Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Wiem, ze relacja starszawa, ale dopiero teraz czytam.
Wiesz, jak ktos czyta to, to moze miec zupelnie niewlasciwe wyobrazenie o Bangladeszu, a w szczegolnosci o Dhace.
Bo nawet sama Dhaka jest bardzo rozna.

Tutaj moja dopiska o innej twarzy Bangladeszu.

Ja bylam tam w styczniu i naprawde zaskoczylo mnie jak czysto bylo i jak sprawnie wszystko dzialalo, bo nie taka Dhake pamietalam. (Gwoli wyjasnienia, moj maz spedzil w Bangladeszu dwa lata na poczatku lat 2000-nych).
W Gulshan pelny swiatowy swiat - restauracje jakich nie powstydzilby sie Nowy Jork, sklepy z cenami bardziej na miejscu w Londynie niz w Bangladeszu, na ulicach samochody na ktore ja nie jestem sobie w stanie pozwolic.
Korki, fakt, okropne, ale i tak lepiej jest niz bylo kiedys.
Ludzie tez bardziej wyluzowani niz kiedys.

W Shyamoli (gdzie kiedys mieszkalismy) teraz kultura pelna para. Nowe apartamentowce (naprawde piekne mieszkania ze wszystkimi zachodnimi wygodami) na kazdym kroku, galerie handlowe, przedszkola prowadzone wylacznie po angielsku...
Do tego stopnia mi sie w tym roku w Dhace podobalo, ze az sama bylam zaskoczona.

Bo pamietalam z dawnych lat tylko smrod, brud i skrajne ubostwo.

A teraz ulice pelne mlodych ludzi ze smartphone'ami w garsci, biurowce ze szkla i metalu (i nowe w roznych fazach konstrukcji), a nowa generacja ubolewa nad faktem, ze w Dhace nie ma jeszcze Starbucks'a.
No i kurde, nawet Coke Light teraz wszedzie mieli...

Jedynie na poczcie nic sie nie zmienilo. Wysylka zwyklej pocztowki za granice to nadal wieloetapowy proces, ktory trzeba pokonac niczym tor przeszkod. Ale za to tablice z numerkami do wyswietlania do ktorego okienka podejsc juz sa.

Nikt mnie nie dotykal, nikt mnie nie chcial glaskac, nie wiem, moze wygladam na jadowita babe, ktora moze ugryzc. Niektorzy prosili o wspolne zdjecie, ale w wiekszosci przypadkow nikt mnie nie zaczepial. I nie bardzo sie nawet gapili, przynajmniej nie w tej czesci stolicy, gdzie bylam.

Ja lecialam porannym samolotem z Kalkuty i to byl pelen lot. Kolejka po VOA byla dosyc spora - grupa backpackerska z Niemiec, rodzina z Wloch, ludzie z Australii, dziewczyny podrozujace same z Teksasu, paru mlodych Japonczykow.
Urzedasy skrupulatnie sprawdzali kazdy wydruk potwierdzenia rezerwacji hotelu na KAZDY dzien pobytu. Jesli rezerwacji ktos nie mial, to musial ja robic na miejscu w hotelach z listy podsunietej pod nos przez pana / pania od VOA.

Wracajac do Kalkuty samolot tez byl pelen. Jak wylatywalam, to na lotnisku byla tez grupa Polakow, ktorzy czekali na lot do Dubaju.

I takie jest to moje oblicze Bangladeszu... 8-)

PS> Mnie sie tam bardzo podobalo (duzo bardziej niz w Kalkucie), do tego stopnia, ze rozwazamy z mezem przeprowadzke do Dhaki i myslimy, zeby jakis biznes tam otworzyc...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#22 PostWysłany: 17 Lis 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Miałem za mało czasu, by odwiedzić Gulshan i wyrobić sobie zdanie o tej części Dhaki. To co ja widziałem dalekie było od "europejskości". Bardziej cywilizowane części miasta zostawię sobie na kolejną wizytę. Chociaż do starej Dhaki też chętnie wrócę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@igore sama jestem ciekawa ile tej starej Dhaki po pozarze sie ostalo.
Bedziemy tam pod koniec marca na kilka dni.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group