Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lip 2011 00:20 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 7
W dniach 10-13 października wybieram się wraz z 2 kolegami do Wiednia Polskim Busem. W dniu 11.10 będziemy około 5.00 w stolicy Austrii, natomiast powrót mamy na drugi dzień o godzinę 23.20. Stąd moje pytania do Was: Co w Wiedniu jest 'must see'? Jak powinniśmy rozplanować zwiedzanie? Czy któryś z forumowiczów mógłby nam rozpisać mały plan zwiedzania Wiednia na 2 dni? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Lip 2011 06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
jak Wieden to opera, polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2011 07:14 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pałac_Schönbrunn i łażenie po kręgu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2011 18:15 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 7
Opera, Schonbrum, Hofburg to wiadomo, że trzeba zobaczyć. Co jeszcze polecacie i czy da radę te zabytki zobaczyć w 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lip 2011 18:47 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 6
Więc tak:
Pałac Schonbrunn
Prater to dla rozrywki:)
Katedra św. Szczepana
Muzeum Historii Sztuki
Dom zaprojektowany przez Hundertwassera
Tam byłem i polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lip 2011 14:33 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Kahlenberg - piekne widoki i polskie akcenty. Wjedz sobie autobusem miejskim, a pozniej zejdz stroma sciezka w strone Dunaju. Bedziesz podziwiac piekne winnice, a jak zejdziesz na sam dol to zobaczysz cos w rodzaju malego "miasteczka". Jest tam knajpa, ktora serwuje super sznycle i wypasione piwko i co najwazniejsze ceny sa przystepne. Wchodzi sie jakby w podworko. Siedzi sie przy dlugich drewnianych stolach. Nazwy nie pamietam.

Stare miasto i wszystko wzdluz ulicy je okalajacej, czyli wszystkie "Ringi"... opern itd.

Prater - mozna sie fajnie pobawic

Jak lubisz podziwiac widoki mozesz pojechac na wieze kolo centrum onz lub wejsc w centrum do barokowego kosciola w samym centrum, gdzie wchodzi sie pod sama kopule - bardzo oryginalna sprawa. Niestety nie pamietam nazwy tego kirche:)

Kolo katedry sw. Stefana jest wloska lodziarnia, ktora serwuje pyszne lody. Beda tam dzikie tlumy, wiec latwo trafisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Lip 2011 14:36 

Rejestracja: 10 Sty 2011
Posty: 29
Zapomnialem jeszcze o Szonbrunie - koniecznie i o kolorowych domkach hundertwassera.
P.S. katedra jest pod wezwanie sw. Szczepana a nie Stefana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Lip 2011 14:57 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
Jurassic napisał(a):
P.S. katedra jest pod wezwanie sw. Szczepana a nie Stefana.

W wielu krajach nie ma imienia Szczepan, więc na upartego Stefan też jest prawidłowy.
Pamiętam jak nasza przewodniczka oprowadzając nas po Wiedniu używała
określeń Katedra Św. Szczepana i Stefana naprzemiennie, co już było dla mnie pewną niekonsekwencją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lip 2011 16:53 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 3
hej, również wybieram się Polskim Busem do Wiednia tylko tydzień wcześniej - macie może jakieś namiary na nocleg w rozsądnej cenie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lip 2011 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Zoo!! :)
Jest super :)
Miśki Pandy chyba jedyne w Europie (?).
Jak nie wyglądasz staro to wejdziesz bez problemu na ulgowy (do 18 roku życia) :p

/edit
My też mieliśmy 2 dni i zaliczyliśmy wszystkie zabytki z przewodnika, Prater i Zoo.
Podzieliliśmy sobie to w taki sposób, by 1 dzień przeznaczyć na obowiązkowe punkty zwiedzania + pod wieczór kilka atrakcji na Praterze (średnio kosztują one 4-5 Euro, najdroższe chyba 8E). W 2 dzień łaziliśmy wokół Schönbrunn + zoo + Belweder górny i dolny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2011 22:38 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Warto sprawdzić Albertinę, czasami można zobaczyć ciekawe wystawy, ja np. widziałam obrazy z londyńskiej Tate właśnie tutaj.
Warto zajrzeć do Minoritenkirche, choć raczej wyposażenie jest skromne ale kościół ciekawy
Jak kogoś interesuje można zwiedzić kryptę gdzie pochowano min cesarza FJ
Parlament jest ciekawy z zewnątrz wewnątrz wygląda jakby zatrzymali się w latach 70 XXw.

Warto zajrzeć na Naschmarkt, jak kogoś kręci gotowanie można kupić ciekawe rzeczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2011 22:29 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 7
Vojtas napisał(a):
Zoo!! :)
Jest super :)
Miśki Pandy chyba jedyne w Europie (?).
Jak nie wyglądasz staro to wejdziesz bez problemu na ulgowy (do 18 roku życia) :p

/edit
My też mieliśmy 2 dni i zaliczyliśmy wszystkie zabytki z przewodnika, Prater i Zoo.
Podzieliliśmy sobie to w taki sposób, by 1 dzień przeznaczyć na obowiązkowe punkty zwiedzania + pod wieczór kilka atrakcji na Praterze (średnio kosztują one 4-5 Euro, najdroższe chyba 8E). W 2 dzień łaziliśmy wokół Schönbrunn + zoo + Belweder górny i dolny.


