Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:27 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 1
Witam! Chcę jechać na narty w Austrii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi wyjazdami? Nie wiem zabardzo jakie miejsce wybrać. Nie byłem jeszcze w Austrii, ale dużo się mówi o wyjazdach na narty do Austrii, więc chciałem spróbować. Ktoś poleci jakieś miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Temat rzeka. Z osobistych doświadczeń mogę polecić Austrię na kwiecień/maj i któryś z lodowców, byłem na Hintertux i Stubai. Mnóstwo śniegu a lampa na niebie grzała niemiłosiernie, czasami aż za bardzo ;). Ten pierwszy z przewagą tras dla "pro".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Zillertal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Ja polecam http://www.alpenrosehotel.eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Przede wszystkim kiedy chcesz jechać i na jakim poziomie jeździsz? - nie polecałbym na początek lodowca - same nudy - pustynia śniegu - nie to co niżej z drzewkami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Cała dolina Gasteinertal (a w niej takie miejscowości jak Bad Hofgastein, Dorfgastein i Bad Gastein). Jeśli wybierasz się na początku sezonu to proponuję wysokie góry, gdzie temperatura pozwoli naśnieżyć stoki. Z obserwacji kilku ostatnich lat widzę, że zima również w Alpy przychodzi coraz później. W zeszłym roku mieliśmy jechać (w styczniu) do Trentino, ale nie było śniegu i improwizowaliśmy załatwiając noclegi z dnia na dzień w Livigno. Livigno bardzo polecam, ale to już oczywiści Włochy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Paź 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Ja bym polecił Soelden. Choć tak naprawdę to zależy czego szukasz, bo Austria zaspokoi wszystkie wymagania. Napisz więcej czy lepiej jeździsz czy gorzej, czy to ma być wypad rodzinny czy z kolegami. Czy zależy Wam aby było jak najbliżej Polski czy nie gra to aż takiej roli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:34 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Mamy wielokrotnie objechanie różne regiony narciarskie w Austrii.
Naj naj najfajniej ,ale najdrożej było w Ischglu - zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę jak i o ilość tras.
Można jeździć tam zarówno po stronie austriackiej jak i szwajcarskiej. Bajka !
Ale polecam też Zillertal. Tam jest duża baza noclegowa i zawsze można znaleźć w miarę tanie apartamenty .A poza tym jeśli jest kłopot ze śniegiem ( chyba rzadko) to zawsze jest lodowiec i jest objęty karnetem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lut 2016 15:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
parę dni temu również wróciłam z Ischgl - mogę polecieć - jeden z lepszych (jesli nie najlepszy) ośrodek w którym dotychczas byłam. Ilość, zróżnicowanie tras, ilość wyciągów, szybkość obsługi, niewielkie kolejki (głównie rano), atrakcje w miejscowości i na stoku i dość łatwy dojazd z Polski rekompensują cenę - zdecydowanie warto!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lut 2017 13:38 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
kefirm napisał(a):
Zillertal.

A Dokaldnie mayerhofen
Klimat i zróżnicowanie tras. Zdecydowanie moja ulubiona miejscówka a odwiedziłem ich kilka.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
-- 29 Sty 2022 17:22 --

Odkopuję stary temat. Z racji fajnych połączeń Lufą do Innsbrucku (z MUC jedzie pociąg), zastanawiam się nad wybraniem się tam w marcu.
Czy marzec to dobry czas na narty w Austrii? Czy nie będzie już tłumów, czy lepiej czekać do kwietnia z takim wyjazdem?

-- 29 Sty 2022 17:22 --

Odkopuję stary temat. Z racji fajnych połączeń Lufą do Innsbrucku (z MUC jedzie pociąg), zastanawiam się nad wybraniem się tam w marcu.
Czy marzec to dobry czas na narty w Austrii? Czy nie będzie już tłumów, czy lepiej czekać do kwietnia z takim wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
W kwietniu to raczej bardziej w kierunku lodowca. Wrocilem wlasnie z Sölden i w dolinie teraz bylo lekko wiosennie, a mamy styczen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2022 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja celuję właśnie bardziej w marzec, tylko pytanie, czy wtedy nie ma tam tłumów, które chciałbym ominąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2022 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Wiele razy byłam na nartach w Austrii w marcu - według mnie to najlepszy okres: dzień jest długi, jest słonecznie, niewiele opadów (w porównaniu z grudniem czy styczniem), wszystkie trasy otwarte, bo pokrywa śnieżna spora. Zwykle jeździmy do Zell am See lub Zell am Ziller. Owszem, zdarza się, że na dole śnieg się topi, ale wyżej zwykle jest dobrze no i w razie czego pozostaje lodowiec. Tłumów nigdy nie widziałam - tam jest tyle tras, że nawet duże ilości osób się rozłożą. Ale nigdy mi się nie zdarzyło długo czekać na zjazd, czy "przepychać się" na stoku (w przeciwieństwie do Czech czy Polski;).
Góra
 Profil Relacje PM off
Darek M. lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Sty 2022 12:00 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Potwierdzam marzec jest top. Malo ludzi, dobry warun i slonecznie. Wiadomo, ze w dolinie snieg bedzie miekki ale tak naprawde najezdzisz sie spokojnje w wyzszych partiach.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
cekace uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Lut 2022 22:33 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 391
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
polecicie jakieś miejscówki :) ? może jest ktoś kto chciałby jechać w terminie np 5-12 marzec +- 1 dzień :) szukamy kogoś do ekipy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group