Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiedeń w jeden dzień
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2012 00:26 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
Witam!
W najblizsza niedziela bede na jeden dzien w Wiedniu :) W zwiazku z tym, szukam informacji takich jak, gdzie najlepiej zjesc, gdzie warto sie wybrac, co omijac. Moze znacie akurat jakies promocje gruponowe czy podobne?

Mam kilka pytan odnosnie Wiednia:
1. Jak to jest ze znizkami? Legitymacja studencka (zwykla papierkowa) upowaznia do biletow ulgowych? (uczelnia prywatna)
2. Czy oplaca sie isc do Prater wieczorem? tzn czy mozna korzystac z atrakcji w godzinach pozniejszych? Jestem tam w niedziele a w przedowniku wyczytalem ze jest otwarty do 1 w nocy.
3. Jak wyglada zwiedzanie Pałacu Schönbrunn? Tzn za co dokladnie sie placi?
4. Nie wiem, ale jakos wszedzie jest to niejasno opisane. Jak wyglada sprawa z biletami na transport publiczy? Z tego co wiem, to bilet dzienny jest na metro/tramwaj/autobus. Ale ile takowy kosztuje? normalny/ulgowy.

z gory dziekuje. Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Roku, 16 Cze 2016 17:03, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2012 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
1. W Schunbrun uznali PL legitki studenckie, ISIC też.
2. Tak, obowiązkowa karuzela na 100 iluś tam metrach :) Jest czynn e do 1, ale w niedziele być może krócej. Nie pamietam.
3. Są 2 opcje, albo pół albo całość, my zwiedziliśmy jedną część tylko ale i tak było to dużo, polecam mniejszy obchód i audio navi.
4. http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/c ... lId/-17256

Teraz ja zadam pytanie :)
Jak jest teraz ze strefą płatnego parkowania? Wiem, że rozszerzyli, ale ma ktoś jakąś mapkę? Czy P+R liczone są za dzień czy za 24h?


Ostatnio edytowany przez Roku, 16 Cze 2016 17:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
jednooki napisał(a):
Witam!
W najblizsza niedziela bede na jeden dzien w Wiedniu :) W zwiazku z tym, szukam informacji takich jak, gdzie najlepiej zjesc, gdzie warto sie wybrac, co omijac. Moze znacie akurat jakies promocje gruponowe czy podobne?
z gory dziekuje !

Moim zdaniem:
1)Schonbrun z ogrodami. Obowiązkowo trzeba podejść pod Glorietę. Ze wzgórza piekny widok na pałac, park i panoramę Wiednia
2) Warty zobaczenia jest Hofbrun (chyba z zewnątrz)
3)Katedra świetęgo Szczepana vel Stefana
4)Deptak. Szczególnie pod wieczór. Bradzo dużo fajnych rzeczy się tam dzieje. Mnóstwo ulicznych artystów, można przyjemnie spędzić czas po zwiedzaniu miasta
5)Warto odbić od katedry Szczepana i znaleźć kościółek, w którym mieści się siedziba Zakonu Krzyżackiego- urzęduje tam Wielki Mistrz Zakonu
6) Bardzo fajne jest muzeum historii naturalnej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2012 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Gaszpar powiedział już o większości najważniejszych miejsc,
ja dodam jeszcze obowiązkowo domki i spalarnie śmieci (!) Hundertwasser'a - rewelacja
i w drodze z katedry do hofbrun jest jeszcze piekny Kościółek św. Piotra

ps. było już mowione o tym w innym temacie, ale powtórze - wstęp do opery wiedeńskiej jest możliwy nawet 90 minut przed spektaklem za ok 3-4 euro :)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2012 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
1. Jak ktoś jedzie na dłużej i chce mieć super widok na Wiedeń to polecam górę Kalemberg, w niedziele jest tam też msza sw. po Polsku. Tam też Polski akcent historyczny z Janem III Sobieskim.