Ile wjazd do Zoo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2011 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
<6 lat - 0E
6-19 - 6E
>19 - 14E

http://www.zoovienna.at/en/zoo-and-visitors/visitor-information/

Tak jak mówiłem spróbowałem wejść na ulgowy - nie było problemów :)
Widocznie młodo wyglądam :)

/edit
Na stronie jest napisane, że młodzież jest do 19 lat, jednak wydaje mi się, że na tablicy przed wejściem graniczną liczbą była 18.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Lip 2011 02:34 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 7
Na pewno spróbuje na 18 latka wejść, 50zł nie wydam na wejście do ZOO. Swoją drogą to taniej bodajże jest pakiet schonbrunn + hofburg, bodajże 13e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Paź 2011 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Niefortunnie trochę ten autokar przyjezdza, jest się przed 5.00 na dworcu, a potem się czeka do 23.20.

Co robiliście, co robić we wczesnych godzinach porannych i późnych wieczornych?
Nie jest tak, że większość atrakcji, ba nawet kanjpek jest pozamykana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2011 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Wg mnie warto:
- zobaczyć budynki Hundertwassera, mi zwłaszcza spodobała się spalarnia śmieci (drugie foto), jest tuż obok stacji metra
Image Image
- wiadomo, Ring i to co w centrum Wiednia, choć brak tam typowego Rynku
- Schönbrunn, zwłaszcza ogrody (wejście za free, płatne są wnętrza i ogrodowe atrakcje jak np. labirynt)
Można jeszcze:
- Prater, wesołe miasteczko w starym stylu (dla niektórych to +, dla innych -)
Nie warto:
- Kahlenberg, nieciekawe, przyciąga jedynie Polaków ze względu na historię
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2011 22:46 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 131
a obok Belwederu polskie akcenty - sklepy , kościoły i pomnik upamiętniający Smoleńsk - kto co lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2011 23:04 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
w nocy polecam Praterdome --> dobra dyskoteka ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Paź 2011 19:03 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 25
Ja też tak spędziłem 1 (sierpniowy) dzień. Więc po przyjeździe PolskiegoBusa pierwsze co kupiłem to bilet całodobowy (5ojro z groszami - a na prawdę warto zaopatrzyć się). Szczerze powiedziawszy to okolice dworca autobusowego obecnie są mało interesujące (przebudowa dworca kolejowego = jeden wielki plac budowy). Warto wtedy wsiąść w jakiś tramwaj lub autobus lub metro i poczekać w nim do świtu ;) Starówka wiedeńska jest bardzo urokliwa rano z tego powodu, że jest pusto i można spokojnie robić piękne zdjęcia ;)

Tak dla uzupełnienia, co warte zobaczenia a co nie było wymienione wcześniej:
Nashmarkt - targ z mnóstwem knajp (głównie azjatyckie i bałkańskie) całkiem niedaleko Opery - w porze popołudniowej ciężko o jakieś miejsce przy stoliku
Kahlenberg lub Leopoldsberg - dwa wzgórza z widokiem na Wiedeń (na Kahlenberg wspomniany polski kościół) - dojechac możńa autobusem linii 38A z Heiligenstadt (stacja końcowa 4 linii metra). Zwrócić trzeba uwagę na oznaczenia rozkładów - część kursów kończy gdzieś wcześniej niż na Kahlenberg / Leopoldsberg
dzielnica Grinzing czyli coś co mnie najbardziej urzekło w całym Wiedniu. Autobus wspomnianej linii 38A przejeżdża przez tą dzielnicę - warto wracając z Kahlenbergu wysiąść tam, pokręcić się a do centrum wrócić tramwajem linii 38.
Oczywiście trzeba złazić do upadłego stare miasto, warto wyjść na wieże katedralną, pałac Shonbrunn z ogrodami, Prater (na mnie osobiście nie zrobił jakiegoś szczególnego wrażenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lis 2011 00:10 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Mi udało się z Polskiego Busa wyrwać na calutki dzień od 5.00 rano do ok 21.30, 14 Grudnia dla rodzinki (3-os) za 18zł.
Podobno dużo rzeczy można kupić na jarmarku odbywających się przed świętami, mam tylko jedno pytanie, Grudzień to bardzo zimny miesiąc a ja będę w Wiedniu od bardzo wczesnego rana do nocy, da się nie zamarznąć? Polećcie jakieś miejsca, albo kawiarenki ciepłe ew. podzielcie się wrażeniami z zeszłorocznych Jarmarków :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group