie zadane sensownie. Wypali? Zalezy czy pytasz o lot, transfer, przesiadkę, kwarantanne, dolot, czy swoje umiejetnosci ogarnięcia powyzszych! Ale sądząc po pytaniu mam wątpliwości.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 12 Paź 2020 09:24 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Trochę bardziej do tematu przesiadki nadaje się moje pytanie, ale zamieszczę je tu, bo ten wątek jest bardziej aktualny. Czy ktoś z osób ostatnio lecących do UK jest w stanie ocenić/porównać czas spędzony w kolejkach na paszportach? Domyślam się, że z jednej strony może być dłużej ze względu na sprawdzanie PFLów, ale z drugiej pewnie jest o wiele mniej paxów niż w "normalnych" czasach.
Przymierzam się do przesiadki 1,5h na STN, o inne czynniki się nie martwię (dowód i paszport bio, tylko plecak, mało pax w samolocie, loty poranne, szybkie nogi) tylko nie wiem jak z tą paszportówką.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 12 Paź 2020 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
To zależy od natężenia samolotów lądujących w tym czasie. Sprawdź sobie ile samolotów wyląduje o podobnej godzinie do Twojego i wtedy będziesz +/- wiedział czego się spodziewać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 12 Paź 2020 10:46 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@Bajerglowa94 Jeżeli masz paszport bio, to nie powinno być żadnego problemu. Kolejek praktycznie nie ma, PLF-em tylko machniesz kobiecie że masz i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 12 Paź 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nie ma kolejek, ale 1,5h na STN to na styk z małym marginesem na jakikolwiek problem. Trzeba biec. Fast track po prawej stronie od wejść do security, może się przydać, ale z aktualnym ruchem niekoniecznie będą kolejki. Minus taki, że nie da się ich ocenić bez wchodzenia do kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 14 Paź 2020 10:20 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Panowie, bzdury opowiadacie że godzina to mało!
FR2337 Poz-Stn 14.10.2020, dep 7:00 arv 8:05 ... tylko że w Poznaniu wichura od rana i mieli taki boczny wiatr że nie mogli wystartować. Wsadzili nas do samolotu i czekanie. Minuty mijały, a ja się zacząłem zastanawiać po ilu mam poprosić załogę o zrezygnowanie z lotu. Ale siedzę twardo, wierzę, najwyżej urządzę sobie jednodniowkę w saloniku i wrócę czymś wieczorem do PL. 7:40 już właściwie pogodziłem się z losem, gdy push zaczął nas wypychać. Kołowanie i 7:45 w powietrzu. No nie ma odwrotu . Lecę z ciałami na plecach, a w głowie obmyślam wszystkie ruchy które mogą mi urwać cenne sekundy.
Piloci całe szczęście depnęli i 8:20 UTC walneliśmy o pas (serio walneliśmy, jedno z najtwardszych lądowań jakie miałem). 8:24 otworzyli drzwi i jazda. Całą trasę biegłem. Na paszportach ŻADNYCH kolejek i nikt nie zapytał mnie wgl o PLFa. Dzida przez hale i do security. Tam również pusto, od razu do taśm mogłem podejść. Zachowawczo dalej sprint, gate nr 48, wiedziałem już przed startem ze strony angielskiego lotniska skąd ma lecieć mój Ryan do Wiednia o 9:30. W biegu skanuje wszystkie tabliczki departures, all gates, gates 40-59.. Wreszcie wbiegam w swój korytarz i jest mój gate. Telefon pokazuje 8:44. 20 minut kurła! Jestem spocony jak szczur, ale mogłem jeszcze zaliczyć toaletę i na chwilę usiąść. Wykończony, ale zadowolony z wykonanego zadania.
Kończę tą relację kiedy stewka zamyka mi schowek nad głową. Za 2h z haczykiem odpocznę w saloniku we ViE..

A już na poważnie, poniosło mnie z tą relacją (moderatorzy niech najwyżej przeniosą do działu relacji :lol: ), ale musiałem się tym podzielić :D Zrobiłem przesiadkę w 20 minut na STN co nie powinno się udać. Wiem, że miałem turbo farta, nie wiem czy bardziej spociłem się ze stresu, czy z wysiłku. Nie polecam nikomu i nie sugerujcie się tym czasem. Dzięki dla osób które życzyły mi powodzenia, ewidentnie się przydało. I rada na przyszłość ode mnie - albo nie bierzcie lotów z 1:25h na STN albo zacznijcie trenować bieganie ;)
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 19 Paź 2020 10:51 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Wracając z Portugalii przez UK (przesiadka 8h prawie) łapie się pod kwarantannę czy jednak tranzyt i moge spokojnie przesiedzieć ten czas na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 19 Paź 2020 14:27 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Bazując na wikipoście oraz moich i nie tylko moich doświadczeniach spokojnie zrobisz tranzyt. Weź doksy biometryczne jak masz to może nawet Cię o nic nie zapytają.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 20 Paź 2020 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Bajerglowa94 Swietna relacja - powinna wystartowac w kategorii minirelacja roku! :-)
A wracajac do sedna (kawalek tekstu z innego posta) - kilkukrotnie przesiadalem sie w czasach pandemii w UK - Londyn i Szkocja i jak na razie za zadnym razem nie zajelo to wiecej niz 30min: taxiing-wyjscie z samolotu-przejscie/przejazd do kontroli paszportowej-immigration/bramki-ponowne security-dojscie do gate.
Najwazniejsze to wypelnic PLF: https://visas-immigration.service.gov.u ... cator-form i https://www.gov.uk/provide-journey-cont ... -travel-uk. Jak to masz to immigration 5sek,
jak nie, to ma miejscu zajmie i 5min.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 21 Paź 2020 13:16 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
W U.K. kwarantanna dla przylatujących z Polski.
Jak to wygląda w praktyce dla osoby która chce polecieć na Wyspy Kanaryjskie przez Londyn Ryanairem, dla tranzytu chyba nie ma jakichś obostrzeń ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Paź 2020 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 21 Paź 2020 13:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Serio ludzie? Serio?
wielka-brytania-covid,1453,154038
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1004 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group