2. Dodatkowo warto wspomnieć o Krakowskich kanapkach Trześniawskiego
Cytuj:
Ponieważ Austriacy nadal mają kłopoty z wypowiedzeniem "Trześniewski",
slogan reklamowy firmy brzmi:"Niewypowiedzianie smacznie" i robi swoje od
1902 roku,kiedy to Krakowianin Franciszek Trześniewski otworzył w Wiedniu pierwszy bufet z kanapkami.Pomysł polegał na szybkim zaspokojeniu głodu,
na stojąco,czymTrześniewski znacznie wyprzedził epokę fast foodów.Jego
kanapki to nic innego jak jadalnia na stojąco i chleb z różnymi pastami.Najpierw
był to jeden bar,dziś na Dorotheergasse,który największą sławą cieszył się w latach siedemdziesiątych.Teraz jest aż osiem wiedeńskich filii,które w ciągu roku sprzedaja 4,5 mln kanapek,a dziennie zużywają 600kg chleba i 4000 jajek.
Aż 92% Wiedeńczyków zna kanapki Trześniewskiego i bardzo je sobie ceni.
Do dziś można kupić kanapkę z jedną z 21 past;przeciętnie klient zamawia cztery różne o wymiarach 4,5 na 8 cm każda.Ponoć tajemnica smaku kanapek Trześniewskiego tkwi w czarnym chlebie,braku konserwantów i małej ilości majonezu.


3. Gdyby ktoś szukał w Centrum polskiego kościoła to http://kosciol.at/pl/budowla.html
Obok niego są polskie sklepy, za kościołem jest też polska stołówka, z bardzo dobrym jedzeniem.

4. Ciekawa też atrakcja to Palmiarnia w Schönbrunn oraz naprzeciwko Pawilon Pustynny (udostępniono w nim zwiedzającym jedyną w swoim rodzaju kolekcję kaktusów. Prezentowane są tam również pustynne regiony Afryki, Australii, Azji i Ameryki.). Obie te atrakcje są płatne i to dość dużo.

5. Kto na dłużej warta do zobaczenia jest elektrownia wodna, tama na Dunaju w Wiedniu.

6. A na koniec mała ciekawostka.
Cytuj:
Na terenie masywu Schneeberg znajduje się początek liczącego 120 km akweduktu dostarczającego wodę pitną dla Wiednia. Budowę akweduktu ukończono w 1873 roku i już od ponad stu lat służy on mieszkańcom stolicy Austrii.


Edit proszę przenieść mój post do tego tematu
viewtopic.php?f=141&t=4242&start=30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2012 15:45 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 29
Fajnie też jest się przejechać zwłaszcza wieczorem tramwajem nr 1 i 2, gdyż jeżdżą one wokół starówki.
Polecam Belweder. W Muzeum Historii Sztuki zaakceptowali legitymację z LO ;)

Jeśli chodzi o jedzenie, to ja lubię Bosna/Bosner - ich odmiana hot doga - można ja kupić w każdej Imbissstube.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2012 16:33 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 1
W 1 Bezirku Na przeciwko Trześniewskiego można wpaść na kawę do Havelki - drogo, ale klimatycznie http://www.hawelka.at/cafe/de/
Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2012 15:36 

Rejestracja: 17 Kwi 2012
Posty: 68
spoko. dzieki. Najblizsza niedziela juz niestety byla.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2012 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
czy ktoś z forumowiczów był w Muzeum Tramwajów?

http://www.wienerlinien.at/eportal/ep/p ... lId/-17260
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2012 20:35 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
W listopadzie będę w Wiedniu na jeden dzień, tj. wcześnie rano przyjazd, późno wieczorem wyjazd PolskimBusem.
W związku z tym prośba do tych którzy już byli, doradźcie gdzie przeczekać po przyjeździe te kilka pierwszych godzin
(w listopadzie w Wiedniu pewnie temperatura rano będzie na minusie), jakaś restauracja, kafejka, McDonald?
Druga sprawa to zwiedzanie, co zwiedzić w ciągu jednego dnia? Macie coś godnego polecenia?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2012 21:57 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 109
Ja Ci polecam -moze troche nietypowe miejsce -ale przeze mnie sprawdzone ;-)
..a mianowicie od 6 rano -katedre Św. Szczepana (Stefana) -cieplutko, a zarazem jeden z najwazniejszych zabytków Wiednia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2012 22:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Post jest mocno podlinkowany zdjęciami. 90% nazw po kliknięciu na nie otworzy zdjęcie obiektu. Nudziło mi się :)

