Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Sie 2016 18:01 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 3
metia napisał(a):
Do Zoo dojeżdża U4, więc najlepiej byłoby skończyć poranny spacer gdzieś w okolicy przystanku tej linii.
Możecie po przyjeździe wsiąść w U1, dojechać na Stephansplatz, przejść się po starym mieście, wyjść na Ring koło Ratusza (Rathaus) i iść Ringiem aż do Opery. Stamtąd albo na Karlsplatz (pierwsza stacja U4) albo jeszcze kawałek dalej piechotą na Naschmarkt

Dzięki wielkie, wieczorem ogarnę to wszystko na mapie i zapewne właśnie w taki sposób zorganizujemy sobie ten czas! :)
metia napisał(a):
tam zjeść śniadanie

Powiesz może na jakie wydatki należy się przygotować, żeby zjeść 1-2 posiłki? Planowaliśmy zjeść obiad w zoo, ale właściwie to nie wiemy co będzie najrozsądniejszym wyjściem.
metia napisał(a):
wsiąść w U4 na przystanku Kettenbrueckengassen. Wysiadacie na stacji Schoenbrunn - wtedy obejrzycie sobie jeszcze tamtejszy Pałac (z zewnątrz), albo jeżeli bliżej samego Zoo, to na przystanku Hietzing.

Interesujące. Duża jest odległość od Schoenbrunn do ZOO chcąc zahaczyć o pałac?
metia napisał(a):
Z powrotem U4 na Karlsplatz, tam przesiadka na U1 i kurs na Hauptbahnhof.

Godzina powinna wystarczyć na dotarcie z ZOO do dworca autobusowego, prawda?
metia napisał(a):
Teoretycznie potrzebujecie na to 3 przejazdów (droga powrotna na jednym bilecie) za 2,20, bilet dzienny opłaca się od 4 przejazdów (kosztuje 7,60).

Podobnie liczyłem, ale w razie jakiegoś niepowodzenia typu nieoczekiwana przesiadka liczba przejazdów by wzrosła, więc chyba warto zapłacić te 4 złote więcej i nie martwić się niczym. Dzięki za konkretną odpowiedź. :)

-- 22 Sie 2016 18:08 --

Wybaczcie, ale nie potrafię edytować poprzedniego posta a nasuneło mi się jeszcze jedno pytanie.
Znalazłem w necie taką informację:
Cytuj:
Od 30.4. do 1.7.2016 r. linia metra U4 nie będzie kursowała od stacji "Hütteldorf" do "Hietzing". Od 2.7. do 4.9.2016 r. blokada zostanie przedłużona aż do stacji "Schönbrunn". Alternatywny dojazd liniami tramwajowymi nr 49, 52 i 58 oraz szybką koleją miejską i pociągami regionalnymi od stacji "Hütteldorf", z których jest połączenie do linii metra U3 i U6. Ponadto wzdłuż linii metra U4 jeździć będzie autobus zastępczy.

Trochę komplikuje to plan, który rozpisała @metia stąd chciałbym zapytać, czy w takim razie ta blokada jest od strony z której będziemy jechać w kierunku ZOO, czy przeciwnej? Nie jestem pewny, czy szukać autobusu zastępczego, czy normalnie dojedziemy do Schönbrunn, które tymczasowo będzie ostatnią stacją metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#82 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:42 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
blokada od centrum miasta jadąc, na stacji Schonobrum widoczne autobusy zastępcze, musicie wyjść w stronę pałacu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemek Głodowicz lubi ten post.
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Cytuj:
Trochę komplikuje to plan, który rozpisała @metia stąd chciałbym zapytać, czy w takim razie ta blokada jest od strony z której będziemy jechać w kierunku ZOO, czy przeciwnej? Nie jestem pewny, czy szukać autobusu zastępczego, czy normalnie dojedziemy do Schönbrunn, które tymczasowo będzie ostatnią stacją metra?

