Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2019 22:29 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Niedawno znajomy poprosił mnie o znalezienie taniego lotu na wakacje na połunie Europy dla całej rodziny (2+2). Z przyzwyczajenia zerknąłem na Ryanaira, ale tam loty w okolice basenu Morza Śródziemnego są w tym okresie drogie, doliczając jeszcze normalny bagaż podręczny czy choć jeden rejestrowany, robi się już bardzo drogo. Podobnie Wizzair.
Ale sprawdziłem też Matrixa i pojawiły się niezłe ceny Luthansy, wręcz pewne zaskoczenie, bo da się w szczycie sezonu wakacyjnego znaleźć loty nawet za ok. 400 zł.
Owszem jest wada, bo loty tylko z przesiadką, czasem nawet kilkugodzinną w Monachium lub Frankfurcie.
Ale zaletą jest normalnej wielkości bagaż podręczny, sporo osób tutaj ma FTLa, więc wchodzi w grę także bagaż rejestrowany. Już pomijam bezpłatne przekąski i napoje na pokładzie, choć zimnego Warsteinera zawsze miło wypić podczas lotu. ;)

Przykładowe ceny na tydzień w lipcu (podaję ze strony LH, na OTA można jeszcze zbić o kilkadziesiąt zł)
KRK - AGP od 406 zł
KRK - PMI od 505 zł
KRK - VLC od 525 zł
KRK - IBZ od 494 zł
KRK - FAO od 547 zł
RZE - NAP od 397 zł

Dodatkowo w czerwcu czy sierpniu może być też nieco taniej.
Nie sprawdzałem lotów z Wrocławia, Poznania, Warszawy czy Gdańska, ale zapewne też znajdzie się coś ciekawego w porównywalnych cenach.

Widać, że Lufthansa mocno przepycha się na rynku, swoją drogą ciekawe kiedy Ryanair zrozumie, że trzeba trochę przystopować z cenami, zwłaszcza, że w IV kwartale ubiegłego roku po raz pierwszy od kilku lat miał stratę.
Ale mam wrażenie, że tutaj jest podobnie jak z Booking, ludzie rezerwują, bo marka jest rozpoznawalna, nie wiedząc nawet, że gdzieś indziej mogą kupić taniej.


Ostatnio edytowany przez sranda, 11 Lut 2019 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 11 Lut 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
sranda napisał(a):
Ale zaletą jest normalnej wielkości bagaż podręczny, sporo osób tutaj ma FTLa, więc wchodzi w grę także bagaż rejestrowany.

FTL w taryfie z samym bagażem podręcznym w LH nie daje żadnej korzyści w kwestii limitu bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2019 22:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Racja, rozpędziłem się na przykładzie LOT, przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2019 22:36 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1568
niebieski
nawet GOLD nic nie daje z bagażem..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2019 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2629
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie chcę narzekać ale Lufthansa przyjęła taką strategię cenową jeszcze w ubiegłym roku - bodajże w okolicach września zaczęły pojawiać się na forum w przeróżnych kombinacjach loty Regiony PL -> Europa w cenach 350-500 zł. Tego było i jest naprawdę mnóstwo, sam skorzystałem w styczniu lecąc z KTW do AGP przez FRA za niecałe 400 zł RT / osoba a dzisiaj kupowałem na kwiecień znajomej BCN z KTW w tej cenie.

Tworzenie osobnych wątków (a w ostatnich dniach jest ich wysyp) na każdą trasę z KTW, KRK, GDN, RZE czy innych polskich miast do których lata Lufthansa naprawdę moim zdaniem nie ma sensu, bo takie taryfy w tych cenach do wielu miejsc w Europie są w ich systemie od wielu miesięcy a na forum robi się niezły bałagan... Trochę to przypomina "lowcosta" UIA.

To nie jest żaden przytyk do autora wątku (akurat padło na niego, bez urazy), tylko znowu wchodzę na forum a tutaj od 9 lutego pojawiło się kilkanaście (?!) wrzutek LH/LX z PL w tych samych cenach. Oczy bolą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Lut 2019 07:02 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
@monroe
Dlatego nie wrzucałem pojedynczo, tylko napisałem ogólny post z informacją o przykładowych cenach. Podobne mozna znaleźć z Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy czy nawet Lublina.
O tyle jest to warte podkreślenia, że o ile jesienią/zimą poleciesz najczęściej taniej Ryanairem czy Wizzairem do wielu z tych miast, to w wakacje jest to niemożliwe i Lufthansa tu staje się naprawdę bardzo konkurencyjna (jeśli komuś nie przeszkadza konieczność przesiadki)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2320
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Może zrobić temat promocje LH z KRK, LH z WRO, itd.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2019 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
sranda napisał(a):
@monroe
Dlatego nie wrzucałem pojedynczo, tylko napisałem ogólny post z informacją o przykładowych cenach. Podobne mozna znaleźć z Gdańska, Poznania, Bydgoszczy, Warszawy czy nawet Lublina.
O tyle jest to warte podkreślenia, że o ile jesienią/zimą poleciesz najczęściej taniej Ryanairem czy Wizzairem do wielu z tych miast, to w wakacje jest to niemożliwe i Lufthansa tu staje się naprawdę bardzo konkurencyjna (jeśli komuś nie przeszkadza konieczność przesiadki)
Dokładnie jest jak piszesz, 3 lata temu musiałem w lipcu dostać się z Gdańska do Madrytu z bagażem rejestrowanym, obserwowałem od lutego do maja wszelkie opcje lotu z Gdańska/Warszawy do Madrytu, z Modlina Ryanairem wychodziło drożej niż z Gdańska lufą z przesiadką w Monachium, jeszcze lufa miała zniżkę 91zl przy zakupie gruponu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2019 07:40 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
A czy we wszystkich taryfach LH dodaje sektory za odbyte loty do FTL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2019 07:44 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
turysta bezendu uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2019 07:50 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
To super, dzieki za blyskawiczna odpowiedz. Braknie mi kilku w tym roku, wiec dobrze wiedziec, ze mozna sensownie i tanio dozbierac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: mmathew, tasma oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group