Tam blisko dworca autobusowego to niewiele jest. Jak juz wejdziesz w uliczki, to tam są knajpki, piekarenki, ale niezbyt blisko dworca. Ja to proponuję wsiąść w metro i zasuwać do centrum. Albo do pałacu Schonbrunn, przejść ogrodami Schonbrunn, wejść na Gloriettę i podziwiać wschód słońca nad Wiedniem z góry :)

Jakby co to U1 czerwony w kieunku Leopoldau i wysiadasz na 3 przystanku Stephanzplatz (to do katedry św. Szczepana), jakbyś jednak chciał do Schonbrunn i polukać sobie z góry, to wysiadasz z czerwonego U1 na drugim na Karlsplatz i przesiadka w zielony U4, kierunek Huttelsdorf. Więcej przystanków. Z 6 będzie.

Co zwiedzić w ciągu 1 dnia:

Po prostu udać się do Schonbrun a póżniej wrócić na Stephanplatz, odwiedzić katedrę i Kolumnę Morową, udać się w kierunku Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy i Hofburga, (jak zahaczysz Albertinę, to też pięknie) którędy mozna wyjść na Ring. Ringiem zahaczyć o muzea (Historii Naturalnej i to drugie :) ) Parlament Austrii, Ratusz Wiedeński, Teatr Narodowy, Kościół Wotywny, ta, jeśli nie będziesz zbyt spóźniony, to dojedziesz tramwajem do domu Hundertwassera, skąd tramwajem też możesz wrócić do Opery Wiedeńskiej, stamtąd jeszcze kościół św Karola. Jak zdążysz jeszcze na Prater, to pięknie, jak nie to trudno :)

No... i wszystkie te obiekty leżą blisko metra, jakby co. Jadąc na Prater (stacja Praterstern czerwony U1) można jeszcze wysiąść w nowoczesnej dzielnicy Vienna Int Centre. Albo polukać na modry Dunaj z Donauinsel (stacja bliżej).

Więcej moich zdjęć z Wiednia: http://est.mx4.pl/index.php/galeria/cat ... -2012-lang
Ogólnie bardzo polecam. Boskie miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Paź 2012 23:28 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Dziękuje serdecznie za odpowiedź! W weekend jak będę miał czas dokładnie się temu przyjrzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Paź 2012 01:12 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 2
Dokladnie rok temu zrobilem taka sama wycieczke. Wysiedlismy z PolskiegoBusa o 4:30 chyba i siąpił deszcz i jeszcze bylo ciemno. My sie udalismy do metra, ktore jest otwarte cala dobe i przesiedzielismy/połleżelismy az do godz 7 po ktorej to otwieraja McDonalda i masz strefe niskich cen po 1euro ;-) Toaleta niestety platna. Co warto zobaczyc - my nie korzystalismy z niczego platnego. Schönbrunn warto zobaczyc: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pałac_Schönbrunn http://pl.wikipedia.org/wiki/Hofburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Paź 2012 10:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Szkoda tylko 1 dzień na Wiedeń. Ale mniejsza o to. Przecież można powtórzyć :)

Darmowa toaleta jest na pewno w parlamencie Austrii przy Ringu. Trzeba wejść wejściem za pomnikiem.

W Wiedniu w zoo są pandy. To chyba najbliżej Polski położone zoo z pandami, chociaż może się mylę :)

Cena 1-dniowy bilet komunikacji to 6,70. Za 3 dni to 14,50. Do palacu Schonbrunn można wejść kupując bilety od 10 euro. Za to mamy wstęp do 22 pokoi w pałacu chyba. W cenie jest polski audioprzewodnik. Kupując droższe bilety, kupujemy też wejście do większej ilości pokoi, do kolejnych obiektów na terenie Schonbrunn (np Glorietta, czy imperial zoo) oraz muzeum Sisi w Hofburgu. Czy warto kupować bilety? Nie, jeśli jedziemy na 1 dzień do Wiednia. Chyba że w planach mamy tylko Schonbrunn, w którym można sie zatracić od rana do wieczora :) Jeśli jedziemy na dłużej, bezwzględnie tak.