Jeżeli komplikuje, to niewiele, bo metro nadal dojeżdża od strony miasta do Schoenbrunn - więc nie dojedziecie na przystanek Hietzing, tylko spod pałacu dojdziecie piechotą (zobacz na googlemaps, jak to widzisz - jeżeli za daleko, to włączacie autobus zastępczy).

Co do kosztów posiłków - tu jest bardzo różnie. Proponowałam Naschmarkt na śniadanie, bo jest tam po prostu fajna atmosfera, ale może być pozamykane tak wcześnie rano (chociaż część kafejek na pewno otwiera się już o 7.00) i tanio też nie jest (ok. 15-20 euro za śniadanie dla dwóch osób trzeba liczyć). Jeżeli to odpada, to przy Ringu jest kilka miejsc typu sieciówka-piekarnia (np. Der Mann der verwoehnt) i tam kupicie dobre, świeże kanapki i kawę za kilka euro. Na Ringu przy Operze jest też SPAR Gourmet, oferta gastronomiczna podobna. Natomiast jedzenie w Zoo - nie wiem, nigdy nie próbowałam. Samo Hietzing to zagłębie tradycyjnych knajpek, tzw. Stuberl, serwujących sznycel i inne golonki, ale to też swoje kosztuje (ok. 40 euro na dwie osoby). W ostateczności przy stacji Hietzing jest Mac, na Hauptbahnhof też knajp i stoisk z jedzeniem nie brakuje.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 23 Sie 2016 09:52 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No i jak ma być budżetowo to nie zapomnijcie o typowych słynnych austriackich kioskach z kiełbaskami i piwem.
Góra
 Profil Relacje PM off
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 23 Sie 2016 10:24 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Wejście do zoo jest w ogrodach Schonbrunn ,za pałacem kierując się na prawo od głównego wejścia, łatwo trafić :)
Jeśli chodzi o sprawy gastronomii-warto spróbować langoszy-najlepsze na terenie wesołego miasteczka na Praterze
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 23 Sie 2016 12:43 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 3
krystoferson112 napisał(a):
blokada od centrum miasta jadąc, na stacji Schonobrum widoczne autobusy zastępcze, musicie wyjść w stronę pałacu.

metia napisał(a):
Jeżeli komplikuje, to niewiele, bo metro nadal dojeżdża od strony miasta do Schoenbrunn - więc nie dojedziecie na przystanek Hietzing, tylko spod pałacu dojdziecie piechotą (zobacz na googlemaps, jak to widzisz - jeżeli za daleko, to włączacie autobus zastępczy).

Hmmm, kto ma racje?

metia napisał(a):
Co do kosztów posiłków - tu jest bardzo różnie. Proponowałam Naschmarkt na śniadanie, bo jest tam po prostu fajna atmosfera, ale może być pozamykane tak wcześnie rano (chociaż część kafejek na pewno otwiera się już o 7.00) i tanio też nie jest (ok. 15-20 euro za śniadanie dla dwóch osób trzeba liczyć). Jeżeli to odpada, to przy Ringu jest kilka miejsc typu sieciówka-piekarnia (np. Der Mann der verwoehnt) i tam kupicie dobre, świeże kanapki i kawę za kilka euro. Na Ringu przy Operze jest też SPAR Gourmet, oferta gastronomiczna podobna. Natomiast jedzenie w Zoo - nie wiem, nigdy nie próbowałam. Samo Hietzing to zagłębie tradycyjnych knajpek, tzw. Stuberl, serwujących sznycel i inne golonki, ale to też swoje kosztuje (ok. 40 euro na dwie osoby). W ostateczności przy stacji Hietzing jest Mac, na Hauptbahnhof też knajp i stoisk z jedzeniem nie brakuje.

Dziękuje, na pewno coś wybierzemy. :) Ale w 40 Euro to planujemy się zmieścić ze wszystkim (bilety na komunikacje, jakiś obiad, coś do picia w ciągu dnia).

krystoferson112 napisał(a):
No i jak ma być budżetowo to nie zapomnijcie o typowych słynnych austriackich kioskach z kiełbaskami i piwem.

Budżetowo być nie musi, chociaż też nie nastawiamy się na wydawanie dużej ilości pieniędzy, bo to tylko jednodniowy wypad. Na pewno jeszcze wrócimy do Wiednia a dłużej i będzie czas na próbowanie wszystkiego. Ale te kiełbaski brzmią kusząco. :D

marttynna napisał(a):
Wejście do zoo jest w ogrodach Schonbrunn ,za pałacem kierując się na prawo od głównego wejścia, łatwo trafić


Bardzo pomocne, dzięki!

marttynna napisał(a):
Jeśli chodzi o sprawy gastronomii-warto spróbować langoszy-najlepsze na terenie wesołego miasteczka na Praterze


Różnią się od tych węgierskich i czeskich? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 23 Sie 2016 13:47 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Trudno mi teraz po pewnym czasie porównywać smakowo langosze ale na pewno są bardzo smaczne-zwykle ustawia się tam kolejka. A mój syn pochłaniający męskie ilości jedzenia stwierdził, że porcje są w opcji big. Na Prater warto zajrzeć wieczorem jest fajnie oświetlony i panuje tam miła atmosfera, wejścia nie są biletowane w przeciwieństwie do naszych wesołych miasteczek. Byłam tam w czasie jarmarków bożonarodzeniowych i muszę stwierdzić, że tamtejszy jarmark był najbardziej lokalny, sami miejscowi praktycznie, dużo rodzin z małymi dziećmi. Jeśli jedziesz PB na pewno będziesz mieć czas (oby tylko sił starczyło), żeby tam zajrzeć. W czasie wyjazdów jadamy w knajpach , gdzie tłoczą się miejscowi-jedzenie zawsze jest smaczne i nigdy ten sposób selekcji knajpy nas nie zawiódł (zwykle nie jest to ścisłe centrum turystyczne).
I info jeśli wybierasz się PB- zwróć uwagę, gdzie jest stanowisko odjazdu autobusu. Paradoksalnie z dworca trudno tam trafić mimo, że to blisko. Biegaliśmy prawie godzinę żeby trafić na o zgrozo terminal międzynarodowy.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
shimonlee6 uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 23 Sie 2016 14:50 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
shimonlee6 napisał(a):
krystoferson112 napisał(a):
blokada od centrum miasta jadąc, na stacji Schonobrum widoczne autobusy zastępcze, musicie wyjść w stronę pałacu.

metia napisał(a):
Jeżeli komplikuje, to niewiele, bo metro nadal dojeżdża od strony miasta do Schoenbrunn - więc nie dojedziecie na przystanek Hietzing, tylko spod pałacu dojdziecie piechotą (zobacz na googlemaps, jak to widzisz - jeżeli za daleko, to włączacie autobus zastępczy).

Hmmm, kto ma racje?



Tymczasowo metro kończy i zaczyna jazdę ze stacji Schoenbrunn. Jedziesz na nią metrem i udajesz się z niej za tłumem do głównej drogi. Z tej stacji piechotą już idziesz do ZOO, a nie żadnym autobusem. Bilet normalny 24h na komunikację kosztuje 7,9 Euro.
Tu masz mapkę jak najlepiej dojść do ZOO:
https://goo.gl/maps/1JYZsggLLMM2
Byłem tam w niedzielę. Po drodze ze stacji metra stali ludzie rozdający mapkę jak dotrzeć do ZOO.