Ogrody Schonbrunn są bezpłatne. Wejście od stacji metra Schonbrunn może byc mylące, bo sprzedają bilety, ale bez nich tez można iść dalej i przejść po prostu do ogrodów. Katedra Sw. Szczepana jest bezpłatna. Cena wstępu do krypty imperialnej (groby Habsburgów) w kościele Kapucynów = 5 euro. Muzeum figur woskowych Madame Tussaud (zaraz po lewo przy wejściu na Prater z metra Prater) z ulicy 20 euro, przez internet nawet do 33% zniżki. Matuś moja, która bywała jest w świecie i w Londynie też była w takim, stwierdziła że to wiedeńskie fajniejsze. Maszynerie wszelakie na Praterze od 3,5 euro do 8,5 euro (to diabelskie koło chyba najdroższe).

Znalazłem jeszcze swoje filmiki z Prater





Z pałacu Schonbrunn



A i kolejna darmowa atrakcja to transmisje live z przedstawień Opery Wiedeńskiej na telebimie zawieszonym na niej. Latem można było pójść i usiąść na wystawionych krzesełkach i popatrzeć na to, co dzieje się w środku jednej z najważniejszych oper na świecie. Oczywiście dla wielbicieli :) Ceny z opery odstraszają nieco. 40 eu chyba najtańszy bilet stojący, a może to taka legenda tylko :D

Wygląda to tak:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2013 09:45 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Legion1 napisał(a):
Opłaca się jechać do Wiednia 24 h w dwie strony żeby pobyć tam jeden dzień? Bo zastanawiam się czy kupować bilety w polskim busie ;)



Opłaca się. Do tego jeszcze całodzienny bilet na metro i zobaczysz dużo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2013 16:02 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 13
Byłem z dziewczyną na jeden dzień, a nawet mniej (od 6 rano do 22) i byłem zadowolony ze zwiedzonych miejsc, jeżeli nastawiasz się na intensywne zwiedzanie bez wchodzenia do muzeum to jak najbardziej :D
Polecam Ci mapę: http://www.e-map.pl/index.php?map=488
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sie 2013 16:36 

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 26
Zbanowany
Właśnie udało mi się zakupić bilet Polskiego Busa na pobyt 4 dniowy
w Wiedniu. Mogę przynajmniej mniej biegać od Was :lol:
Pytanie bo nie mogę znaleźć .Jak dojechać do Bratysławy?
Czy na taki "długi"pobyt warto kupić karnet 72godzinny?

Jakby ktoś miał ochotę pojechać od 16 do 21.8 busem z Warszawy
do Wiednia i z powrotem to mam ofertę za 125zł
_________________
jolkafasolka- stroje karnawałowe i przebrania reklamowe w całej Polsce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sie 2013 16:58 

jolkafasolka napisał(a):
Właśnie udało mi się zakupić bilet Polskiego Busa na pobyt 4 dniowy
w Wiedniu. Mogę przynajmniej mniej biegać od Was :lol:
Pytanie bo nie mogę znaleźć .Jak dojechać do Bratysławy?
Czy na taki "długi"pobyt warto kupić karnet 72godzinny?

Jakby ktoś miał ochotę pojechać od 16 do 21.8 busem z Warszawy
do Wiednia i z powrotem to mam ofertę za 125zł


Po kliknięciu na "szukaj" z zapytaniem "z Wiednia do Bratysławy" masa odpowiedzi, w tym np.

viewtopic.php?f=172&t=13627&p=106484&hilit=z+wiednia+do+bratys%C5%82awy#p106484

Znajdziesz też odpowiedź na pozostałe pytania, gdyż Wiedeń to popularny kierunek podróży użytkowników tego forum
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2013 17:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Byłem 7 dni w Wiedniu w marcu i 2 dni w lipcu w Bratysławie i jak masz możliwość spędzenia 4 dni w Wiedniu to naprawdę nie warto tracić czasu na wypad do Bratysławy. Bratysława nie jest brzydka ale Wiedeń jest dużo bardziej fajniejszy. Proponuje na tym wyjeździe skupić się na Wiedniu, wszystko sprawnie wcześniej zaplanować co chcesz zobaczyć i wykorzystać czas jak najlepiej bo wierz mi, przez 4 dni i tak poznasz to miasto tylko powierzchownie. Natomiast Bratysławę zostawiłbym sobie na inny wyjazd na którą cały dzień lub maksymalnie dwa spokojnie wystarczą.


Ostatnio edytowany przez klapio 10 Sie 2013 17:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group