Co do jedzenia, to przy ograniczonym budżecie nie polecam jedzenia w ZOO.
Przy ratuszu jest festiwal filmowy (do 4. września). Rozstawione są budki z jedzeniem. Tylko nie wiem od której godziny. Ja byłem ok 11 rano i było pełno ludzi. Cena jedzenia ok 8-10 Euro. Coś w stylu street food, ale duży wybór. Piwo 4-5 Euro za pół litra. A jak masz ochotę na jakiegoś drinka podczas zwiedzania to polecam % przywieźć z Polski.
W paru miejscach spotkałem także pizzę sprzedawaną na kawałki. Za 2 spore i dobre kawałki (ćwierć pizzy) płaciłem 2,5 Euro, co nawet na polskie warunki uważam za dobrą cenę. Tylko jak lubisz pizzę z sosem to polecam zaopatrzyć się w torebki keczupu z McDonaldsa, bo czasem można ją polać tylko sosem tabasco;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 23 Sie 2016 16:18 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Tak najłatwiej teraz trafić do Zoo aby nie kombinować wysiąść na stacji metra Schonbrunn, pójść w kierunku pałacu, zwiedzić go z zewnątrz i kierować w kierunku Glorietty, zobaczycie wspaniałe ogrody i fontanny, a po prawej stronie patrząc w kierunku wspomnianego budynku jest droga i dalej wejście do ZOO. Za jednym zamachem zobaczycie 2 wspaniałe wiedeńskie atrakcje. Powodzenia. A oto wspomniane we wcześniejszym poście kiełbaski i piwko.... ;)

Załączniki:
5921485_P6110873.JPG
5921485_P6110873.JPG [ 58.56 KiB | Obejrzany 3029 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 26 Wrz 2016 14:25 

www.wien.info/pl/sightseeing/museums-ex ... ien-museum
Góra
 PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Lis 2016 15:24 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Mam pytanie odnośnie "topowych" wydarzeń w Wiener Staatsoper ;) - nie chciałem zakładać nowego tematu.
Czy sprzedaż miejsc stojących nadal jest praktykowana?
Akurat chodzi mi o premierę z Anną Netrebko i nie wiem czy się nie wybrać z książką i czekać na sprzedaż pół dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Lip 2017 20:34 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Mam pytanie, jak z np. centrum można dojechać do Schonbrunn? Są jakieś autobusy albo coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Lip 2017 20:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@fredbb Takie coś jak wiedeńskie metro-najlepsza opcja. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:01 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Ale z tego co widzę to np. z Stephansplatz nie ma jak za bardzo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
ane.wald napisał(a):
Mam pytanie odnośnie "topowych" wydarzeń w Wiener Staatsoper ;)

Co do koncertów, to mi się marzył kiedyś noworoczny, ale tam raz że ceny z kosmosu, a dwa że ciężko ustrzelić.
I wiedeńczycy mi polecili coś takiego:
http://www.sommernachtskonzert.at/
Gratis zresztą. I nawet kiedyś się na to wybrałem, tylko... pomyliłem daty i pojechałem dzień później.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@fredbb Zobacz dobrze.Linie metra na odpowiednich stacjach się krzyżują i można się przesiadać na jednym bilecie nawet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 23 Lip 2017 23:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Przesiadanie się nie boli. To tak jak na zuryskich tramwajach jest napis "przesiadanie się się opłaca".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:14 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 1
Wiedeń można nawet w 3 godziny zwiedzic. Zalez co kogo interesuje. Moi znajomi znalezli przewodnika, [tu była pani przewodnik], i ta pani dopasowala zwiedzanie do ich czasu i zainteresowan. My zabookowalismy tez 3 godziny u niej, wyjezdzamy w polowe sierpnia :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Sie 2017 16:21, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
przebijam, 2,5 h wystarczy , kto da wiecej mniej :?:

taki Bolt to pewnie by potrzebował 5 min :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Kazimierz2 napisał(a):
Wiedeń można nawet w 3 godziny zwiedzic.

Po co takie bzdury wypisujesz? Żeby robić antyreklamę przewodnikowi? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group